Co si vzít so sebou pod stan?

j.a.n.u.s.
6. kvě 2009

Mate nejake "desatero"....co je potrebne, vhodne, nebo bez ceho se obejdete(i kdyz jste si to privezli)?

A nejake tipy?

alika54
6. kvě 2009

janus,,,toho je viac ako desatoro 😀 ,,,sa chystas pod stan asi aj s malou?

alika54
6. kvě 2009

pisem ako madar 😀 ,,,myslim ci ti ide hlavne o veci pre malu,,,

beruska2x
6. kvě 2009

ja mam zasadu - pod stan NIKDY!!! to by me trefilo.. 😀

jitie
6. kvě 2009

hlavně KPZetku,to nás učili na táboře 😀

j.a.n.u.s.
autor
6. kvě 2009

😀 ...ok, zacinam-
*karimatku
*spacak
*?

j.a.n.u.s.
autor
6. kvě 2009

jitie...co ma byt v te KPZetce????? 😀 😀 😀 ...ja uz si to nepamatuji ☹

j.a.n.u.s.
autor
6. kvě 2009

alika....pro vsechny(pokud mozno) 😉
Se taky muzu zeptat pritele, ze?! Ale nema s detmi zkusenosti...

*baterku? 😀

zuzik03
6. kvě 2009

janus, KPZ mas tady 😀 http://www.samuraj.cz/jak-na-to-clanek/kpz-krab... vem si hlavne ten drat na pasti, kdyby prisel hlad, at muzes neco ulovit 😀 😀 😀
krom standardnich veci doporucuji repelent, skládací nůž a čelovku 😉

jitie
6. kvě 2009

takže stan, karimatku, spacák, repelent, ešus, příbor, hrníček, hygienické potřeby, oblečení, baterku...

KPZ - nit, jehla, známka na dopis, 10Kč na telefonní automat, papírek s důležitými čísly a víc si taky nepamatuju 😀

j.a.n.u.s.
autor
6. kvě 2009

Holky jste zlatyyyy!

Ale to je jen takova zakladni vybava, neee?

jitie
6. kvě 2009

to stačí,ono se toho pod ten stan víc nevejde 😀

j.a.n.u.s.
autor
6. kvě 2009

jeste jedna "blba" otazka, musi mit mala svuj spacak?(dva roky), nebo se vleze se mnou do jednoho...

sorry, jsem uuuplnej zelenac!

alika54
6. kvě 2009

okrem tej hlavnej vybavy kopu tepleho oblecenia pre malu,cizmicky a prsiplast-aj ked ich potom nepotrebujeme 😝 😀 ,,,baterka je dolezita 😀 ,,,aj varit si planujete pod stanom sami??? pretoze potom aj plynovy varic 😉

sarinkam
6. kvě 2009

repelent, nejsem zastavce chemie, ale nekdy to opravdu jinak nejde, zvlast kdyz nebude moznost prevlekani.
jinak bacha na mlecne vyrobky- opravdu se rychle kazi, uchovavat jen par hodin , nejlepe kdyz je moznost chlazeni v zurcicim potucku, bacha at neuplavou.

na rano do rosy pro decko gumaky a nebo i zimni boty vyšší, zalezi jestli budete v kempu a nebo u nekoho- ja jsem v lete ohrivala vodu na myti tak, ze jsem pod okna auta, ktery bylo na slunci dala 2l pet lahve a ono se to ohralo na fajn teplotu.

a vis ze me se lepe hodi klasicky periny? kdyz je nasoukam do klasickyho obalu od spacaku, tak jsem odhalena az na miste cinu.

baterku

vlhceny ubrousky

cisty hadr, do kteryho si budes moct utrit mastny ruce, kdyz nebude po ruce tepla voda a mydlo. postupem

casu muze hadr postupovat na nizsi patrie tela a pak je vyhozen--stare triko atd

lepsi nez karimatka je plazove lehatko, neni tak tvrde

plastenku

zalezi na tom, jak to pojmete, jestli dojete nekam autem, tak si tohle vsechno muzes dovolit, jestli vlakem, tak nee.

potom jestli hodlas varit, jestli se budete stravovat po restauracich, v kempech se da koupi zeton na teplou sprchu, vem v potaz, jak jste na tom s plinama- ja bych ti doporucovala udelat cvicny vikend, a pak teprv vyrazit treba na tyden.

jitie
6. kvě 2009

já bych se bála že jí zalehnu, přece jen je to jiný než pod peřinou, tady se otočíš a spacák s tebou...ale teď se dělají i spacáky,který se dají k sobě spojit zipem, to by bylo asi lepší je tam víc místa

ladek
6. kvě 2009

j.a.n.u.s. mame sepsane vse co je potreba na papire uz nekolik let a ted uz jen doplnime vse nutne a potrebne pro maleho 😀 😀 😀

Upresnim,nez jsme meli maleho tak jsme pravidelne jezdily pod stan kazde leto 😉

To nejdulezitejsi stan 😀 😀 😀
karimatku
spacak
nuz
........................................ 😀

alika54
6. kvě 2009

janus,,,,ja beriem malej detsky paplonik,deku a vankusik,,,starsi syn ma svoj detsky spacak,,,,

alika54
6. kvě 2009

a tak isto serblik,,,,,potrebna vec pre malu 😉

j.a.n.u.s.
autor
6. kvě 2009

ladek 😀 ...to jsem si myslela! 😀
jitie...mam slaby spanek-nezalehnu, ale asi by to bylo tesny 🙄
sarinkam...diky, pisu si-napadlo me, ze bych mohla ty periny dat do toho pytle, co se vycucne vzduch 😀

jedem autem

jeste klistata-mala neni ockovana, je to brzo(dva roky), takze nekam mimo nejnebezpecnejsi zony, asi...

alika....ty brdo! ja myslela, ze v kotliku se vari pod stanem, ale chudak mala 😕 ...varic mame-berem sebou!

sarinkam
6. kvě 2009

A jak to tam pak nastouchas zpatky? Nezapomen, ze doma se klidne muzes pripravovat nekolik hodin ale az pojedete domu, tak to bude najdednou-
jeste me se nejlepe hodilo na obleceni lodny od masa ci zeleniny, sice je to neskladne do auta, ale odpada takovy to hrabani se v preplnene tasce.

ad spani mala-ja mam takovy ty fusacky, kde se do toho decko zapne, jeden mi usila jedna sikovna mamka z konika, je dost dlouhej a jeden slabsi. Ja nevim jak tvoje dite, ale nas mladej se odkopava.

bambi09
6. kvě 2009

j.a.n.u.s.,hlavne chlapa,to je dôležité... 😀 😀 😀
prepáč,nerobím si prču... 😉

sarinkam
6. kvě 2009

chlapa, jo?? 😠 no ja mam nekdy pocit, že bez chlapa je jednodušši- nemusis vydavat obed a svaciny,teda v maxi mnozstvi, nebuzeruje ze je 10 dopoledne a vy jste jeste nevyrazili, neni nastvanej ze prsi...

aleela
6. kvě 2009

Ak hlasia dazd, urcite si zober velke igelitove vrecia, ako na smeti, a vsetko oblecenie zabal do vreca a potom do batohu, resp. v stane vloz vsetko do igelitovych vriec. Ak nevies, ako kvalitny mas stan, zober si velky igelit, ktory sa pouziva na zakryvanie pri malovani. Ak sa bude schylovat na dazd pripevnis ho na stan so stipcami, tak nezabudni ani na tie stipce. V stane je najhorsie premoknut, lebo uz sa nezohrejes... A nezabudni baterku a teple veci. Rana byvaju aj v lete chladne, tak nech vas ma co hriat, nespoliehaj sa iba na spacak. Ak idete autom, odporucam na spanie nafukovacie lozko. Pozeram, ze idete autom...to potom v najhorsom pripade sa schovate do auta. Tie rady sa zidu asi hlavne pri stanovani bez auta, ked sa clovek nema kam skryt pred dazom.

dukie
6. kvě 2009

Trošku jsem pročítala, co tu holky psaly... a přidávám pár tipů... 🙂

Baterka - hodí se vzít si takovou tu čelovku (jako nosí třeba speleologové, prostě baterka na čelence, co si dáš na hlavu), je to super, když v noci ve stanu něco hledáš... fakt oceníš volný ruce a v kdejakých sportovních potřebách to mají a není to nic drahýho (teda pokud nechceš nějakou super úžasnou...).

Karimatka - doporučuju pěnovou. Alu je moc tenká, tj. tvrdá, nafukovací bývá studená (ten vzduch uvnitř umí festovně prochladnout...). Pokud máš možnost (jedeš autem, neřešíš prostor omezený batohem), tak si na osobu vzít dvě pěnový na sebe - je to teplý a aspoň trošku měký. 🙂

Dál doporučuju na noc jako "podvlíkací vrstvu" termoprádlo (něco jako legíny a triko s dlouhým rukávem), bezvadně to funguje, odvádí to vlhko od těla, takže je Ti hezky teploučko (což oceníš mezi čtvrtou a šestou ráno...).

Potom termosku... a plácačku. 😀 Obojí pro chladné noci, pokud se Ti podaří se třást zimou. Plácačka pro dospělý, termoska na teplej čaj pro malou. 😀

Jo a pokud jedete do kempu, tak velmi doporučuju vzít si sebou dřevo, páč okolí kempů bývá vymetený (nenajdeš tam ani větvičku... 😀) a v kempu ho prodávaj dost draho (pokud vůbec...)... a řekněme si narovinu... stanování bez ohýnku je prdlajs romantika... 😀 😀 😀

Tak, víc mě zrovna nenapadá, holky to tu už vesměs psaly. Je důležitý kam jedete, kdy tam jedete, jak tam jedete (auto - neřešíš problém, co si vzít, aby se to vešlo do batohu...) na jak dlouho jedete, jestli je možnost tam získat pitnou vodu, teplovou vodu, jestli je tam koupelna, jestli je tam kuchyňka s vařičem, v okolí nebo v místě prodejna potravin atp.

tannawe
6. kvě 2009

jan...určitě to zvládnete, holky daly super tipy 😉
My taky jezdíme s dětma pod stan a milují to!! Dokonce někdy stanujeme i jen tak na zahradě u našich 😀

Ale my máme s sebou většinou:
*stan
*samonafukovací podložky
*spacáky /jsou i dětské/
*plynový vařič /náhradní bombička s plynem,ale to je na delší stanování/
*nádobí na vaření
*nádobí na servírování /klasika ešus to jistí 😉 /
*příbory
*jídlo /konzervovanou zeleninu, polévky v pytlíku - dají se sehnat i bez konzervantů, takže se to dá těch pár dní přežít i zdravě 😀 - , těstoviny, kečup, koření, ovoce, zelenina, knackebrot, sůl, sušenky, sušené ovoce,musli/
*termosku
*baterky
*repelent
*vodní dýmka 😀 😉 🙂 /to když razíme bez spratečků/
*sedáky
*teplé oblečení /dětem jsem dávala i čepičky na noc takové tenoučké a pučocháče...bývá chladno, hlavně k ránu/
*gumáčky /univerzální obuv, hlavně ráno do té rosy.../
*dobrou náladu /většinou se zkazí hned jak nám nejde postavit stan 😀 😝 /

No a nějaké to dobré vínko až bude zapadat večer slunce...jooo romantika...a připrav se na to, že někdy je to dost krušné. Vedle nás minule bydleli nějací pobertové a to bylo tedy veselo až do rána a já jsem nemohla usnout! Děti spaly jak špalci, díky čerstvému vzduchu, ale já se tam furt pinožila jak hovado 😒 😀

nasticka
6. kvě 2009

Tak já taky přidám nějakou tu radu:

Pokud jste ještě na plínkách, tak radši nadzásobit, než aby ti došly, protože z vlastní zkušenosti ti řeknu, že není nic horšího, než když se ti prcek v neděli ve 4 ráno posere durch a tobě dojdou pleny 😝

Určo nezapoměň vzít nějakou hru a hračky pro mrně, popř. knihu pro sebe..při špatném počasí je to k nezaplacení.

Toaletní papír!!!!

Autonabiječku na mobil 😅

Prášky na bolení hlavy a čípky na zácpu 🤐

Opalovací krém a krém po opalování, brýle a čepku proti slunku

Plácačku na muchy 😀

pancake
6. kvě 2009

j.a.n.u.s : hlavne si pribal vela dobrej nalady ked vam bude prsat.pretoze nam premokol stan,zvlhlo a nasledne mi zplesnelo pradlo a po stanovacke som si povedala ze nikdy v zivote nejdem pod stan. radsej budem dochadzat kazdy den na kupko u nas v meste. 😉
a to som nedopisala ze som suche veci nemala a musela som nosit muzove, a prsalo a prsalo tak mi bola zima a potom som doma lezala s horuckami. 😝

wanda007
7. kvě 2009

ak idete autom, tak v poho:
sekera: pri stavani stanu sa ti zide na zabijanie kolikov do zeme
metlicka: pri skladani a obyvani stanu sa ti zide na vymetenie toho vsetkeho sajrajtu, co si tam pocas pobytu navlacite.
nepremokava plachta na stan, ak bude prsat (robia sa z nej reklamne banery, mozes niekde stipnut 😀 😀)
bandaska na pitnu vodu
ciapka (mne vazne byva v noci zima na hlavu 😀 )
stuple do usi (chrapajuci susedia, vtaciky cvirikaju uz okolo 4tej 5tej 😀 )
vankusiky, periny, plachty, deky, nafukovaci dvojmatrac, dieta do spacieho vaku a nasledne do spacaku
vandlik (lavor)
slapky
proviant 😀

wanda007
7. kvě 2009

a ktomu prsaniu: vtedy je super nadherne cisty vzduch, ja milujem spanie v stane, ziadny plny nos kvoli alergiam na roztoce a prach, super sa vyspim!!! lepsie ako dake splesnivene chaty so storocnymi matracmi!!!

j.a.n.u.s.
autor
7. kvě 2009

Kurna baby 😀 ...si to zacinam rozmyslet, takovy vylet-to bych musela sbalit trictvrtinu naseho bytu 😀

Co na tom stanovani, teda krom tech zimnych rán a stipajicich komaru, lidi vid?

Proc se to "vsechno" vyplati?