Co tvoříte s dvouletýma dětma? Prosím o inspiraci

macu.k
18. říj 2008

Maminky co tvoříte s dvouletýma prckama? Díky za trochu inspirace co vyrábět, kreslit apod., prostě jak se zabavit s dvouletým neposedným dítkem 😉

liska21
18. říj 2008

Ahoj,můj dvouletý Honzík strašně rád maluje štětcem,tempery,vadovky a tak. Teď je všude spousta spadaného listí,na procházce vždy nějaké pozbíráme a dáme do třetího dne vylisovat,dám na stolek igelitový ubrus,připravím kelímek s vodou,na větší víčko (třeba od másla nebo plastovích misek) vymačkám pár temperovích barviček,štětce a lístky,ze strany kde mají vystouplé žilky je přemalujem obtiskáváme na čtvrtku. Nebo si můžete udělat na tvrdý papír strom,ty tužkou nakresli obrys,malej ať natrhá hodně barevné lístky (nám se osvědčili červené zelené a žluté) na malé kousky,společně natřete vnitřek koruny lepidlem a nalepte natrhané lístky,necháte zaschnout a nalepíte tam ještě pár kuliček jeřabin,opět necháte zaschnout. Kmen dobarvíte hnědě nebo ho polepíte malímy klacíky. Já jset Honzíkův výtvor ještě přestříkala bezbarvím lakem.

Nebo skuste vytvořit sněholáka,potřebujete čtvrtku,lepidlo,vatu,barevný papíry,špejly a kousek černé látky. Nakreslete sněhuláka a nalepte : vatu jako sníh,hrnec vystříhněte z bar. papíru,do ruky vlepte špejly na vršek kousek látky aby to vypadalo jako koště,no a zbívjí už jen dolepit papírové knoflíky a nos jako mrkev.
přeju příjemnou zábavu.

peta.cz
22. říj 2008

Lisko, to jsou skvělé tipy!
Míšu hodně baví dělat koláže z aut, na to je ale nejlepší časopis přímo o autech (v Betynce jsem jich moc nenašla 😀 ). Připevníme na ledničku magnetkama papír a Míša listuje v časopise a vybírá si, které auto mám vystřihnout, pak sám přejíždí lepidlem (takovou tou malou tyčinkou, stojí asi 10Kč)papír a lepí si auta kam se mu to líbí. Někdy to schytá kousek ledničky, ale to se dá snadno umýt 😉
V Lidlu jsem jednou koupila úžasnou sadu razítek s obrázkama zvířátek, to ho taky moc baví.A jinak pořád něco čáráme na papíry, střídavě voskovkama, fixama, tužkama, vodovkama - většinou si řekne co mám nakreslit a pak se pokouší o podobný výtvor 🙂 Rád si hraje na vaření s modelínou,krájíme jí plastovým nožem na kousky, když zrovna krájím zeleninu a pak jí jako vaříme na "sporáku" z krabice od bot.

Jinak můžu doporučit knížku od Jany Hanšpachové Hra pro maminky s dětmi, je tam opravdu hodně inspirace..no vidíš, bych jí taky mohla po dlouhý době oprášit z regálu 😲 🙂 ..naposledy jsme podle ní vyráběli z těsta ježky a napichovali do nich bodlinky z párátek... 😀

petule.h
29. říj 2008

holky, moje dítě u ničeho dlouho nevydrží...chvíli knížka, chvíli kreslit, auta ho nebaví, chvíli telka, u ničeho dlouho nevydrží...pastelky máme po celém bytě, baví ho se mnou vařit to jo 🙂 ...je to celkem těžké něco pořád vymýšlet...za ruku nejde, utíká, je jak z divokých vajec a do toho mimino , které už chce ve 3m taky pozornost...no je to obtížné..ale je fakt, že se rozjařil po tom 2 roce, jinak byl hodné dítko