Co určitě vidět v Římě? Poraďte

endlessblue
8. únor 2011

Nazdárek holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá nebyla v Římě a nemáte nějaké zajímavé tipy, co určitě člověk nesmí minout, co stojí za vidění atd. Samozřejmě ty největší památky v hlavě mám, ale co třeba stojí za vidění a není úplně přervané turistama? Díky za tipy. Může to být i tip na ubytování, restauraci, romantické místo,... zkrátka cokoliv.

irasek
8. únor 2011

Ahojky, byla jsem tam v říjnu 2010 a nikde jsem neviděla tolik turistů, jako v Římě 😝 . Navštívit Vatikán doporučuji, je tam sice děsná fronta, ale nenech se odradit, postupuje to rychle. Fontána a Španělské schody neni přes davy lidí vidět, ale to k tomu městu patří. Koloseum je úžasné, to se taky vidět musí 😀
Co je na Římě úžasné je spojení z letiště až do centra města. Prakticky co vylezeš z letadla, nastoupíš na jezdící pás a ten Tě vyplivne u vlaku směr centrum. Místní autobusy nezastaví, pokud jsou plný, takže se nediv- co my jsme si zanadávaly s kámoškou 😅
Jsem ráda, že jsem tam byla, ale jednou a stačí 😀

endlessblue
autor
8. únor 2011

Díky moc za odpověď. Letíme příští týden, tak se moc těším. Jen prodloužený víkendík. Snad tam v únoru tolik turistů nebude... ale jsem připravená na všechno 😀 Ale na mateřský je člověk pořád jak kůl v plotě, tak se docela na lidi kolem sebe těším 😀

irasek
8. únor 2011

Nemuselo by tam být tolik lidí, ale to jsem si o říjnu myslela taky 😀 jinak chápu, že na MD je super vůbec někam vypadnout, kdyby si viděla, jak já se tam těšila 😉

irasek
8. únor 2011

To je fotka od tý jejich fontány, já ji přes lidi neviděla. Ale všude tam dělají výborné kopečkové zmrzliny. I když si dáš nejmenší porci, tak je toho k nesnězení hodně 😀

lendy1
8. únor 2011

@endlessblue
Řím je naprosto fantastický, je to můj favorit z evropských měst 🙂
Relativně malý, dá se spousta památek obejít pěšky, metro je v pohodě, jen je tam šílený bordel, což ostatně i na letišti.
Co navštívit? Rozhodně Vatikán, do muzeí se chodí z boku, fronty se rychle hýbou, tak se jimi nenechat odradit. Vatikánské muzeum je tak na několik hodin a stejně to člověk jen proběhne. Zlatý hřeb Sixtinská kaple je až na konci prohlídky.
My tam byli taky na prodloužený víkend (čistého času 1,5den) a stihli jsem:
ten první půl den-Vatikánská muzea, Vatikán, navečer Španělské schody (bydlemi jsme kousek odsud) a odtud dál k Fontáně de Trevi a pak noční procházkou zpět do hotelu.
Druhý den hned ráno jsme jeli metrem ke Coloseum a odsud jsme šli pěšky až k Vatikánu. Cestou jsem mrkli na Paladium a Forum Romanum, ale dovnitř jsme nešli, pak jsme šli do Pantheonu (doporučuji, náměstí před Pantheonem je kouzelné) a odsud na nejkrásnější římské náměstí Piazza Novona. Dál k Andělskému hradu, Vatikánu.
Večer zase Španělské schody, Fontána de Trevi. Nikde jsme nechvátali, každou chvíli jsme někde seděli na kávě nebo nečem dobrém. Stihli jsme i pěknou procházku v parku u hotelu (teď nevím název, ale je to opravdu krásný park na procházky, mají tam jezírko i s půjčovnou loděk)
Pokud se ceny nezměnili, tak metro na celý den stálo 4EUR, vlak z letiště (Leonardo Express) stál 11EUR.
My bydleli v centru, takže jsem to metro využili jen na cestě do Vatikánu a na vlak.
Doporučuji restauračku hned vedle de Trevi-čelem k ní je to uličkou vpravo, restauračka je po levé straně, mají i velkou terasu. Je to typická italská restaurace, chodí tam hlavně místní a mají naprosto úžasné jídla.
Nedoporučuji naháněče do restaurací kolem známých památek-většinou pak člověk dostane hnusné, předražené jídlo nebo ti nabídnou něco jiného, než na co tě nalákali.
A klasika, dávat si pozor na osobní věci, hlavně v metru.
Při návštěvě Vatikánu si dát bacha, v jaké frontě stojích, jedna je jen do hrobek, druhá je dovnitř do Baziliky.
Byli jsme tam v červenci a nával turistů jsem nepociťovala.
A až tam budu příště, tak se chystám na večerní Coloseum-to mě dostalo asi nejvíc a večer to musí být nádhera...

endlessblue
autor
8. únor 2011

Holky díky... jste zlaté. Dělám si poznámky. Jojo, máme celkem 2 dny čistého času... tak to bude trochu fofr... ale snad to stihneme. Teď koumám, jaké sehnat ubytování. Nepotřebujeme luxus.... zkrátka jen přespat 😀

mmmk
9. únor 2011

@endlessblue Tak bez videni Sixtinske kaple skutecne prezijes, protoze je to jen takova velika mistnost s freskou na stropu, navic tam halekaji securitaci, aby lidi nefotili, netocili a byli z ticha. Nejvic tam rvou ale oni 😀 Zajimavejsi nez Sixtinska kaple mi prisel Sv. Petr, a to vc. vystupu na strechu. Samozrejme je tam moznost vyjet si to vytahem. Pesky se jde jen pres kopuli. Nedoporucuju klaustrofobikum 😉
Pak mi prisla zajimava Via Appia, tam turisti skoro nebyli. Skoro nikoho jsme nepotkali na Palatinu, to je jen kousicek od Kolosea a plati tam stejny listek. Proto doporucuju koupit listek na Palatinu a pak jit az do Kolosea - bez fronty a cekani. V lete je to hezke i na Campo di Fiori, byvaji tam ruzni maliri, umelci, stanky. A jeste se docela da dobre projit forum romanum, ale to idealne s pruvodcem.
Jinak jak holky napsaly - Spanelske schody a Fontana di Trevi jsou narvane turistama celorocne.
Ubytovani trochu pogoogluj, da se sehnat i tesne u Vatikanu cenove snesitelne. Jen proste potreba hledat 🙂

meandra
9. únor 2011

Když jsem byla v Římě, rozhodně jsem chtěla navštívít tzv. Ústa pravdy. Ale program byl organizovaný a tak napěchovaný, že jsme se tam individuálně vůbec nedostali. Tak snad někdy příště 😉
Přidávám pro informaci odkaz.

meandra
9. únor 2011

pardon, teď přidávám odkaz 😀

http://www.poevrope.net/rim-la-bocca-della-veri...

endlessblue
autor
12. únor 2011

Holky díky za tipy.... 😉 Asi nepůjde stihnout úplně všechno 😅 Ale když bude trošku přát počasí a neproprší celý víkend, tak to bude bájo. 😀

hanna1170
28. srp 2015

Ahoj holky, v létě jsem byla s manželem v Římě a musím říct, že je tam opravdu hodně zajimavých míst k vidění - a nejdená se jen o "klasické" místa jako fontádna Di Trevi, nebo Colosseum. Náhodou jsme například narazili na kostel s (údajně) ostatky z Ježíšova kříže. Pro zajímavost posílám odkaz, kde je více takových míst, odkud jsme čerpali : www.vrime.cz - Třeba to něko inspiruje 😉

daniela68
3. únor 2018

V Římě jsem byla tak 2-3 roky zpátky. Je to opravdu úžasné město. Byli jsme pouze na 3 dny, pak jsme cestovali ještě do Neaopole, ale i za 3 dny se dají zvládnout skoro všechny památky pěšky a ani se moc nenachodíte 🙂. Jinak doporučuji vstupy do památek zakoupit online předem, ať nečekáte zbytečně velké fronty.