Co vám těhotenství/mateřství dalo a co vzalo?

karotky
22. čer 2011

Mě dalo novou nálplň života,jsem bohatší o spoustu krásných dní/zážitků,o pár kil navíc 😅 a ztratila jsem akorát svobodu a trochu energie. 😀 Ale i tak pozitiva převažují na neagativy. 😎 Jak jste na tom Vy?

ia.
22. čer 2011

Vzalo mi sobectví a chuť starat se jen o sebe, dalo mi všechno to krásné, co jen mateřství a rodina může dát..a je zbytečné to tady vypisovat, to znáte všechny...

pepibubu
22. čer 2011

Vzalo - spánek, určitou spontaneitu a schopnost improvizace (s dětmi se opravdu nedá rozhodovat "z fleku, plánovat se musí vždy a vše, možná se to zlepší až budou větší.) Iluze sama o sobě a o lidech z okolí, což je samo o sobě bolestné, ale ve finále zdravé a potřebné.

Dalo - dvě krásné, zdravé děti, perspektivu života, spoustu nečekaného humoru ("mamí, pudu do školy?" ANO Pepíno, půjdeš, ale až za tři roky.... "to budu starej...." ), možnost pozorovat nádherný vztah svých synů, Posunulo to i náš vztah s Honzou, sice už se nemilujeme 4x týdně jako před dětmi ale stěží 2x týdně, a často řešíme převážně provozní záležitosti, ale ani jeden si nedovedeme představit je nemít. A myslím, že dobře to ilustruje i fakt, že pomalu ale jistě začínáme koketovat s myšlenkou do třetice 🙂

petule246
22. čer 2011

dalo mi to dva super kluky a poznání, že mm je skvělý táta ... a co mi těhotenství a mateřství vzalo? Asi nic natolik zásadního, abych se tím trápila ... jo teda prsa mám teď "proklatě nízko" 😀 Ale vážně - svoboda mi tak trochu ubyla - nemám hlídání a někdy by mi bodlo vypadnout na chvíli s kámoškama na kafe a zatím to většinou neklapne.

hasky24
22. čer 2011

Mateřství mi dalo ten neskutečný pocit být matkou a poznat mateřskou lásku která neni ničím nahraditelná a je nejsilnější na světě 🙂 pouto mezi matkou a dítětem.Vzalo mi ´´pouze´´pocit svobody který jsem měla před těhu ale zpátky už bych ho nebrala 😉 ani náhodou

myscha
24. čer 2011

Těhotenství mi dala několik krásných měsíců, které jsem si až na drobné nepohodlí nečekaně dobře užila, tomu bych před tím nevěřila, že je to možné 🙂 A taky porod příjemně překvapil, druhý jsem si dá se říct taky užila, tomu bych za bezdětna nevěřila ani ve snu...
A mateřství dalo krásné, ničím nenahraditelné pocity, které kompenzují tu ztrátu svobody a možnosti improvizovat a jet, kam se mi zlíbí (třeba vyrazit hned zítra na tejden na vodu, stopem po Asii atak ) a dělat věci, které mohou pouze bezdětní 🙂
A taky vzalo pár iluzí o sobě, myslela jsem, že jsem trpělivější a že neumím řvát jak hysterka, no umím, ale naštěstí jen úplně vyjímečně 🙂

maceek
24. čer 2011

Co mi dalo těhotenství: životní nadhled a větší pohodu - i sebemší problém jsem se snažila akčně řešit - najednou se malé problémy řešily sami bez mého přičinění. Nový pocit z toho, že ve mne roste zcela nový život. Poznání zrození zázraku života...
Co mi dalo mateřství: Pro dítě jsem schopna udělat úplně vše. Zjistila jsem, že jsem schopna obětovat kus sama sebe.
Co mi vzalo: Bezstarostný, nezávislý život - co to je ?

crca
25. čer 2011

Co mě dalo těhotenství??Snad všechno to nejhezčí co může být,byť jsem ze začátku měla problémy,tak po zbytek těhu jsem si to užívala a nečekala bych,že i ty drobečky i když je nevidím můžu milovat tak strašně moc. 🙂 Vzalo mě snad jen trochu krásy na břiše,ale to je vše pasé-to neřeším,hlavně že je mám 😵 Mateřství mě dalo taky hodně,co už tady zaznělo v předešlích odpovědích a vzalo.....No tak pravda,vzalo mě to asi 10 let života.když nemají svoje dny 😀 ,ale když pak příjdou,obejmou a řeknou mamí rádíí 😵 .....je to vše pryč co mě vzalo 🙂

marda
25. čer 2011

konecne zazit to,jake je to byt matkou....milovat,odpoustet,trpet,strachovat se,radovat,plakat,smat se.......
cert vem ty strasne noci.....jsme radi ze ji mame 🙂