Co vás vedlo k tomu mít druhé dítě brzy po prvním?

shaula
17. čer 2009

Zdravím všechny maminky.
Často tady (ale nejen tady) čtu příspěvky maminek, které mají malé miminko (řekněme 9 nebo 10 měsíců) a už čekají druhé (plánovaně). Zajímá mě, co vás vede k tomu, mít druhé dítě tak brzy po prvním? Vždyť za chvíli bude to první lézt, vstávat, chodit, budete se k němu muset ohýbat, zvedat atd... Zrovna v době, kdy byste se měly šetřit 😉 Navíc těhotenství tak brzy po sobě jsou velká zátěž pro organismus matky, obzvlášť pokud ještě kojí...
Vím, že je tohle kontroverzní téma, budou tady názory pro a proti. Je mi jasné, že je to věc názoru každé matky. Prosím, nechci tady hádky a napadání, jak se už stalo v jiných tématech. Mě opravdu zajímá důvod, který vede maminky k tomu, že se rozhodnou plánovaně mít tak strašně brzy další mimi.
Předem děkuji za názory a všem nastávajícím maminkám přeji vše nejlepší🙂

shaula
autor
19. čer 2009

Ronie, tak v tomhle se naprosto shodneme - chci si prcky užít, dokud to jde, až budu zase pracovat, tak už toho času přirozeně nebude tolik. Tak se nechci okrádat o tyhle vzácné chvíle prací, vždyť to tak strašně rychle uteče ☹ Navíc jsem před mateřskou pracovala ve vedoucí funkci a to je opravdu psychicky vyčerpávající a je to typ práce, kdy člověk nikdy nejde domů s tím, že je vše hotovo a uzavřeno a pracovní problémy pořád v hlavě řeší i doma 😝

julie123
19. čer 2009

Panterka, tak to je skvele, ze mas takovy podminky 🙂 Ja jsem tim chtela jen rict, ze i tato stranka veci muze byt duvodem mit deti rychle po sobe..
Ja bych rada deti rychle za sebou a mam k tomu milion duvodu vcetne tohoto 🙂 Ale jak tady holky pisou, kazdy to ma hozeny jinak a tak je to skvely 🙂 Nebudem to mit preci vsechny stejne 🙂

kacka.va
19. čer 2009

julie: právě ten rozdíl třeba pěti let je i pro práci pro mě dobrý. 2-3 roky rodičák, pak 2 roky práce a znovu mateřská. pro mě je nepředstavitelné být 6 let doma s dětmi. to už bych pak mohla práci rovnou zabalit a za druhý bych to ani nevydržela, už teď pracuju z domova, abych přišla na jiné myšlenky, než jen batole. 🙂.

kaleilah
19. čer 2009

Tak u mě to plánovaný bylo a chtěla jsem to z několika důvodů: myslím že když jsou děti mín od sebe-u nás to bude 13 měsíců, tak tam nebude taková žárlivost. 😉 .snadněji se s tím vyrovnají, potom určitě že si spolu budou hrát, možná i vzhledem k výbavičce pro děti to vyjde lépe, další důvod byl že když staršímu budou 4 roky, mladší bude mít tři a dá se podniknout už nějaký super výlet-apř pod stan, kdyby jedno dítko bylo větší a já měla i novorozence, třeba to stanování my nebylo na další určo minimálně dva roky možný, takže by se větší dítko muselo "omezovat" navim jestli chápete jak to myslím...a další důvod je právě i ta práce. Ted až se Adrianka narodí, chci si začít dělat vošku a pak astoupit v klidu do práce, takhle to budu mít za 4 roky "odbyté" a můžu začít pracovat, než tomít rozkouskované...ale to neznamená že se za pár let nevrhneme do třetího 😀
Jinak když jsem otěhotněla s prvním, začala jsem hlídat jako přivýdělet malou vietnamku, já byla ve 4 měsíci a zuzanka měla akorát tři měsíce, mám jí dote´d, je to 20ti měsíční slečna, takže je s mojim klukem o 11 měsíců.Zuzku máme denně od 8 do 20 hod, včetě víkendů a svátků, Vánoc...měla jsem jí i ted den popropuštění z porodky, takže nejdřív trošku záhul, na druhou stranu jsem zjistila jestli na to budu mít i psychicky, -zvládnout se to dá ok, děti si opravdu hrajou, zuzka je chůvička, donese plenku, snaží se pomáhat... takže i díky tomu jsme se rozhodli 🙂 ježiš, jsem se nějak rozepsala 😀

snezenka123
19. čer 2009

Ahojky tak já přidávám svoji zkušenost. Když jsme se s manželem rozhodli že je chceme miminko,tak jsme na něj čekali cca půl roku(i přes to,že z manželovi strany tu byli zdravotní komplikace a můj dr.říkal,že máme tak 30%šanci přirozeně otěhotnět...)
Takže se nám narodila naše holčička,vždy jsme chtěli mít 2 děti 🙂 s tím,že jelikož jsem si dala mateřskou na dva roky,tak jsem veděla že by bylo dobré abych otěhotněla než budou malé 2 roky. Takže jsme tak nějak počítali že by se druhé mimi narodila až bude malé tak 2-2 a půl roku. Nicméně jelikož nám to poprvé nešlo tak jsme si řekli že začneme s půlročním předstihem a jelikož stále kojím,tak jsem si říkala že i to těhotenství třeba ani kvůli tomu nepůjde tak hned(menstruaci jsem dostala když bylo malé 7 měsíců)...
No a ono se to povedlo hned naporvé 🙂 Takže máme doma 10 a půl měsíční Stázinku a jsem v 6 týdnu těhu.
Nebudu vám tu nalhávat že nemám tak "trošku"strach jak to všechno zvládnu,ale to jsem měla i před prvním miminkem a pak to šlo všechno "tak nějak samo". nevolnosti jsem měla u prvního těhu tak od 7-11 týdne,tak teď čekám,zda se zase objeví,ale jinak si přeji hlavně aby bylo všechno v pořádku a obe naše děti byly zdravé.Přivést na svět dítě je veliký dar a já jsem tak šťastná,že máme malou,že se nemůžu dočkat toho druhého prďoly 😉
A že budou od sebe rok a půl?
Já i můj brácha jsme od sebe rok a 3 měsíce,to samé i moje neteř a synovec,a taky to moje mamka i moje ségrazvládla a to nebyli jednorázové plínky,příkrmy ve skleničkách...apod. Myslím si,že děti,které mají k sobě věkové blíže si s polu více rozumí a vyhrají než děti které jsou od sebe třeba 3-5 let,když jsou malinké tak to asi jde ale pak už to starší dítko to mladší považuje za hodně mladšího...no nevím,je to každého věc. vše má asi své pro a proti,každopádně si myslím,že to zvládneme a bude to v pohodě.
Krásný večer 🙂

lienka43
21. čer 2009

Ahojte, ja myslim ze je to na kazdom ako sa rozhodne a hlavne je to o tom ci sa na to clovek citi... Dolezita je aj opora partnera...
Ja osobne sa na to necitim, kedze k malej vstavam v noci niekolkokrat a este by som mala byt k tomu tehotna to asi nie.
Urcite by som chcela dve deti ale druhe bude az vtedy kedy ja aj moj manzel budeme citit ze to zvladneme.

skorepka
4. zář 2012

z vlastni zkusenosti mi nevyhovuje velky vekovy rozdil, a druhe sme chteli teda 2-3 roky, ale kdyby sme na tom financne byli super, tak klidne at maji rok rozdil. A proc? Protoze to budou partaci, budou si hrat, rozumnet - ne jako deti se 4letym a vice rozdilem, budou spolu chodit na disco a navzajem na sebe davat bacha, a i v dospelosti je to pak lepsi - ja si se segrou sice rozumim, ale rozdil 7 let jde videt - ona stale premysli tak nejak detsky (22let). Proste deti blizko po sobe, kdyz to rodicove zvladnou hlavne psychicky, a matka fyzicky, tak proc ne? 😉