Co vše musím zařídit po koupi bytu?

jahodnicka
24. dub 2014

Ahoj holky, prosím poraďte mi. Co vše musím zařídit po koupi bytu? Napadá mě - přehlásit se na elektrice a vodě, pojištění, katastr nemovitostí, daň z nemovitosti.
Ještě něco? A jaké všechna pojištění mám mít? A co se týká daně, tak podávám jen tu jednu - daň z nemovitosti? Nebo ještě nějakou? Snažila jsem se to dneska zjistit na finančáku, ale paní na mě koukala jak jojo a moc moudřejší nejsem. Díky 🙂

lv
24. dub 2014

pojištění bytu /pokud je ov/ a domácnosti a odpovědnosti /když někoho ty vytopíš apod./..pokud do jiného města tak poplatek za komunální odpad.

evaviki
24. dub 2014

@jahodnicka jj, klasika je zmena adresy, resp. trvaleho pobytu.. Takze vymenit doklady, obehnout banky, pojistovny a pozadat o zmenu adresy.. Katastr si ji casem zmeni sam.. Nahlasit novou adresu v praci.. Nemovitost pojistenou mate, ale treba udelat nejake pojisteni domacnosti.. Pokud jste byt koupili letos, tak povinnost platit dan mate az pristi rok v kvetnu, takze byt je potreba prihlasit do unora 2015 (aspon myslim)

zamilovanadonej
24. dub 2014

@jahodnicka To se nedivím že na finančáku koukala, nemají s tím nic společného- pouz daň z nemovitosti, ale to budete dávat přiznání až v lednu příští rok. 😀

chris_n
24. dub 2014

záleží jestli jste kupovali byt na hypotéku nebo z vlastních prostředků. My třeba museli s hypotékou zajistit pojištení nemovitosti a domácnosti. Pak se nahlásit na SVJ (tam už je veškeré teplo, komunální odpad, atd...), přehlásili jsme na sebe elektřinu. Katastr byl vyřízený během koupě. Tam už jsme znovu nešli. A finančák budete asi řešitt až za rok, jestli jste to koupili až ted.