Co vše vzít do porodnice?

tynkatr
28. črc 2015

Ahoj holky . Chtěla jsem se zeptat co si vše vzit do porodnice ? Furt jsem to odkládala ale už musím vše zbalit .

dezyre
28. črc 2015

Já se vždycky řídím pravidlem - pro sebe věci jako bych jela na dovolenou - klasika ručníky, hygienické potřeby + vložky, toaletní papír, nabíječka na mobil, pití, určitě nezapomenout pomádu na rty, pro miminko pleny, ubrousky, jednorázové podložky, líh na pupík, vatičky do uší (na čištění pupíku), oblečení na cestu z porodnice.

tynkatr
autor
28. črc 2015

Děkuji . Je na čase se konečně nachystat :D

linee
28. črc 2015

@tynkatr na strankach vetsiny porodnic je seznam, co si vzit a co třeba nabízí, koukla bych i tam. Samozrejme nezapomen na doklady - tehu knizka a pod.

tynkatr
autor
28. črc 2015

Ja to právě nemohla najít

svetlus_pepca
28. črc 2015

Našla jsem ještě svůj seznam z porodnice:

občanku, těhotenskou průkazku, průkazku pojišťovny, oddací list/rodný list + přiznání otcovství/rozsudek o rozvodu, vyplněný dotazník na jméno

kojící podprsenku + vložky do ní
kojící noční košili (alespoň 2x)
spodní kalhotky (nejlépe jednorázové)
2 ručníky + osušku
toaletní potřeby (hřeben, kartáček, zubní pastu, mýdlo, ...)
mastička na bradavky
toaletní papír
vložky mít můžeš, ale já nakonec používala ty šílené porodniční, byly nejlepší
přezůvky (musel mít i manžel, protože šel k porodu)

plenky
vlhčené ubrousky
látkové plenky (alespoň 5 x)
dětskou kosmetiku na kokupání (ale nakonec jsem používala porodniční)
mastičku na prdelku

pro miminko na cestu domů (nejlépe, když donese partner/ten, kdo bude vyzvedávat, ten den) - autosedačku, body/košilka, dupačky, kabátek, čepička, deka, zavinovačka

a ještě doplním ze svých poznatků:

mobil + nabíječka, pití, gumička na vlasy, foťák, peníze + pokud budeš platit partnera u porodu, něco přes noční košili (dostaneš župan, ale já měla svůj takový lehoučký svetřík), ponožky, foťák a něco na sebe na cestu z porodnice

Tak asi takhle 🙂

leikkka
28. črc 2015

vše copíší holky, bepathem na bradavky, dostavají při prvních kojeních zabrat, oblečení pro mimi na cestu domů, my přivezl manžel až na propouštění a jinak vše ostatní nemocnice dává - plenky a oblečení. Na netu těch seznamů je hodně 🙂

tynkatr
autor
28. črc 2015

Děkuji

luwa123
28. črc 2015

Dostala jsem jen pár vložek na porodnim sále a malý jednu plínku, jinak jsme museli svoje. Asi záleží jak která porodnice

kisa01
28. črc 2015

Ještě doplním, že jsem dostala dobrou radu, že ty dva ručníky ideálně různé barvy, abych v euforii a návalu hormonálního štěstí věděla, který použít na horní část těla a který na dolní část a předešla tak případnému přenosu infekce. Já měla v porodnici i knížku a četla jsem, když kolouch spinkal a já zrovna ne.
Opravdu záleží na proodnici, zda dává poporodní vložky a plenky pro miminko nebo musíš mít vlastní zásoby.

dezyre
28. črc 2015

Brno FN plíny pro miminko nedává, vložky nějaké ano, ale je lepší mít svoje. A hlavně nezapomenout toaletní papír, ten tam taky není.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru