Co všechno se dá najít u popelnice. Taky nacházíte?

esssi
17. zář 2009

Já teda k popelnicím odkládám třeba oblečení, vyprané a v igelitkách. A stejně tak tam občas něco seberu, kolikrát tam lidi dají třeba knížky. Vadí vám to neb taky občas domů něco přinesete? Já teda musím nenápadně, mého muže z toho vomejvá 😀

skuli
17. zář 2009

Dá se tam najít všechno 😀 Můj otec pravidelně co vynáší odpadky,tak něco přinese domů 😀 Třeba nábytek,koberce a tak.Domů by si to nedal,ale na chalupu toho odtáhl dost.Já tam taky občas něco postavím,domů si nic nenosím,ale minulý týden jsem tam našla stát kytku-fíkus benjamín,byl chudáček zanedbaný,tak jsem ho přesadila,osprchovala a mám ho v ložnici.Bylo mi ho líto.

kamila02
17. zář 2009

dá se najít kdeco🙂 Loni třeba manžel přinesl nádherný veliký stromkový citrus (nevím, co to je, ještě tomu nenarostly dost plody, ale vypadá to na mandarinku). A jinak jsem si od popelnic přinesla třeba rámy na obrazy, zásobní balíky obkladaček (to tam z naší novostavby vyhodili obkladači před předávkami bytů, takže jsou to přesně ty "naše"). A máme i věci, které ulovil můj děda - velkou proutěnou truhlu a hlavně starou dřevěnou truhlu - opravili jsme je a jsou nádherné, při stěhování je od nás nějaký chlápek chtěl na místě koupit, když je viděl ve výtahu 😀
Prostě dají se najít vážně poklady.

alcar
17. zář 2009

My teda nepatříme k těm, co sbírají, ale co dávají... 😀 Jednou jsme dali k popelnici starou televizi. Obraz hrál z jedné poloviny černě. Dali jsme k ní i ovladač. Manža mě zrovna vezl na noční a pak mi volal, že jak se vracel, tak už tam ta televize nebyla. Takže tam vydržela sakum pikum asi 20min. 😀

zeez
17. zář 2009

Ja taky davam k popelnicim vyprane obleceni a boty v igelitce. A tata domu takto prines snad 15 knizek. 🙂

j.a.n.u.s.
17. zář 2009

...no a ja myslim, ze by se toho mela ujmout charita...presne jak to delaji v UK....proste obchod, kde nechate ty veci a lidi si je tam za pakatel koupi....a to jde na charitu...!

Je mi to tak strasne lito nechavat u pudlice, kdyz to jeste muze poslouzit...ja nemam to srdce vyhodit treba hracky, nebo knihy, nebo nedej boze kvetinu.

A tam jsou ty kramky na vsechno zbozicko 😉

Protoze tak se clovek stydi a ja nevim co, bo by si aji ty veci nektery pobral...no smula.

Ale byt to v obchodech, tak mas z toho uzitek a jeste z toho ma charita 😉

soanpe
17. zář 2009

u popelnice se dá najít i virová žloutenka 😝

nikka.vo
17. zář 2009

soanpe 😀 😀 😀 😀

soanpe
17. zář 2009

nikka
a nemám snad pravdu? 😅

esssi
autor
18. zář 2009

Soanpe a kde se virová žloutenka najít nedá? Tu můžeš polapit aj v mhd klidně!!!

kamila02
18. zář 2009

Jojo, ta loňská žloutenková epidemie byla z tramvají Anděl-Řepy 😀 - však pak hygiena dezinfikovala tyče v MHD jak vzteklá.

K tomu oblečení - to teda k popelnici nedávám, všude možně jsou takové ty speciální kontejnery na oblečení, které je na charitu, tak to hážu do toho. A dřív, když kontejnery nebyly, tak jsme oblečení posílali Diakonii Úpice - oni to taky třídí a dávají bezdomovcům a tak, mají teď už i přímé odběrné místo v Praze.

soanpe
18. zář 2009

a kdo je roznašečem žloutenky špinavých rukou? bezdomovci. kde se hrabou bezdomovci? v popelnici 😝

petua
18. zář 2009

Tak já myslela, že podle názvu to bude nějaká prča, a ono ne 😅

Když o tom tak přemejšlim (nikdy mě to nenapadlo), tak kdybych se potřebovala zbavit nějakejch věcí, co by někomu ještě posloužily, tak bych to tam třeba i postavila, ovšem přinést si něco od popelnic domů.. To fakt néé 😝
Já jsem teda hodně cíťa, vycvičená z práce, já nosim v kabelce desinfekci a když se musim chytit v tramvaji tyče, tak si pak tu ruku ocáknu 😅 (hlavně teď co máme Matýska, představa že mu tou rukou pak budu nahazovat dudel, brrr..), takže proto se mi z toho trochu ekluje, ale každej svýho štěstí strůjce, vo tom žádná a proti gustu.. 😉 😀 😀

soanpe
18. zář 2009

petua
jj, dezinfekční gel a já jsme taky nerozluční kamarádi 😀 já omatlám i nákupní vozík 😅
když jsem byla těhu,tak jsem to říkala v ordinaci sestře a ta se smála, že je taky postižená hygienou

caira
18. zář 2009

taky mi prijde, ze by v CR mel fungovat obchod s vecma na charitu jako tady v UK, ja tam porad neco davam nebo oni to dokonce vyzvedavaji doma, ze se clovek nemusi tahat, prislo by mi lito to dat jen tak k popelnici

I kdyz - kdyz jsme byli deti tak jsme pred barakem vedle popelnic nasli krasnou a snad vubec nepouzitou klec na ptaky - a my akorat poridili andulku, takze jsme si ji vzali ( teda po dukladne desinfikaci atd) Nas andulak pak cumel jak ma luxusni bydlenicko 🙂 Jinak my treba nez to dat k popelnici tak treba vyvesime na dvere listecek, ze se neceho zadara hodlame zbavit ( moje stare lyze, matrace z letiste, brusle atd) a dame cislo at si lidi zavolaji, jestli si to chteji vyzvednout 🙂

U nas v okoli se hodne dela, ze lidi to daji pred dum na "dvorek" a daji tam ceduli : zadarmo, vemte si co se vam libi ... a kolemjdouci si odnasi co potrebuji.

kamila02
18. zář 2009

Co se týče zbavování se velkých věcí (ne oblečení) - třeba spacáky, deky... tak to můj brácha nosil buď do Naděje, nebo je dával rovnou přímo bezdomovcům, když to nesl do té Naděje přes parčík u Hlaváku. Oblečení oni tolik neocení, zato deky fakt jo.

Dezinfikování rukou po doteku madla vozíku už se považuje za obsesi 😉

mikulka
18. zář 2009

NO, holky, já vím, že vedle měli sousedé svrab a odložili k popelnici vše možné.
Když si představím, že by si to někdo vzal a natahal si domů svrab...

esssi
autor
18. zář 2009

Njn, jste nějaké citliva děvčata, nedá se žít ve skleníku 😀 a mimo Prahu není moc šancí zbavit se nepotřebnýho obléča, v Praze jsou kontejnery ale jinde fakt moc ne..

soanpe
18. zář 2009

no možná jsem přecitlivělá, ale fakt nevidím důvod, proč bych měla sahat na nákupní vozík, na kterej sahá dědek, co si před chvilkou promnul koule v trenkách a pak bych měla dávat dudlík miminu.
no každý máme jiné hygienické návyky a já je měnit nemíním, i když někomu připadají jako obsese 😎
už ve školce ně učili, že než si strčím něco do pusy, tak si mám umýt ruce, tak proč bych měla špinavejma rukama sahat na miminko??? 😕

lucenek
18. zář 2009

tývado to je téma
takže já k popeláku zásadně pouze tahám
desinf.gel nemám ale pořídím si....je to fakt MHD atd
malá je naočkovaná proti hep A, tak snad bude dobře
Jinak vozím v sanitě lidi v rozkladu...bezdomovce, lidi na hranici soc. podmínk (alkoholici, romové, nepřizůsobiví občané se sníženou hranicí sociálních návyků a potčem dětí třeba 10)-je to fakt MARAS, jako náš mikrobiolog nám říkal jednu větu a tu si opakuju furt dokola....
Kdybyb bacily byly vidět a byli by barevní, to byste koukali jak byste šmydlili kde co......a má recht

spimira
18. zář 2009

to soanpe :
nejsi přecitlivělá, já sice neomatlávám nákupní vozíky, ale pokud chci jíst nebo přijdu z venku, vždy si myji ruce. Když jsem venku používám vlhčené ubrousky.
A co se týče dědků v sámoškách nesnáším když si nevemou sáček na pečivo všechno ohmatají a pak to hodí zpět blé 😝
Do popelnic věci jen vyhazujem, nenosíme domů nic.

kijonkova.k
18. zář 2009

Jen bych chtěla upozornit,že hepetitida A(nemoc špinavých rukou) se přenáší orálně fekální cestou,tzn.ze stolice a následně neumytých rukou a určitě jí nepřenáší jen bezdomovci u popelnic.Může jí dostat i člověk,který má běžné hyg.návyky.

lucenek,my jsme takové lidi přijímali u nás na INT 😝

ronie
18. zář 2009

😀 😀 😀 😀 😀 jako soanpe díky ti, mám den na h... ale teď si mi ho zlepšila, se tu tlemíme s manželem té tvojí větě o těch dědkových koulých, že padáme ze židle 😵

a k tématu-já se v popelnici nehrabu ani kolem neb bydlíme s kámošema v RD, tak bych tam nic zajímavýho ani nenašla,ale vyhazuju hodně věcí a stejnak kurňa se tu nehnem 😝 Desinfekční gel nepoužívám nikde,ale někdy je to fakt humus, takže mě to divný nepřijde 🙂

bobulle
18. zář 2009

JJ, vždycky něco opřu o popelnici a do rána je to fuč... boty, nádobí atd....
Oblečení dáváme do charity...
Mno a přiznávám že 2x jsme něco dotáhli domů.... krásné proutěné truhly... nádhera... po repasi jako nové 😵

Jo a připomnělo mi to kastelána jednoho našeho hradu tady v okolí (jsem tam dřív prováděla), tak ten měl zjištěné, kdy se kde jaký kontejner přistavuje a vždycky tam (dřív i s klukama co u něj dělali civilku) jeli a dotáhli spoustu pokladů... jako starožitností atd... restaurátoři, kteří na hradě měli tehdy restaurátorskou dílnu byli nadšení 😵 😉

No a co se týká hygieny... jasné... je to mazec, ale dost podobný supermarketům, MHD a pod. Do popelnice dítě nepouštíme... ale do marketu ho bereme... tam si myslím že je to pro dítě dost nebezpečné 😔

martimarti
18. zář 2009

Bobulle, moje sestřenice nasbírala u popelnic a kontejnerů takové poklady, že jsem jí často záviděla 🙂 🙂 Hlavně nábytek, sama si ho zrestaurovala a přečalounila, úplná nádhera /nic pro milovníky IKEA 😉 /. Ale zlaté časy, kdy se u popelnic nacházely pravé poklady jsou pryč, Moje teta vzpomínala, jak její mami kdysi v 60.letech nahradila veškeré staré sklo a porcelán umělou hmotou, byla to šílená móda, a rodinné poklady prostě vynesla k popelnicím, už to nebylo atraktivní ☹
Jinak téma mi připomíná mojí kolegyni v práci, která kdysi chodila na "přednášky" jakéhosi pána o vesmírných lidech /jméno si teď nevybavuji/ a ten hlásal poselství těchto lidí. Zlo se prý přenáší skrz knihy, takže kdo má doma knihy obsahující jakékoliv násilí např. válečné, detektivky atp. tak z těchto knih působí negativní energie. Taktže kolegyňka neváhala a po příchodu z "přednášky" vyplenila knihovnu a odnesla jí k popelnicím. Manžel přišel domů a zjistil, že jeho knihy o 2.sv.válce už asi čtou nějací bezdomovci 😀

caira
18. zář 2009

soanpe: ohledne toho desinf. gelu, tak my ho mame taky porad a vsude + jeste desinf. ubrousky, takze ruce geluju naprosto porad, nakupni vozik, po ceste autobusem, atd atd, proste fakt je to nejlepsi kamos : presne jak jsi popsala, kde jaky santusak na to sahal predemnou a buh vi jaky humus osahal predtim a ja nebudu riskovat, ze chytneme zloutenku nebo nejaky jiny humus. jinak treba otiram jidelni zidliky v kavarnach, madlo v autobuse ( na ktere nase dite zasadne porad saha ) atd 🙂 jak rikame my tady : rather be safe then sorry 😉

soanpe
18. zář 2009

zdraví máme jen jedno, tak proč to pokoušet,ne 😉

ronie, jsem ráda, že jsem vás doma potěšila. 😀 já když jsem v ráži, tak padaj "moudra" 😀 😀 😀

bobulle
18. zář 2009

Jo a ještě jsem zapoměla, že přítel, jak jel teď nedávno vyhodit odpad ze zahrady na sběrný dvůr, tak místo toho aby se vrátil s prázdnou, tak si přivezl sbírku čtyř kompletních podplukovnických uniforem z 60. až 80. let.... no poklad 😵 ... už v tom s klukama blbnou 😅 😀

draga
18. zář 2009

no já teda nevím ale nosit si sebou gel a pořád se hlídat snad opravdu už spadá ke hranici fobie...a co uděláte, když si gel doma zapomenete? tohle mi připadne už fakt hodně divný ale jak píše sonape je to každého věc...já jsem teda asi prase a můj syn ještě větší, ten co sebere strčí do huby 😎 😀
jinak jsem od popelnic jednou dotáhla starou singrovku (šicí stroj) to mi nedalo jí tam nechat a pak se mi rozbila hadice k vysavači a zrovna jsem jí tam taky našla...teda navrchu do popelnice nelezu 😎 ale to už je dřív, dneska všechno stihnou bezdomovci probrat přes noc 🙂
a nedávno jsme vyklízeliasi 2 měsíce byt po tchánovi, (vždy to vyšlo na pondělí a úterý) a to jste měli vidět jak tam bezdomovci pravidelně stáli a čekali co zase dovalíme... 😉 😀

soanpe
18. zář 2009

draga
fobii mám z pavouků a ne ze špíny. s tou dokážu zatočit 😎 😀
co udělám,když gel zapomenu? v přebalovačce mám ubrousky a ten gel většinou taky.
jako fakt nemíním pak běhat s 9m dítětem po infekčním... 😝
prostě čistý ruce,zuby,boty,vlasy....a pipina jsou pro mě samozřemostí a z toho neslevím ani za nic 😎

draga
18. zář 2009

sonape ale však jo... 😉