Cushingův syndrom u pejska, máte zkušenost?

chloe_p
10. lis 2012

Ahojte maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli s máte některá zkušenost s touto nemocí u pejska? Našemu pejskovi byla zjištěna tahle nemoc a chtěla bych znát vaše názory, jak probíhá léčba, jestli se stav pejska brzy zlepšil a celkově zjistit, jak to vše bude probíhat. Veterinářka nám dala na rozmyšlenou, zda pejska necháme dožít v nemoci nebo ho budeme léčit, léčba je finančně náročnější,ale my sme se rozhodli ho léčit a chtěli bychom, aby s námi tady byl co nejdéle. Myslíte, že by tady s námi mohl být ještě několik let s touto nemocí? Právě má 7,5 let a rádi bychom, aby žil ještě aspon 5 let. Bude brát lék Vetoryl. Za vše názory a rady budu velmi ráda, asi v pondělí začneme s léčbou. Moc děkuji.

verusak87
10. lis 2012

Ahoj, nemám konkrétní zkušenost.Věk dožití určitě záleží na rase pejska a na tom, jak brzo jste odhalili příčinu (dá se poznat už při zvýšeném příjmu tekutin a častém močení, nebo až při kožních projevech-ztráta srsti na břiše). Záleží taky jestli se ke Cushingu nepřidal i diabetes, který může být Cushingem po čase vyvolán. Pokud je váš pejsek v dobré kondici a aktivní, tak je šance, že léčba bude účinná a pejsek bude spokojeně žít ještě několik let. Paní veterinářka by vám měla říct jaká je prognóza ve vašem případě. Každopádně je úžasné, že stojíte o léčbu a držím palce, aby byla úspěšná.

chloe_p
autor
10. lis 2012

@verusak87 Moc děkuji. Pejsek tímto trpí asi od července-srpna, ale jelikož jsme měli špatného veterináře, tak na to nepřišel a léčil ho na něco jiného. Nová paní veterinářka po prvním testu odhalila tuhle nemoc a diabetes zatím nemá, ale má špatná játra, slinivku a kožní projevy se začali ukazovat před dvěma měsíci, zatím nekvalitní, plstnatá srst, ztenčená kuže, loupání drápků... zatím nemá nikde lysinky, srst je ještě všude, jen začala plstnatět a ta kvalita je hrozná. Pejsek se zatím chová normálně, hodně močí, hodně pije, je nafouklý, ale náladu na hraní má pořád, je to malý divočák 🙂 Pejsky máme dva a neumíme si představit o ně přijít. Veterinářka nám nabídla Vetoryl lék a po zahájení léčby se uvidí, jak na to reaguje. Jen mám strach, aby pejsek nezvracel, nebyl po těch lécích tlumený a celkově takový špatný... někde jsem četla, že to je něco na zpusob chemoterapie, tak mám velké obavy, aby nevypadal jak zubožený a celkově na něj nebyl hezký pohled, to by nás moc mrzelo, kdyby se trápil.

verusak87
10. lis 2012

Určitě léčbu zkuste. Podobné chemoterapeutikům to opravdu je a pokud by pejsek zvracel nebo byl malátný je potřeba léčbu přerušit. Pokud by se pejsek trápil a nelepšilo se to, tak by bylo lepší ho nechat uspat. Ještě se poraďte s MVDr. jestli užívání Vetorylu nebrání ta nemocná játra (záleží na tom co s nimi má). Samozřejmě by bylo lepší kdyby byl při začátku léčby co nejvíce pod dohledem. Moc vám držím palce, zvířata jsou pro mě vším 🙂

chloe_p
autor
11. lis 2012

@verusak87 Moc děkuji. Veterinářka mu dělala testy na ta játra a vyšly zvýšené hodnoty, ale nabídla nám vetoryl, tak asi to s těmi játry nebude vážné, jinak by nám asi nabídla něco jiného. Moc bychom si přály, aby tady s námi byl ještě hodně dlouho, tak snad se nám to podaří, i když léčba je finančně dost nákladná a máme dvě děti,tak snad to zvládneme 😔

sj16
12. lis 2014

Ahojte prosim pomozte mi moj psik ma cushingov syndrom ma 7kg maltezak a berie Vetoryl 40mg/den a zda sa mi ze to nezabera ☹
@verusak87
@chloe_p