Cvičební program 30 Day Shred. Pište zkušenosti

angebot
7. kvě 2012

Ahojte holky, tak jsem založila skupinu pro všechny, které jsem navnadila, nebo pro ty, kteří tohle cvičení znají ze svých životů 🙂 Takže pište své zkušenosti, nápady.. A hlavně, makejte!! Flákání není povoleno! 😀 Všem držím palce, a těším se na Vaše skvělé výsledky! 😉

verusa22
7. kvě 2012

@angebot Super 🙂 zítra jdu na to... musím se dokopat jsem děsná!! ale zítra začínám FAKT😀
Pociťuješ už nějakou změnu na sobě??

mitote
7. kvě 2012

a co my co mame cviceni naporad? 😀 hele hod me info o tom cviceni

angebot
autor
7. kvě 2012

@mitote Gabčule ty nic, ještě bys zhubla 😀
@verusa22 Určitě začít bez výmluv a co nejdřív! A žádný šizení, tím šidíš jen sama sebe 😉 A změny pociťuju obrovské, všechno mě bolí tak, jak nikdy! 😀

angebot
autor
7. kvě 2012

jinak tu je samozřejme info pro všechny http://freshlili.blogspot.com/2012/01/funguje-j... 😉

verusa22
7. kvě 2012

@angebot ok ok bez výmluv🙂 takže budu 30dní chodit jak zmlácená počítám ne?:.)

mitote
7. kvě 2012

@angebot no to bych potrebovala, jak tu tak sedim, tak se me ta pneu na brise pekne nafukuje... 😠

mitote
7. kvě 2012

koukam na to, do toho musim uvrtat manzela 🙂

mitote
7. kvě 2012

@angebot Deny a pozorujes uz nejake vysledky? To se me libi, to vazne za mesic budu tak pekna? To jdu do toho 🙂

kijir
7. kvě 2012

Začala jsem dneska 🙂 na tvůj popud a jsem teda zvědavá 🙂...Díky za inspiraci 😉

fassy
7. kvě 2012

@angebot Já vím, že se vynechat nesmí, ale mám za sebou teprve 6 dní. Chtěla jsem cvičit, ale byli jsme pryč od rána až do večera, vraceli jsme se kolem 9-10 večer po celodenním trmácení. Tak večer jsem už nechtěla poskakovat, páč tady na hotelu jsou "papírové" zdi a to by nás sousedi asi zadupali do země 😀 Dám si do těla 2x tolik a o ty dva dny si to protáhnu, tak snad to nebude tak vadit 🙂

fassy
7. kvě 2012

@kijir Ty už jsi taky "nakažená" 30 denním cvičením? 😀

alca22
7. kvě 2012

@angebot Ahojky, to vypadá skvěle. Hned zítra stahuji a začínám cvičit. Snad budou výsledky, tak pozitivní jako u té slečny(paní) na fotografii 😉

kijir
8. kvě 2012

@fassy :Jooooo 😀 😀 😀 !!! Jsem nakažená vším co by mi mohlo pomoct vypadat a tím pádem se cítit lépe 😉 .Jsem ze sebe znechucená a tak s tím musím něco dělat 😉 😀 .Tak snad to zvládnu a vydržím a výsledky budou stát za to 😀 😉 😀 .

fassy
8. kvě 2012

@kijir Tak to jsme dvě 😀 Taky jsem ze sebe znechucená, hlavně když se mrknu do zrcadla nebo se snažím na sebe něco koupit 😀 Taky doufám, že to s mou figurou něco udělá, cvičím 7 dní a cítím se líp a manžel říkal, že už výsledky pomalu pozoruje, tak snad nekecá 😀

angebot
autor
8. kvě 2012

holky já včera jela poprvé level 2 a nebylo to vůbec tak hrozný, jak jsem čekala.. Dalo se to zvládnout, ale je to pěkná makačka na ruce, ty jsem fakt cítila. Já po tom měsíci asi kdo ví jak slavný výsledky mít nebudu, protože v jídle se teda zrovna neomezuju, ale rozhodně se cítím líp a to cvičení se prostě dá zvládnout, což na začátku bylo fakt peklo to udýchat, všechno bolelo atd.. Teď je to fakt lepší, takže se rozhodně aspoň dostanu do kondice a už vím, jaké cvičení budu cvičit za těch 30 dní, ale to už ne denně, protože tělo potřebuje taky oddych a regeneraci, ale zkusím to obden.. Každopádně držím palce všem, co se rozhodli se sebou něco dělat a ne jen fňukat nad svými špíčky 😉

angebot
autor
8. kvě 2012

Jinak teda dál bych chtěla zkusit tohle, což je další cvičení od Jillian Michaels http://www.amazon.com/Jillian-Michaels-6-Week-S... a pak taky cvičení, které JE ODZKOUŠENO A POTVRZENO od kamarádky, říkala, že je to makačka jak blázen, ale má už o číslo menší kalhoty, takže motivaci mám obrovskou! A to cvičí jen 30 minut denně a má dvě malý děti, takže ANO, jde to i s dětma 🙂 A jde o tohle cvičení - P90X , tak zkuste pohledat a mrknout na to, příp. jestli máte někdo zkušenosti, tak uvítám 🙂

angebot
autor
8. kvě 2012

našla jsem k tomu menší popisek 🙂 Tak vám tu trochu osvětlím tento cvičební program.

Power90Extreme - power=toto cvičení je zaměřené především na sílu (dále také na ohebnost a pružnost), 90=trvá celkem devadesát dní, Extreme=je to velmi náročné cvičení, které není určeno začátečníkům, ani občasným sportovcům. Je nutné mít za sebou nějakou sportovní historii.

Zda si nejste jisti, jestli jste schopni toto cvičení zvládnout je dobré, možná i nutné, si udělat tzv. Fit test (najdete na youtube, nebo jiných stránkách). Je to základ, který je potřeba zvládnout, abyste mohli začít s P90X. Pokud nedokážete zvládnou požadovaný počet opakování či cvik, je nutné, abyste na sobě ještě pracovali.

Existují různé verze tohoto programu např. klasický P90X, Double P90X a Lean P90X. Všechno mají ale jedno společné. Jsou rozděleny na fázi, kdy si tělo zvyká na pohyb, fázi hlavní, kdy tělo na tento typ cvičení reaguje a fázi odpočinkovou - odpočinková fáze ale neznamená, že se budete válet na gauči, je to stejně intenzivní cvičení jako ty předtím.

Projdete třemi tréninkovými bloky během 90 dní. Každý následující blok navazuje na ten předchozí.

Výsledkem tohoto cvičení je krásné pružné tělo, naplněné energií. Cena, kterou za krásné tělo ale zaplatíte je bolest svalů, ať už během cvičení, nebo druhý den po něm, budete svádět boj se svou vůlí, protože cvičíte každý den, musíte tu bolest svalů překonat. Ale jelikož byste měli mít něco nasportováno, neměla by být taková, že byste ji nedokázali překonat, nebo nedejbože ani vstát z postele.

Konkrétněji zde psát nemá příliš smysl,protožeby to bylo na dlouho. Na např. ulozto.cz naleznete nejen kalendář, ale i videa a instrukce (bohužel jen v aj, ale v dnešní době překladačů, atd. to zas nebude takový problém).

Každé cvičení trvá cca hodinu a to včetně rozcvičení a protahování, ale zase se během něj nezastavíte.

Tento program je založen na tzv. "zmatení svalů", tzn. díky tomu, že každý den cvičíte něco jiného nemá vaše tělo téměř žádnou šanci si na tyto pohyby zvyknout a tudíž je nuceno neustále pracovat a budovat svaly. (po cvičení v posilovně stále stejného souboru cviků si tělo na tyto pohyby zvyká a už nemá potřebu se dále vyvíjet).

Co se týče jídelníčku v jejich instrukcích píšou, že první měsíc by strava měla být složena převážně z bílkovin (hlavně živočišných), druhý měsíc by měl příjem bílkovin a sacharidů být vyvážený a třetí měsíc by měli přesahovat sacharidy. Nedokážu posoudit zda je to ta nejlepší cesta. Osobně si myslím, že by si měl člověk hlídat příjem B, T, a S během i po skončení tohoto programu. Protože na tři měsíce přejít na určitou stravu a pak se vrátit ke starému neřízenému stravování mi zavání jojo efektem. Samozřejmě po skončení programu je třeba cvičební výsledky neustále udržovat (ať cvičením, tak i jídelníčkem). A i proto si myslím, že jíst vyváženě celý život je lepší volba, než to změnit na pár měsíců. Jen bych během tohto cvičení podpořila příjem bílkovin proteinovými nápoji. Protože svaly potřebují výživu, jinak je všechny během kardio cvičení ztratíte a zaděláte si na zdravotní problémy.

Dále bych jen upozornila, během hlavně posilovacích fází si nejprve projet každý cvik, vyzkoušet si ho a naučit se ho správně. Např na cvik na zádové svaly: posadíte se na židli, předkloníte, v každé ruce držíte činku a přitahujete ji k horní polovině těla. Je to cvik na záda tudíž je nutné procít zádové svaly tzv. tlačit lopatky k sobě a uvědomit si své svaly, abyste ty činky netahali rameny. Je dobré cvičit, ale je nutné cvičit správně. Proto doporučuji nejprve cviky vyzkoušet, než se vrhnete na hodinovou jízdu. Já osobně si je zkouším před každým cvičením..opakování matka moudrosti.

gabrielaa
8. kvě 2012

Tak já mám za sebou 8 dnů a výsledky jsou už vidět, i když teda já cvičila už před tím, takže i díky tomu to cvičení zvládám celkem v pohodě a nějak mi to nepřijde strašný 🙂 Každopádně ten kdo chce jen zpevnit, tak se mu to určitě povede, ale ti co chtějí i něco zhubnout, tak by měli počítat s tím, že bez úpravy jídelníčku a pitnýho režimu to nepůjde..pohyb není všechno 😉

@angebot taky pak najedu na ten 6ti týdenní program, ten 90denní je na mě tak nějak moc dlouhý, tak to budu brát postupně 😀

angebot
autor
8. kvě 2012

@gabrielaa jojo, já právě nejsem zatím ani na úrovni, abych mohla z fleku dát ten 90ti denní, takže taky hezky postupně 😉. Jinak já piju, jím relativně "zdravě" ale prostě neodpustím si občas nějaký ty jednoduchý cukry bohužel, takže s těma změnama to u mě nebude tak slavný 😀 Ale každopádně se dostávám do formy a to je super! A jaké změny už máš? V cm nebo jako "na oko" 🙂? mě mrzí, že jsem se na začátku nezměřila, teď nemám s čím porovnávat.. A nechceš mi dát pár tipů na to "zdravé stravování" můžu jíst kdy chci (jakože v práci s tím nemám problém), takže pravidelnost dodržuju, pitný režim taky.. možná jenom jím málo nebo moc něčeho.. Kromě toho sladkýho, toho jsem si vědoma ☹

ilona_k
8. kvě 2012

Holky, já začnu od pondělí, protože teď nebudeme skoro vůbec doma... Tak pak napíšu, jaký z toho mám dojmy... Ale bojim bojim, jestli to zvládnu 😀

gabrielaa
8. kvě 2012

@angebot tak já se vyfotila i změřila 🙂 přes břicho jsou už 3cm dole, což je paráda, ramena a stehna nějak 1cm, ale celý tělo je poznatelně pevnější, i prsa, což mě moc těší a chlap už mi to taky řekl, ale jak už jsem psala, tak měla jsem trochu zpevněno už před 🙂
Co se týče toho jídelníčku, tak zkusím dát pár tipů:
Snídaně:
muslli a pár lžiček bílýho jogurtu, bílý jogurt s nějakým ovocem, plátek celozrnnýho chleba s lučinou a plátkem šunky, k tomu nějaká zelenina, ovocný salát, domácí jáhlová kaše, ovesná a podobně...
Svačina dopolední:
Já si dávám hodně často nějaký ovoce, nebo třeba nastrouhaná mrkev s jablkem, jablko s nakrájeným banánem a posypaný kokosem, nějaká 100% ovocná šťáva a k tomu pár sucharů, muslii tyčinka, nějaká domácí zdravá bábovka, domácí pudink...
Oběd:
Tady bych toho mohla psát hodně, všechno dělám většinou i pro violku, takže to obsahuje libový maso, zeleninu, nějaká lehčí příloha..jinak hodně zařazuji jáhly, rýžový nudle, těstoviny, pohanku, čočku a podobně
Svačina odpolední:
někdy si dám zbytek od oběda, jindy třeba nějaký celo pečivo se sýrem, zeleninou, prostě něco lehčího
Večeře:
Zeleninový saláty na XY způsobů (se šunkou, tuňákem, krůtím masem), plátek lososa se zeleninou, vařený vajíčko, tuňákový salát, často si dělám zdravý pomazánky a máznu na celo chleba

Moje tipy:
Dávat si pozor na pečivo, takový to tmavší pečivo je taky z normální mouky, jen jsou tam přidány semínka, takže celozrnný kupuju balený - je tam přímo napsaný 100% celozrnné pečivo, sice je to dražší, ale mně to vydrží skoro týden, takže vlastně se ještě ušetří
Šunku kupovat radši kvalitní vakuovanou s vysokým % masa a co nejmíň soli 😉
Ovoce jíst na snídani a dopolední svačinu, odpoledne radši už zeleninu

Jestli si nejsi jistá, jestli jíš málo nebo naopak něčeho moc, tak doporučuji si na pár dní zkusit zapisovat v tom Stobu, já na to teda absolutně nemám nervy, ale aspoň jsem si vypočítala zhruba kolik čeho mít (bílkoviny, tuky a sacharidy), plus orientačně celkový příjem, jen teda aby to bylo přesný, tak to chce zajít na odborný přeměření, na který se už 14 dní chystám, ale ještě jsem se tam nedostala 😀

angebot
autor
8. kvě 2012

@gabrielaa no tak já většinou snídám právě musli s bílým jogurtem, nebo ovoce, nebo ten celozrnej chleba (Kupuju takovej ten vakuovanej, takže ten je fakt "celozrnej") se sýrem, šunkou.. Svačiny mám taky třeba jogurt, nebo ovoce, nebo tu musli tyčinku, obědy to bývá trochu horší, mám totiž nejraděj brambory ☹, ale zase jím vesměs ryby a kuřecí maso, a večeře mívám právě to vejce, tuňáka apod., takže jako ve stravě to uplně nebude, ale to sladký ☹(( Já prostě ráda něco upěču a pak ochutnám , že 😀 Nebo občas prostě mám chuť na sušenku atd.. Mě to samotnou ani nenapadne, ale jak vidím manžela, že si dává třeba Milu, tak na ni mám taky hned chuť.. Ale nesežeru ji celou, jen mi stačí ochutnat a cítit tu chuť 😀 Jsem magor no 😀 Ale s těma cm je to super, to máš moc pěkný! Já doufám, že aspoň do léta se mi podaří vypadat trochu líp, nemám iluzi, že bych zhubla za měsíc.. Jinak piju hodně, nic nesladím, kafe mi nechutná, takže v podstatě jen odbourat ty jednoduchý cukry, jako se zelinou a ovocem problém nemám, to žerem ve velkým 😀

gabrielaa
8. kvě 2012

@angebot tak vidíš, máš to náhodou v pohodě, až na ty sladkosti, ale stejně si podle fotky myslím, že ty hubnout nepotřebuješ 😉 zpevnit možná jo, to se hodí vždycky a všem 😎

sidynka
8. kvě 2012

@angebot
@gabrielaa HOlky, tak cvičím 5.den..super, líbí se mi to, líbí se mi ten pocit, který mám po skončení, ale chci se zeptat..cvičím bosá a horzně, opravdu hrozně mě bolí lýtka..ne břicho, ne ruce, první dva dny stehna,ale to se rozcvičilo, ale nevím,jestli ty lýtka jsou svaly,co bolí, nebo právě cvičení bez bot, co myslíte? dnes jsem musela skončit po 5 minutách, protože jsem málem brečela bolestí.

gabrielaa
8. kvě 2012

@sidynka rozhodně si na příští cvičení vem ponožky a tenisky, je to zátěž nejen na lýtka, ale i na klouby a tenisky ti budou tlumit nárazy 😉 a svaly můžeš cítit, taky je cítím, hlavně když jdu pak do schodů

nunynka86
8. kvě 2012

Ahojky holky, tak se k vám zdovolením přidávám. Začla jsem cvičit včera. K tomu chodím na inline. tak jsem zvědavá. V pátek jsem byla u výživové poradkyně a od pondělí 14. budu mít i jídelníček. A neříkejte mi, že to pak už nepujde, to by mi už asi škráblo!!! Tak se moc těším na výsledky vás všech a samozřejmě svoje 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

alinkah
8. kvě 2012

ahojky holky... tak já mám za sebou 4 den... rozhodla jsem se každý den si přivstat, protože večer po práci už nemám energii žádnou... 🙂 takže vstávám v pět, cvíčím, pak sprcha, a snídat budu až v práci (snad to budu stíhat než dojde šefík 🙂 Určitě doporučuji cvičit v botech, já zase nemám činky, tak mám v ruce polohrubou mouku 😀 , no musí být na mě zajímavý pohled 🙂 Jinak co se stravy týká, tak se učím snídat, jíst pravidelně, pít, ale určitě se nehodlám vzdávat všeho, sladké mám ráda, a život je moc krátký na to, se vzdávat všeho, a hřešit se musí... No, holky, jsem ráda, že v tom nejsem sama, nejsem člověk, který by u něčeho vydržel, tak snad konečně změna 🙂
Držím Vám všem palečky, společně to půjde 🙂

fassy
8. kvě 2012

@angebot Ta devadesátka vypadá dost děsivě 😀 Ty ale na ten 6-týdenní cvičební program se taky chystám. Po skončení 30 si dám 30 znovu, ale tu těžší verzi a pak najedu na ten 6-týdenní. Tak doufám, že ty výsledky budou 🙂
@alinkah Taky nemám činky. Co máš z toho, ty cvičíš s moukou, já s petkama s vodou 🙂 Hlavně, že to plní účel 😉
@sidynka Lýtka mě taky bolí jak čert 😠

Já od té doby co cvičím, tak na sladké ani chuť nemám 🙂 Horší je to s tím pitným režimem, za den toho moc nevypiju, max. 1,5 l ☹ Nějak to do mě neleze ☹

petapete
8. kvě 2012

Super, díky za diskuzi, zatím můžu jen nakukovat, dnes už jsem byla takový kousínek od toho, abych začala, ale M. mě "donutil", abych na procházku vyrazila spolu s nimi a nakonec jsme si užili super procházku a posezení na zahrádce s kamarády, ale teď už cvičení rozhodně nedám, takže snad začnu zítra😀. Koukám, že budu začínat mezi posledními, spolu s @ilona_k , tak aspoň tady u vás načerpáme info🙂. Činky taky nemám, plánuju cvičit s pet lahvema s vodou🙂. A zkusím se dnes aspoň změřit, zvážit a zítra i vyfotit, ať mám pěkně feedback...Jen mám dotaz - už teď vím, že v květnu min. dva-tři dny nebudu moct cvičit, myslíte, že bude velký problém, když ty dny vynechám a dám vlastně den volna? Budeme mít křtiny a tím pádem u nás celou širší rodinu a před nimi fakt teda hopsat nebudu ani náhodou😀 a pak budeme jeden víkend pryč...

angebot
autor
8. kvě 2012

@gabrielaa Já vážím při výšce 165 cm 60 kg, což není až tak hrozný, ale prostě mám velkej zadek, silný stehna i lýtka a povolený břicho.. Chtěla bych zpět svých 55 kg a krásnou pevnou postavu, nechci být kost a kůže, ale potřebovala bych ještě něco, kde bych zhubla trochu prsa 😀 Ty tak velký fakt nepotřebuju a to ještě nemám ani děti ☹