Cvičení jinak než Vojtovou metodu. Víte o něčem?

heliik
29. bře 2010

Ahojky holčiny. Předem chci řít, pokud tu někde nějaké forum tohoto tipu je, tak se omlouvám, ale já ho nenašla...

Chtěla bych se zeptat : Mám doma 9-ti měsíční dcerku,a je hrozně lenivá. Nepřetáčí se, neplazí se, neleze, neklečí. Sednout a sedět dovede, ale ne z kleku, tak by mě zajímalo, jestli znáte nějaké jiné metody než je Vojtova na cvičení, aby se malá trochu rozhýbala. Chci to na doma, a tu Vojtovku opravdu sama nepochopím.
Díky za tipy a rady 😀 😀

olgas
8. dub 2010

vidím, že nikdo nenapsala. A co na to tvoje dětská dr. ???? Ta by to měla řešit, pokud je to problém, tak by vás měla na rehab. poslat. Ale jinak jsem dneska v knihkupectví viděla spoustu knížek , podle kterých by se dalo s dětmi cvičit. Jak na balóně , tak i bez. Tak se zkus mrknout.

lantana
8. dub 2010

Heliik, buďte opatrná a raději se poraďte s doktorem, jak píše i olgas. Každé mimčo je jiné a některá jsou prostě "línější" 😉 , nemusí to značit vůbec nic a rozhodně kašlete na to, jestli: "sousedovic Péťa už dělá tohle a tohle a támhleto už dávno". Až se rozleze a rozběhá, budete vzpomínat... 😀 😉 . Hodně štěstí a buďte zdravé.

heliik
autor
8. dub 2010

Moc děkuji. 🙂
olgas : Díky za tip, to mě vůbec nenapadlo. Určitě se mrknu. 😀
latana: Jasně, vždyť já to tolik neřeším. Jen chci s Týnou nějak cvičit, a to co pořád cvičíme doma, tak to už ji moc nebere.
Teď v pondělí půjdem na neurologii. Tak se dozvím víc.. 🙂

lantana
8. dub 2010

Heliik, přeji hodně štěstí u neuroložky. 😉

heliik
autor
9. dub 2010

děkuji 🙂

momin
9. dub 2010

heliik podle me to opravdu chce se poradit v prvni rade s lekarem....
Lantana to sice pise pekne ze nemate srovnavat,ale v 9 mesicich uz by se prece jenom treba otocit mohla...
Skousela si se o tom s doktorkou bavit? A na neurologii jezdite z jakeho duvodu? Pokud se muzu zeptat.... 😅

heliik
autor
10. dub 2010

Momin : Moje doktorka mi řekne jen s ní cvičit, ale jak to mi neřekne, tak já sama, zesvý iniciativy pořád něco vymýšlím, pořád něco kupujem, aby malá projevila zájem o něco a začala se nějak hýbat, ale pořád bez úspěchu.
Koupila jsem i ten nafukovací válec, tak na něm jsme hodně času, z něj pak sklouzne na bříško a vturánu se překulí na záda, ale aby se sama překulila na bříško tak to ani náhodou.

Na neurologii jdem na doporučení naší doktorky, jdeme tam poprvé. Tak uvidím co mi tam řeknou, a doufám, že mi ukážou třeba nějaký cviky, protože já už vážně nevím.

princessa
16. dub 2010

Ahoj heliik.Má Karolínka je stejně stara a stejně leniva.take jsem s toho dost na nervy ale nezdavame se.Byly jsme take na neurologii a tak na rehabilitace ale zatim žadne pokroky po tych cvičenich nevidim.Cvičit moc nechce breči při tom a mně to trha srdce.....Už jste byly na neurologii?A co vám žekli?

heliik
autor
16. dub 2010

Ahojky, ano byly, řekli nám, že je jen lenivá , že je vidět ,že je trošku opožděná, ale vzhledem k tomu jak mluví, že se to jakoby vyrovnává.a, že ona sama(doktorka nepovažuje teď nutné chodit na rehabilitace), tak nechodíme a cvičíme doma....
Ale zdá se mi, jak jsme ji koupily, ten nafukovací válec s rolničkou, tak se pomalu rozhýbává. 😀 😀 Převrací se v pohodě, ale jen na jednu stranu, učím jí, že je i druhá strana ale je to boj..... Už ví i o nožičkách, samozřejmě jí držím a ona jakoby hopsá....
Udrží se na čtyřech, včera poprvé sama šla na 4.a chvilku vydržela v té pozici, ale nehla se, jen tak držela, ale myslím, že i to je pokrok. 😀

kalo
16. dub 2010

Myslím, že v 9ti měsících je ještě brzo...že se ještě sama "rozjede". Když už se dostala na 4, tak to je šikulka!
Doplňující cvičení je třeba plavání, lezení venku /musí překonávat překážky/, cvičení na míčích apod.
Pokud není nějaký problém....
Pak je jediným východiskem pro tak malé děti Vojtovka. Naše RHB.mi to přirovnala, jako když máte angínu, tak jediným účinným lékem jsou antibiotika..můžeš přidat bylinkový čaj, obklad, kapky..atd, ale to jsou jen malé, přídavné pomoci. Zrovna jako u pohybového problému- základem je Vojtovka a k tomu můžeš něco přidávat...plavání, odrážedlo a tak. Ale nelze do považovat za hlavní "léčbu" 🙂

kalo
16. dub 2010

PS ještě: naší dcerce neuvěřitelně pomohla dovolená u moře. Tam se rozchodila během týdne. Pohyb a chůze v písku je velice namáhavá a musí tam zapojovat svalové skupiny, které na tvrdém nepoužívá. Když jsme přijeli, tak každý koukal... To doporučuji 😉

heliik
autor
16. dub 2010

kalo děkuji 😀 ale dovolená k moři, to opravdu v dohledné době není v plánu(chybí penízky) ☹ .

Na míči také cvičíme, a s tou Vojtovkou, mi doktorka říkala, že zatím nevidí důvod, proč nás tam posílat. Tak nevím, ale snad se ,,rozjede" nějak sama. 🙂 A na plavání chci také začít chodit, jan já mám pořád nějaké problémy, a přítel je pořád v práci, ale určitě máme bazén v plánu 😉