Cviky na pánevní dno v těhotenství, máte zkušenost?

jess20
3. led 2015

Ahoj Holky, jsem ve 22 tt, mela bych zacit posilovat panevni dno.. mate některa zkušenosti co cvičit? Občas mě poboliva v podbřišku a tady na konikovi jsem našla video kde se dno cviči sedy lehy ale to neni asi pro me...pokud mate nejake metody prosim pisněte ktere.... nejlepe jeste vložit třeba odkaz videa diky..!!!!

aakashaa
3. led 2015

Ahoj, nevim jestli na to existuji nejake konkretni cviky, vim jen, ze na zpevneni panevniho dna v tehotenstvi i po porodu pomaha vtahovat svaly sveracu dovnitr s nadechem, chvili vydrzet, popr prodychat a s vydechem povolit. Prirovnala bych to k tomu, kdyz se snazis vtahnout tampon vic dovnitr. Davej si pozor, abys zaroven se sveraci nestahovala u hyzdove svaly. Tenhke cvik muzes delat libovolne casto, klidne nekolikrat denne kdyz si vzpomenes 🙂

jess20
autor
4. led 2015

diky za vysvetleni takze vlastne posiluju vstup do vaginy a trochu i vevnitř pookud to dobre chapu...

aakashaa
4. led 2015

Vlastne vsechny svaly panevniho dna. Mozna se to jen zda, ale zapojuje se do toh spousta svalu v celm podbrisku. Sestrenice mi tyhle cviky durazne doporucovala, ona se pry na to vyprdla a ted pri kazdem psiknuti kontroluje jestli si necvrkla...takze to ma urcite neco do sebe, nehlede na to, ze to pry pomaha i pri porodu, ze vis o tom, ze tam nejaky svalstvo vubec mas 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru