Cviky Pět Tibeťanů. Co vám přinesly pozitivního?

prami
15. kvě 2008

Poradí mi někdo, kdo cvičí tyto cviky dlouhodobě ?
Už jsem se x-krát pokoušela Tibeťany cvičit, ale nikdy mi to nevydželo déle než měsíc.
Napište mi prosím, co Vám tyto cviky přináší pozitivního.
Potřebovala bych zase nakopnout a zařadit je do svého dne. Předpokládám, že by neměly cviky nějak negativně ovlivňovat kojení ? Nikde jsem o tom neslyšela. Ale je fakt, že jsem se o Tibeťany zajímala v době, kdy jsem ještě mateřství a kojení neřešila.

Díky za Vaše rady a případné nakopnutí
😀

listicka77
15. kvě 2008

Hehe, jsem na tom podobně. Teda vydržela jsem v určitém období i víc než měsíc, dokonce i nějakou dobu v těhu (ale pak mi začalo to vadit to prohýbání dozadu, nedělalo mi to dobře). Rozhodně jsem si připadala pružnější. Jinak jsem se ale nikdy nedostala s opakováním cviků přes nějakých cca 12, to mi stačilo. Teď bych potřebovala taky nakopnout, od porodu nedělám nic, záda trpí, břicho povadlé... 😝

prami
autor
15. kvě 2008

Listicko, pamatuju si, že když jsem ty tibetany cvičila, tak jsem byla hned po ránu plná energie. A právě to by se mi teď hodilo, když vstávám s malou a mám pocit, že bych chtěla ještě hodit šipku do postele.
A zpevněný rosol na těle 🙂 , hm super bonus navíc.

kitty68
15. kvě 2008

a jak se to cvici, slysela js o tom, ale teda byla lina neco vic hledat 😒 🙂 😉

zdina
15. kvě 2008

ja jsem tibetany cvicila jeste i na pocatku tehu. Pak uz jsem nedala prohybani. Opet jsem zacala pred dvama mesici, ale jeste jsem stale zatuhla. Pro me je to energeticka zalezitost, uvolneni vaziva, kloubu a posileni svalstva

prami
autor
15. kvě 2008

je to pět cviků ( káča, svíčka,půlměsíc, most, hora ...myslím, nejsem si sichr těma názvama 😉 ) a ty mají čistit energetické centra, dodávat energii, zlepšovat pružnost a taky prý zaručují věčnou mladost, jakýsi elixír mládí. 😎
Nejlépe cvičit po ránu. Začínáš každý cvik 3x, poté každý týden přidáš jedno opakování až do konečných 21.
já se zatím nikdy nedokopala k těm 21 opakování. Znám jednu paní, která ty cviky už dlouho cvičí ,má přes padesát a vypadá fakt dobře. Taková chodící reklama na Tibetany.

kitty68
15. kvě 2008

no to ja chci taky vypadat dobre, takze to pohledam na netu 🙂

zdina
15. kvě 2008

prvni cvik se dela jen 7x, u dalsich zvysujes opakovani. Nejdulezitejsi je ale u tibetanu dychani . Bohuzel se ruzni kdy nadech a vydech. Takze na to pozor

kitty68
15. kvě 2008

moje bobinka ma 8kg a dava mi dost zabrat na zada 🙂 tak doufam ze tohle by mohlo zabrat, ja to tiz nerada posilovnu a tak 😝

prami
autor
15. kvě 2008

Zdina: Káča se dělá jen 7X ? To točení ?
To si nepamatuju, myslela jsem, že u všech cviků, bez vyjímky to dospěje k 21 opakováním.
Jak jsi se dostala k Tibeťanům ? Učila jsi se je sama, nebo jsi prošla nějakým kurzem ?

zdina
15. kvě 2008

ja byla na kurzu u Borise Tichanovskeho, takze vse cerpam z nej. Mam od nej i knizku kde to popisuje. Ted uz me muj vyhani, ´ze jdeme spat. Tak dobrou, zitra je taky den 😉