Cysta na vaječníku. Jak vám ji léčili?

miskastehlikova
28. kvě 2009

Ahojky holky,
jak vám léčily cystu na vaječníku?Já se toho docela bojím,protože mi jí dneska objevily☹

lentilka11
28. kvě 2009

miska, nepíšeš, jaká je to cysta - může jít o různý původ a řeší se to různě..
u funkčních cyst se čeká na kontrolu po ms - ta může být opožděná, kvůli hormonální aktivitě té cysty, po ms často takové cysty mizí..někdy přetrvávají, pak se zkouší vitaminy (thiamin inj.) nesteroidní antiflogistika..
u velkých cyst a cyst jiného původu laparoskopické odstranění (pokud nelze laparoskopie, tak otevřená operace)

operace je vždycky nepříjemná, ale v zásadě není třeba se příliš obávat.. 🙂

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

lentilka:mě nic neřekly,čekám na zítra na až bude hotová krev a moč.Ale prej je 5 cm velká,k tomu zánět močáku a bolí jako kravka☹,takže se bojím 😕 😅

lentilka11
28. kvě 2009

to nemusí být vůbec nic vážného, v tuhle chvíli je zbytečné se stresovat..počkej do zítřka, to budeš moudřejší..hlavně se na všechno pořádně vyptej... 😉

soanpe
28. kvě 2009

miško, mně se dělay cysty , ale s menstruací vždy praskly a bylo po všem.
po porodu se mi ještě neudělala

marie_m
28. kvě 2009

miso, 5 cm neni jeste velka, mne v 9tt delali punkci dvoukomorovy 12 cm cysty
jak pisou holky, niceho se neboj, cysty vetsinou po cyklu zmizi, obcas prasknout, u me to je nezamenitelna kurevska bolest bricha, pak velka uleva, jen je riziko, ze je cysta naplnena krvi, coz se stalo me, ale nestava se casto
takze se zatim nestresuj, nemyslim, ze by te hned operovali, zkusi pockat, kdyz nezmizi a nebo se zvetsi, tak nasadi injekce a az pak by se to resilo operativne

soanpe
28. kvě 2009

marie
ta bolest je fakt kurevská 😀
jinak žádný zvlášní režim jsem nikdy neměla, jako klidový, nenamáhavý atd

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

holky,
no mě to teda taky bolí kurevsky a ten močák k tomu je záhul☹,nemůžu se ani vyčůrat a k tomu ty křeče.mě řekly bez zátěže,hlavně netahat malou a nic těžkýho aby to neruplo...

marie_m
29. kvě 2009

miso a uz mas teda ty vysledky? jeslti te to tak moc boli, tak bych tam klidne jela znova, at se na tebe podivaj...mne kdyz praskne cysta, tak me nejakou dobu, radove hodiny, pred tim poboliva podbrisek, pak najednou zacnou krece jako prase a nemuzu se ani posadit, pac mam kurevsky bolesti i do konecniku 😅 a pak, po nejaky hodce az dvou klid, zas jen pobolivani

takze pokud mas krece delsi dobu, tak bych se sbalila a jela k dr

miskastehlikova
autor
29. kvě 2009

Ahoj Marie,
tak jsem byla na kontrole a dostala jsem ještě nějaký prášky i na ten močák a prej pokud se to 5 dnů nezlepší a nedostanu to,tak mi dá provokačku na MS a uvidíme co dál...Ale jako bolest může být i od toho močáku...Ale řeknu ti jsem ráda že jsem ráda.Chvíli je klid,pak zase bolest.No děs 😖

danullinnka
30. kvě 2009

Ahoj Míšo,
já jsem měla taky cystu,pobolívalo to i při sexíku 😖 a jak mi dr.zmáčkla podbřiško,myslela jsem,že je po mě 😠 ale dala mi nějaké injekce na 5dnů a pak za týden na kontrole na UTZ nebylo po cystě ani památky 😉 😵

Míšo a upaluj k dr.ničeho se neboj 😉

miskastehlikova
autor
31. kvě 2009

Ahojky holky
tak jdu zítra na předoperační přípravu a v úterý ráno na sál.Mám totiž tu cystu plnou krve a tak musí ven,aby mi prej něco neudělala tak se docela bojím☹

soanpe
31. kvě 2009

miško, čeho se bojíš?
bude to operace tak na 20minut a podle mě laparoskopicky, takže jen 3 malé dirky a nazdar bazar,je hotovo 😉

miskastehlikova
autor
31. kvě 2009

Andy,ale mě budou ještě muset rozooperovat srůsty ve střevech..takže to bude klasická operace a týden v nemocnici☹

soanpe
31. kvě 2009

aha,tak to je blbý 😖
držím palečky 😉

marie_m
31. kvě 2009

misko, neboj, to zvladnes a krvava cysta neni zadna prdel, mne takhle praskla a krvacela sem do bricha, otevreli me, protoze sem byla objednana na slepak a ejhle, hodne se divili, takze drzim palce, at ti to dobre dopadne

miskastehlikova
autor
31. kvě 2009

holky mooc díky.Mě právě taky říkal doktor,že kdyby rupla tak je zle!Já se ani tak nebojím tý operace,ale toho že neuvidím malou tak dlooouho☹ 😢

marie_m
31. kvě 2009

misko, to zvladnes a mala taky, bude za tebou chodit a rychle ti to utece!

miskastehlikova
autor
1. čer 2009

Holky!!!
tak mě nikdo operovat nebude!Byla jsem v nemocnici s tím že jsem to dostala😀 a cysta praskla bez komplikací a srůsty prý zatím necháme🙂takže jsem doma😀😀😀😀suppper!!!

lenuska551
1. říj 2014

ahoj holky, chci se zeptat...jsem týden po laparoskopii praskle cyste 6,5*8 cm...za jak douho mužu zase začit normální sexuální život?

katy_kr
6. říj 2014

Zdravím, prosím Vás o radu.
Už je to cca 14dní - 3 týdny, co mě bolí v pravém podbřišku. Ve středu jsem byla na GYN, kde mi doktor zjistil tekutinu pod vaječníkem - prasklá cysta. Jenže, teď nevím, jestli říka, že to odezní do dvou-třech a teď týdnů nebo dnů. Pač je dnes pondělí a bolí to pořád stejně. Tak jestli mám začít vyšilovat, nebo je to normální....

anikaee
17. říj 2014

na cysty mi teta rikala o nejake novince od maxivitalu, neco na S, ale nevzpomenu si presny nazev. nevite nekdo? byli jste spokojeni?

salvej
21. říj 2019

Ahoj všem, také přidávám své zkušenosti, měla jsem obrovský strach. Nikdy jsem žádné gyne potíže neměla, neužívám žádné léky, denně dětem vařím, věřím, že zdravě. V únoru mi vynechala menses, paní doktorka objevila cysta na vaječníku. Dostala jsem Agolutin, spustila se menses, ale cysta přetrvávala. Při další kontrole Duphaston, 2 měsíce užívání, akné, nafouklé břicho, cysta stále stejná. Po půl roce paní doktorka usoudila, že cysta nereaguje na léčbu a vyčerpává vaječník, proto doporučila její odstranění i s vaječníkem. V nemocnici primář říkal že vzhledem k věku (39)odstraní pouze cystu, dostala jsem termín. Od večera po kontrole silné krvácení, používám kalíšek a za 2 h byl plný, i v noci. Tak probíhal celý týden, v pátek jsem volala do nemocnice, zda mohu na operaci, když krvácím. Dostala jsem nový termín za 14 dní, ale krvácení neustávalo, 1 balení vložek denně + kalíšek. V neděli jsem volala celá zoufalá, bledá, zda mohu přijet na pohotovost nebo jít v po ke své lékařce. Pan doktor mě i přes krvácení vyšetřil, cysta 8cm, krvácení způsobovala cysta. V po operace, i na sál jsem jela s vložkou, po 3 dnech po operaci krvácení ustalo. Bála jsem se, ale vše jsem zvládla bez léků od bolesti, jizvičky se krásně hojí. Už v nemocnici jsem se snažila chodit, vařila jsem si dětské fenyklové čaje,doma běžná péče o děti a domácnost, po týdnu začínám pomalu pracovat, co chvíli odpočívám a čtu si. Žádné bolesti, nadýmání. A močovou cévku mi k operaci nedali. Uf. Nebojte!!!

papousekpaja
21. říj 2019

@salvej ahoj, i ja mam uz jednu zkusenost s cystou, kdyz mi bylo 19, tak praskla a ja krvacela do bricha, bolest byla takova, jako by me do podbrisku kopl kun, nasledovala akutni operace a na sale jsem byla temer 4 hodiny. Ted je mi 32 a jsem na zacatku 8 tydne a opet na pravem vajecniku cysta, tentokrat dvoukomorova. Chteji pockat az budu v druhem trimestru a znovu ji zkontrolovat a nejspis me poslat na operaci.

salvej
23. říj 2019

@papousekpaja Držím pěsti, ať vše dobře dopadne, nebo ještě lépe, aby už na kontrole nebyla cysta vůbec vidět!

papousekpaja
23. říj 2019

@salvej dekuji, ale pri mem "stesti" tam bude, coz je stale lepsi varianta, nez kdyby praskla nebo se vajecnik pretocil.