Cysta na vaječníku. Při ovulaci pobolívá. Poradíte?

xaxanka
25. pro 2010

ahojky holky..zjistily mi cystu na vajecniku..sice mala ale je..vzdy pri ovu me tam poboliva....nemate nejakou radu.....

minerva
27. pro 2010

A co ti na to řekli? Třeba ničemu nevadí, když je malá. A jestli ovulaci máš, jak píšeš, tak můžeš normálně otěhotnět.

riana12
27. pro 2010

@xaxanka povedal doki, aka to je cysta? obvykle cysta zmizne po case sama... 1-2 cykly a je fuc... zvacsa sa taka cysta vytvori z folikulu, v ktorom rastie vajicko... mensi stres, zakolisu troska hormony a folikul nevie prasknut, tak sa nacas zvacsi, narastie a ked sa telo ukludni, tak cysta zmizne... mozno si uz cystu mala dakedy aj predtym a nemusela si o nej vediet... 🙂 ja som zatial, co viem, mala 2 cysty, jedna bola 4x3cm, druha sa v case objavenia uz sama scvrkavala a mala cca 3x2,5 cm... par cyklov mi to zblblo, vacsie tazkosti som nemala, tak len vzdy po mesiaci som bola na kontrole na UTZ...
aj teba by si mal doki este na UTZ na kontrolu, odsledovat si, co cysta robi... pokial je to bezna funkcna cysta a ty sa inak citis ok, tak len cakat, telo si vie poradit samo 😉 iba ak by cysta rastla alebo by sa udrzala v rovnakom stave, tak doki ti dalej poradi, ako v liecbe postupovat...