Da se miminko do 6. měsíce rozmazlit?

sayast
29. srp 2009

nekde jsem kdysi cetla ze miminko do 6. mesicu nejde rozmazlit. zajimal by me vas nazor 🙂. ja si myslim ze jde 😅

blka
31. srp 2009

Teď si budu možná protořečit, ale já su ráda, že mě tolik potřebuje, že jsem pro něho nepostradatelná. Ale bojím se toho, že to takhle bude vypadat třeba do jeho 2 let 😅

anitta
31. srp 2009

blka já ho mám taky často na sobě ale zkus třeba to křesílko tam je taky dost a já udělám spoustu práce a když už ho to nebaví tak ho pomuchluju pak ho nakrmím uhoupu a on spinká v kočárku třeba půl hodky. neboj pořád to tak nebude po třetím měsíci se hodně polepšil a začal zkoumat hračky atd takže pohoda 🙂

blandik
31. srp 2009

Chivule, a víš určitě, že sociálka musí sdělit sousedovi zdroj "udání"? Třeba nemusí. Asi by se to chtěla informovat.

Jinak souhlasím, že matky jsou různé. Ty, kterým jejich děti "lezou na nervy" asi těžko budou vyhledávat diskuzi o dětech a aktivně si s ostatníma maminama psát. Shodou okolností rovněž sestřenice například si zase se svými dětmi nehraje a pořád po nich ječí, a't ji dají pokoj - prostě je k ničemu nevede, nevěnuje se jim. Bydlí na baráku, tak se děti relativně i zabaví. Moc tam nechodíme, tak ani nevím, jak to probíhalo, když byly dítka malinké. Nedávno se nechala slyšet, jak mají parádně vychované děti, že na návštěvách neotravují, neskáčou dospělým do řeči a podobně. Jenže jejich děti 14 a 8 let v naší přítomnosti téměř nepromluví a stydí se. To taky není správná cesta, budou mít problém komunikovat se staršími, nadřízenými nebo cizími lidmi.

blandik
31. srp 2009

Jo a k tomu rozmazlení, prý se děti do 1 roku dají rozmazlit jen v jednom ohledu a to v jídle (jako sladké, nezdravé), ale jinak ne.

blandik
31. srp 2009

Sakra, to dneska píšu na pokračování. Takže do jednoho roku máme být dítku téměř vždy k dipozici, když potřebuje. Ale po prvním roce už můžem občas dítěti něco odmítnout a říci mu a't počká nebo mu nepodat hračku, když jí pořád pouští dolů...

blka
31. srp 2009

Anitto, v lehátku ho to baví jenom chvilinku a když ho pak vytáhnu a pochovám a chci položit, tak okamžitě začne plakat.

xzaje01
31. srp 2009

Blka - vypada to na kopii toho naseho tygrika. Doted travim vetsinu dne na posteli, kde se mnou spi (po kojeni mi na brichu). Jinak nezabere skoro vubec, obcas pri jizde v kocarku..

blka
31. srp 2009

Jo jo, spánek na mém břichu je to nejlepší 😀 . A nebo ještě snese, když spím s ním a hezky na něho funím 😀 . V kočárku někdy usne krásně sám a jindy s hrozným brekem. No tak co, miminko je jenom jednou, pak jako puberťák mě tak potřebovat nebude 😀

soanpe
31. srp 2009

blka
mně sofí takhle na mně spinkala tak do 3m a pak najednou konec.asi jak začala vnímat víc svět, tak zjistila,že v postýlce má prostor. jinak já kolikrát ani nedejchala abych ji neprobudila a koukala jsem na ní jak na obrázek a někdy se mi i kutálely po tvářích slzy dojetí 😅 😵 😵 😵
takže si to užívej, co to jde, protože ty mršky malý 😵 se hroozně rychle osamostatní
dnes dokáže hrát sama i hodinu,když žehlím, ale když chce pomazlit,tak si přileza a tulím se.
dnes ji chtěla babí tulit, tak si nechala dát 2x pusu a hned se odtahovala za hračkama 😀

chiwule
31. srp 2009

ahoj holky, slibuju, že pokud se vše po prázdninách bude opakovat, rozhodně to nahlásím na sociálku a dám vám vědět, jak to dopadlo!i můj manžel když ten pláč slyšel, říkal, že je to divný, takže to není jen o mě jako přecitlivělé mamině...

jinak k tomu spaní, jak tu píšete - Anetka to má různě a to od narození - nejdříve jsem jí pořád chovala a zahřívala, byla předčasně narozená a neudržela teplotu. Spala taky u mě na břiše. Pak začala spát v postýlce, ale usnula jedině v náručí u prsu a později u lahvičky s mlíčkem. Pak měla období, kolem 6m, kdy z ničeho nic dokázala usnout sama v postýlce ve svém pokojíčku bez chování, pak se to najednou obrátilo na ruby a nechtěla spát sama, museli jsme jí postýlku přesunout k nám do ložnice a teď nedokáže usnout jinak než když jí někdo obejme na boku v posteli, stulí se k nám do klubíčka a funíme jí do vlásků 🙂 A teď babo raď - je rozmazlená, nebo jen potřebuje víc naši pozornost?

keckemet
31. srp 2009

soanpe....ja jsem to nemyslela zle.....sunarove deti jsou ty deti ze 70 a 80 let, kdy se v ramci komerce a propagace uprednostnoval sunar pred kojenim....a taky vychova byla prece nechat dite vyrvat.....

chiwule
31. srp 2009

keckemet, máš pravdu, taky mi tchýně pořád opakuje různá moudra z té doby. Jako že nechávala svou dceru(švagrovou) sedět na nočníku 2-3hodiny, dokud se nevyčůrala nebo nevykakala...

blka
1. zář 2009

Soanpe, taky někdy brečím, jak je to úžasné stvoření, zázrak 😵

Chiwule, to je to, jak poznat, jestli to je rozmazlenost nebo mimčo tě tak moc potřebuje...

kacka.va
1. zář 2009

dříve bych řekla že ne, ale teď mám názor, že už dítě od 9 měsíců se dá pomalu rozmazlit. Oni si moc dobře uvědomují zájem a jakmile ho nemají, jsou schopné se vztekat a dělat vylomeniny. Já myslím, že naše malá je ve věku, že kdyby to člověk nedržel aspoň trochu na uzdě, tak bychom se z toho asi zbláznili. Samozřejmě se s ní mazlíme, ale taky se snažíme dávat najevo, že prostě kdykoliv na mě lézt nemůže a že si to ani pláčem nevynutí, např. když vařím a ona se a mě sápe.
Jinak s tím spaním - společné spaní se dost blbě odnaučuje. My teď máme problém, že malá usíná jen přitisklá k naší ruce a jakmile jí dáme pryč, tak to je řev, jako když jí na nože berou. Zkoušíme to postupně omezovat, ale zatím bez výsledku ☹

berenika39
1. zář 2009

ahoj, já má slovo rozmazlení spojený s výchovou, ne s mazlením. mazlením se nedá rozmazlit, toho není nikdy dost. pochopitelně by nemělo následovat po tom, co ho táta upozorní "víc nahlas", že na obrazovku nesmí sahat 😉 😉

už jsem to tu někkde psala, líbí se mi Věda zvaná rodičovství, tam je toho zrovna na tohle téma spousta. Jak to všechno v dětském mozečku řídí chemické pochody,že ta jejich touha mít nás na blízku je přrozená a není ji nikdy dost. Jak každé odmítnutí cítí jakokřivdu, protože nerozumějí tomu - nemám ted čas. Pro ně to je jednoznačně - ted tě nechci. Ale proč?

Rozmazlení je pro mě to, když si dítě něco vynucuje, ví, že to nesmí a my občas odoláme a dáme mu to, povolíme. Pak znova v podobné situaci vyvádí, ví, žeuž to jednou prošlo,proč by ne znova? Obyčejná důslednost, nic víc.

Zrovna ted trochu má peta období záchvatů,kdy nechce dolů z houpačky,z autíčka, z vany, je šťastnej a z ničeho nic mu to hezký vezmeme. Funguje mu předem nabídnout něco zajímavějšího, předejít tomu neštěstí v dětský makovičcce. Není to jednoduchý....

Mazlení není rozmazlení 😉 😉 😉 😉

blka
1. zář 2009

Bereniko, krásně napsaný. Děkuji 🙂

llllucka
1. zář 2009

Nemyslím si,že se takhle malé dítě dá rozmazlit,ale dá se naučit špatným návykům,které se pak mohou hůře odnaučovat.Třeba spaní u prsu.My s tímhle problém nikdy neměli,takže odnaučovat nebylo co,ale viděla jsem to v našem okolí kolikrát.Nejdřív to mimnce vůbec nepřišlo,ale čím bylo dítě větší,tím se to stávalo nepříjemnější.Takže vím,že hodně mých kamarádek říká,druhé dítě u prsu usínat nebude.
Já teda dodržuju to,že malej spí a usíná sám.Asi tak od tří měsců.Sice občas pláče,ale je to jen na chvilinku a když měl období,že to trvalo dýl,tak jsme chodili,hladili,... a přešlo to (bylo to v době,kdy začal stoupat).Teď večer usne bez jediného breku.Přes den je to horší,to třeba dvě minuty vzteká,ale pak usne.Není to rčitě tím,že by ho něco bolelo.Včera mi málem usnul na zemi a když jsem ho přenesla do postýlky,tak se stejně vztekal.

xzaje01
1. zář 2009

lllucko - a co ma delat mamina, ktere dite jinde nez u prsu neusne? Myslim tim rev, jako kdyz ho na noze berou jen co ho od prsa oddelim driv, nez kdyz skutecne spi. Dudlik nebere. To se pak tem spatnym navykum fakt nevyhnes! (A nebo se ve jmenu dobrych navyku nevyspis ani ty, ani manzel.) Vlastne bych mohla jeste uspavat v naruci houpanim, ale to bych asi skoncila v nemocnici se zadama, maly ma 8kg (a znam i vetsi miminka se stejnou fixaci).

Miminka nejsou stroje, kazde je jine a kdyz si ho porizujeme tak je treba pocitat s tim, ze to nebude vzdy snadne. To je muj nazor.

beruska2x
1. zář 2009

rozmazlit se peci a pozornosti urcite neda ale pak kolem roku, uz bych dala pozor, mam to ted doma 😀 a malej uz docela presne vi co smi a co ne..(parkrat dostal pres ruku ze vyhrabal hlinu od kytky a ted sedi u kvetinace a dela nenene , ze se to nesmi na ni sahat)...
pak uz se zacinaji prosazovat a vztekat kdyz nedostanou co chteji.. ale jak pise berenika, chce to duslednost, 10x rict ze ne, pak 3x placnout po plince a pochopi to... 🙂

shaula
1. zář 2009

Berenika, závidím ti, jak umíš krásně napsat, co máš na mysli 🙂 Já popíšu půl strany a stejně to vyznívá tak nějak krkolomně 😀

Beruska - jo, u nás už přes plínku dostali tak 100x a stejně bez efektu 😀 Takže nepochopili 😠

bereninka
1. zář 2009

xzaje01: můj mi taky usínal u prsu a jinak ne. Pak se to zlomilo asi v 6 měs. Prostě přestal a bylo. Takže v pohodě, neboj, taky k tomu dospěje. 😉

majina
1. zář 2009

Podle mě se da mimino rozmazlit už první měsíc.... třeba jen tím že ho pořád chováš, houpeš a chodíš uspávat atd... to je podle mě už dobrý nášlap na rozmazlení, a že to funguje!

majina
1. zář 2009

A že mám dvě maminy ze svého okolí co teď litují že byli tak přepečlivěné, hned jak se mimino hýblo tak ho hned rovnali zpátky kvůli zádíčkům a jak trošku pofňuklo tak už zase ťuťuňuňu co se děje a lahvička, prsíško, chrastítka, uspávali jen v kočárku nebo na ruce a dělaly svým malým drahouškům otroky, teď se ani v klidu nemůžou vyčůrat, vykoupat, najíst protože děti chtějí chovat, usínají jen u nich v posteli a to jsou drahouškům ani né dva roky... kam tohle spěje?? 😖 😀

bereninka
1. zář 2009

majino, promiň, ale je vidět, že ještě nemáš svoje děko. Měsíční dítě rozmazlit skutečně nemůžeš!
Od roka, to už je pak jiná. Nebo řekla bych že tak od 8 měs už dovedou být pěkně vyčůraní! 😉

majina
1. zář 2009

bereninka... v pořádku, myslím si že to není tím, že nemám svoje dítě ale tím, co vidím právě od těchto dvou kamarádek 😖 A jak asi podle vás to rozmazlování začíná? To se jako řekne že až po 6 mesících se dítě dá rozmazlit tak to tak je?? A to že dítě ve 4 měsících nemůže usnout v postýlce protože ho doma jen vozí po bytě nebo chovají tomu se říká jak? Asi blbost matek 😒 😖 Jako každého věc ale podle mě se dítě dá rozmazlit od narození

majina
1. zář 2009

Nebo nééé že nemůže usnout, ono v postýlce řve protože tam nechce být 🙂

xzaje01
1. zář 2009

majino.. kvuli tvym budoucim detem doufam, ze nebudes mit uplakane miminko. Uroven tveho komentare se mi zda, jak to rict slusne.. mene inteligentni.

bereninka - tak to jsem moc rada, ze se najde i mamika, ktere mimco u prsa prestalo usinat. Nabilas me prave pozitivni energii a ze to dneska potrebuju!!! 🙂 Prcek si ve 3 rano vynutil presun do velke postele, nebot nas po hodine prestal bavit kolotoc uspavani - presun do postylky - plac. I kdyz mozna ze jsme ho rozmazlili a meli jsme ho nechat v ty 3 rano vyrvat, uuuuu! 😠

soanpe
1. zář 2009

majino
prober se ze sna!!! co to tady plkáš za bl.osti??? 😲
když mimino brečí, tak má nějaký důvod. brek a smích jsou způsoby komunikace,které mimina zatím zvládají.
bud tak laskavá, své názory si nech nebo je vytahuj na světlo, až když budeš mít vlastní dítě. zatím se o něj pouze snažíš, tak se snaž dál a až se ti zadaří, tak se o tomto problému můžeme bavit 😉

wjerushka
1. zář 2009

Já so takly myslím, že úplně malý miminko se rozmazlit nedá. je nevrlý a řve, protože se radikálně změnilo prostředí ve kterém nyní žije. Četla jsem na to dobrou studii, i kdyby se miminko první měsíce chovalo třeba 12 hodin denně, stejně je to o dost méně než bylo zvyklé z dřívějška - v bříšku bylo chované 24 hodin. A právě uklidnit malý miminko znamená co nejvíce napodobit prostředí z bříška, aby se cítilo bezpečně. U větších dětí je to potom něco jiného, ale to bych viděla kolem roku +/-2měsíce, asi je to individuální.

xzaje01: Taky bych nevydržela prcka nechat ve tři ráno vyřat 😉

xzaje01
1. zář 2009

wjerushka: 😉

U nas uz v porodnici bylo jasne, ze maly bude expert. Kdyz mel kojeneckou zloutenku a musel byt na solarku u sester, mela jsem chodit co 4 hodiny kojit. Nejednou se stalo, ze za mnou prisla sestricka a rika: "Prosim vas prijdte si uz pro nej, to se neda vydrzet!" 😀 Maly plakal fakt hodne - a to si myslim, ze sestry ze sestinedeli nejsou zadne mekoty..