Da se miminko do 6. měsíce rozmazlit?

sayast
29. srp 2009

nekde jsem kdysi cetla ze miminko do 6. mesicu nejde rozmazlit. zajimal by me vas nazor 🙂. ja si myslim ze jde 😅

meleri
30. srp 2009

já sem viděla děti rozmazlené, teda spíš takové co jim rodiče nedají žádný limit, ale to se mi zdálo že to bylo až tak od roku a půl...

my jsme začli od 9 měsíců vysvětlovat a říkat NE aby si na ty limity pomalu zvykal...je možné že jsou už děti rozumnější i dřív, podle mě to člověk vycítí sám...rozhodně bych to nenechala až na 2-3 roky ty začátky výchovy...pak už mi ty děti fakt přijdou hodněkrát rozmazlené...ale je to věc názoru asi..

aponchie
30. srp 2009

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

emamamamu
30. srp 2009

chiwule zavolej na FOD🙂 (fond ohrozenych deti🙂 tam po tobe nechteji ani udaje ani nic, pujdou to parkrat proverit a sami zhodnoti, jestli je neco blbe, nebo neni🙂
u nas to vyresili tak, ze ta rodina ma treti dite😀 takze uz nebreci dve deti, ale tri...😅

jindri
30. srp 2009

chivule: úřady se zabývají i anonymním udáním či udáním s vymyšleným jménem. Vlastní zkušenost, sousedy někdo naprášil, že mají nelegálně žumpu a osočovaný jsme z toho byli my, jakožto nejbližší sousedi. Když jsme si tam volali, jedna úřednice mi řekla toto.

chiwule
30. srp 2009

tak uvidíme, jestli zas po prázdninách nastane období dětského pláče, teď je tu klid. Asi jsou někde na dovolené, dědka ani vnuka nevidět, neslyšet. A když se to bude zas opakovat, tak to napráskáme, ať si to rozřeší někdo kdo to má v popisu práce 😉

keckemet
30. srp 2009

Chci se zeptat jestli a jak dlouho nechavate sve deti plakat. Nedavno mi tento dotaz polozila moje znama, mmj. matka 2 mesicniho miminka!!!!!! POMOC!!!!!! Zrejme taky jedna z tech "lepsich!"matek...... Vubec jsem nevedela co odpovedet?!?! Pry jeji dite jeci i 30-45minut v postylce....je tohle mozne??????

soanpe
30. srp 2009

keckemet
tak takovou bych kopla do hlavy, at se vzpamatuje 😠
copak 2m mimčo má pojem o čase? i 2 minuty bez mámy je pro něj věčnost,kor když má nějaký problém.a děti pláčou,když problém mají.bohužel neumí mluvit, aby nám zdělily pocity a potřeby

mně Sofí zapláče a jdu k ní (večer v postýlce) přes den je v pohodě a řvě jen když jí odtáhnu od květináče, vyráhnu z vany po koupání, když jí pokaděnou i hned nepřebalím a při akutním hladu 😀 jo a když je omezená v pohybu 😀

chiwule
30. srp 2009

keckemet - my jsme asi spíš ti "rozmazlovací" rodiče - malou v podstatě plakat nenecháváme, nikde, ani v postýlce. Zatím se nám tenhle přístup osvědčil - je pohodové, usměvavé dítě s pozitivním vztahem k okolí, kdy se na každého culí a chce se kamarádit...

berynka
30. srp 2009

No, tak naše hvězda 😎 dokázala často řvát hodiny a nepomáhalo prostě nic 😉 . Zkuste si někdy pustit dost nahlas malé rádio a přivázat si ho na hlavu a uvidíte, jak dlouho vám to nebude vadit 😝 . Jo a myslim si, že do půl roka se mimi rozmazlit nedá 🙂 .

soanpe
30. srp 2009

já si myslím, že dítě musí vědět, že není samo, že vždycky je po ruce rodič,který ho pochová, pohladí...
v pubertě se to pak vrátí. když má dítě od útlého věku oporu a důvěru rodičů., tak je menší pravděpodobnost, že si právě v té pubertě bude hledat partu lidí, co mu "porozumí" a při troše smůle se může dostat k lidem , kteří mu můžou ukázat cestu k alkoholu, drogám atd.
takže já se snažím, aby se moje holčička u mě cítila bezpečně 😵

keckemet
30. srp 2009

Souhlasim s soanpe.....Taky si myslim, ze se deti nemaji nechat plakat...je to zastarala metoda z dob "sunarovych deti"......Ja naseho synacka teda plakat nenechavam...je mu 5m a prvni 3 mesice plakal teda hodne, kvuli brisku at jsme delali s manzelem co jsme chteli...ale nikdy nebyl se svym trapenim sam....Ted je jako Andel, naprosto nam to vynahrazuje....Pres den ho mam v kosiku a popotahuju ho za sebou po dome, kdyz treba uklizim atp. No stejne mi ten uklid nakonec trva cele dopoledne, pac stale od toho odchazim, z kosiku ho vytahuju, chovam, kojim, tancime spolu, zpivame atd atd a zase ho tam vracim a porad dokola.....Ze bych ho nechala jecet v postylce to ne, tam spi jenom v noci.....Bohuzel/Bohudik to ale ani neni to miminko co se vecer okoupe, nakoji a polozi do postylky a matka v poklidu odchazi a dite jeste ve vetsim poklidu samo usina.......Jsem presvedcena, ze to ani s nasim synackem nema cenu zkouset, musi usinat proste teli na telo, se mnou....Bud u prsa nebo aspon ke mne pritisknuty....Ale moje mamka mi za to nadava, pry budu jeho otrok a jak kvikne, ze ho hned beru atd....ja s ni nesouhlasim a tvrdim ji, ze mit ten dar- dite neni prece o tom nechat ho jecet! Ted ctu krasnou knizku Tvoje Dite jako sance pro tebe. Autorka (Zdenka Jordanova) tam mmj.pise o tom jak si to ty deti, ktere jecely v postylkach pamatuji cely zivot. Na presnou situaci zapomenou, ale podvedome je to provazi ........pocit neustaleho neuspokojeni....neco na tom asi bude.......

soanpe
30. srp 2009

keckeme
nače Sofí je taky sunarová 😉

blka
31. srp 2009

Keckemet, takový je i náš Mareček. Potřebuje být u mě, usínat na mě, někdy na mě nebo aspoň se mnou spát (v noci je naštěstí samostatnej. Usne u kojení a jenom ho přenesu do postýlky). Taky slyším od všech, že budu jeho otrok, ať si ho na ruce neučím, atd. Ale co mám dělat, když to vyžaduje? To by mi řekli, že to vyžaduje, protože jsem si ho na to naučila (10-i týdenní miminko 😕 ). Ale kupodivu to neslyším od mamči, ale od manžela. A když včera plakal večer, tak jsem se ho ptala, jestli by ho takhle nechal v postýlce, tak mi řekl, že asi ne... Horší jsou pro mě spíš procházky, kdy mi v kočárku vydrží chvilku a jak chce spát, tak začne brečet a brečí a brečí. Když už usne, tak je to v pohodě, ale než usne... 😒

sayast
autor
31. srp 2009

tak nase julca je hrozny mazanek, akze jakmile zacne plakat, okamzite k ni letime a chova se. muselo by mi to uthnout srdce kdyby plakala a ja bych ji nechala.
usina mi zasadne jen u prsa, s tim myslim ze budu mit jeste problem. ale hlavne ze je stastna 🙂

bera28
31. srp 2009

Holky, myslím, že kdybste měly dvojčata, tak zjistíte, že nějaký brečení v postýlce nebo jinde vás nechá chladným🙂 Já na mazlení moc nejsem, děti si vystačí samy a jsou spokojený. Mají moc rádi kolem sebe lidi, to je zabaví nejvíc. Jinak si myslím, že se půlroční dítě rozmazlit nedá, ale roční už ano. Vidím to u švagrové. Kluk je rozmazlený hrozně.

shaula
31. srp 2009

Bera - asi jak koho🙂 Já dvojčata mám a jejich brečení mě rozhodně chladnými nenechává 😉

Obecně: myslím, že záleží na tom, co vidíte jako rozmazlenost. Pokud jde o mazlení kdykoliv, tak to já jako rozmazlenost rozhodně nevidím. Rozmazlené dítě je to, které si dokáže vynutit cokoli chce - např. sebou v obchodě sekne na zem a vříská tak dlouho, dokud nedostane, co chce (jen příklad). Čímž neříkám, že je špatně vychované proto, že sebou třískne na zem (mně to bohužel asi taky čeká, mám doma malého vzteklounka) - ale nemělo by si tím nic vynutit - takže já se už pomalu psychicky připravuju na to, že budu muset takovýmto pokusům odolávat 😠

xsuzzi
31. srp 2009

maminky,tak my jsme sice batolátko a né kojeneček,ale tím líp,třeba bude mít někdo dobrý pocit z toho ,že na to šel dobře a nebude muset mít obavy co příjde až bude mimi zas o kousek větší.
Náš Péťulka je teda celkově od narození pohodové hodné miminko,které spí celou noc téměř od začátku,ale,kdykoliv se třeba vzbudil nebo zaplakal,byť jen kvíknul😀 tak sem u něho byla během sekundy,nenechávala jsem ho nikdy vyřvat,spinkal s námi do osmého měsíce a kdykoliv ke mě chtěl,byť měl období kolem roku,že se po mě musel plazit pořád,vždycky jsem mu náruč a objetí poskytla,vždycky sem tu pro něj byla a mám pohodové hodné dítě doteď,mamánek rozhodně není,miluje lidi a společnost a šel by s každým kamkoliv a mě udělal ještě pápá 😀

andykov
31. srp 2009

já si myslí, že rozmazlit neee, ale vyčůraný už od 4.měsíce dokážou být 😀 Malá chce zrovna pořád sedět....no, vysvětlete jí, že to nemůže, a když ji to nedovolím, tak se vzteká, prostě chce vidět, no. Když třeba už nechce jíst a já ji to tam strkám pořád, tak se taky začne vztekat, ona jí málo, mlíčka teď vypije kolem 500-600ml za den, proto se snažím, aby snědla, co nejvíce. Ale bez důvodu mi teda nepláče ani se nevzteká, proto bych ji taky nenechala brečet, ale některý děti jen tak pro formu brečí 😒

bereninka
31. srp 2009

chiwule, ale prosím tě, pokud se ti ten pláč nezdá, MUSÍŠ TO NAHLÁSIT!!! Ten děda ho může klidně zneužívat.
Jakmile tam bude chlapeček plakat, zazvonila bych a řekla: dobrý den, jdu se zeptat, zda se něco neděje, slyšela jsem hrozný pláč.
To že je zakřiknutý je divné, takoví bývají zneužívané děti! Možná jste jediní, kdo mohou pomoci.
SVoje údaje dát můžete, ale s tím, že je nezuveřejní.
Rozhodně byste měli pomoci.
Samozřejmě tam nemusíš chodit, ale nahlásit bys to měla.
My ženský jsme dost citlivé na tyhle věci a pokud se ti to nezdá, zřejmě tam bude problém.
Musíš pomoci.

shaula
31. srp 2009

Teď jsem si všimla, co jsem na napsala za blbost - mělo být samozřejmě, že mě brečení nenechává chladnOU 😅

xzaje01
31. srp 2009

Ja tedy mam takovou zkusenost, ze plakat miminko obcas nechat musim. Syn je od malicka velice fixovany na lidskou naruc, kdyz jsem tu mela tchyni a pozdeji mamku na vypomoc (do jeho 3M) tak se to dalo, ted jsem ale uz sama a to bych se ani nenajedla, kdybych k nemu musela pokazde jak zaplace. O peci o domacnost nemluve. Ted je to uz o dost lepsi, ale i tak kolikrat obedvam ve 4 odpoledne, kdyz uz silham hlady! 😒 A to si delam rychla jidla, jen abych mohla co nejrychleji k nemu. Kazde miminko je holt jine a zkusenost s nim je neprenosna. Maminky, co mate neplakaci deti, budte rady, ale neodsuzujte tak jednoduse tu, ktera necha dite pul hodiny plakat.

Jina vec je tyrani deti. Zrovna dnes vysel v Blesku clanek o utonulem chlapeckovi doma ve vane, sousedka tam vypravi jak dite melo modriny a evidentne nebylo vse v poradku a ja si kladu otazku: Proc sakra nekam nezavolali, neco neudelali? Vykladat to Blesku kdyz je chlapecek mrtvy je fakt k nicemu!!! ☹ Ja jsem nastesti nikdy nic podobneho nemusela resit, ale radeji se rozhadam se sousedem, nez mit na svedomi tragedii.

A k puvodnimu tematu Sayast, ja jsem si vcera poprve vsimla, jak maly lezel v kocarku, byl unaveny, pobrekaval a chtel chovat, tak ze mezi tim pobrekavanim (se zavrenyma ocima) delal kratke pauzy a vylozene se na me zkoumave dival, jestli ho nezvednu do naruce. Ja jsem na nej klidnym hlasem mluvila, s kocarkem popojizdela a on se nechal uspat. Myslim, ze rozmazlit az pozdeji, ale navyky (dobre i mene dobre) se tvori urcite i drive nez pred pul rokem. To je muj nazor.

kaleilah
31. srp 2009

Tak já si myslim že se dá vymazlit, umazlit, pomazlit..ale ROZ... určo ještě ne 😀 Ikdyž tomu mímu číslu pořád říkáj že je hajzlík můj milovanej rozmazlenej 😀 😀 😀

anitta
31. srp 2009

ahojky

tak já mám doma odmalička klíštátko a neplakal déle jak minutu a to jen kvůli prdíkům nebo ted zoubkům které bude mít zanedlouho venku vždy jsem u něj když ho něco bolí a to mu moc pomáhá takže já pro vyplákávání nejsem. od nikoho se nenechám buzerovat když mi říkaj az ho nechám atd , je to moje díte a chci aby byl v pohodě. jednou už se tulit chtít nebude a budu ráda vzpomínat 🙂

blka
31. srp 2009

A myslíte, že je to tak, když chce být nošený, že prostě potřebuje být u mě, cítit mě, jak dýchám, jak mi buší srdce, atd? Hrozně rád má, když na něho dýchám 😅 . A nebo si zvykl na to, že ho nosím a vynucuje si to?

xzaje01
31. srp 2009

Pro miminka (zvlaste ta malinka) je potreba byt u maminky stejna jako potreba se najist, vyspat.. Takze si myslim ze o vynucovani "z rozmaru" urcite nejde. 🙂

blka
31. srp 2009

Xzaje, a od kdy tak to může být vynucování?

shaula
31. srp 2009

Anitta - přesně tak! 😉

xzaje01
31. srp 2009

Blka - tezka otazka, to bohuzel neposlouzim..

Ale ja to delam tak, ze kdyz mam z place synka dojem, ze neni "skutecny", tj. jen tak pobrekava oproti beznemu "revu tygra", tak se mu snazim domluvit klidnym hlasem, pohoupu ho pokud je v kocarku, rozesmivam ho nebo tak vselijak. To pak rychle poznam jestli ho fakt neco trapi a chce ke mne a nebo brecel z nudy / unavy.

Musim ale podotknout ze ve 2M (jak mas mimi ty) brecel vzdy naplno, bez diskuze chtel nosit, do kocarku vubec nechtel - fakt vriskal jako by tam mel ostny ci co a ja byla uplne zoufala, jen jsem nosila. Koupila jsem kvuli tomu i nositko, tehdy by me klidny hlas ani nenapadl, jak jsem byla na nervy a zoufala.. 😅 Zacalo se to pomalu lepsit po 3M, to uz se nechal obcas dat do kocarku a "domluvit" si necha az tak od 4M.

blka
31. srp 2009

Já se o klidný hlas snažím, ale nepomáhá. Když plače z únavy, tak ho uspím na rukách 😔 . Tak uvidím, jestli si později nechá domluvit. Když začne plakat v kočárku, tak nic kromě ruk nepomůže. Ale to vždycky 😅

blka
31. srp 2009

Třeba teď spí na mně. Když jsem ho dala do postýlky, tak se za chvilku probudil.