Da se miminko do 6. měsíce rozmazlit?

sayast
29. srp 2009

nekde jsem kdysi cetla ze miminko do 6. mesicu nejde rozmazlit. zajimal by me vas nazor 🙂. ja si myslim ze jde 😅

mauska
1. zář 2009

Taky zastávám názor, že mimi se rozmazlit nedá. Takové ty poznatky typu - je vyčůrané, brečí, sotva ho vezmu tak přestane - No jistě že se zklidní, protože u maminky je ten problém vždycky menší, vždyť s ní bylo nonstop celé těhu, tak se u ní cítí bezpečně.
A nedopřát mu lásku, pochopení, pomazlení, aby to nedej bože nevyžadovalo dál - vždyť to potřebuje každý, no ne?

bera28
1. zář 2009

Holky, majina napsala jen svůj názor. Jasně že ho třeba pozmění až bude mít svoje děti. Ale s tím uspáváním jen v kočárku nebo u rodičů v posteli, to jsem taky u pár známých zažila. jedni musejí jezdit pouze přes práh, protože jinak mimino neusne.
Já bych si třeba zase nevzala dítě k sobě do postele. Co kdyby se jim to zalíbilo a já se jich pak nemohla zbavit 😉

xzaje01
1. zář 2009

Bero, to si pis, ze bys ho do postele vzala. Kdyby byla pulnoc, ty bys po celem dni padala na pusu a dite by chtelo kojit / byt u prsa a jinak ne, nemela bys nikoho, kdo by ti pomohl - tak bys tam dite supla, ani bys nevedela jak. A jeste by sis libovala, jak jsi to sikovne vyresila. 🙂 To ja jsem si taky pred porodem planovala, ze budu nechavat prcka spat pouze v jeho postylce, ale realita je dost jina.. 🙄

mauska
1. zář 2009

Jako málokdo z nás tam spí dodnes, tzn. že všeho dočasu 😉 Ségra tam měla jednu doba oba kluky a manža musel spát jinde, ale přešlo to, takže jsem v klidu 🙂

bera28
1. zář 2009

Možná je to tím, že prckové od malička krásně celou noc spí, tak to řešit nemusím. Ale když se někdy v noci vzbudí a začnou řvát, tak je uspávám jedině v jejich postýlkách. To ať je radši řev, ale do postele ani za nic🙂 Vždyť bysme se tam pak všichni ani nevešli🙂

majina
1. zář 2009

Omlouvám se, pokud jsem se někoho dotkla, nemyslím to špatně, jen jsem se tu chtěla stejně jako vy vyjádřit a vaše urážky si myslím jsou trošku přehnané ale samozřejmě že je beru, váš názor... Nechci tady zastávat názor že se má dítě nechat vybrečet nebo nedat mu najíst, napít a jiné takové kraviny... to nejsem zase tak debilní ale když by jste viděli ty dvě mé známé tak samozřejmě vím, že si to udělaly samy ale oni si ty děti rozmazlovaly opravdu od narození a neříkejte mi, že si to maličkaté miminko na tu přehnanou péči nezvykne a potom ji nebude vyžadovat? ☹ To mimino je v tom nevinně, to chápu ale jak si to rodiče udělají, tak to mají!

Mě by jen zajímalo kdo přišel s tím, že se dá dítě rozmazlit až po 4 nebo 6, 8, 10 měsíci??? Kdo to potvrdí? 😅 Nechci se tu dohadovat ale je to děsně zpochybnitelné. Když už aby to mělo logiku tak dítě by tedy mohlo vnímat rozmazlování až po sebeuvědomění a to je tak kolem 3 roku 🙂

Ještě jednou se teda omlouvám, nechci tady vypadat za nějakou krávu a naivku nebo nějakou přísnou mámu¨, jen jsem chtěla vyjádřit svůj názor...

majina
1. zář 2009

Asi jsem se špatně vyjádřila... dítě nemůže být rozmazlené když je mu jeden měsíc ale může být rozmazlováno, což potom (je jedno v jakém měsíci-to je děsně zpochybnitelné) může mít i velké následky jak pro dítko tak pro rodiče! Ale myslím si, že když budu 5 měsíců dítě uspávat na ruce tak v 6 ho nepřesvědčím spát z ničeho nic v postýlce protože už na tohle bude naučené.... to je jen můj názor, snad mě trochu pochopíte 🙂

Ještě jednou se omlouvám, opravdu se nechci hádat!

berenika39
1. zář 2009

majina, zaprvé najíst napít nejsou kraviny....to je skoro odvážné tvrzení, to je totiž jedna z nejdůležitějších věcí, které musíš mimču poskytnout.

jestli to nebude třeba tím, že ve třech měsících nerozumí významu slov, které říkáš (s mimnky se totiž moc krásně povídá 😉 😉 ), ale devíti měsíční dítě už je natolik rozumné, že pochopí ton řeči, jednoduchá slova se rychle naučí, co znamenají a pak má už smysl mu něco nedovolit - třeba nebezpečné věci. Sebeuvědomění znamená, že si prcek říká "já" a ne Péťa. Opravdu je nezpochybnitelné, že prcek kolem roku velmi dobře dokáže po svém diskutovat a reagovat na spoustu věcí. I když ještě nemluví. Nám hodně pomáhá znakování, a ani bych někdy nevěřil, jk dává věci do souvislostí.

jen naokraj...když jíme, s oblibou si dá prst do jídla, a pak ho ke mně natáhne, abych mu ho olízla, hrozná legrace, vždycky říkám: mám ti ten prst olíznout? a on se řehtá. Dneska nás na výletě celkem nechutně jiný řidíč slovně napadl, se švagrovou jsme nakládaly kočárky, málo místa, no měl nervy kvůli třem minutám. Švagrová jen utrousila: no ten je teda vylízanej.....a šup, péta mi strčil prst do pusy a smál se.

Ještě nějakej důkaz?

Když budeš mít čas, přečti si nějakou odbornou knížku, pak můžeš dělat závěry, soudit, hodnotit.Není to na škodu 😉 😉 😉

emamamamu
1. zář 2009

porodim dite a polozim ho na zem a nebudu si ho vsimat, abych ho nahodou nerozmazlila...😀
ono se uz totiz v mesici a pul zacne samo vyjadrovat, co chce, takze pohoda, pokecame, dam ji co chce a pujde zase do rohu😀

shaula
1. zář 2009

Majina - "přehnanou péči"? Miminku nemůžeš poskytnout přehnanou péči, žádná péče není přehnaná, vždyť od toho tě má, abys uspokojovala všechny jeho fyzické i sociální potřeby (a k tomu chování neodmyslitelně patří).

shaula
1. zář 2009

A teď se ti lehce mluví, ale až budeš mít ten vlastní uzlíček, realita bude možná trochu jiná, pak přijď a popovídáme si znova 😉

majina
1. zář 2009

Myslím, že nejsem zastánce toho aby se dítě nechávalo vyplakávat v postýlce-protože to je kravina skoro stejná jako mu nedát najíst nebo napít 😖

berenika39: je to děsně individuální, jako prostě všechno a každý! Někdo tomu významu nerozumí ani v roce, drtila to do nám profesorka pedagogiky tak já prostě nějak neum ím zastávat tyhle názory že v 9ti měsících tohle umí, jáse fakt omlouvám, raději sem nebudu už psát

emamamamu... tak takhle jsem to samozřejmě vůbec nemyslela ale dobrý pokus o vtip 😉

majina
1. zář 2009

shaula... samozřejmě že se jinak mluví a jinak činí 😉 To úplně chápu

Jinak přehnaná péče podle mého existuje, to když dítě otočí hlavičku a máma letí k postýlce a rovná mu jí zpátky tak tomu já říkám přehnaná péče až magořina 😀 A to to miminko nemělo žádný zdrav. problém!

shaula
1. zář 2009

No pokud jde jen o otočení hlavičky, tak to je fakt asi zbytečné, ale pokud miminko pláče, tak nezáleží na tom, že nemá zdravotní problém, může mít jiný problém - chce mámu. A od čeho jiného jsme, než poskytovat miminku obživu a pocit bezpečí... Doporučuji ti přečíst si knížku Koncept kontinua - je opravdu hodně k zamyšlení, sice spousta věcí je v našich podmínkách neproveditelná, ale otevřelo mi to oči a stala jsem se vnímavější k potřebám miminka. Dítě není nepřítel, kterého je třeba zlomit a násilím naučit našim "pravidlům"...
Tady je recenze ke knize, v podstatě obsahuje ty nejdůležitější myšlenky: http://marek.blog.respekt.cz/c/9553/Koncept-kon...

berenika39
1. zář 2009

když nerozumí v devíti, porozumí v jedenácti, tím spíš to chce ten okamžik nepropást. fakt si to takhle nenaplanuješ. já vím jak to myslíš, že někdo přehání to "opečovávání", s tím souhlasím, prostě když je mu vedro, odkope se, je zbytečný běhat a zakrývat ho, znovu se odkope, ale pokud tě potřebuje, měla bys tu být pro něj. nic ve zlém, ale tohle pocítíš až s vlastním miminkem, tak to je. pokud si ho přeješ, at se vám to podaří 😉

nemůžeš přece argumentovat tím, že on ještě nerozumí, nechám ho být.

xzaje01
1. zář 2009

Majina se omluvila, tak to beru. Ja jsem se tedy najezila kvuli tvemu vyrazu "blbost matek", jako blba si nepripadam a delam, co jsi ty popisovala.
Ja neznam tvoje kamaradky, ale pochybuju, ze jim miminka breci proto, ze je jako male prilis chovaly a opecovavaly. Tomu se nevyhnes, najednou mas na starosti malinke krehoucke miminko, pro ktere bys zivot dala, kdyby to bylo nutne - a pokud nemas sestercata, tak holt budes mit cas sledovat kazde jeho zakaslani, psiknuti a vzdechnuti. Proc si myslis, ze se tak dobre prodavaji napriklad monitory dechu? Rodice nechteji nic nechat nahode!

A myslim si, ze rozmazlovat by se miminka mela - LASKOU! 😵

len.z
1. zář 2009

Majina nezlob se...ale o takových věcech nemůžeš nic vědět, dokud nemáš své vlastní děti...já teda osobně neznam žádnou matku, která dítěti bezdůvodně otáčí hlavu...já ji otáčela oběma dětem protože měli predikaci hlavičky a tak jsme museli otáčet...ale to je zase z jiného soudku.....
Až když budeš mít v náručí vlastní miminko, tak poznáš proč je tak rády a často i třeba zbytečně chováme..... 🙂

shaula
1. zář 2009

Berenika, zase dokonale vyjádřená myšlenka, ach jo, chtěla bych mít tvé vyjadřovací schopnosti 🙂

majina
1. zář 2009

Ano, je to zbytečné jako skoro všechno co ta naše známá-ta "horší" dělá! Otáčením hlavičky to začíná a ani nechtějte vědět jak to prozatím zkončilo! Myje mu ruce v desinfekci, hračky pere skoro obden a Pavlíčku ťuťu a Pájíčku ňuňu a aby se nemusel zvedat tak má všechno pod nosem a kluk se jen kulatí a kulatí... nesmí zakopnout, jak ho obstříká půlkou desinfekce! No síííla a nikdo ji nemůže vyvrátit že to je nenormální a kluk jen řve a poroučí si co chce a ona běhá, podává hračky, spí spolu v posteli nebo v kočárku a to se musí jezdit, jsou mu dva a pěšky neudělá ani krok, plýny stále má, dudánka taky... tak asi tento případ je pro mě tak odstašující že tento názor zastávám... do porodnice nikdo nesměl, na malého musíš sahat pomalu v bílých rukavicích a on je už určitě rok rozmazlený a to proto, že ho od narození takhle rozmazlila! Všechno musí mít, zvýšit hlas se nesmí, všechno dělá výborně a je to nejideálnější dítě! 😅 😖

emamamamu
1. zář 2009

chudak kluk😅 chtelo by to brachu🙂)))

majina
1. zář 2009

xzaje01 ... prosím tě promiň, já to nemyslela nějak zle a nechtěla jsem se vůbec žádné z vás dotknout!

My opravdu máme tuhle známou, je to naše sousedka a je to pro mě maminkovský "blázen" 😀

Ano, péče o dítě se vším všudy ano ano ano! Ale v rozumné míře, vím že se rozmazlování neubráním ale aby se mi dítě menohlo natáhnout pro hračku aby neudělalo pohyb navíc tak to se fakt na mě nezlobte 😅 😀

emamamamu
1. zář 2009

majo jaq myslim, ze to je spis extrem..ze spousta maminek svoje deti rado chova a je tady pro nej....ale nikdo nedela to, co ta znama...tak si ji spis nevsimej a pak uvidis, co bude tvemu srdci nejbliz🙂

majina
1. zář 2009

Prosím vás, reagovala jsem opravdu na tento "brutální" případ! Je jasné že pokud je vše v normě a normálu tak proč ne... rozmazlování se člověk neubrání to úplně chápu...

llllucka
1. zář 2009

Holky neblbněte,přece je jasný,jak to majina myslela.Jo,dítě nemá,ale to neznamená,že nemá oči a uši.Nezlobte se,ale stává se z toho zase diskuse jeden proti druhému.Proč na MK nemůžou být diskuse,kde někdo vyjádří svůj názor a ostatní ho za to neukamenujou.Tohle opravdu nemá smysl.

majina
1. zář 2009

Jo je to extrém a právě na ten jsem já reagovala, když se řekne rozmazlování tak si vybavím tenhle extrém a tak jsem reagovala přehaně, tím se ještě jednou omlouvám!

majina
1. zář 2009

Nemám sice dítě ale mám jich 28 v družině, né sice miminek ale 6-8 let ano a tak tu nechci být za exota!

berenika39
1. zář 2009

to je ale opravdu extrém, tudy cesta nevede 😠 . rozhodně ale na to nekoukej tak, že přesný opak je správný. nikde nenajdeš manuál na výchovu dítěte, ale čím víc informací máš, o to snadněji se ti reaguje na různé problémy s péčí a výchovou. některé info použiju, některé zahodím do koše, ale mám kde brát. jen tak z vody neuvaříš....a k tomu se hodí zkušenosti, diskuse tady na koňovi, prostě nikdo není dokonalý. paušalizovat podle jedné známé ...nevím, ale to nestačí.

emamamamu
1. zář 2009

nesmis na ni myslet...😀 musis ji jen litovat😀

majina
1. zář 2009

No jenže když znš takový extrém tak se ti při něčem takovým vybaví jako první, pak dlouho nic a potom až ta realita 😀

berenika39
1. zář 2009

aspon už víš, co nechceš....to je taky důležitý 😀 😀 . pak zbývá vymyslet, co chceš 😀 😀