Da se miminko do 6. měsíce rozmazlit?

sayast
29. srp 2009

nekde jsem kdysi cetla ze miminko do 6. mesicu nejde rozmazlit. zajimal by me vas nazor 🙂. ja si myslim ze jde 😅

emamamamu
1. zář 2009

maji ja znam opacny extrem..co ti budu povidat... 😒

majina
1. zář 2009

Já vím co chci ale to je nerealizovatelné 😀 Realita naučí 😀

soanpe
1. zář 2009

majino
vracím se k předcozí straně,kde si popisovala kamarádky a jejich děti
ono se v jejich případě jedná spíš o špatný návyky, než o rozmazlení. 😉
ale je fakt ,až budeš někdy mít prcka u sebe, tak budeš kolem něj taky lítat jako hadr na tyči 😀 😉

a ted jdu dočíst zbytek 😉

majina
1. zář 2009

emamamamu... tak potom co je lepší??? Ani jedno, prostě zlatý střed jako tu je podle mého většina maminek!

Ale taky znám opaky, hlavně ze školy, máma ti řekne že dítě v 1. třídě se může učit samo, číst nepotřebuje, psát se taky nemusí trénovat, logopedie je na nic, dítě se mluvit naučí samo.... joooo rodiče jsou různí ☹

berenika39
1. zář 2009

ale náhodou - ted mě třeba sežerte - já jsem věděla, co chci, a mám to 😀 😀 . tak z 85% 😀 😀 .

majina
1. zář 2009

soanpe... jasně že budu ale chce to tak nějak v klidu, v normě a né nic přehánět ani podceňovat...

len.z
1. zář 2009

Holky nejvíce rozmazlují dětičky babičky...... 😀 😀 😀 😀 😀

shaula
1. zář 2009

Majina, tak v tomto případě máš pravdu, toto opravdu je přehnaná péče 🙂 Mě vůbec nenapadlo, že by to někdo mohl dohnat do takovéhoto extrému 😝 Takže beru zpět, přehnaná péče existuje, a tento kluk nejspíš opravdu rozmazlený bude 😉
Já sice patřím k těm maminkám, které nenechají dítě plakat, vždycky jsem k nim šla hned a pochovala apod. U mě to sice bylo horší, holt když brečeli oba najednou, tak se chovali na střídačku - jeden řval, druhý se choval, pak se prohodili 😀 Ale to neznamená, že teď na ně nezvýším hlas, neplácnu přes plínku, když dělají to, co nesmí, apod. Dneska když už umí plakat jen ze vzteku, tak je chvilku nechám vyvztekat a pak jim pomůžu se uklidnit. Dodnes uspávám, ale ne v kočárku apod., ale v jejich postýlce, prostě jen jsem s nimi, než usnou. Vždycky si říkám, že za pár let už mě potřebovat nebudou (ne takhle moc 😉 ), tak proč si to neužít, dokud můžu...
Prostě dělej to, co ti říká srdce, a hlavně nedej na řeči okolí, že bys měla tohle nebo tamto... Např. že ho máš ve 4 měsících nechat v postýlce vybrečet, že se ti tak naučí usínat (jen příklad). Asi ano, ale za jakou cenu...

PS: a za své názory se omlouvat nemusíš 😉

majina
1. zář 2009

Já zatím ze 70% 😀 Vystudováno, práci která mě baví, děti které zbožňuji i kdž nejsou moje ale já je tak beru 😀

kacka.va
1. zář 2009

v tom je možná problém, že plno lidí si myslí, že dítě nerozumí, jenže dítě už od dost ranného věku rozumí akorát se vyjadřuje jinými způsoby a reaguje adekvátně svým zkušenostem.
Jinak já jsem byla zapřísáhlá odpůrkyně braní mimina do postele, ale člověk míní, život mění a když jsme měli dost velké problémy se zvracením a občas se malá nemohla nadechnout, tak jsem ani na sekundu nepřemýšlela, že si ji k sobě nedám. Když začala v noci zvracet a párkrát byla z toho tak vyplašená, že se zapomněla nadechnout, tak každá chvilinka dobrá, aby člověk začal jednat. Nakonec u nás byla možná do 3 měsíců, to už jsem byla v klidu, že se jí v postýlce nic nestane.
majina: nikdo ti samozřejmě nepotvrdí, v kolika měsících už se dá dítě rozmazlit, ale to uvidíš sama, protože ze začátku je mimino fakt jen ležící uzlíček, který převážně spí, jí a kadí, tak v tomhle období se rozmazlit asi fakt nedá. Něco jiného je, že si zvykne standardně na určitou pozornost. Já ale pod pojmem rozmazlení chápu spíš stav, kdy si dítě vynucuje, že něco chce pořád dokola a přitom něco nesmí a neustále to zkouší, jestli nepovolíš. Mám na mysli třeba rabování skříněk, vztekání se, když něco nedostane. Jinak pohlazení, pomazlení se - to za rozmazlování nepovažuju.

majina
1. zář 2009

shaula.... táááák!!! To je to co já zastávám, pro mě zlatá střední cesta! Rozmazlovat ale v míře 😀 😀 😀 Což je ale těžké!

Jinak omlouvat se mám za co, napsala jsem to tu hloupě, měla jsem se hned vyjádřit konkrétně a jasně 😀

majina
1. zář 2009

No nic, jsečm ráda že tu už nejsem za takového dementa a že jsem to uvedla na pravou míru!

soanpe
1. zář 2009

uf, tak tady není už co říct 😅
všechno jste tu probraly.
jééé kníká mi dítě 😀 😀 😀 😀
letííím

berenika39
1. zář 2009

pomalu se lepšíme, krásně jsme si vyměnily názory a můžem tlachat dál....to je super. bylo by škoda každou druhou diskusi rozhádat. ono totiž je někdy strašně těžký napsat, co si myslím a pochopit, co myslel ten druhý, když psal...kdybychom seděly u vína, bylo by to snazší.
a vůbec, o spoustě věcí tady se nedá dohodnout na 100%, a to je dobře, to by byly všechny děti stejný - vzorný, hodný,slušný....nudááááá

soanpe
1. zář 2009

majina
dezinfekci jsme používala taky 😀 😀 😀 😝 když se narodila malá,tak u nás na sídlišti byla vyhlášena epidemie žloutenky, takže jsem první 3m matlala přebalovák na poloklinice, ruce když jsem použila nák.košík 😅

no a ted sofí lozí po zemi a sem tam olízne boty, když je chvíli bez dozoru 😎 v sobotu se najedla hlíny 😀 měla jí i v uších, pravidelně si hrábne do hovínka a někdy to i olíže 😝

chiwule
1. zář 2009

majina, to máš teda dooost zajímavou sousedku, to je případ! já mám zas vzdálenou sestřenici, ta je opačnej extrém - dítě se vychovává samo, nejlépe bez jejího zásahu a přičinění 😒
soanpe, tys byla opisovat u nás doma ne? 😉 😉 s těma botama to Anet dělá taky 😅

soanpe
1. zář 2009

chiwule
a já z těch bot úplně rostu.no a o tý vyhrabaný kytce ani nemluvím,koberec celej zprasenej 😀 😝

chiwule
1. zář 2009

kytky Anet taky ráda vyhrabuje, ale doma naštěstí máme všechny dostatečně vysoko nebo bezpečně na balkoně 🙂

majina
2. zář 2009

soanpe... chápu, pokud je to v normě tak proč tu desinfekci nepoužít, dokážu pochopit všechno ale ona mu v nějakém takovém roztoku myje ruce běžně 😖 😀 😀 😀 Ona je prostě blázen! 😀

xzaje01
2. zář 2009

soanpe - tak u nas byt zloutenka tak maleho v desinfekci asi koupu! To je jasne ze tam byla opatrnost na miste. Jinak pro pobaveni - tchyne mi radila, ze kdyz si maly zacal strkat ruce do pusinky (pred jeho 3M) tak ze mu je mam 1x denne umyt v alkoholu. To bych asi nedala! 😅

blka
2. zář 2009

Xzaje, to je rada 😅 . Jako aby si je pak necucal nebo aby mu je to desinfikovalo? Asi půjdu něco najít, protože Mareček objevil svoje pěstičky 😀 . Ale až mi nebude spát na břiše 😀

xzaje01
2. zář 2009

Noo, jako desinfekce! 🙂 Ona je takova hodne opatrna. Mela 4 deti, 3 kluky a posledni dceru - u te pry nedovolila nikomu na ni sahnout pokud si predtim svoje ruce neumyl tim alkoholem, navic pry na ni mohli sahat jen pribuzni. No nevim, jestli si ze me nekdo nedelal trochu legraci, protoze ona (tchyne) je jinak normalni mila zenska.. 😅

chiwule
2. zář 2009

holky, dneska jsem se výjimečně dostala k televizi a koukám na Poštu pro tebe a je to masakr. Dneska tam jsou sourozenci, který jsou celkem čtyři, kadý má jiného otce, jeich matka je zneužívala a mlátila s jejím příelem... tohle fakt nikdy nepochopím, jak může být vlastní máma na svoje děti tak zlá 🙄 😨 ☹

berenika39
2. zář 2009

☹ ☹ ☹ není lepší ty prcky rozmazlovat? 😉

pikusa
2. zář 2009

Ahojík maminky a budoucí maminky 🙂
Miminečko moje je vymodlené a dlouho očekávané....tudíž si ho chovám,mazlím a opusinkovávám dost často.
A myslím,že každá maminka rozezná už typ pláče u svého drobečka...
pokud u něj nejsem a pláč je takový ten---jsem tady sám a mám nervy 😠 klidně si jdu ještě na WC,zalít kafe...atd
Ale pokud je to pláč akový ten zoufalý....letím k němu hned
Nemám ráda "rozmazlené"děti.....ty,které vše můžou,vše dostanou a nemají hranice...
ale dokud jsou to jen drobci,co leží a zatím nic jiného nedělají.....mazlit mazlit a mazlit 😀 😀 😀
Asi jako Majina mám trošku zkušenosti s dětmi....učila jsem na 1.stupni dlouho a přesně vím,jaké dítko jednou nechci...teda jaké chování mi vadí....

wsmoulinkaa
2. zář 2009

mám druhé a poslední-tudíž si ho určitě rozmazlím, už ted na něj šišlám 😀 užívím si to do syta, nikdy mě to už nepotká a miminka hned odrostou, tak si to rychle musím užít dokud to jde...pak už budou větší 😉

wsmoulinkaa
2. zář 2009

dnes mě kamaráda např řekla...prosímtě nešišlej na ni a mluv na ni normálně...jsem ji řekla že na takhle majinký mimi to snad ani nejde a ona že jde, tak jsem ji řekla at mi dá pokoj 😀 😉 že si ji pěkně rozmazánkuju a just jo! 😅 😨

petronelie
2. zář 2009

Já mám mazánka, beru si ho i na wc...no a co 😀

pikusa
2. zář 2009

Petronelie 😀 😀 😀

petronelie
2. zář 2009

pikusa: Já jsem prostě asi divná, baví mě ho brát všude s sebou, když jdu na wc, vezmu ho do lehátka a parádně si pokecáme 😀 Taky si se mnou "žehlí vlasy" apod.Když mám jít někam bez něj, jsem vyřízená. A to jsem prosím pěkně myslela, že budu "matka pes",hihi...jakýpak copak. Nejenže mě mateřství vzalo tak, že si chci pořídit další mimi, ale jsem malým doslova posedlá.Baví mě to, ikdyž někdy padám na hubu, rozmazlíkuju si ho,ale zase "vocaď pocaď", už rozumí co znamená "ne", odpoví mi ústy do obráceného U, takže ví o co gou 😀 Rozmazlené děti, co se válejí v obchodě po zemi,když nedostanou čokoládu jsou paradoxně většinou ti,kterým se rodiče moc nevěnují.Tedy v jistém slova smyslu. 🙂