Da se miminko do 6. měsíce rozmazlit?

sayast
29. srp 2009

nekde jsem kdysi cetla ze miminko do 6. mesicu nejde rozmazlit. zajimal by me vas nazor 🙂. ja si myslim ze jde 😅

chiwule
29. srp 2009

ahoj, podobné téma již na koníkovi někde je... je zbytečné znovu se bavit o tom samém...

sayast
autor
29. srp 2009

aha, tak to se omlouvam, nenasla jsem

soanpe
29. srp 2009

já sy myslím, že miminko do 6m a i starší potřebuje mazlit,takže potřeba tulit se atd.není rozmazlení. rozmazlený dítě je.... ha ted hledám slova 😅 a nic mě nenapadá 😀 snad jedině slovní spojení fracek rozmazlený a to snad naše miminečka nejsou 😉 😵

sayast
autor
29. srp 2009

me prijde ze ta nase potvurka uz s nama umi pekne mavat 😅 😀 😀 😀

soanpe
29. srp 2009

saysat, tak to není rozmazlená. to je jen vychytralá 😀 😉

emamamamu
29. srp 2009

zenska, no😅

sayast
autor
29. srp 2009

to bude asi po tatinkovi 😀 😀 😀 😀
ne, je to zlaticko, clovek by ji splnil vse co ji na ocich vidi 😵 😵 😵

chiwule
29. srp 2009

sayast, nemyslela jsem to zle. Jen mě to trochu přišlo jako snaha o vyprovokování rozporuplných diskuzí, kde se budou hádát zastánkyně "tvrdé" a "měkké" výchovy dětí 😉 a nikam to stejně nepovede 😉 🙂

sayast
autor
29. srp 2009

je, vyvolat jsem opravdu nic nechtela 🙂. jen me to zajimalo 🙂

emi,pockej na dorku 😀

soanpe
29. srp 2009

chiwule
tak já tu necítím žádnou provokaci 😅

zajímalo by mě, jak vypadá tvrdá výchova kojenců do 6m 😲
to snad ani nejde,být tvrdý na něco tak sladkého, jako je naše cácora 😉 😵

chiwule
29. srp 2009

soanpe, bohužel jsou i tací/takové mezi námi... jsem ale ráda, že to tak myšleno nebylo 😉

sayast
autor
29. srp 2009

z me strany urcite ne, snesla bych berusce modre z nebe 😵
souhlasim se soanpe 🙂

nechapu jak nekdo muze byt na drobecka zlej 😔

soanpe
29. srp 2009

chiwule
tak to vážně nechápu 😔 ☹
beru důslednost, ale v takovém věku těžko dítě pochopí, co po něm chci,když budu na něj tvrdá

asi budu muset vyhledat tu diskusi 😝
kdybys ji našla,tak hod odkaz pls 😉

chiwule
29. srp 2009

no dám příklad od jedné "matky" z naší blízké rodiny - manželova sestřenice má o měsíc starší dceru než je ta naše. Ta své dceři, v té době cca 9,5m pravila, poté, co se k ní natahovala s pláčem ručičkama a chtěla utěšit - "Dokud nebudeš pořádně umět říct, co chceš, tak za mnou nechoď"... nebo, byli u nás na návštěvě cca 5hodin, za tu dobu malé nedala nic najíst, ani napít, nepřebalila jí plínku, nedala jí spát (bylo to odpoledne při pravidelném spánku naší o měsíc mladší), a hrozně se divila, že malá je plačtivá a mrzutá a agresivní na okolí... atd, bohužel bych mohla přidat soupustu dalších historek. O péči této "mámy" svědčí také to, že její skoro roční dcera je doposud "živa" jen z UM, nedostala ještě nikdy žádný příkrm ani kaši. Sestřenice bohužel veškeré dobře míněné rady a snahy okolí odmítá a nebere vážně.

sayast
autor
29. srp 2009

to je smutny

soanpe
29. srp 2009

chiwule,tak tohle je fakt hnus. jako proč si takový pořizujou děti. to si má pořídit psa, nejlíp bojový plemeno, co potřebuje drill a pevnou ruku ☹

chiwule
29. srp 2009

je to šílený, hlavně jsem do té doby netušila, že je člověk vlastně bezmocný v takovýhle případech, nemůžeme udělat vůbec nic. Je teď s malou v zahraničí a tam je úplně bez jakéhokoli i malého vlivu okolí... když si vzpomenu, čím jsme si s manžou prošli, abychom vůbec mohli mít Anetku, tak je mi z toho do breku...

soanpe
29. srp 2009

ty jo, já od tý doby, co máme Sofí, tak jsem citlivá na filmy, reportáže atd. na téma nemocné, postižené,týrané...děti
dnes jsme koukali na nějakej starší českej film na tv barrandov o holčičce, co umřela na zánět mozk.blan a normálně jsem to musela přepnout.jsem to nějak nezvládala psychicky.jako kameraman byl mistr ve svém oboru, protože dokázal udělat takový záběry,že i pohled nanemocnici mě rozhodil. 😅
a to jsem bejvala drsoň 😀

chiwule
29. srp 2009

soanpe, tak to máme stejně. na spoustu filmů nebo pořadů se fakt už nemůžu dívat, nezvládám to. A musím říct že ani manža, i když je to drsoň a ani horory mu nevadí...

sayast
autor
29. srp 2009

pridavam se do klubu. staci mi cist nejaky spatny clanek co se tyka deti a mam slzy v ocich 😢

chiwule
29. srp 2009

no ale když už jsme u toho - jak byste nahlásily podezření na týrání dítětě u sousedů v paneláku? U sousedů dost často brečí dítě, je to tak 4-5letý klučina. A brečí tak, že prostě poznáte, že je něco špatně... jenže jsou to všechno jen domněnky, nikdy jsme nebyli u nich doma ani s malým nemluvili, viditelně nemá modřiny jen je trochu zakřiknutý, chodí do školky pro postižené děti, ale nevypadá na první pohled postižený fyzicky...

sayast
autor
29. srp 2009

no, to nevim ☹. to je dost prekerni situace 😒 . a co se zkusit nejdriv zeptat tech rodicu? nenapadne?

chiwule
29. srp 2009

no jo ale jak nenápadně? hele sousede, malej pořád brečí, co mu je? neděláte mu něco co byste neměli?

chiwule
29. srp 2009

většinou brečí, když je v bytě sám s dědou, je to hroznej parchant, nesnáší ho všichni v baráku...

ene
29. srp 2009

Nejde rozmazlit. Jediny zpusob komunikace, ktere miminko ma, je plac nebo pozdeji smich. Kdyz place, nechce vas prudit/nastvat/sprdnout, pouze ma problem a nevi si s nim rady. Od toho je matka, aby se snazila pomoct ci vyhovela. Pokud miminko place, ze nechce byt samo, ma k tomu duvod. Vy se treba vecer samotne v baraku taky bojite. Co teprve mimco, ktere bylo 9 mesicu v teploucku, tme, melo se fajn a ted je tady, v zime, na svetle, neznamo kde? Vyhovte, budte u nej, dejte mu poznat, ze se nemusi bat a za par mesicu vam to vrati, az z nej vyroste sebevedomy tvor, co vi, ze se nemusi bat, protoze kdyz nic jineho, ma statecnou mamku, co ho ty prvni mesice nedala svetu napospas...

chiwule
29. srp 2009

ene, krásně jsi to napsala jen co je pravda!

sayast
autor
29. srp 2009

ene, krasne napsany 😵 😵 😵

sayast
autor
29. srp 2009

chiw, fakt nevim co s tim sousedem ☹

chiwule
29. srp 2009

říkali jsme si, že třeba policie nebo sociálka, jenže oni chtějí tvoje kontaktní údaje, konkrétní info. A jestli by u nich třeba vůbec zazvonili, tak jak jim asi řeknou proč tam jsou? Sousedi si stěžovali? Jsme jedni ze dvou sousedů, jiné nemají, jsou pod střechou...

jeudi
30. srp 2009

ja si myslim ze se nea rozmazlit i kdyz o tom obcas zacinam pochybovat 😉 do pul roka nedokaze poznat to ze by bylo jako vycurane a delalo to schvalne..no a po pul roce se mu da dat najevo ze nemate cas jen na nej pak uz se rozmazlit da..a uz se muze dokonce nechat porvat v postylce..ale to ja asi neumim ..vadi mi kdyz miminko place..