Da se miminko do 6. měsíce rozmazlit?

sayast
29. srp 2009

nekde jsem kdysi cetla ze miminko do 6. mesicu nejde rozmazlit. zajimal by me vas nazor 🙂. ja si myslim ze jde 😅

pikusa
2. zář 2009

Jooo taky jsem malým posedlá...je to mimi po umělém opodnění a jak mi bude letos 35 doufám,že budu mít ještě jedno 🙂
Já teda byla párkrát už večer venku...do 23 hodin,pak kojím,ale stejská se mi po něm 😉
Nad ránem si ho beru k sobě do postele a pak,když se probudí,usměje..tak bych se láskou rozbrečela...
A vím,co myslíš...vocaď pocaď...taky to tak chci.

petronelie
2. zář 2009

Piku, tak to já taky byla venku na koncertě, ale byla jsem v mobilní pohotovosti, babi informovala a známí ze mě byli otrávení,páč jsem neustále mlela o Davídkovi 😀 Povedl se nám hned,ale na tom nic nemění 😀 Jinak mě je 31 a určitě budeš mít ještě jedno 🙂
Ještě holčičku,že jo? 😀

kristi
2. zář 2009

haha, Peto, pockej za dva roky, co budes rikat.... 😀 😀 😀 😀

petronelie
2. zář 2009

Aloha Kristi, za dva roky budu mít housera, jak ho furt tahám na rukou 😀

pikusa
2. zář 2009

Klidně zase klučíka....
jen prostě miminečko moje malinký a ještě jednou to všechno zažít 🙂

petronelie
2. zář 2009

Pikus, já klidně taky kluka 😀 Ale holčičku radši 😀 😀 😀

kristi
2. zář 2009

to prinejmensim. Jinak maly se rozmazlit nedaji, uz vubec ne laskou a peci....pak uz je to horsi..

pikusa
2. zář 2009

Taky si myslím,že malý se rozmazlit nedají.......
takže budu muchlat prcka dál 🙂
No on stejně není nosící a chovací.....a při jeho 9 kilech to stejně moc nejde 😀

petronelie
2. zář 2009

Souhlasím 😀 , ale jsem nenapravitelná. Jdu do vany, jsem si v Body Basic koupila sůl orangechocolate....tak si jdu povzbudit smysly a zalehnout ke klukům. Kristi,ozvi se,kdy dáme rande. Páčko 😎

nikes
2. zář 2009

tak já byla děsně velký odborník na děti, jako bezdětná. Skoro všechny děti mých kamarádek byly u mě rozmazlené a já nechápala, jak je tak můžou vychovávat. Mám velmi dobrou kamarádku , která má 5 letého klučinu a když jsem byla bezdětná, tak jsme já, můj manžel , s kamarádkou a jejím manželem občas zašli někam posedět, ale pouze přes den. Oni s námi poseděli max. 3 hodiny a ona neustále koukala na telefon a byla nesvá a já ji vždy za to vynadala, jakože nemůže být bez svého dítěte ani chvilku a že to přehání . No a pak se mi po 6 letém snažení narodila holčička a já jsem ještě horší,než ona. Mám skvělé babičky, které by rády hlídaly, ale já jim to moc neumožňuji. Jasně, že dělám chybu, ale neumím si pomoct a prostě to tak cítím. Malou všude taháme sebou a ještě nikdy nespala jinde, než doma. Co jsem si všimla ve svém okolí, tak tuto úchylku mají hlavně maminky, které na mimi dlouho čekaly. Už ted je mi špatně, když si představím, že ji budu dávat do školky. Ale malá je naštěstí dost živá a celkem společenská, takže snad to nebude tak zlé. Nerada chodím na návštěvy, ale cca 2x-3x týdně k nám zvu maminky s dětmi, aby si malá taky užívala se svými vrstevníky a né jenom se závislou maminou 🙂

blandik
3. zář 2009

NIkes - tak to s těmi pocity, ohledně nechání dítěte hlídat babičkama - to máme stejné, jenže u nás to je tak, že mamině mojí věřím, je max opatrná a jí jsem malého jednou nechala i přes noc u nás doma /uložila jsem ho ke spánku a jeli jsme pryč/, ale problém je tchýně, která by taky moc chtěla, ale neprošla mým "testem opatrnosti" a je na mě moc hrr, zbrklá a taky s ním dělá věci, které jsem si netroufla ani já nebo M. Třeaba ho posadila na houpačku, kde bylo plno dětí a malý ještě ani nesedí.

Jinak si myslím, že děti se v prvním roce dají navyknout na věci, které se pak špatně odnaučují - hlavně sladké a usínání. Takže jsem zastánce toho - mazlit se s dítkem moc a moc, ale když se jde spát, tak se jde spát. Pití v noci po půl roce, resp. po 8M - taky je to zvyk, který by nemusel být. A naučit dítě na sladké - sacharózu - to asi nevyžaduje komentář. Já se většinou snažím si něco přečíst a podumat, jak by to u nás mělo vypadat do budoucna, a pomalu to tak nějak zavádět. Takže rozmazlit se nedají, ale naše postupy můžou vést k do budoucna nevyhovujícím návykům. TOť můj názor.

llllucka
3. zář 2009

S tou desinfekcí,ono se to učí v porodnici a některé mainky pak nechápou,kde je konec.Ale zase jsem zastáncem umývání rukou u malého mimi.Mě to příjde jako samozřejmost a asi do šestinedělí jsme používali desinfekci taky,protože bohužel i kolem nás řádila žloutenka.A pak mě vždycky naštvalo,když někdo přišel a hnal se k malýmu bez umytí rukou.Teď jsme byli u kamarádky,co měla 2 měsíční holčičku a kámoška tam vzala svoje dítě,které mělo několik dní průjem,takže jsme všichni měli strach,aby to naše děti nechytli (já měla naštěstí malýho u našich) a vždycky když jsem se toho nemocnýho dotkla a pak si šla třeba pochovat tu holčičku,tak jsem si umyla ruce a její maminka mi moc děkovala,ale prý jsem jediná,takže je to moc nevytrhne.
S babičkama je obecně problém.Já mylýho mamce na hlídání svěřím kolikrát raději než manželovi,protože ty babičky v sobě mají nějakej 6.smysl (teda,když byl malej opravdu malej).Mamka mi taky první měsíc hodně pomáhala,takže s náma byla kolikrát i víc než MM.Ada je s ní rád aa jsou parťáci,protože s ním blbne.Vždycky mi řekne,jak to dělali oni,já jí třeba řeknu,že tak se to už dneska nedělá a ona to veme.V čem se neshodneme je dávání na nočník.Podle ní je už pomalu čas,ale já nechci,tak mi už nadala,že když malej bude chodit do školky ještě s plínama,tak to je můj problém.U tchýně je to zase o tom,že by mu už pomalu dávala svíčkovou,ale nedovolí mu ani lozit,co kdyby se mu něco stalo.Prostě ho pořád chtějí chovat,když už ho nechají lozit,tak lezou s ním a před hlavou mu drží ruku,co kdyby se náhodou bouchnul.Když soi představím,že u svých dětí ta opatrnost pr byla ještě větší,tak je mi špatně.

xzaje01
3. zář 2009

Holky, kdyz jsme u tech rukou, delate neco, kdyz vam na deti chmataji cizi lidi na ulici - kdyz je treba chytnou za rucku atp? Ja jsem hrozna, vzdy stojim a nic nereknu a malemu pak za 1. rohem ruce oplachnu / otru, ale jednou sel kolem takovy stary usmudlany pan, mel delsi nehty a za nima takove spiny 😖 natahoval se k malemu a ja jak blbec stala a nic neudelala - byla jsem jak zmrazena. On nakonec na nej nesahl, ale tehdy jsem si rekla A DOST a rozhodla se priste v takove situaci jemne dat najevo, ze sahat nee..
Jak to mate vy?

kristi
3. zář 2009

nikes, na to jak je stara, uz bys mohla verit i nekomu jinymu, zase to tolik neprehanej, nebo z ni vychovas zavislacka....

blka
3. zář 2009

Xzaje, to se mi stalo teď o víkendu. Byli jsme venku a malej nechtěl být v kočárku, takže kamarádka vezla kočárek a já měla malýho v náručí 😀 a šla naproti nám 1 taková pochybná - prostě ochlasta pomalu první ligy, i když byla střízlivá, ale táhlo to z ní. A už jak šla k nám, tak že mi to mimčo závidí a bla bla bla a došla k nám a hnedka na něho začala chytat 😝 . Taky jsem nic neřekla, nevím, co, ale pomalu jsem se snažila jít, nezastavovat. Bylo by mi blbý říct: paní, nechytejte mi na něho 😔

xzaje01
3. zář 2009

No presnem blko. Ale predstav si, ze by ti pak maly onemocnel treba zloutenkou - to by ti pak asi blbe neprislo. 😝

Moje kamoska ta byla drsna - normane rikala babkam "To nevite, ze na cizi miminko se nesaha?" a babky valily oci jak byly prekvapene a ani necekly.. A je to pravda, na cizi se nesaha!!! 😠 Ja se priste uz hecnu..

pikusa
3. zář 2009

Holky...na toto jsem taky měkká....a neříkám,nesahejte na něj...
ale zase pochybné "bytosti"my ho neosahávají...naštěstí...

blka
3. zář 2009

Xzaje, to je pravda 🙄 . A známá to říkala dobře, ale já na to asi nemám povahu 😒

Když jsme byli s malým venku v šátku, tak jedna maminka ho ukazovala své holčičce a ona hnedka, že si ho chce pohladit. A ta maminka, že ne, že jenom po šátku. Tak to jsem ocenila 🙂

ronie
3. zář 2009

😀 😀 nestačila sem dočíst, skončila sem u Petroneliina příspěvku o tom válejícím se dítku po zemi, to musím reagovat kočko 😀 😉 , to ti bude tvůj malej frajer dělat taky, neznám dítě co to nikdy neudělá, prostě to je období vzdoru a to si můžeš vychovávat bičem a stejnak se ti v tom obchodě položí 😀 😀 😀 u Oliho to trvalo kratičce kolem roku a půl, ale počítám, že si to naplno vychutnáme kolem 3.roku jako všechny rodiče, připrav se na to, pač to tě fakt nemine 😀 🙂 😉

ronie
3. zář 2009

a můj názor s stotožňuje s blandikovim-tedy druhým odstavcem, pač já teda problém nechat dítě skoro komukoliv nemám 😀 😀 😀 😀 samo kecám,ale prověřeným osobám klidně a ráda-nechcete někdo na víken, na týden...??? 😀 😀 😀 😉

ronie
3. zář 2009

jo tak šahání na děti neznámýma lidma mi teda děsně vadí a jak vidím že proti nám potenciální taková hrozba jde, tak zrychlíme nebo přejdeme na druhou stranu, mě vadí i když se mi babky nad kočárem sejdou a rozněžňujou se a přitom na děcko flušou kdovíco, prostě tady tomu se snažím předejít 😀

pikusa
3. zář 2009

Tak na 1.vzdory se teda taky "těším" 😀
můžeme dělat psí kusy....stejně se to stane 😝

aponchie
3. zář 2009

do kolika mesicu je miminko???pac tady uz se probira rozmazlovani batolat a skolkaru a to je hrusky a jabka michani 😝 😝

rozmazlovat miminko nejde..jsou to primarni potreby ,ktere neobalamutite a batole lze rozmazlit ..

petronelie
3. zář 2009

Ahojky,

Veru - ronie aloha 😀

Hele, asi jo. Určitě se mi Davča jednou vyválí v supermarketu na zemi,ale tak mu to prostě vysvětlím. Moje máma teda říkala,že já ani bráchové jsme tohle nikdy nedělali,ale my jsem byli hodní a já už od malička samorost.My jsme prostě asi věděli,že když tohle uděláme,máma nám sešvihá prdel, tak nám to za to nestálo 😀

Já jsem si mimčo pořídila pozdě, jsem starší matka, tak si ho taky náležitě rozmazlím 😀 Ostatně,sypat popel na hlavu si budu zase jenom já kdyžtak 😀

A s desinfekcí bych mohla vyprávět, páč jsem magor. Sterilizace je u nás činnost číslo jedna, ikdyž Davča už leccos olízal a spapal,dnes ochutnal houbičku na nádobí. Ruce mu myju po jídle.....a průběžně otírám kapesníkem. Prdku po každým kakání, ale to dělám i sobě, takže rutina.Cizí lidi fujtajbl, vadí mi i někteří kamarádi.Tak si je domů nezvem.Jinak jsem trošku liberálnější co se psů týká, páč máme dva a Davča už jim strká prsty i do nosních dírek. Umyju pak ruce a je to. 😀

a teď si sám hačnul 😵 😵 😵

ronie
3. zář 2009

on je problém v tom slově ,,rozmazlovat" já si myslím, že to se právě vztahuje až na větší děti, miminka jde jen naučit na věci, které vám budou v budoucnu vadit, tomu já sem se vyvarovala aniž bych nějak upřela dětem práva na základní potřeby, jde jen o nějaký režim, o pravidla s výjimkami samozřejmě 😀 😉

😀 😀 😀 😀 peti nevysvětlíš, on tě totiž nebude vnímat, při těchto záchvatech vzteku jsou děti úplně mimo, jediné co pomáhá, je odejít a nechat je tam na zemi ječet, za chvíli tě budou hledat, pak mu můžeš nasekat 😀 😀 né to si dělám pr...pak můžeš vysvětlovat 😀 😝 Já to dělám tak(krom Oliho sem to praktikovala na dětech co sem hlídala) Odnést to vřeštící dítě(jde to těžko, svíjí se děsně) na bezpečné místo, případně někam kde nebude tolik oběžovat okolí(to je někdy nereálné 😀 ) no a počkat až ho to přejde, říct, že až ho to přejde tak má za tebou dorazit tam a tam, to funguje 🙂

petronelie
3. zář 2009

Jo a Ronie...období vzdoru má teď sousedky holčička....fakt síla 😢 Minulej tejden jsme ji musely houpat dve hodiny na houpačce, abysme si mohly pokecat.Jinak řve,řve,řve.Nechce sedět,ležet,stát,chodit,lézt...prostě cokoliv jí nabízíš nechce...a furt jen řve 😨

aponchie
3. zář 2009

ronie bud prosim konkretni....ktere veci mas na mysli?

blandik
3. zář 2009

Tak cizí lidi ochmatávající dítko mi vadí - asi ne až tak, když si ho třeba nějaká známá někoho koho znám já vezme, to jsem jen v pozoru, ale když se s ním snaží mazlit - to se mi tedy ekluje /stačí mi thcýně, když se mu snaží dát pusinky na tvářičky (na pusu ne - to bych ji asi majzla něčím)). Jinak mě až tak moc nevadí, že něco někde osahává - zejména u nás doma jsem v pohodě, ale vadí mi psi (nemůžu si pomoct), ale nežiju s pejskem a tak asi nemám takové to zapálené pejskařské srdíčko.

JInak malý se mi začíná dost vztekat, když ho vyruším nebo něco nedovolím - má to tedy rychlý náběh...a to má 11M, takže nám začíná sranda.

nikes
3. zář 2009

Kristi, ono nejde o to, že bych třeba nevěřila mamce nebo tchýni. To je spíš naopak. Ale já si chodím tak 5x-7x za měsíc přivydělávat do hotelu na recepci a tam dělám pouze noční 12 hod služby. Odcházím, když jde malá spát a vracím se ,když je tak max. 1 hodinu vzhůru. Po noční jdu spát, až s ní, takže se ji snažím věnovat, i když jsem po noční. Když jsem na noční, tak hlídá manžel a malé to vůbec nevadí, že jdu pryč. No a to je právě to, proč malou nedávám už nikomu hlídat.Páč já mám špatné svědomí, že od ní odcházím pryč a mám obavy, že mě bude mít méně ráda, tak se snažím být co nejvíc s ní. Závisláček není, spíš naopak , což je mi i trošku líto. No , asi mě má už dost a je ráda, když může být s někým jiným. 🙂 Když se vrátím z noční, tak se tváří, jako bych vůbec neodešla. Moje neteř je totiž i v 10 letech velmi závislá na mamince a když má jít do práce, tak ji pořád pusinkuje a říká, že se moc těší, až se vrátí. No a já její mámě trošičku závidím, páč jak jsem psala , malá si z toho moc nedělá, když jdu pryč. Je to blbost, já vím, a měla bych být ráda, že i přesto, že ji nenechávám moc hlídat není závislá, ale mě je to stejně líto. Jinak k tomu rozmazlování malých miminek a odnaučování věcí, které Vám budou časem vadit. Tak já jsem naši malou uspávala tak do 2 let a to tak, že jsem ji musela celou dobu držet za ručičku a být u postýlky do té doby, dokud neusne. Nevadilo mi to, ale jednou Vám to trošku začne vadit. Pak usínala takto až tak po hodině a to už bylo trošku nepohodlné. Tak jsem ji postupně učila na rituál, že se řekne pohádka, trošku se pomazlíme a pak odejdu. Trvalo nám to tak týden a ze začátku to bylo s takovým křikem, že jsem musela zavírat okna, aby mě sousedi neudali, že malou týrám 😀 Ze začátku jsem k ní chodila co 5 minut a pak jsem to postupně prodlužovala . Jinak ono se tu proto píše i o batolatech, páč někdo tady psal, že když se miminko rozmazluje, tak z něj bude v batolecím věku rozmazlený fracek. Samozřejmě , že si každá z nás myslí, že to jejich dítě není rozmazlené , včetně mě, ale stejně si myslím, že i když jsem se snažila naši malou , jako mimi nikdy nenechávat dlouho plakat a podle některých jsem to s péči trošku přeháněla, jak mi bylo řečeno, nemyslím si, že jsem z dcery vychovala rozmazlené a nesamostatné dítě. Ale třeba někdo jiný by to viděl jinak 🙂

ronie
3. zář 2009

apon, to už se tu všechno probíralo, jde hlavně o uspávání-způsob, místo...Když děti večer plakali nebrala sem je do náruče,ale skolnila sem se k nim do postýlky, hladila, popusinkovala a bylo, děti mi ale plakali jen únavou a na to žádné mazlení nepomohlo, jen chodit k nim, dávat dudlíky a nechat je usnout, Oliver měl koliky a to je sakra jiný pláč, pak sem ho samozřejmě vzala a pomohla mu odprdíkovat-rourka, masáž a pak šupky dupky zase do postýlky. S julčou teď sem tam drncám v kočáru a štve mě to, jenže ona spí tak málo přes den kvůli lékům, tak když nemůže usnout, tak jí uhoupu, jinak je protivná celej den. Dítě do postele-každého věc, myslím si že se toho pak těžko zbavuje, mě osobně by to vadilo z mnoha důvodů a hlavním je, že bych oka nezamhouřila 😉 🙂 Mě osobně by děsně vadilo pořád dítě nosit, také z mnoha důvodů,ale hlavním je, že si myslím, že bdělé dítě, které nic nebolí má maxiimum času trávit na bříšku s hračkama a samozřejmě s mámou, Julča je hodně společenská vadí jí, když je v místnosti sama, jenže tomu se těžko vyvaruju s Oliverem musím sem tam stihnou ten nočník, dát mu najíst, tak prostě musí chvíli vydržet sama. Ale už se holka umí hezky ozvat o své právo být s námi, mě každý pláč dítěte dohání k šílenství,ale kvůli tomu si nevychovám závisláka.

Tohle je ale prosím můj osobní postup, nemyslím si že jakýkoliv jiný je špatný, jen pro mě nevyhovující, sem celkem asi přísná ve výchově, určitě víc jak manžel,ale ten tu víceméně není, takže to musím být já, kdo toho raráška zklidní, Julča má zatím pravidla a režim, o výchově zatím řeč být nemůže i když už moc dobře ví, že mámu celkem naštve když jí vyprská jídlo na bílé tričko ale potůrka z mého rezolutního ne má zatím spíš srandu 😀 😝