Dá se v těhotenství studovat škola dálkově?

ggeejjiittkkaa
9. led 2007

ahoj potřebovala bych poradit jestli se dá studovat dálkově a jestli k tomu musím mít výuční list? moc děkuju za odpovědi pa 😅

bibinka
9. led 2007

nechápem-si tehotná? chceš študovať na VŠ diaľkovo?-to sa samozrejme dá.Ale nechápem , prečo k tomu musíš mať výučný list 😅

andik
10. led 2007

ahojky,dálové studia samozřejmě existují,pokud máš jen základní školu a chceš na dálkovou střední,většinou musíš mít ukončenou povinnou docházku!Pokud chceš studovat dálkově vyšší odbornou nebo vysokou,musíš mít maturitu.Na soukromých školách se ted moc příjmačky nedělají,státní tam ještě ano.Podle toho co chceš studovat.Tvá otázka nebyla zcela srozumitelná,aspon pro mě ne 😀

leniik1
10. led 2007

Jeslti se ptá na výuční list možná myslí dálkově nástavbu aby měla maturitu??Ale to nevím jeslti dálkově jde bývá to denní studium. 😉

leniik1
10. led 2007

Jinak studovat dálkově střední jde taky, platí se za to ročně a potřebuješ mít ukončenou 9 tř. a podložit to vysvědčení popř. vysvědčení z 1. ročníku na učňáku atd na střední prostě kam jsi to nejdál dotáhla, ale taky mi dotaz přijde neupřesněný.Když ho upřesníš rády poradíme. 🙂

lucildol
11. led 2007

Nástavba pro maturitu po výučním listě jde dálkově studovat určitě. Ale také mi není úplně jasná otázka ☹

kiara2
21. led 2007

studovat se dá dálkově určitě já nyní studuji střední zdravotní školu dálkově a mám při něm i syna takže od počátku těhotenství až po pěkného raubíře to určitě jde a pokud chceš studovat střední tak nepotřebuješ výční list ale pokud chceš vyšší tak musíš mít maturitu....

lusinta
21. led 2007

jé,super nápad na diskuzi🙂A studujete někdo s mrňouskem vysokou?
Já jsem otěhotněla zrovna v období státnic bakalářských a teď pokračuju dál na Mgr..zatím jsem to zvládla,už mám ukončený semestr a přemýšlím,jestli budu muset teď na semestr po narození mimi přerušit nebo jestli mám zkusit pokračovat...Hlídání naštěstí mám zajištěný-byldíme v domě s rodiči a manžel by taky mohl,i sestra..tak to možná zkusím i bez přerušení,protože čím větší mimi bude,tím víc času se mu musí věnovat,taky míň spinká...nevím...

mmmk
21. led 2007

Lusinta, my pracujeme na miminku a jsem ve 4., taky v Brne, momentalne vsak zijeme v Nemecku, tak mam individual a chodim tu do skoly pro zabavu 😵

lusinta
21. led 2007

mmmk-a jakou školu?Takže ti zbývají 3 semestry nebo kolik? Ať se vám miminko brzo podaří!!!🙂🙂

lucildol
22. led 2007

lusinta: tak to jsme na to úplně stejně. Akorát mám oficiální TP o něco dřív 😉 Já teda budu na rok přerušovat, chci si mimi užít a potom až nebudu muset kojit a být u něj opravdu každou chvilku, tak se vrátím do školy. Hlídat potom taky bude rodina. Doufám, že to budu zvládat. Jakou školu studuješ?

lusinta
22. led 2007

ahojky🙂Sociální pedagogiku.Mám to dálkově a na výuky ani chodit nemusím...Takže jen záběr ve zkouškovém a to už bude prckovi 5měsíců,tak to byhcom mohli zvládnout...Uvidím🙂A ty studuješ jakou?

iza
22. led 2007

já studuju a čekám mimi,ale nevím, jestli nebudu nějak přerušovat nebo rozkládat, už teď se mi nechce moc učit 😉 jinak chodím na FF UK

lucildol
22. led 2007

lusinta: Jsem na ekonomce, ale na prezenčním studiu, takže bych to s denním studiem asi nezvládala. S dálkovým studiem bych se asi taky rozmýšlela.

iza: Má spolužačka taky nepřerušovala, ale studium si o půl roku protáhla. S malým mimi si nechala lehké předměty, na které nechodila až potom na zkoušku a teď v zimním semestru už chodila do školy, když už byl malý samostatnější.

lusinta
22. led 2007

to je taky dobré,jen si protáhnout...Ale je fakt,že teď zkouškový jsem jen tak tak zvládla,protože jsem se nedokázala na učení vůbec soustředit.To se mi ještě nestalo-třeba 10minut soustředění a pak jsem koukala z okna a myslela na mimino a vše kolem-ve 13týdnu bys to ještě nějakou dobu měla zvládat🙂ale ke konci jsou ty myšlenky fakt hodně monotematické a škola tam nějak nepasuje🙂🙂 Zase na druhou stranu jsou profesoři k těhulce trochu shovívavější,takže se to zvládnout dá🙂jen si hlavně nedělat zbytečný nervy!!!

adusum
23. led 2007

Já jsem otěhotněla v prvním ročníku dálkového studia..Jezdila jsem 280 km každý víkend...blééééééééééééééééééééé.Když si na to vzpomenu..
Ve třeťáku jsem přerušila, nakupily se mi zk. Po roce jsem se vrátila a i když o rok déle, tak jsem školu nějakým záhadným způsobem dodělala...6 let studia... Teď když si to vybavím 😖 , jsem bez starostí a těším se na druhé mimi, snad to bude všechno víc v klidu. Hodně záleží na vašem zázemí,jestli je vaše rodina ochotná malé pohlídat.Letos si rozhodl podat přihlášky zase manžel. Sice mu to přeju, ať má tu možnost, ale my se z toho studia asi nevyhrabeme... 🙂

lusinta
28. led 2007

Zrovna včera jsem byla ve škole a je tam teď těhulí snad 20..z 240 lidí🙂 A co jsem se bavila,tak nikdo nechce přerušovat..To těhotenství je snad nakažlivý🙂

lolitkaaaaa
15. únor 2009

lidičky potřebuju poradit,kdybych chtěla dálkově studovat maturitu,tak musim mít i výučák????Nebo můžu jít rovnou natu dálkovku..PLS za odpověď

zumbice
1. únor 2012

Ahojky .Mám v plánu nastoupit k dálkovému studiu (maturita) v oboru podnikání v Litoměřicích.Kdyby měla některá z maminek chuť se přidat,tak se určitě ozvěte.....Budu ráda.Čím více nás bude,tím lépe. 😉

janulle22
2. únor 2012

@ggeejjiittkkaa Ahojky ... já studuju nástavbu podikání ale večerní formu tj. 3x týdně od půl 3 do půl 7 ... dá se to zvládnout celkem v pohodě, pokud člověk chce... VŠ bych si netroufla, ale toto jo... 🙂 Je to náročné taky, ale né tak moc... Potřebuješ k tomu vyuční list a nejelší bude si na netu zjistit jakou formu studia nabízí školy ve tvém městě... 🙂

zanetnina
28. bře 2017

Ahojky , chci se zeptat studuji střední zdravotnickou školu a jsem ve druhém ročníku. A mám průšvih jsem ve druhém měsíci těhotenství a nevím co dělat. Vždy jsem měla takové plány jak jít na vysokou atd. Ale teď mám deprese ztoho jak to udělat. Máte někdo zkušenosti? Co dělat? Abych dodělala maturu? 🙂