Dá se zvládnout svatba se 7-8mi měsíčním prckem?

baji
9. čer 2008

Ráda bych poprosila o radu zkušené maminky. Chystáme na příští rok svatbu, plánujeme ji někdy na přelom května/června, takže v té době bude našemu zlatíčku +- 7-8 měsíců. Myslíte, že se to dá s takhle malým drobkem zvládnout nebo to radši odložit až na podzim, kdy ji bude cca rok? Díky za vaše názory

smardik
9. čer 2008

baji: jsme na tom stejně jak ty 🙂, malý se má narodit 27.října a na 6.6.2009 plánujem svatbu, já myslím že se to zvládnout dá a že na ten podzim by to lepší určitě nebylo, spíš horší protože to by už ty naše zlatíčka mohli trošku chodit a v kočárku by být nechtěli, v těch 7měsících je ještě šance že mi bude chvíli v kočárku 🙂

baji
autor
9. čer 2008

nazdárek smardik - už jsem tě viděla na beremku - taky jsem se tam hlásila k 6.6.09 😉

baji
autor
9. čer 2008

taky si právě říkám, že asi čím dřív, tím líp... ale ještě jsem si říkala, že se zkusím pozeptat zkušených mamin, jak to vidí, než napevno zamluvíme termín... 😉

smardik
9. čer 2008

baji já si taky říkám že čím dřív tím líp a fakt je, že stejně ted neodhadneš jaké malé bude 🙂, může v klidu v kočárku spinkat nebo v něm třeba nebude chtít být vůbec a celý obřad nám prořve 😀 😀

jabber
9. čer 2008

jéžiš holky, tak to bych si s naší malou vůbec nedokázala představit 😅 😀 😀

smardik
9. čer 2008

jabber no my právě ty naše prcky nemáme tak asi ještě jsme naivní a doufáme že to nějak půjde 😀 😀 třeba budem mít hodné dětičky 😀 😀 😀 😀

mesulka
9. čer 2008

My máme svatbu v říjnu a malé budou skoro 2 roky. Taky jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Ale kdybych si mohla vybrat, tak bych to radši udělala dřív, než by začal prcek chodit a být víc aktivní. Já vůbec netuším, co bude na obřadu dělat 😅 Kdyby byla menší, tak by byla v kočárku a bylo by po problému 🙂

kalo
9. čer 2008

Naší malé bude zač.července rok a necháme to na příští léto, kdy jí budou 2 roky. Zatím ještě neleze a nechodí a v tom roce asi ještě určitě nebude. Tak to ne...Chci, aby už byla samostatnější, abych ji nemusela mít pořád na rukách a aby ťapala. Aby nám třeba jako drůžička přinesla prstýnky. Teď je jí 11 měsíců a vím, že bych si tu svatbu neužila...

jabber
9. čer 2008

kamarádka měla svatbu s dvouletým prckem a byla to celkem sranda. Chvíli stál u nich, zíral s otevřenou pusou na tu ceremoniářku, pak se otočil a tahal kamarádku za šaty, u toho jí furt něco vykládal 😀, pořád koukal co kdo dělá a hlásil jí to a ve finále řekl, že si jde sednout a odešel k babičce 😀

mesulka
9. čer 2008

Naše malá by nám prstýnky určitě nepřinesla, utíkala by s nima pryč a strašně by se tomu smála 😀 Taky záleží na každém dítěti. Třeba naše chvilku neposedí, pořád musí všechno prozkoumávat, takže vím, že kdybych ji posadila na židli a řekla jí, ať na ní vydrží aspoň 15 minut sedět, tak po chvilce se stejně zvedne a uteče pryč. Takže v mém případě bych měla svatbu radši dřív. No ale co už ted 😉

baji
autor
9. čer 2008

díky moc za názory, tak to vypadá, že asi radši co nejdřív, dokud se dá mrňous "uklidit" do kočáru nebo pak počkat dýl... a že teda varianta ročního dítěte, který pomalu začíná capkat je asi nejhorší... 😝

paolin
9. čer 2008

ahoj, taky se pridavam k nazoru, ze kolem pul roku je to ideal. mrne jeste neleze, nechodi a urcite pujde z naruce do naruce, kazdy ho bude chovinkat 😉 my se brali, kdyz synatorovi byly dva roky. bylo to fakt supr 😀 sice jsem se toho dost bala, ale maly byl uzasny, skvely a cela svatba byla o to lepsi 😵 nakonec dostal i prstynek a pusinku. jeee a jak ten se tvaril dulezite 😅 pres obed spinkal a na foceni ho hlidali babicky, tety a nebyl problem. no, jeste tydny po dni D se ptal, kdy bude zase svatba 🙂

radost
9. čer 2008

já jsem se vdávala, když byl dceři rok a čtyři měsíce a byl to úplně ideální věk. Celou tu dobu v kostele byla hodná, dívala se na mamku a taťku a na hostině si s náma zatančila. Dodnes si s nadšením prohlíží fotky, byl to pro ni obrovský zážitek 🙂

baji
autor
10. čer 2008

přidám ještě jednu otázku, od kdy si myslíte, že se dá s prckem cestovat na větší vzdálenosti autem? rodiče bydlí 400 km daleko (tak 4-5 hod. jízdy) - svatba bude tam, takže zařizování bude trochu komplikovanější...
taky bych tam občas ráda s mimčem na pár dnů zajela, ale nevím, jestli to bude možné, to cestování by bylo asi dost náročné...

smardik
10. čer 2008

baji: naši s bráchou cestovali od jeho 5měsíců a pohoda 🙂 a to byly cesty i 10 hodin. Jen jsme jezdili spíš přes noc nebo brzo ráno nebo naopak večer kdy nebylo takové teplo a on vše v pohodě prospal 🙂, navíc každé dítě může být jiné. My máme v plánu jet s malým cca v jeho 7měsících do Čech autem a do je z ostavy štreka 🙂

tlapicka
10. čer 2008

baji: neboj se nic a klidne planuj. my se brali kdyz bylo male 7 mesicu a bylo to moc fajn. Rozhodne s ni nebyly zadny problemy. Na obrad byla u babicky a pak jsme si ji vzali po prstynkach k sobe 🙂 hostinu jsme meli u parku, takze ji bud nekdo muchlal nebo spala v kocarku. ja si ji brala obcas na kojeni, vic se nestarala... i v noci spala na terasce a kdyz jsme sli ve 3 spat, tak jsme ji prestehovali z kocarku nahru do postylky... I kdyz jeste moc rozum nemela, tak zazitek to pro ni byl... porad pozorovala muzikanty a jak s ni nekdo tancil mela pusu od ucha k uchu...
Rekla bych ze se neni ceho bat.
asi dost zalezi na lidech.... kdyz jsou v pohode, tak je svatba v pohode v jakemkoli veku... nektere prispevky tady jsou toho dukazem...
pro ilustraci davam odkaz na fotky 🙂
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=98
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

k tomu cestovani. rozhodne cim mensi tim lepsi. my jeli poprve po sestinedeli nasich 700km. a byla to tezka pohoda... s pribyvajicim vekem je to narocnejsi, ale da se to zvladnout.Pohodlna sedacka je velky pomocnik!

sokil
21. bře 2011

Holky, obnovuji téma. Plánujeme svatbu na červen, to bude prckovi necelý rok. A mám z toho docela obavu. Přes den to ještě bude fajn, ale asi horší večer a v noci. Ještě dost v noci kojim, snažím se to odbourávat - už jsem se dostala na 2-3 noční kojení a hlavně odnaučila jsem usínat u prsu 😎 . Máte některá zkušenost se svatbou a takovým prckem? Hlavně kdo vám ho večer - v noci hlídal? U nás padaly nápady, že bude s námi až do konce, že bude spát v kočárku. Ale nějak si to nedovedu představit. 😒