Daly jste si zavést 2 embrya a povedla se dvojčata?

leny18
6. zář 2016

Ahojky je tu někdo kdo si nechal zavést dvě embrya a opravdu se chytly obě a má dvojčata? 😊doktor nám doporučuje zavést 2 ..Jsou to naši poslední mrazáčci jinak celý cyklus znova a to se mi nechce.ale docela se bojím dvojcat jelikož už jedno dítě máme. Díky za odpověď 😊

salenas
6. zář 2016

@leny18 proč doporučuje zavést dvě ? v jakém stádiu jsou zamražená, samostatně nebo společně ? Pokus zvlášť a jsou v pořádku, pokud možno pětidenní, tak zavést jedno a druhé nechat na případný další pokus

leny18
autor
6. zář 2016

Jsou mražená pohromadě.jsou pětidenní ale říkali ze jedno je perfektní a druhé nic moc.prý se zvyšuje šance že se alespoň jedno chytne když zavedou obě tak proto to doporučují.jsem hodně na vážkách.

soleilll
6. zář 2016

@leny18 Pokaždé jsem si nechala zavést 2 embrya a i když jsem chtěla dvojčata (aspoň napoprvé určitě), mám vždy jen jedno dítě. Pravděpodobnost, že se embryo uchytí, je cca 30% a zavedením dvou je to 30% na každé, tzn. že vůbec s nějakým otěhotníš je to na cca 60%. Šance, že se uchytí obě, je velmi malá, i když ne nulová. Stejně tak se můžeš bát, že při zavedení jednoho, budeš mít jednovaječná dvojčata, případně při zavedení dvou embryí čtyřčata - ani to není vyloučené. 🙂 Jestli jsi si určitě jistá, že bys nezvládla dvojčata, běž do jednoho, ale spíš se to nestane.

leny18
autor
6. zář 2016

@soleilll Děkuji za odpověď.Já si právě myslim ze bych dvojčata zvládla I když už máme třiletou holčičku ale raději bych byla opravdu za to jedno. Docela jsi me uklidnila tím ze ta šance není fakt moc Velká.manžel už je smířený se 2 tak to asi risknem. 😊

soleilll
6. zář 2016

@leny18 Určitě děláš dobře. Podle mě si zvýšíš celkovou šanci, že vůbec něco počnete. Přeju hodně štěstí.

salenas
6. zář 2016

@leny18 měla bych strach, když je druhé nic moc, aby nestáhlo sebou i to dobré, bohužel i to se může stát .. ale moc vám držím palečky !

leny18
autor
6. zář 2016

@soleilll taky myslim.Děkuji moc😊

leny18
autor
6. zář 2016

@salenas to jsem nevěděla že se muže stát. Snad se nám poštěstí aspoň jedno. Děkuji moc😊

marketaryzi
6. zář 2016

@leny18 tak to nevím, já měla sice 2 transfery 2 embryí, ale vždy na mou žádost. Bylo mi to NEDOPORUČENO, protože rozpadající se embryo prý produkuje látky, které brání uchycení toho dobrého. Takže asi tak. Spíše bych řekla, že vám to doporučují, protože vám embrya zmrazili spolu (za mě velká chyba, pokud jsou vitrifikovaná) a neví, jestli by to druhé embryjko přežilo druhé zamrazení. Pokud jsou zamražena postaru, tak to se dělalo běžně, protože málokdy přežily rozmrazení všechna embrya. nám třeba popraskaly najednou 3 mražáčci... Jinak naše 1. IVF 2 5denní blastocysty - bioch. těhotenství, 2. IVF 1 blastocysta - nic, 3. IVF 2 3denní embrya - 8 a 10 buněk - a povedlo se 🙂)))

marketaryzi
6. zář 2016

Teda nepovedla se dvojčata, ale jen 1 mimčo.

smillingangell
6. zář 2016

Dvě embrya-jeden syn 😉

zvalentova
6. zář 2016

Kolik lidí, tolik názorů a zkušeností, nicméně přidám i tu svou.
1. IVF - 1 embryo pětidenní - nic
2. IVF - 2 embrya - třídenní, dvojčata
@leny18

leny18
autor
6. zář 2016

@marketaryzi teda to je hrůza vůbec jsem netušila ze jedno muže ohrozit to druhé. 😔

leny18
autor
6. zář 2016

@smillingangell presne tak by se mi to taky libilo😆ale kdyby byli 2 taky by mi to nevadilo.Jen doufám že by to neodnesla první dcera.

leny18
autor
6. zář 2016

@zvalentova krása😉a holčičky nebo chlapečci? 😊

zvalentova
6. zář 2016

@leny18 kluk a holka

leny18
autor
6. zář 2016

@zvalentova páreček❤🖒

lenusaak
6. zář 2016

@leny18 souhlasim se @salenas 🙂 pokud transferovat, tak kvalitní. To horší, s sebou může klidně stánout to jinak zdravé, které by se udrželo.

salenas
6. zář 2016

no, tak já dvě embrya, pětidenní hečující blastocysty, 18 den od transferu konec, už bych do dvojek nešla :(, ale že jsme je měli zamražené společně, nechtěla jsem jedno vyhodit a ještě k tomu, když obě dvě byly áčkové kvality ... a už bych si společně nenechala zamrazit nic ..

leny18
autor
6. zář 2016

@lenusaak tak ted fakt nevim😮myslela jsem že bude větší sane se 2 ale vypadá to že ne.😯

leny18
autor
6. zář 2016

@salenas to je mi lito🙁

smallinka
6. zář 2016

@leny18 Šla bych do dvou....i kdyby náhodou (ikdyž šance je malá ale je) tak aspoň budete mít dvě děti 🙂 a nebudete muset to celé procházet znovu, pokud byste chtěli k jednomu další 😉 Mám dvojčátka, ano vše je náročnější, ale už máme 2 roky a moje kamarádky co jsou podruhé těhotné mi mega závidí....že to mám při jednom..... 🙂

demetritis
6. zář 2016

Znami takle na 5 pokus dve meli mit 2 kluky jeden to ve 4 mesici zabalil druhy bude mit na jare 5 let

leny18
autor
6. zář 2016

@smallinka my právě už holčičku 3letou Máme. Tak proto se ted nemůžeme pořádně rozhodnout.

demetritis
6. zář 2016

@leny18 podivej lepe dvojky nez cele kolecko od znova drzim pesti kamoska ma 3holku a ted ma behem mesice rodit bude mit prirozenou cestou dvojky kluky a moc se tesi . Ano s dvojcaty je vic prace ale zvladli to jine tak se neboj hodne sil

leny18
autor
6. zář 2016

@demetritis přesně tak. už jsme rozhodnutí jdeme do dvojek😊díky za podporu 😉

marketaryzi
6. zář 2016

@leny18 hodně štěstí 🙂

demetritis
6. zář 2016

@leny18 neni za co ad to dopadne tak jak si prejes a mas krasne brisko

leny18
autor
6. zář 2016

Děkuji 😊

leny18
autor
6. zář 2016

@marketaryzi Děkuji 😊