Dárek pro právě narozené miminko. Inspirujte

pajaa
19. říj 2006

Ahoj maminky a nemaminky, ma jeden dotaz ohledne vhodneho darecku pro prave narozene miminko. Pritelovu znamemu se v pondeli narodil chlapecek a tak uvazuju, co tomu malemu drobkovi koupit a donest na nase prvni setkani. Potrebuji nejakou inspiraci na vhodny a mozna i netradicni darek. Napada me totiz jen Denicek naseho dedatka. Diky Pavlina

helen78
2. lis 2006

Já mám španělskou deku, jednobarevnou krémovou,je krásně heboučká a teplá, s normální "larisou" se to nedá srovnat. Akorát je kapánek dražší.

rova
2. lis 2006

Pajaa: Jenže já znám tolik maminek, které na tu "svou" kosmetiku nedají dopustit. Některým dětem se dělají z jiných plenek, či ubrousků vyrážky atd. Takže pokud to jde, chce to fakt nejdřív zjistit, co používá. Pak už by byl hezký i ten dárkový balíček! A myslím, že s tím deníčkem jsi udělala větší radost! 😉

dludli
3. lis 2006

holky hezky darek je dat rodicum treba slivovici nebo neco at ji nacnou a vypiji tomu malemu na svatbe 🙂

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
rova
3. lis 2006

Na druhou stranu těm "chudším" maminkám bych fakt spíš koupila nějakou hračku. Oni plenky a kosmetiku koupí, protože ví, že musí! Musejí počítat a proto třeba nějakou hračku, nebo ten deníček, metr atd. nekoupí, protože si to tak nějak nemůžou dovolit..Když jim koupíte plenky, oni ty dvě stovky sice ušetří, hodí se jim to, ale budou je šetřit na ty "nutné věci"..

protea
3. lis 2006

Ahojky,
včera jsem koupila do výbavičky od Huggies sadu, bylo tam 108ks vlhčených ubrousků, pak zásobní dóza na ty ubrousky a pak takové cestovní pouzdro taky na ty ubrousky.
Moc se mi to líbí, třeba to věnuji jako dárek nějaké novopečené mamině a koupím si ještě jedno.
Cena 200,-
PS:foto v albu

lucisa
3. lis 2006

Španělská deka se fakt nedá s larisou srovnat, malá pod ní ještě teď ráda spí (a má 2 roky). Je strašně příjemná na dotek, barvy ani po několikerém praní neblednou a navíc se ani po vyprání nezačně žmolkovat jako jiné deky. Obrázky bývají oboustranné, většinou jen jemně barevné, žádné křiklavé barvy. Vypadají pěkně, ale je taky pravda, že jsou dražší. My ji ale koupili na veletrhu, kde byly věci pro miminka, přímo od výrobce a vyšla nás asi od 200 kč levněji, než v obchodě, stála tam necelých 500,- Kč.
A mohu potvrdit, že tahle investice se mi vyplatila, moc jsem litovala, že jsem ty peníze neobětovala už u první dcery, ale holt jí jsem musela koupit všechno, kdežto druhá dcera spoustu věcí podědila po starší... 😒

ene
3. lis 2006

Luci a na co vsechno tu deku pouzivas?

consti
3. lis 2006

Holky tak já už navštívila kamarádku a její dvojčátka(a rovnou jsem nsi vyzkoušela hlídání a starání se o dvojčátka během noci..uf uf...ale bylo to super, s malým Edíkem jsem nakonec usnula v posteli a krásné jsem se vedle miminka vyspala 😉 ).A co se týká dárku, tak jsme koupila kapsář a dvoje ponožky a kamaráídce se to moc líbilo, kapsář ještě neměla, tak jsem se trefila 😉 😀

princezna
4. lis 2006

jedna kamarádka říkala, že jí na dítě nosí každý obleček,ale hračku nikdo ☹

manžel kolegyně-čerstvé maminky zas zastává názor, že radši praktické dárky - plínky, ubrousku -to že jim pomůže hodně, hraččy že jsou do začátku blbost

já nevím, já bych to asi nějak nakombinovala -jedny plínky, nějaký obleček a hračku 😀

lucisa
4. lis 2006

ene: nejdřív jsem ji používala jen doma (když jsme ji koupili, ještě jsem používala do kočárku fusak). Jakmile se trochu oteplilo, dávala jsem ji do kočárku. Není tak velká jako některé larisy (myslím, že se dělají v různých velikostech), my máme, odhaduju tak 120x80 cm. Takže krásně jsem malé v kočárku zabalila nožky a ještě kus zbyl u hrudníčku na přikrytí ručiček, když třeba foukalo. Na šířku je do kočárku taky akorát. Vypadá moc pěkně, i když třeba nedáš slídu na kočár. doma jsme deku prakticky používali do postýlky. Holky se mi celkem dost potí pod peřinou (duté vlákno) a i když na noc tlumíme topení nebo větráme, deka byla úplně ideální. Potom na hraní na koberec, když malá ještě nelezla, jen se tak nějak koulela, ale daleko se neodkoulela.

sanya
4. lis 2006

Spanielska deka je fantasticka, mozete ju aj prat a stale je ako nova. Kamoska si kupila aj normalnu velku pre seba, je fakt super. Sice dost draha, ale oplati sa.

ene
16. lis 2006

Napadl me netypicky darecek.. co nejaky specialni praci prostredek pro citlivou pokozku miminka? Lovela ci neco takoveho, to se do zacatku urcite hodi a je to zase neco jineho nez klasicke oblecky 🙂

rova
18. lis 2006

Ene: Jé, tak to je určitě dobrej nápad!! 😉

gimulka
1. pro 2006

Ahoj mojí kamarádce se v prosinci také narodí mimčo a koupím jim nějaké veselé povlečení do postýlky a doma už pro ně mám dečku, ale tu si možná schovám pro sebe 😉

claire
30. kvě 2007

Ahoj, taky bych potřebovala nějaké nápady na dárečky! Holčička 4 roky a chlapeček 4 měsíce. Podle mě už všechno praktické mají, tak spíš nějakou hračku (vzdělávací!) nebo něco jinak užitečného než na denní používání? Holčičce možná knížky?

lenkabu
30. kvě 2007

Ahoj, tak já mám pro půlroční holčičku plyšového králíčka s s mrkví- ta mrkev je jako řehtačka(Ikea), pro novorozeně fotoalbum od Anne Geddes...i kdyby se jich sešlo víc, stejně je zaplní, bodyčko a řehtačku. A pro těhotnou švagrovou jsem koupila taky bodyčko (to se neztratí) a hrazdičku nad postýlku.
Myslím že se neztratí jakékoliv oblečení,možná i větší, ať pak nemusí tolik nakupovat.

dashak
30. kvě 2007

claire, 4měs. chlapečkovi bych koupila nějakou tu gumovou obrázkovou knížku (ale třeba ji má) nebo takové ty hrací natahovací hračky - my máme třeba sluníčko, pověšené na stěně, a na postýlce máme přidělaného medvídka - toho si malá i natahuje sama, dole je chrastítko - kroužek, za který zatáhne a natáhne to. Tady na téhle fotce to je trochu vidět, sluníčko je na zdi a medvídek je v rohu postýlky, ale nespleť si to s malou 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

A teď mě ještě napadá - výborné jsou hračky do vody - teď si s nima ještě tolik nepohraje, ale doroste do toho - buď natahovací hračky, které samy plavou (máme nema a moř. koníka) nebo vodolepky - takové pěnové vyřezávané hračky, které se dají vlhké lepit na vanu, kachle ..., prostě kam je mimi přidělá.

A určitě bych přidala i nějaký praktický dárek - třeba bryndáky, vlhčené ubrousky, papírové přebalovací podložky - na těch není co zkazit, značka vůbec nerozhoduje (aspoň dle mě) a výborně se hodí třeba na cesty nebo lítání po doktorech, taky se někdy stane nehoda na procházce a musí se přebalovat v kočárku 🙂 , nějaké přesnídávky od 4. měsíce...

A 4letá holčička by mohla být už trošku tvořivá, tak co třeba něco na kreslení - možná barvy na sklo, ať si společně s mamkou vyzdobí pokojíček. A nebo určitě nějakou pohádkovou knížku.

claire
30. kvě 2007

Ahoj dashak! Představ si, hračky do vody mě taky napadly - i když na ně malej asi bude muset počkat (moc se mi líbí třeba tohle http://elinka.mimishop.cz/detail.php?zbozi=7118, psali mi, že tak od 9 měsíců, aby si s tím děcko vyhrálo). Myslím, že skvělé jsou i hračky, jak ty popisuješ, které něco dělají na oplátku, že se děcko snaží. Díky za tipy!

Holčička je hravá a chytrá! Navíc je to holčička, tak to aspoň nějak odhadnu líp. Knížka budou asi ideální.

claire
30. kvě 2007

Mamky a co povlečení? Lišej se peřinky do postýlky hodně co do velikosti?

dashak
31. kvě 2007

claire, povlečení jsou buď 135x100 nebo 120x90cm, takže záleží jak velkou má peřinku. Mě to taky napadlo, ale co když mají třeba nebesa s mantinelem a nehodilo by se jim to k tomu?

Dívala jsem se na tu hračku do vody, ale bylo to na mě docela složité 🙂 , myslím, že ani 9.měs mimi by z toho zatím nebylo chytré. Já myslela jen něco jednoduchého - my máme rybičku a tu když natáhneš, tak ona mrská ocáskem a ploutvema a tím vlastně plave.

A co takhle koupit nějakou pěknou mimi osušku s kapuckou (ale nějakou větší). Těch taky není nikdy dost.

A určitě bych udělala ten praktický balíček jak jsem ti psala - bryndáčky, přesnídávky,podložky, to podle mě ocení každá maminka. U nás je to tak, že my máme hraček strašně hodně, protože já jsem ujetá na plyšáky, takže praktický dárek je u nás asi nejlepší řešení, protože se zužitkuje. Ta hračka se u nás většinou "ztratí" 🙂

Ono taky záleží, kolik chceš investovat. Jestli chceš jen nějakou maličkost nebo by sis třeba troufla na nějakou hrací deku, ale to se pohybuje od 800 a výš.

Jinak když nám se narodila malá, tak jsme dostali tohle
- zavinovačka od manželových kolegů (takže jsme měli celkem 3 a stejně jsme moc nezavinovali)
- několik kousků většího oblečení (od vel. 68) od manželova šéfa - velmi pěkné a kvalitní, všechno jsme vděčně vynosili a do některých věcí jsme ještě nedorostli 🙂
- hrací nočníček (výborná věc a dobře se na něm sedí, protože se může opřít)
- mix věcí od kamarádky -obyčejný nočníček (vůbec nevadí, že máme 2, jeden odvezeme na chatu k babi), balík tesco plínek, tesco vlhčené ubrousky, přebalovací podložky 2ks, ponožky v dárkovém balení (krabička srdíčko), plyšovou ovečku
- od další kamarádky - plyšová myš, johnson´s koupel, vlhčené ubrousky
- od tety - balík plínek sleep and play(hrozné, takže jsem je neocenila 😎 ), ubrousky, bryndáčky a plyšová hračka

No a potom jak ti lidi chodili jednou za čas na návštěvu tak ještě vždycky něco donesli, a to jsme právě dostali tu natahovací hračku do vody, vkládačku - kostka s různými otvory, do kterých vkládáš kostičky stejného tvaru, různé plyšáky, malé knížečky z tvrdého kartonu - krteček, nebo běží liška k táboru..., spoustu chrastítek - plyšových nebo těch obyčejných, v tescu nám brácha koupil štěrkátko - které hrálo několik melodií a dali se tam vložit tři fotky - může dát fotku mámy, táty a miminka nebo sestřičky a miminko učit mama, tata a tak. Akorát že já jsem nebyla za půl roku schopná tam ty fotky dát 😀

Tak snad si z toho třeba něco vybereš

claire
31. kvě 2007

Dashak, vyberu!

Kamarád mi "myčku" teď taky rozmluvil, ale za rok do ní jdu 🙂

Rozpočtem se vůbec neomezujeme. Malého jsme dokonce ještě ani neviděli naživo (žijeme dlouhodobě v zahraničí, v ČR jsme nebyli už 10 měsíců a on je únorový, ani bříško jsme vlastně neviděli). Ale jsou to naši nejbližší kamarádi, takže koupíme prakticky cokoliv, co by mohli potřebovat nebo by je potěšilo.

Hrací deka byla první volba, ale už ji mají. Ten balíček jsme se "naučili" pořizovat pro malinká miminka, to už jsme myslím docela zmákli. Ale máš pravdu, že i tady by se mohlo něco takového hodit. Osuška s kapucí je super nápad, vůbec mě to nenapadlo.

Kamarád mi poradil toto http://hracky.darovanek.cz/lamaze--zabavna-kost..., asi to hned objednám - moc se mi to líbí. Třeba užitečná informace pro mě je i to, že se u takhle malých cvrčků ještě nerozlišují hračky pro kluky a holky ;)

Díky moc za tipy, sepsala jsem si je a vyrazím nakupovat!

dashak
31. kvě 2007

claire, tak do té kostičky jdi, je to sice dost drahé, ale miminka mají rádi hračky, které jsou barevné a je na tom plno udělátek a obrázků, zabaví je to a můžou to do nekonečna zkoumat 🙂

Ještě ti sem dávám link - tohohle pejska dostala malá k vánocům a zbožňuje ho. Má ho na poličce kousek od země a vždycky si ho sama stáhne.
Je to sice taky pro větší děti - učí se na tom poznávat barvy, části těla, jak se něčeho dotkne, tak mu řekne co to je, ale je tam i hudební program a hraje to různé dětské písničky (hodně vlezlé, už je všechny umím 😀 )

http://www.more-her.cz/fisher-price-mluvici-pej...

claire
31. kvě 2007

Jejda, ten je ale ošklivej 😀 Ale jako interaktivní hračka se mi to jeví ideální. Myslím, že by to mohlo směle konkurovat myčce k 1. narozeninám!

dashak
31. kvě 2007

Akorát nám ho babi koupila v makru za 1069, takže dražší, ale měl ty názvy česky. Tam je to anglicky, ale možná že je to jen na fotce.

claire
31. kvě 2007

Vidíš, to jsem si ani nevšimla. Vznesu dotaz 😉

betka007
11. čer 2007

Ahojte holky 🙂 . Som tu prvýkrat,takže sa orientujem pomalšie 😉 . Potrebovala by som poradiť od niekoho. Zháňam denník pre miminka. taká stará klasika... Od narodenia, prveho úsmev až po prvý krok atd... Neviem v akom obchode to mám hľadať,aby na mňa nepozerali predavačky ako vykulené, že čo od nich chcem.. Nemá náhodou niektorá z vás s týmto skúsenosť? Ď 🙂 akujem

betka007
11. čer 2007

Ahojte holky 🙂 . Som tu prvýkrat,takže sa orientujem pomalšie 😉 . Potrebovala by som poradiť od niekoho. Zháňam denník pre miminka. taká stará klasika... Od narodenia, prveho úsmev až po prvý krok atd... Neviem v akom obchode to mám hľadať,aby na mňa nepozerali predavačky ako vykulené, že čo od nich chcem.. Nemá náhodou niektorá z vás s týmto skúsenosť? Ďakujem

dashak
11. čer 2007

Betko, myslím, že seženeš v každém knihkupectví, mají i v Tescu a myslím, že i v obchodech, kde se prodávají foťáky a příslušenství - mají tam alba a někdy i deníky a nebo ve fotoateliéru