Dárek pro tchýni k Vánocům do 500Kč - nemožné?

eyael
23. lis 2012

Potřebuju poradit - moje tchýně je, co se dárků týče, oříšek. Nevím, co jí vymyslet, navíc abych se vešla to 500,- Kč a ještě jí udělala třeba radost? 😅 Koníčky nemá žádné, o zařízení bytu nijak zvlášť nedbá, takže něco do bytu - ubrus, nějaké dekorace nebo výzdoba nepřipadá v úvahu, nádobí nebo souprava taky ne, i když mají staré, ale jí to radost neudělá, nelpí na tom. Kouří cigarety, ale to mi přijde blbý dávat jí karton, když jí to vyčítáme 🤐 Jediné, co se zmínila byl nový papiňák, jenže ten stojí kolem 1000Kč a víc a to dát nemůžu. Napadlo nás album s vnučkama, ale chtělo by to ještě něco "malého". Mají chalupu, ale nemám tušení, co by se jí tam hodilo? Knížku jsem jí v životě neviděla číst, ani nevím, jaký má vkus, hudbu taky neposlouchá a moderní už vůbec ne... 😒 Nemáte prosím nějaký nápad? 😨

llluckaaa
23. lis 2012

Tak to je jako moje tchýně, která by nejraději k Vánocům dostala cigára. My jí dáváme většinou nějakou kosmetiku a kafe. Album s fotkama dětí by se jí určitě líbilo. Napadá mě ještě nějaký kalendář s fotkama nebo kytku v květináči. Nebo lahvinka alkoholu?

verciiik
23. lis 2012

nebo třeba kalendář s fotkama dětí... a k tomu nějakou dobrotu, třeba domácí nakládané hermelínky nebo tak něco 🙂

eyael
autor
23. lis 2012

@llluckaaa 😀 to jsem ráda, že v tom nejsem sama, už jsem si připadala divná 😀 kytku v květináči jsem si "vyplácala" na její narozeniny 🙄

eyael
autor
23. lis 2012

@verciiik možná uděláme nějaký potravinový koš, to není špatný nápad. Sice to taky neocení, protože jedí jen samé nejlevnější hnusy co se dají koupit, ale tak to třeba dají nám 😀 😝

llluckaaa
23. lis 2012

@eyael Já myslím, že takových tchýní bude hodně, určitě v tom nejsme jen my dvě 🙂 Když jí baví ta zahrádka, nešla by nějaká knížka o pěstování na zahradě? Nebo jestli něco nevydal Přemek Podlahovic, to by se těm našim tchýním taky mohlo líbit 😀 A nebo mě napadá ještě elektronická cigareta, ale tu by nám asi hodily na hlavu, co? 😀
Já jednou dávala tchýni k Vánocům paličku na maso 😀
Ta tvoje poslední věta vystihuje mojí tchýni dokonale 😉

berenika39
23. lis 2012

@eyael no myslím, že tohle řeší 98 snach ze 100...katastrofa. Já to dělám tak, že se nsdechnu, jdu někam, a něco koupím. Prostě co mi padne do oka. Ono je to totiž úplně jedno, ještě jsem neslyšela ani pozitivní, ani negativní reakci, takže se snažím koupit něco praktického, co nemá, ale mohla by využít. Mě teda vždycky zachraňuje IKEA, naposledy jsem tam koupila silikonový vál na stůl....podložku...nebo svíčky a obal na květináč v barvě, co mají v kuchyni. Prostě - jdu tam hlava prázdná a něco mě tam vždycky trkne🙂)))

eyael
autor
23. lis 2012

@llluckaaa 😀 snad nejsou všechny tchýně takový jako ty naše 😅 tady čtu na koníkovi jak mají skvělý vztah atd 😉 😵 u chalupy bohužel nemají žádnou zahrádku, je v lese, okolo samý stromy 🙄 ona ani bohužel není moc na ty "ruční práce". V podstatě ani nic moc nedělá co vím... jen vaří, kdysi dobře, ale v poslední době už to ani za moc nestojí, někdy se to ani nedá jíst ☹
@berenika39 tak Ikeu mám ráda, to není špatný nápad, taky by se mi tam něco líbilo 😅 a máš pravdu, taky jsem ještě nikdy neslyšela žádnou reakci. Asi si zbytečně dělám hlavu, blbec poctivej jsem 😉 🙂

berenika39
23. lis 2012

@eyael přesněěě...určitě bude ráda, že sis vzpomněla, že prostě "má dárek", ale jestli to bude to nebo tamto...prostě "něco". já jsem z Vánoc zoufalá, úplně mě to ubíjí, nutně potřebujem Petra naučit lyžovat a žádné další svátky nás nidko neuvidí 😎 😎 😎 😎 . Mě to přijde taková křeč, někdy.....musím něco koupit, ten dotyčný nic nechce, neví co, ale já stejně musím, na sílu.... 😎 😎

llluckaaa
23. lis 2012

@berenika39 Tak to moje tchýně po rozbalení balíčku s paličkou propukla v jásot 😀 A negativní reakci jsem zatím neviděla, trošku ji podezírám, že dárky ode mě využívá pro to, aby obdarovala někoho jiného 😅
@eyael Tak to už mě napadá jen repelent, obojek proti klíšťatům a hlídací pes 😀

berenika39
23. lis 2012

@llluckaaa to dělala moje babička, ročník 1910 😀 . všechny dárky netknuté schovávala, pak je zase posílala dál, jenže jak byla už strará, tak klidně dala tomu, kdo jí to dal, to, co jí dal...ale my jsme to neřešili, bylo to takové groteskní, no, nic víc🙂. bože ty šedivé bonboniery pár let staré... 😝

llluckaaa
23. lis 2012

@berenika39 To mi připomíná, jak kámoška dostala od své tchýně k narozeninám prošlé šáňo, které našla při vyklízení bytu po zemřelé tetě 😀

ludva
23. lis 2012

@eyael No já nevím, ale já jsem si koupila papiňák v Globusu a stál 600,- a to je 10ti litrový 🙂, ten největší co měli 😀 Sice žádná značka, ale vaří dobře a ještě nebouchl 😀

berenika39
23. lis 2012

@llluckaaa 😝 😝 😝 😝 nebo jsem dostala mýdla, která byla vyschlá, že v nich byly pukliny 😀 😀 😀 😀

llluckaaa
23. lis 2012

@berenika39 😀 Nezaložíme novou otázku na téma Nejnevhodnější dárek, co jsme kdy dostaly? 😀 To bychom se pobavily 😀

ludva
23. lis 2012

@berenika39 @llluckaaa @eyael
Já mám takovouhle macechu 😝 Dárky od nás putují dál... Ona sama nám kupuje "dárky" v obchodech vše za 39,- 😀 Vrcholem jsem věci, které mají cenovku Kčs 😀 😀

eyael
autor
23. lis 2012

@ludva 😀 600 už je přes finanční limit 😵 navíc tchýně si ještě "vymýšlí" aby to byl jeden určitý typ otvírání poklice, takový jako měla ten svůj starý, takže papiňák jsem vyloučila i z těhle důvodů. Abych koupila za plno peněz něco co se bude ofrňovat že není podle jejích představ 😠 😝

berenika39
23. lis 2012

@eyael jééé já ti tu stovku bezúročně půjčím, hlavně abys měla klid a nemusela dál řešit 😀
a docela se dá něco i pokoupit náhodně na vánočních trzích, které jsou snad všude🙂

eyael
autor
23. lis 2012

@ludva no to je masakr! Ale máš pravdu, že párkrát už nám tchýně taky dala dárek s cenovkou, když kupovala věci pro děti 😠

ludva
23. lis 2012

@eyael jo tak tohle zavírání přesně mám 😀 Ale né, ten můj se nevejde ani pod digestoř, trošku jsem to s velikostí přepískla 😵 Já jen, že ten papiňák se koupit za pětistovku dá..

eyael
autor
23. lis 2012

@berenika39 😀 to jsi hodná, ale jak jí znám, určitě bych netrefila ten typ co chce a stejně by to leželo ve skříni nebo by to někomu dala 😵

eyael
autor
23. lis 2012

@ludva no já mám limit 500 na všechny dárky pro jednu osobu 😉 takže když jí ještě budeme dávat album s fotkama vnuček, jak tu jako tip taky zaznělo, chce to už jen něco malýho. Papiňák ode mě prostě nedostane, ať si ho koupí sama 😅

ludva
23. lis 2012

@eyael už si dopředu tipujeme, co k nám doputuje 😀 Ale co mě na tom osobně nejvíc vytáčí, že za všechno musí děti několikrát poděkovat 😢 Něco kup, co ti padne do oka, nemá to smysl s tím ztrácet čas 😎

eyael
autor
23. lis 2012

@ludva hehe, jedna příhoda "z natáčení" od nás - tchýně dělá zubařku a jako prezent jednou dostala kytku (řezanou). Já zrovna v té době měla narozeniny. A co myslíš? Dala mi jí při gratulaci. Bohužel se pak prořekla švagrová a prozradila jí 😝

maladama
24. lis 2012

@eyael nějaká kosmetika (jestli mají chalupu a tam něco dělají na zahradě, tak nějaký dražší ochranný krém na ruce určitě užije), láhev likéru nebo sladkého vína (má tchýně ujíždí na Kagoru), nakládané sýry, jak už tu padlo (v obchodních centrech bývají takové sýrové stánky), nebo třeba poukaz na masáž - na nějakém slevovém serveru ji určitě najdeš do pětistovky. Nebo třeba poukaz taky ze slevového serveru na večeři do hezké restaurace.

helcenka
24. lis 2012

My tchýni letos nadělíme osobní digitální váhu, už ji mám doma za 299,-. Páč se u nás poslední dobou pořád ptala, jestli se může zvážit, tak mi to bylo podezřelý, tak jsem se zeptala, proč se nezváží doma, bylo mi sděleno, že se jí rozbila...
Loni dostala nové povlečení, na dvojpostel jsme se vešli do 500,-. K narozkám už mám vymyšlený keramický nůž, protože měla jeden, moc si ho chválila, ale vypadl jí z ruky na dlažbu.... Jinak co si vzpomínám, tak jsme jí ještě dávali takový masážní přístroj pro koupel nohou (nevím, jak se to přesně jmenuje), jo a taky televizní pytel, ze kterýho jde pak rozprostřít deka, jééé a taky jsem si vzpoměla, dávali jsme jí poukaz na masáž.
To jenom pro inspiraci třeba pro příště, tuším, že jsme se vždycky do 500 vešli. 😉

eyael
autor
24. lis 2012

@maladama díky moc za typy, ale moje tchýně je fakt oříšek 😉 na chalupě nic nedělají, jen tam sedí u televize nebo před chalupou na lavičce a pijí levné víno nebo kouří. Zahrádku tam nemají, jediné co pěstuje tchýně jsou muškáty na balkoně. Tchýně pije jedině šampáňo, to jí dáváme v narozkám a vždycky jí vezeme, když tam jedeme na návštěvu.
Vůbec si neumím představit, že by s tchánem šli do restaurace, asi by to moc neocenili, ti dva spoju nejezdí ani na dovolenou. Upřímně, divím se, že spolu vůbec jsou, jsou na sebe jako pes a kočka.

eyael
autor
24. lis 2012

@helcenka díky, to zní taky zajímavě! U televize tráví hodně času, ten televizní pytel - deku by mohla využít. Povlečení jí radost neudělá, není na takovéhle věci, nezakládá si na tom mít vyzdobený domov takže ani na povlečení ji nezáleží. Jo a váha, tak tu by asi strhla 😉

helcenka
24. lis 2012

@eyael - takže váhu by mohla brát jako útok na svou osobu, jako že by měla zhubnout 😀 😀 😀 .
U nás tchýně taky moc není na zdobeí bytu nebo tak, má všechno (ubrusy, ručníky, uterky ještě s visačkama Kčs...),ale zbožňuje fialovou barvu, jednou jsme jí dokonce dávali fialovou varnou konvici.... A když jsem viděla to bílý povlečení s velkýma fialovýma kytkama, tak jsme ho museli koupit, bylo z Jysku, takže vyšlo levně v akci, a musím říct, že pokaždé, když tam jsme, tak ho má povlečený...
A ten televizní pytel se dá koupit docela levně, my ho měli tuším za 480,- v "akci"....
Držím palce, ať něco vymyslíte a tchýně má alespoň trochu radost. Ještě další možnost je koupit něco tchánovcům dohromady, za 1000,- už se dá něco vymyslet...

eyael
autor
25. lis 2012

@helcenka 😀 jj, útok na svou osobu, to by tak brala 😀 tchán si objednal kšandy, tak je dostane troje a organizér do kufru auta, to je jeho miláček 🙂 jinak televizní pytel asi vyhraje, našla jsem dokonce od tv produkt za necelý 300,- , Zítra se pojedeme podívat do jejich prodejny jestli to není nějaký úplný šunt. DÍKY ZA TIP!

leeloo16
25. led 2013

Já jsem tchýni koupila předplatné časopisu Dieta 😀 Pořád si stěžovala, jak vypadá a že chce hubnout a od nás očekávala, jak jí budeme dokola říkat, že to nepotřebuje. Pořád drží nějaké diety a je uražená když na ní nepoznám, že zhubla kilo ( jak když po měsíci zase přibere s těmi knedlíky k večeři ). Tak jsem jí zaručila roční přísun informací o tom, jak zdravěji jíst a třeba můj zdravý styl života už přestane komentovat. Navíc jsem na tom vydělala 😀 Byl k tomu parfém a ten jsem si za odměnu nechala 😉