Daruj hračku dětem z dětských domovů

alisek
5. pro 2009

http://www.sance.cz/Default.aspx?oblast=2
tohle mě přijde smysluplnější obdarování dítěte než mikina adidas, mp3, mobily atd.., přijde mě, že tak dospělé děcka (chápejte od 15 výše) si přeji jen mobil, mp3. hadry, hry..místo věcí, které jim můžou sloužit při jejich koníčku nebo popř. vzdělání..knihy, kurzy atd.

lenkavano
5. pro 2009

alisek ale já si myslím že ty děcka budou mít určitě větší radost z hmotného dárku,který si rozbalí,než že mu na něco přispěješ penězi.jasně tohle je taky super věc,ale tady jde o ten pocit najít svůj dárek pod stromečkem.

krtek.93
5. pro 2009

ygreen: To je krásný, že to s manželem berete oba stejně 😵 naprosto souhlasim - kdybysme byli doma oba podobnýho smýšlení, byla bych taky pro. Ale my si ani takhle nekupujeme hromady dárků - on mně jeden dražsí a já jemu víc, ale blbinky 😉 Já tuhle svojí akci zatim doma tajim, protože se obávám, že by to muž nepochopil 😒 Ale asi budu muset s pravdou ven - dneska jsem v práci uštrikovala kalhotky, ale ještě potřebuju kabátek a už jsem jenom doma, nemám se kam schovat 😅 (holčička si přála panenku s oblečkama a měli moc hezkou, ale naháčka. Tak jsem jednu sadu oblečků koupila, ale jsou málem dražší než ta panenka, navíc mě to pletení fakt baví, škoda, že na to neni víc času. Přemejšlim, že bych si koupila jednu dvě panenky do zásoby a pak je průběžně během roku "vybavila" a před vánocema pak zase pustila do světa 😵 )

alisek: Ale o tom to právě je. Jako by si "normální" děti mohly přát cokoliv, ale od těch z DD se pořád čeká, že budou mít samý "uvědomělý" přání. Vždyť jsou to děti a myslej jako děti - nebo ty sis v v pubertě přála pod stromeček naučný encyklopedie a lekce angličtiny? Proč by si taky někdy nemohly přát úplnou zbytečnost jenom pro radost jako my ostatní? O tom podle mě vánoční dárky jsou - udělat radost, nejenom "splnit potřebu" (my si přece taky nedáváme pod stromeček jenom ponožky a pantofle, ale třeba šperky a parfémy - prostě to, co by si člověk normálně nekoupil, protože to považuje za zbytečný utrácení, ale přitom mu to uělá skutečně radost.) Je fajn, že existuje projekt, kterej jim plní i tyhle přání 😉

rioko
5. pro 2009

holky já nevím jak v kterém dětském domově, ale třeba v tom, jak jsem byla já, jsme oblečení dostávali průběžně, jak bylo potřeba, ne sice nejdražší, ale šli jsme s tetou do obchodu a vybrali a vyzkoušeli si co nám bylo a líbilo se nám to...nějak mi nepřijde, že o oblečení by byla nouze
s těma dražšíma jsem to už psala, ty se nedávají a já to chápu, já bych tehdy taky byla šťastná za kytaru, bylo mi jasné, že ji nedostanu, ale stejně jsem si o ni psala každý rok
a jinak co píše alisek - no nemyslím si, že to není smysluplné, i ty starší děti mají přání a chtějí věci, takové, které prostě děti doma mají a oni ne

ygreen
5. pro 2009

alisek - tak já třeba naprosto ty děti chápu. Ty jsi nikdy neměla v pubertě depku, nebo jsi nežila třeba hudbou, idolem zpěvákem a hltala jeho texty a nepředstavoval jsi si, že žiješ jiný život?. Podle mě hudba, film, mohou dát dětem hodně. Mohou se díky nim odpoutat od neradostné reality a tak nějak se vnitřně "rozohnit", dupnout si a říct si, tohle dokážu taky. A nebo jen na chvíli utéct před světem.

Mám pocit, že lidé by se rozněžnili a přispěli tehdy, když by děti chtěly dřevěného koníčka, encyklopedii nebo plyšového medvídka ☹ proto také věnují spíše malým dětem.

Víš ono provozovat bez peněz kvalitně sport a koníčky asi nebude jednoduché. Ale hlavně - jsou to děti, kterým chybí to nejdůležitější v životě - rodina, mnohdy i fyzické nebo duševní zdraví, tak mají právo chtít být jako ostatní, nevybočovat z řady. A pokud mají vlohy na sport nebo vědátorství, tak se projeví i tak.

Toť můj názor 🙂 .

ygreen
5. pro 2009

alisek: ale je to bezva odkaz a pečlivě si ho pročtu. Ale ber to tak - teď jsou vánoce a dárky mají být pro radost 😵 a když se někdo po vánocích vrátí do školy s čepkou DC a bude si připadat jako borec, pak mé peníze byly vynaloženy účelně 😵

lenkavano
5. pro 2009

holky tak jsem to špatně pochopila myslela jsem že odkaz od elisel je o penězích,jako posílat peníze na vzdělání a zájmy.proto jsem ji odpověděla tak jak jsem odpověděla.

ygreen
5. pro 2009

krtek.93: 😵 jo manžel je zlatej. Ale vždy se těmto tématům (opuštěné a nemocné děti, apod) vhýbal, páč mu to bylo hrozně líto. I včera měl celou dobu slzy v očích a nakonec mě požádal, jestli ty poslední dárky nevyberu sama.

rioko: já je chápu že chtějí značkové věci, páč když jsme my byly v pubertě, člověk ze značek vědu moc nedělal, ale dnes jsou děti ve značkovém od hlavy k patě. A jak říkám, mohou mít pocit, že vybočují z řady a že si jich jinak ostatní nebudou vážit.

rioko
5. pro 2009

no já je taky chápu, za mě byla jiná doba, ale hlavně mě to bylo jedno, jestli je to značkové - a je dodnes, měla jsem jiná přání - samozřejmě nejvíc se vrátit domů, ale to se mi nikdy nesplnilo

krtek.93
5. pro 2009

Co se týče ceny a typu dárků, tak já si třeba vybrala ty levnější pro mladší děti proto, že tam neni takový riziko, že se netrefim. Desetiletá holčička asi bude mít radost z každý panenky. Ale vybrat správnej mobil nebo foťák nebo mikinu - nevim no, ty starší děti už maj asi konkrétnější představy... Plus teda abych mohla dát někomu třeba foťák, tak bych při svý vejplatě musela vzít vyloženě šunt a to zas nechci 😒 Jeden klučina si třeba přál vybavení do terárka. Super dárek! Akorát tomu ani trochu nerozumim, škoda 😅

rioko
5. pro 2009

určitě není nejdůležitější jestli koupíte ty nejdražší dárky, ale že jste vůbec ochotné pomoct, já jsem taky kupovala levnější, přidala jsem navíc nějaké knížky a i když bych ráda pomohla víc, taky můžu jen v rámci svých možností

lenkavano
5. pro 2009

rioko vždyt právě o tom to je 😉

krtek.93
5. pro 2009

Jinak za odkaz aliskovi moc díky, je to určitě bezva nápad. Jenom prostě teď jsou ty vánoce a projekt, kterej umožní dětem z DD prožít je co nejvíc "normálně" a tak, jak si přejou, mi nepřijde míň smysluplnej.

ygreen
5. pro 2009

Mohl by být i seznam dárků k narozeninám 🙂 Něco co by lidé mohli plnit celoročně 🙂

mmch - občas nechápu velké firmy - moje ségra dělá v gigantickém potravinářském průmyslu a zítra k nám dorazí na návštěvu a prý mi přinese pytel sušenek, které mají jako přebytek a rozdávají zaměstnancům (s vysokým platem 😖 ) - jako proč tím prostě neobdarují třeba ten DD??? No, já je pošlu s těmi dárky do Rozhlasu 😉 Stejně hubnu 😀

kutcher
5. pro 2009

Holky dik moc, slza mi ukapla. Koupila jsem brusle, protoze je sama mam moc rada a myslim si, ze pro mentalne postizene nevim, jestli tu holcinu nazvat ''dite'' (je ji 16) je to jina dimenze pohybu. S tema penezma jsem opravdu v pr. ukradli mi mobil, mela jsem tam pausal, no a nez jsem se z mesta s malym dostala domu, uz mi tam nekdo nadelal 11 tisic skody, i kdyz jsem to blokla, prislo mi vyuctovani a za kazdy mesic, kdy to nejsem schopna splatit, mi pridavaji po tisicovce pokuty a ja uz fakt nevim jak dal, nikde mi nechtej pujcit, protoze jsem na MD a ja uz nevim jak dal a policajti to odsunuli na neurcito a neprokazali zlocin, tak je dluh na me, ach jo... ty bruslicky jsem koupila z penez, co jsem tak nejak mela bokem na ten dluh, ale nelituji, je mi tech decek i starsich lito!

lenkavano
5. pro 2009

kutcher máš můj obdiv 🙂

rioko
5. pro 2009

kutcher to je od Tebe fakt strašně hezké a přeji Ti, ať se i Tvoje situace vyřeší

lenkavano
5. pro 2009

kutcher kor když si ted vlastně zažila jak dokážou být lidé zlí,jsi to vlastně oplatila dobrem,to fakt smekám klobouk.

kutcher
5. pro 2009

Dik, to potesi 😉 ale ver mi, neni bohuzel co obdivovat, svatozar nemam, 😀

krtek.93
5. pro 2009

kutcher klobouk dolů.

Všimli jste si, že ti, co se sami zsovna netopěj v penězích, reagujou na tyhle věci většinou nejlíp? Důchodci, maminy na mateřský, docela i studenti... Aspoň na ulici třeba, když je nějaká charitativní akce (srdíčkovej den apod.) se většinou nezastavujou podnikatelé s kufříkama a nafintěný dámičky, spíš právě třeba ty starší lidi... No, oni ti bohatší asi taky nejezděj denně metrem že jo 😅

xaverov
5. pro 2009

Holky, ja nakonec ten pouzitej digi fotak poslu, ale asi ne konkretnimu diteti. Za prvy je mi to lehce blby, ze je to pouzity a za druhy, cekatelu na digi fotak je tam tolik, ze nemam srdce vybirat jednoho "vyvolence". Poslu to do rozhlasu a napisu jim, at to posoudi a popr.sami zvoli. Takze damy, muzete houfne nakupovat fotaky, je o jednu rezervaci vic 😀 Jinak v utery koupim nejakou teplakovku a tim asi koncim.

Kdyz jsme u dobrejch skutku a citlivejch dusi, kterejch je v tomhle tematu plno, neodpustim si uvyst tady cislo konta, ktery je venovany rodine popaleny Natalky. Kdyby jste fakt nevedeli, kam ty prachy soupnout. 😅
I stovka jim urcite pomuze. Lecba Natalky bude ku*evsky draha. Pambu vam to zaplat.
43-4619960257/0100

rioko
5. pro 2009

tak třeba nám zase platili v domově asi nějací větší sponzoři třeba výlet na hory nebo k moři...třeba Tomáš Baťa - byla jsem v domově ve Vizovicích.Tomu jsem pak já osobně na radnici děkovala a dávala Vizovické pečivo a byla jsem i v novinách 😀

ygreen
5. pro 2009

kutcher: lidi jsou svi*e ☹ jsi vážně obdivuhodná 😵

ygreen
5. pro 2009

xaver: a co nejmladšího chtíče digitálu 😀 tomu bude fuk že je starší 😀

kretk: já bych řekla že lidi s "málem" mají větší povědomý o tom, v jakym srabu se může člověk z ničeho nic ocitnout a taky mají k těm "méně šťastným" blíž, protože mají podle mě zdravější hodnoty - rodina, zdraví.

kutcher
5. pro 2009

Devcata, zacinam se fakt cervenat a pritom vy vsechny jste tem chudakum neco daly, myslim si, ze obdiv patri nam vsem, protoze vetsina lidi na to dost se*e, kdyby kazdej z tyhle republiky dal kacku, zalepily by se tim vsechny ty darky, ale svet je krutej a ja to ted bohuzel kazdej den cejtim na zivo, ale nebudu tu fnukat, je to muj problem, mam si svy veci lip hlidat, nekteri lidi jsou dnes tak zli, ze je mi na bliti a ja bych mohla vedet, ze bejt naivni je dnes krute potrestano, to se to ritime asi pekne do pr...e s tim mezilidskym chovanim. No nic, snad se mi to povede nejak smaznout, uz jsem na konikoj prosila o radu, kde si pujcit, klidne i nebankovne, jen to chci poradit od nekoho, kdo ma vlastni zkusenost, abych na tom nebyla jeste hur, ale nebylo mi to moc platny, tak uvidime.

ygreen
5. pro 2009

kutcher: nejde požádat operátora o prominutí? Vím že to zní směšně, ale jako se u soudu žádá o prominutí poplatků ?

ygreen
5. pro 2009

ale nějak málo holek se tu zastaví 🙄 asi nepopulární téma 😒

xaverov
5. pro 2009

Krtku, bohuzel. Novodobi zbohatlici tady nejsou povetsinou na takovy urovni jako na zapade. Holt tady chybi ta historicka kontinuita a lidi, co vydelali na financnich boudach, korupcnim jednani atd. nepatri mezi ty citlivejsi jedince a lepsi cast naroda. Mecenasi, filantropove, milionari nebo aristokrati, kteri by meli davat na odiv moralni noblesu tady proste skoro nejsou. I kdyz nejaky preci, abych nebyla takovej negativistickej pavouk 😉
Ad financni prispevky na ulici. Cechum nechybi podezrivavost a jsou neprilis velkorysi. Kdyz me byl navstivit kamarad zijici dlouhodobe v Nemecku, tak jeho reakce na zadost o dvacetikorunovej prispeek na cosi okolo deti byla: "No jasne!!!!" a jeste u toho tak samozrejme prikyvoval a zurive zacal hledat penezenku. Oni na neho koukali skoro jako na osmej div sveta. Chapete ten rozdil? Takhle by Cech nereagoval, ten se snazi delat, ze tam vubec neni a neni schopen rict ani "nezlobte se" ve smyslu nedam. 🙄

xaverov
5. pro 2009

Ygreen:jenze ten fotak ma v sobe nastavenou anglictinu a navic se mi zda to ovladani tezsi nez u jinejch fotaku, proto jsem si rikala, ze kdyz uz, tak starsi kluk.No uvidim, jak to vyresim. Holky, dobrou. To je samej decak a vsechno okolo mi tu stoji 😀

kutcher
5. pro 2009

ygreen: to vis, ze jsem skemrala jak mala holka, ale jim to je vis kde, je prece lidi nezajimaj, to je jako zadat na CEZu o levnou elektrinu, hlavne me stvou ti policajti ☹ hmm