Daruj hračku dětem z dětských domovů

kaleilah
1. pro 2009

jabber ty rovnátka, kdo je tam chtěl, myslím věk, nevíš? Ona to asi do 30? proplácí pojišťovna, a fakt se dělají jen u dr, nevim jak si to ten dotyčnej představoval 😅

jabber
1. pro 2009

Marek 17 let - já taky právě nechápu jak je to myšlený 😅

jabber
2. pro 2009

jedině mě napadá, že ten dárek má dát někdo z ortodoncie - udělat mu to zadarmo. Ale jestli to do 30 let platí pojišťovna, tak tomu nerozumím vůbec 😅

rioko
2. pro 2009

tak těm rovnátkům taky nerozumím
jinak mi dnes přišel děkovný mail z toho dětského domva, dárky přišly v pořádku, tak jsem ráda 😵

jabber
2. pro 2009

rioko 😵 🙂

rioko
2. pro 2009

my docela vážné s m. přemýšlíme nad tím, že až Vojta bude starší a případně naše druhé dítě - pokud se mi podaří otěhotnět, tak bysme si nějaké dítko z domva vzali, klidně i starší 3-5 let
já jsem v dětském domově vyrostla, děti miluji - jsem učitelka ve školce 🙂 a hlavně ze své zkušenosti vím, že každý chce mimčo a tyhle děti tam zůstávají a nikdo je nechce a je to strašná škoda

xaverov
2. pro 2009

Rioko, a myslis, ze tech deti v DD je porad stejny mnozstvi jako napr.pred 10 lety?Ja myslela, ze system adopci a pestounstvi se cim dal vic zefektivnuje. ☹

Ja se dneska byla ptat na nejlevnejsi MP3 a snad by mely bejt uz slusnejsi od 550,-, nicmene ty zrovna nemeli.
Myslite, ze je hloupy posilat 5 let starej, pouzivanej, ale funkcni digi fotak?

krtek.93
2. pro 2009

Zdravim všechny outlocitné duše jako jsem já 😅 vy jste mi teda daly - jsem tam jenom najukla už mám 3 hračky rezervovaný. Úplně mě dostala skromnost některejch těch přání 😕 Tak mám rezervovaný tři - kosmetiku (ta se dobře kupuje), DVD (náhodou mám doma, takže pokud už nebude k dostání, ráda se toho svýho vzdám - ještě jsem ho ani narozbalila) a panenku (ať mám taky z něčeho radost já - miluju hračkářství 😀). Teď jenom trefit se do vkusu a stihnout to do těch sedmi dnů. Taky bych moc ráda podarovala mobilama a koloběžkama, škoda, že člověk nemá víc peněz.

martimarti
2. pro 2009

Xaverov, pokud fotoaparát není nějak ojetej, ošoupanej, poškozenej, tak bych ho klidně poslala, když ho nepoužíváte 😉 😉 Kup nějakou pěknou vánoční krabičku a tam ho dej i s funkčními baterkami...já myslím v pohodě 😉

jabber
2. pro 2009

xaverov - souhlasím s marti - pokud na něm není nějak vidět, že je jetej....... 😉

rioko
3. pro 2009

xaverov já si myslím, že právě těch od 3 let je bohužel plný dětský domov, několikrát jsem byla u toho když někdo volal a ptal se jak staré tam máme děti a když se dozvěděli že od 3 let, tak neměli zájem, bohužel.
určitě v kojeňáku je to lepší. já sama jsem mohla jít do pěstounské péče, k rodičům spolužačky, jenže jsem tam měla ještě mladší sestru a tu by si vzít už nemohli a to jsem zase nechtěla, tak i to je asi problém, často jsou tam sourozenci
taky si myslím, že foťák je dobrý i když použitý
přemýšlela jsem nad tím, jak jsou některé přání " neskromné" ale ono to je fakt těžké, protože děti v rodinách už dnes mají mobily, počítače a podobně.Já jsem třeba vždycky strašně chtěla kytaru, nikdy jsem ji nedostala, ale kdybysme si psali přání do rádia, taky bych ji tam napsala, protože to bylo mé největší přání

martimarti
3. pro 2009

...s tím foťákem, akorát by to možná chtělo najít a přiložit český návod k použití 😉 /já se bez něj neobejdu 😀 😀 /

martimarti
3. pro 2009

Rioko... ☹ právě si představuji, jak někdo strašně moc touží třeba po foťáku, koloběžce...a nedostane jí? Třeba teď mají DD i mecenáše, podnikatele, kteří přispívají finančně a tak tety-vychovatelky mohou nějaká přání splnit. Akorát si tak říkám, že mohly vychovatelky děti nějak citlivě upozornit, že některé darky jsou fakt finančně náročné, aby nebyly zklamané...co si budeme povídat, i děti v některých rodinách nemohou takové darky dostat, když jsou rodiče bez práce ☹ ☹

rioko
3. pro 2009

většinou jsme dostali oblečení a třeba jeden dárek jiný, no ale třeba to v jiných domovech funguje jinak...a i když jsme si psali seznamy a byly tam i věci docela skromné, já jsem málokdy dostala co jsem chtěla, nějak jsem ty seznamy jako starší pak nechápala
možná právě vychovatelky doufají že se najdou nějací lidé při penězích a ty dražší dárky jim někdo koupí,my teda bohužel taky nemůžeme

xaverov
3. pro 2009

Holky,diky, poslu to. Oni tam myslim na strankach stejne pisou, ze clovek muze poslat i jiny veci, ze je proste stejne nejak prerozdeli a daji popr.do jinych domovu. Jinymi slovy, dobrejch skutku neni nikdy dost. V bazaru bych za tenhle Olympus dostala max.6 stovek. Ja z toho nezbohatnu, ale dite z DD si timhle bohaty muze hned prijit.
Martimarti - dobra poznamka, prave jsem na to vcera myslela, ja byla lina si tisknout ceskej navod, tak jsem 5 let fotila intiutivne a podle toho to taky vypadalo 😅
Vcera jsem tam na seznamu deti nasla pani, co chtela DVD Pysny princezny a ted to tam nemuzu najit. No beztak jsem z Datartu pred hodinou odesla s neporizenou. Pysnou uz nemaji a puvodne stala 3 kila. Docela dost za pohadku, ze jo?
Holky,mne je tech deti tak lito.Chtela bych bejt zenou brunejskyho sultana, abych mohla adoptovat treba tri decaky najednou. Kdyby me to teda sultan dovolil 😅

rioko
3. pro 2009

to je super nápad s tím sultánem 😀 😀 😉

jabber
3. pro 2009

já chci taky sultána! 😀 😎

Jenže si to, holky, vemte - přání jsou to sice drahá, ale když vám je 15 nebo 17, tak holt taková přání máte 😅 těžko si budete přát kočárek nebo vláčkodráhu, tepláky.... 😅 To k tomu věku prostě patří, no.... 😅

krtek.93
3. pro 2009

K tý skromnosti - to je právě ono, oni maj co na sebe a s čim si hrát, ale ke značkový mikině Nike nebo opravdovýmu stříbrnýmu řetízku se třeba nedostanou - tak kdy jindy si to přát něž od Ježíška? 😉 Já jenom taky doufám, že se najdou i tací, kteří na tyhle náročnější dárky maj a můžou to obětovat... (lidem s příjmem dejme tomu nad 50 táců čistýho bych dala vybrat aspoň jeden dárek kolem tisícovky povinně! Něco jako DPH 😉)

xaverov: Prosím nehledej, já jí už mám doma připravenou 😅 Určitě myslíme obě stejnou pani.

kaleilah
3. pro 2009

ale super, koukám že dětí bez hračky ubývá, před třema dnama to bylo myslim 235, někam jsem to tu psala a ted je to o 50 míň...takže se najdou i lidi s lepším příjmem, co na to mají a hlavně DAJÍ 😵

jabber
3. pro 2009

krtek - přesně - jako charitu a odečetli by si to třeba z daní 🙂

romcatko
3. pro 2009

já jsem mezi dětmi úplně bez hračky taky nevybrala ( tedy, dnes jsem koupila tři 😉) , tak jem si dala bez některé hračky a zítra nebo o víkendu jdu ještě vybírat dalších xy 😉 pro dcerku nakupujeme rádi, tak proč ne i dál...

romcatko
3. pro 2009

ještě se tam dají najít i věci za míň jako polštářky, auta, knížky 😉

martimarti
3. pro 2009

Tak jsem právě dobalila míč, zítra půjdeme se Zuzankou na poštu a už to poletí 🙂 🙂
Pořád koukám na ty stránky, že bych ještě něco...ale bohužel už nemám penízky ☹

martimarti
3. pro 2009

Ještě si tak říkám, že jestli mají děti /hlavně ty starší/ třeba v DD nebo ve škole přístup na internet a vědí, že je tato akce, tak se mohou chodit dívat, jestli už si je někdo zarezervoval 🙂 nebo ne ☹ ☹ ☹ To mi přijde dost smutný 😢

mufinka1
3. pro 2009

teda koukam a zadna skromna prani to teda nejsou, to bych snad nedostala jako dite k vanocum ani ja.... 😅

martimarti
3. pro 2009

To neřeš... 😝
Ty jsi měla rodiče, kteří kdyby měli penízky a byla by jsi hodná, tak by ti určitě nadělili, oni mají...nic ☹

mufinka1
3. pro 2009

no proto jsem cekala, ze to budou trosku skromnejsi prani nez jen mp4 a telefony, na to bohuzel nemam... 😅
Ale vybiram pro male deti, ty maji hezka prani, tam se daji vybrat darky v nasi cenove relaci 🙂

martimarti
3. pro 2009

Já také vybírala pro ty menší, dva osmileté chlapečky 😉
Oni chtějí to, co mají ostatní kluci a holky ve škole, já to celkem i chápu 😉

mufinka1
3. pro 2009

ja ted akorat spekuluju, co je nakladni auto na pisek, je tam 4lety chlapecek, co nema jeste vubec nic, tak premyslim co si pod pojmem nakladni auto na pisek predstavit abych nevybrala blbe..

mufinka1
3. pro 2009

tak uz jsem ho objevila,stoji kolem 400kc + - budu ale muset pockat az po vyplate, ted to bohuzel jeste koupit nemuzu ☹ ale urcite pristi tyden bych neco objednala :0), doufam, ze budou mit deticky hezke vanoce 🙂