Daruj hračku dětem z dětských domovů

zirafka105
5. pro 2009

Xaverov - ono se to mozna s tema sbirkama na ulici ma tak, ze jich je proste moc. Vem si, ze skoro kazdy den muzes nekde na nekoho natrefit. Kdyz je to parkrat do roka, tak proc ne... ale ted se to rozmohlo jako houby po desti. Z tech znamejsich je mesickovy den, nekolik srdickovych dnu, pak bila pastelka, nejake svetlusky a spousta dalsich drobnejsich akci a myslim si, ze uz je ulice temito sbirkami presycena. Pracovala jsem rok v centru Prahy a do prace to mela nejlepsi po pesi zone. Kdyz pak cestou do a z prace kazdej den narazis na nekoho s kasickou, tak se jim po nejaky dobe zacnes automaticky vyhybat nebo delat, ze je nevidis, protoze toho uz mas plny zuby a nejak nemas energii zkoumat, na co je ta ci ona sbirka. Nehlede na to, ze nekteri "sberatele" jsou az prilis agresivni, naschval lidem lezou do cesty, ze se o ne malem zakopne, a kdyz je ten dotycny obejde, tak za nim jeste nadavaji, ze je lakomej. Vim, ze to je hodne o lidech, ale bohuzel i tohle chovani vrha na poulicni sbirky zbytecne spatne svetlo a spousta lidi se jim radsi pak vyhyba...

adaba
5. pro 2009

TAky mi to nedalo a pár "věciček" jsem dětem vybrala 🙂 a chtěla bych se zeptat jak jste balíčky odesílali, jestli obyčejně nebo doporučeně? 😕 Díky

jabber
5. pro 2009

xaverov - a nenašla bys na netu k tomu foťáku návod v češtině? Že by se to vytisklo a dalo k tomu 😅

ygreen
5. pro 2009

adaba - já tam jedu osobně, tak neporadím

krtek.93
5. pro 2009

zirafka: To je fakt. já osobně dávám taky jenom těm "zavedenejm" - jak jsi psala: srdíčkovej den, bílá pastelka, kytičky, světluška... Ono bohužel fakt existujou hyeny, který jsou schopný se i na tomhle přiživit 😠 ☹ Mě třeba překvapuje v práci, že občas z někoho vypadne, že třeba posílá DMS během těch adventních koncertů nebo na Velkonoce kuřeti... a přitom ty lidi znám a vim, že maj smi hluboko do kaspy 😒 Dneska jedna kolegyně - kupuje si Novej prostor, občas dá někomu na ulici pár korun, který jí ovšem taky často na konci měsíce chyběj, Ale stejně je dá příště znova.

Tý jo, s tou korunou to je teda myšlenka - kdyby dal každej druhej (řekněme že ta "bohatší" půlka národa 😅 ), tak je to pět mega. Kdyby ti "bohatší" zaplatili solidárně za ty míň bohatý, případně děti, důchodce... a dali celý dvě kačky, tak deset. A to už je slušnej balík 😉

krtek.93
5. pro 2009

S dárečkama jedu taky osobn. Mám to kousek a český poště nějak moc nevěřim 😒

zirafka105
5. pro 2009

Krtek - jak jsi popisovala "to s tou korunou" - na podobnym principu se zacatkem 90. let vybralo na Lekselluv gamma nuz - pres konto Misa... korunka ke korunce a vybralo se 100 mega 🙂 Ale myslim, ze tam slo hodne o kouzlo okamziku... Jak je tech akci moc, tak uz to pak zase neni ono...

Btw. nevim, jestli jste nekdo zaznamenal tema "Kruty osud..." https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - samotnou me prekvapilo az k placi, kolik penez se za par dni dalo dohromady... a vlastne slo hlavne o iniciativu podobnych "tlachacich babincu", jako je konik.

Mne by se treba libilo, kdyby bylo v CR to, co je na SK - ze si clovek muze vybrat nejakou dobrocinou organizaci/obcanske sdruzeni a na ne jde asi 2 procenta z jeho dani... to mi prijde jako prima vec, skoda, ze to u nas tak neni... Ale treba se jednou dockame 😀

kutcher
6. pro 2009

zirafka105: hmm to je dobry to s tou dani na SK kdyz vemu, co se tu ted u nas deje a jak se dane furt zvetsujou, tak to by ty organizace za chvili praskaly penezma. Kdyby mel jen MM dat z dani nekam penize, ktery do ted prochlastal, tak by CR mela nejstabilnejsi ekonomiku na svete a kdyby mel odevzdat ne dane, ale celou castku z piva, no, tak je Afrika bez problemu. To je uvaha co?

xaverov
7. pro 2009

Jabber, jj, o tom jsem tu uz psala. Udelam to. Ja jen, ze ovladani je v AJ a manual (co si ho tak po vytisknuti pamatuju) mel tloustku zvici Staryho zakona, takze po roce putoval do sberu a ja fotila "od boku". Snad bude mit nekdo vetsi trpelivost nez ja.

Zirafko, souhlasim. Prehrsle sbirek samo hraje velkou roli, u nas na malomeste je toho tak akorat a reakce lidi vypada stejne jak v Praze Na Prikopech. Vyhejbaj se, jak kdyby jim nekdo nabizel pojistenecky smlouvy 😅 a neumeji zdvorile odmitnout. Ale moje kritika vuci lidem asi souvisi s moji nastvanosti na ceskou povahu posledni dobou... Ale to je do jinyho tematu 😉
Holky, dneska jdu koupit tu teplak.soupravu pro jednu holcinu.Doufam,ze tam nenecham celej obsah penezenky, ale moc se tesim 😵

krtek.93
7. pro 2009

zirafka: Na konto Míša si pamatuju. A máš pravdu, to bylo to prvotní nadšení, dneska je toho už fakt moc. To s tou daní je super, jsem netušila, že to takhle někde funguje, natož hned u sousedů 😕

Zítra se chystám jet do rozhlasu se svojí nadílkou. Akorát nevim, jak to zabalit. Píšou, že vánočně ne, tak do nějaký tašky? DVD a kosmetika je ještě v pohodě, ale ta panenka s oblečenim je poněkud neforemná. Navíc tu panenku prodávali nevim proč rozbalenou 😕 samy prodavačky vrtěly hlavou, že prej jim to nařídilo vedení, aby se to líp prodávalo. Takže žádná krabice nic. A na zádíčkách přilepenej kód s cenou, jsem to doma málem nemohla smejt 😅 Že bych jí aspoň stahla do nějakýho celofánu s mašlí? Kdo tam jdete ocobně - jak to balíte?

ygreen
7. pro 2009

krtek: já si koupila takové ty celofánové sáčky s vánočními motivy a zabalím jim to - nebudu to ale zalepovat, aby mohli zkontrolovat co je uvnitř 😉 podle mě pro to nechtějí to vánoční balení. Vše dám do jedné velké krabice - jedeme autem přímo do rozhlasu.
Do každého sáčku jsem ještě koupila jednu lepší Milku a nějaká cukrátka 😉
Tu panenku byxs možná mohla dát do bublinkové fólie - jen do válce na volno a třeba do toho celofánového sáčku 😉

Zatím mám koupený jeden dárek, jeden objednaný k vyzvednutí v centru. Ty další zkusíme pořešit dnes - plánujeme návštěvu Outlet Fashionaréna, tam by se dali pořídit ty skejťácký věci i ta web kamera 😉

lenkavano
7. pro 2009

holky co znamená kdYž je hračka neodeslána,to jako že si to někdo rozmyslel?

kutcher
7. pro 2009

Ne, to znamena, ze ten nekdo ma tu 7 denni lhutu na odeslani a jeste nepotvrdil odeslani blicku, az ho odesle, ukaze se ODESLANO a az jim to prijde, tak tam bude DORUCENO. U tech, co si to rozmysleli je VYPRSELA a tam kde nastaly potize s postou a nebo nekdo zmackl, ze to podal a pritom to ve skutecnosti neodeslal je NEDORUCENO

krtek.93
7. pro 2009

ygreen: To jsem si taky myslela, že je to kvůli tomu, aby mohli zkontrolovat, co je uvnitř. Tak to vyřešim tim celofánem, to i vypadá docela hezky 😉

jabber
7. pro 2009

krtek - já jsem koupila v papírnictví krabice, převázala jsem to provázkem a nalepila na to štítek se jménem. Oni to nekontrolují v tom rozhlase, tam to jen dávají do pytlů pro jednotlivé dd, kontroluje to až dětský domov. A zabalit vánočně to podle mě nechtějí proto, že to v tom dd pak právě otevřou a nějak vánočně zabalí sami. Taky jsem tam přidala nějaké plyšáky a omalovánky a nějaký ten mls, ale si říkám, že to možná vyndají, aby to ostatním nebylo líto, že toho má některé dítě víc - a rozdají to. Ale to je koneckonců fuk 🙂

jabber
7. pro 2009

tak procházím tak tu databázi a trošku mě zarazila přání ani ne ročního Járy 😅 MP4 a věž na CD, nevím co si o tom mám myslet 😅

jabber
7. pro 2009

dokonce už pracuje na počítači a hraje na kytaru! 😅 😀

kutcher
7. pro 2009

Tak leda ze by to byla matka darovatelka ditete, oni by psali, co ma rada ona a pritom ceka toho Jaru 😀

jabber
8. pro 2009

kutcher 😀
A ještě je tam jeden takový případ - Olga, taky ani ne roční 😝 a její zájmy: móda, hudba, kluci, pc 😝 To se nedivím, že s Járou zůstali bez hračky.

jabber
8. pro 2009

A jinak jsem si všimla, že se tam objevují zpátky rezervace, které vypršely, takže jsou tam zase polštářky, stavebnice a kosmetické balíčky, nejenom ty drahé dárky 😉

krtek.93
8. pro 2009

Holky, jak je to stou rzervací? Píšou, že 7 dní a "víkend se nepočítá" - znamená to opravdu 7 pracovních dní? Bych tam nerada dneska přijela s tim, že mi to vypršelo 😅 Ale snad ne, ještě to neni ani 7 dní ani s víkendem...

S tim věkem jsem se taky divila - jestli to neni tak, že třeba zapomněli věk uvést a skočila jim tam automaticky 0? Jako na beremku - jak nezadáte datum svatby, tak tam naskočí rok 1999 😀 nebo tam prostě místo roků nacvakali měsíce?

krtek.93
8. pro 2009

Ha, zatim je to tam. A počet dětí úplně bez hračky už klesnul pod 100 - super 😉 Já tam mířim dneska, ale furt to nemámzabalený 😅 nějak se stim budu muset popasovat. Asi nějakou dárkovou tašku vytahnu a na panenku asi obyč bílopu, stejně jim to tam zabalej pod stromeček vánočně 😉 A pro každýho k tomu mám taky nějakou mlsku, ale taky si myslim, že jim to třeba nedaj a použijou jinak, což je mi srdečně fuk, hlavně že to nezbaštěj ty "tety" samy 😀 lepší, než kdyby to nezkontrolovaly a pak chudákovi dítěti to rvaly z rukou přímo pod stromečkem, protože je třeba diabetik... I to mě holt napadlo.

jajdaelda
8. pro 2009

holky, vy jste všechny tak zlaté...vůbec jsem o tomhle projektu neměla do dneška páru...
taky myslím,že je jedno, kdo kolik přispěje,resp. za jakou cenu dárek pořídí, hlavní je, že je ochoten někomu něco nezjištně darovat...

mluvila jsem o tom s manžou a také do toho jdeme,tak jdu vybírat 😉

krtek.93
8. pro 2009

Tak už mám i potrvzeno doručení - takovou radost jsem fakt dlouho neměla 😵

ygreen
9. pro 2009

já byla dnes ve fashion aréně a neměli nic z toho co jsem narezervovala. Tak musím zítra do města 😉

romcatko
10. pro 2009

mám velkou radost, že se to tak ěkně zmenšuje 🙂 a jak tu jabber píše, jsou tam i levnější dárky. My jsme nakonec skončili na počtu 7 😀 a ještě si koupili kuřata na http://www.skutecnydarek.cz/c/vsechny-darky/ 😀
pro dceru také nakupujeme rádi.
vybírali jsem s manželem a každého z nás "dostalo" něco jiného. I vloni to tak bylo - ( vloni manžel vybral 10letého kluka, co chtěl povlečení Egypt - ale to jsem nesehnali, ale pamatujeme si to, že nás to děsně dojalo).

Já mám letos chalečka s pastou "coolmint" - protě mě dostalo, že 8letý kluk che toto - ale ona není... fakt nikde 😝 nevyděli jste ji někdo v nějaké drogerii?

jabber
10. pro 2009

romcatko - jedině zkusit ještě lékárny 😅

helcah
10. pro 2009

Holky děkuji za toto téma. Už jsem díky Vám také jednu hračku pořídila. Je to smutný, co si kolikrát ty malý drobečci přejí. Třeba jak chtějí ty hrací deky pro miminka, to by snad měli mít automaticky ne?

ygreen
10. pro 2009

Hoky já dnes jak pošuk lítala po celém centru Prahy od skateshopu do skateshopu a hledala jsem DC peněženku a oni už se nedělaj, po 6 😲 hodinál lítání jsem jednu ulovila a moc hezkou naštěstí 🙂 a pořídila jsem pěknou Webkameru, flashku, pc hru. Ale nemůžu sehnat ploutve č.36 a brýle a šnorchl.

Potřebuju radu - neřešila jste některá, že vám nestačí těch 7 dní, ale dárek máte objednaný? Totiž jeden kluk si objednal hiphopový cd, jenže ono vychází v pondělí a v obchodě bude v úterý a to bude už 8 den. A to samé s jednou pc hrou - objednala jsem ji na netu a už měla být, ale ještě ji dodavatel nedovezl. Problém je, že v DD mají starší PC, tak musej mít hry z cca 2005 a ty se dají sehnat většinou jen po netu 😒

xaverov
10. pro 2009

Ygreen, a co kdyby jsi zavolala primo do toho konkretniho DD (kontakt najdes na tom seznamu deti) a domluvila jsi se s nimi, ze to posles primo jim, at s tim pocitaji? Holt, by to ale na tom ofiko predavani nebylo, no. Teda, ja ted nevim, kdy presne je, ale ty deti stejne cekaji na darky na Stedrej vecer a ne na den predavani darku DD..