Dáváte miminkům mladý ječmen a Chlorellu pyrenoidosu?

marky27
23. srp 2010

Ahojte koníkovky, najde se zde nějaká maminka, která dává svému miminku zelené potraviny? Myslím tím mladý ječmen a chlorelu pyrenoidosu. Nebo jíte některá tyto potraviny když kojíte? Zajímaly by mě všechny zkušenosti.

stylly
23. srp 2010

Chlorelu jím jen já 😅

marky27
autor
23. srp 2010

@stylly to je teda rychlost 🙂 A kojíš? A jak dlouho ji papkáš? Budeš ji dávat mimču? Zajímá mě všechno 🙂

stylly
23. srp 2010

Ahojky no já nekojím 😉 a zásobuje nás moje máma ta jí k nám přitáhla 😀 jím ji asi cca 4roky až bude mít Andy zuby tak jí jako prevenci dostane taky 🙂

marky27
autor
23. srp 2010

já kojím, ale budu pomale začínat s příkrmama. Se zelenýma potravinama chci začít. Malá má ekzém, tak jí to třeba taky pomůže.

marky27
autor
23. srp 2010

a ječmen nepiješ? myslela jsem to tak, že bych řasu papala já ( to by měla malá z mlíčka) a ječmínek bych jí dávala bumbat.
A cítíš na sobě nějaké účinky?

stylly
23. srp 2010

@marky27 jejda,..tak to je nepříjemné,...určitě sůl z mrtvého moře,..
😉

stylly
23. srp 2010

@marky27 ječmen jsem zkoušela a brrrrrrrrrrrrrrrrr 😝 😝 😝 zase všechno nemusím 😉

marky27
autor
23. srp 2010

je to celkem drahá sranda, tak bych chtěla slyšet nějaké zkušenosti přímo od těch, kdo to jí.

stylly
23. srp 2010

@marky27 cítím,..pleť,svěží dech,nehty 😉

marky27
autor
23. srp 2010

to je tak hnusný? No tak to nevím, jestli do Elišky dostanu 🙂

stylly
23. srp 2010

@marky27 no už ta barva a vůně 😖 😖 😖 ještě jsem chtěla napsat imunita,...o hodně se zvedla 😉

marky27
autor
23. srp 2010

@stylly o tu imunitu mi jde především, nejen kvůli ekzému (na to už berem homeopatika). A to jak u mě, tak u drobka. Nějak tak celkově se zajímám o zdravý životní styl, a tohle mě dost zaujalo.

stylly
23. srp 2010

@marky27 je to určitě to nejmenší,..ač to není úplně delikatesa,...pro zdraví vše 😉 doporučuji ale maluchovi to budu dávat až tak kolem 2 let 😉

marky27
autor
23. srp 2010

@stylly moc dík za zkušenost. Musím běžet....nastal čas procházky.....

ovanka
24. srp 2010

Kojení a sladkovodní řasa Chlorella Pyrenoidosa
12.11.2008, 21:23, Nina Schlossarová

Mateřské mléko představuje pro kojence nejen základní složku výživy, ale je důležité také z hlediska jejich obranyschopnosti. Ale i v něm byly odhaleny vysoké koncentrace dioxinů, což obecně vyvolává obavy z možných poruch, jež mohou tyto látky u dětí způsobovat. Japonští vědci však zjistili, že hladiny dioxinů v mateřském mléce může snižovat řasa chlorela. Nejlepší cestou však samozřejmě je eliminovat zdroje dioxinů.



Vědecký kolektiv pod vedením T. Nakana analyzoval hodnoty dioxinů obsažené ve vzorcích mateřského mléka a krve 35 japonských těhotných žen. Měřil také hodnoty imunoglobulinu A v mateřském mléce a zkoumali korelace s koncentracemi dioxinů. Osmnáct z těchto 35 žen v těhotenství užívalo chlorelu (doplněk Chlorella pyrenoidosa), a proto se tým T. Nakana zaměřil i na zkoumání účinky tohoto doplňku na koncentrace dioxinů a imunoglobulinu A v mateřském mléce. "Koncentrace dioxinů byly výrazně nižší v mateřském mléce žen užívajících tablety chlorely než u žen z kontrolní skupiny ( P = .003). Tyto výsledky svědčí o tom, že chlorelový doplněk může u matek omezovat přenos dioxinů v mateřském mléce na potomka. Mezi koncentracemi dioxinů a imunoglobulinu A v mateřském mléce žen z kontrolní skupiny žádná výrazná korelace zjištěna nebyla. Není pravděpodobné, že by normální hodnoty dioxinů v potravinách měly významnější vliv na hodnoty imunoglobulinu A v mateřském mléce,"
konstatuje kolektiv autorů japonské studie v časopise Journal of Medicine Food (číslo 10 z tohoto roku).

"Zjištěné výsledky ukazují, že chlorela nejen snižuje hodnoty dioxinů v mateřském mléce, ale může také mít příznivé účinky na zdraví kojenců tím, že zvyšuje hladinu imunoglobulinu A v mateřském mléce," uzavírá kolektiv autorů studie.

Zdroj: Nakano et al., 2007. Chlorella ( Chlorella pyrenoidosa )

Osobně nemám žádnou zkušenost, ale tento článek mě zaujal a asi se co nejdříve zastavím ve zdravé výživě 🙂

sophie1
24. srp 2010

Ahoj, já piju mladý ječmen, ale je to teda "mňamka" - musím se každé ráno přemlouvat 😀 . Kojím plně a věřím, že to malé prospívá, na sobě žádné velké změny nepociťuju, ale před začátkem kůry jsem neměla žádné větší problémy, spíš jsme to začala pít jako prevenci a doplněk stravy - přece jen kojení organizmus dost vysiluje.....

marky27
autor
24. srp 2010

holky, díky moc. Jdu si chlorelku i ječmen objednat 😉

glumbi
16. zář 2010

Ahoj holky, pro ty které byste chtěli užívat mladý ječmen, tak už existuje v tabletách...mamka ho bere už několik let a já jsem ho dřív pila a byl to fakt hnus...ale tabletky jsou super...prostě dvakrát denně vezmete 4 tablety a je to 😉 my se snažíme o mímo, tak snad nám to pomůže

jakelina
16. zář 2010

narazila jsem na tohle téma a jsem úplně mimo mísu, vůbec nevím, že něco takového existuje.

glumbi
16. zář 2010

@jakelina zkus si to vygooglovat, moje mamka to bere už léta a fakt super...my s manželem začínáme ted 😉

marky27
autor
16. zář 2010

Tak hlásím, že už to papám asi 2 týdny a musím říct, že ten ječmen není vůbec tak hrozný. Mám ten v prášku, co se rozpustí ve vodě. Bála jsem se toho, ale fakt to jde. Chutná po trávě. No a chlorela je taky v pohodě, dokonce ji i cucám, aby měla účinek už hned v pusině. Takže kdo se toho bojí - nebojte! PS: už mám i zelený bobky, jak říkají, že je známka správného dávkování. Holt chlorofyl dělá svoje 😉

jarca.macho
26. říj 2010

@jakelina stačí vygooglovat zelená miminka a najde ti to spousty odkazů.
Taky mne do toho kamarádka nalanařila, kvůli těhu, tak to půjdu zkusit jak ječmen tak řasu 😉 už tuhle středu se mám u ní stavět, tak uvidíme 🙂

janicacinaj
5. kvě 2020

Zdravím,,za mě určitě užívat jedno i druhý při kojení,, je to to nejlepší,co můžete dát dítěti,,ohranuji se i vůči ceně zelených potravin,,jsem toho názoru,že je to dlouhodobější záležitost a treba 1 chlollerka vyjde na cca 0,70 haléřů,,takže pokud nejste ochotni dát do sebe kolem 20 korun denně,je smutné,,já mám se zelenýma potravinami pouze pozitivní zkušenosti (volím potraviny od společnosti Green ways) i pred početím,v těhotenství,v období po císařském řezu a kojení taky,,takže za mě ano!Jasná volba pokračovat v tom,co je dobré pro mně i pro mojí rodinu;) pokud chcete,pošlu vám registrační formulář,pokud byste chtěla odebírat ZP od důvěryhodného dodavatele 🙂 jinak přeji vše dobré J.

miadriana
2. črc 2020

No holky a co přímé podání 12 ti mesicnimu ? Dostala jsem tabletky na doporučení a dneska mu půl rozdrtila do kase ale vsude ctu rozporuplne názory tak nevim ? Ma nízké hladiny imunoglobulinu a mame problémy s novými potravinami a reakcemi na ne .. diky za info