Dcera mi nejí zeleninu

jana31990
14. pro 2018

Dotaz dcerka 8 m.mi najednou přestala úplně jíst zeleninu. Do teď bez problémů dopoledne jogurt na oběd zelenina +maso odpoledne ovoce. Ale najednou mi přestala jist uplne ty zeleninové příkrmy ( dělám si je doma žádné nekupuji). Můžete mi prosím poradit jak ji to zas ,,naučit "? Zeleninu dostává stejnou. Děkuji moc a jistak ještě mohu ji popřípadě dat ke svacine chléb bez kůrky treba s lučinou nebo žervé? Má už dva zoubky
a kousky zvládá polykat.

barulina
15. pro 2018

Tak pokud ji porad to same, nediv se ze uz to nechce. A chleb bych ji dala

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
jana31990
autor
15. pro 2018

@barulina tak ono já ji to samozřejmě obměňuji. Jednou má zeleninu a masem pak třeba s bramborem,rýži, těstoviny jako snažím se ji to dělat pestré že i samozřejmě zeleninu střídám.

jana31990
autor
15. pro 2018

@poah jako občas něco od nás ochutna když loudí. Ale pořád mo tu zeleninu jedla ale najednou je to prostě boj do ní něco dostat. Jediný co by mohla baštit od rána do večera je domácí presnidavka. Ale zelenina prostě teď vůbec ☹ A můžete mi jistak prosím doporučit jakou teda zeleninu s tou výraznější chutí že bych ji to zkusila dát. Momentálně baští nebo teda bastila (mrkev,květák, brokolice,pórek, kedlub, celerovou nať)

keilin
15. pro 2018

měli jsme se synem stejný problém..ze dne na den nechtěl ..souhlasím s tím co píšou ostatní i my to tak dělali...zkus jí to nějak obměnit, prostřídat..a jestli děláš příkrmy trochu změň obsah by třeba jídlo nebyl např oranžové po mrkvi ale jinak barevné ...nebo jí zkus tu zeleninu prostě dát na kousíčky už jako takovou ne rozmixovanou v příkrmech

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
bayt
15. pro 2018

@jana31990 Já mám zkušenost, že syn třeba nemá rád mdlé chuti a čím je starší, tím víc. Má rád, když se mu ta zelenina trochu okoření, takže dávám dovnitř česnek, cibulku nebo bazalku, tymián atd. Taky mě napadá, že třeba chce ve stravě už víc kousků.

hafika
15. pro 2018

Jak píšou holky, možná chce v jídle kousky. Mně to dvojčata taky jednu chvíli dělaly, potřebovaly kousky, ale aby to nebylo jednoduché, tak jich nesmělo být moc a nesměly být moc velké. Kus jídla jsem mixovala a část rozmačkala.

jana31990
autor
15. pro 2018

@poah , @bayt ono já ji to taky tak dělám že už úplnou kasi z toho nemá ale nechávám ji tam kousky, jelikož úplně rozmixovane už mi to ani nechce 🙂

biedronka10
15. pro 2018

@jana31990 a zkousela si to i pripravit jinak, treba pecenpu bramboru, maso upecene? Me holka taky uz pak nechtela jen varene. Je to jen tip. Ny meli bojovky s masem a to protoze ho neukousala a mixovane nesnasela. Ted uz je to lepsi. Zase mi nechce jist rohliky, protoze semtam vyzkousi nejakou buchtu.

jana31990
autor
15. pro 2018

@biedronka10 to jsem ještě nezkoušela. Z toho mám zas trochu strach aby to pro ni nebylo zas moc suchý a hlavně aby to pečené maso vůbec ukousala.

mku
15. pro 2018

@jana31990 a zkousela jsi naopak rozmixovat zeleninu na omacku? A k tomu dat na kousky masicko a prilohu? To u nas vede na plny care...

mollyweasley
15. pro 2018

Červená řepa chutná parádně, s bramborovou kaší ji moje děti milovaly. Mladší dceři jsem do každé zeleniny dávala trochu vývaru, který jsem pro ni měla v mražáku v ledových kostkách, starší zase byla spíš na sladší, tak třeba k mrkvi a bramboře dostala i ledovou kostku vařeného jablka 🙂
Dobře chutná hrášek nebo kukuřice, tak se jim ale blbě jí ty slupky.

pribylovapetra
15. pro 2018

@jana31990 tak ji tu zeleninu zakamuflujte do presnidavky. a klidně i syrovou. treba delam cuketa+jablka nebo salat+jablko+banan nebo salat+hruska+neco. děcka to miluji a je jim 2 a 4 roky. nebo jsem synovi nastrouhala treba kedlubnu do polevky. jestli takhle sni aspon neco,tak to nelamte pres koleno

jana31990
autor
15. pro 2018

@pribylovapetra díky za nápad zkusim👍a uvidíme