Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

erika107
24. bře 2009

zlaticka idem sa venovat manzelickovi...dosiel z prace tak bru nocku a krasne snicky zase vecer sa vidime no citame lepsie povedane 🙂

beruska2x
autor
24. bře 2009

Puncove rezy - 6 vajec, 180g praskoveho cukru, 180g polohrubej muky, 1 kavova lyzicka prasku do peciva, 0,5dl vody, papier, muku a tuk na pripravu plechu. Plnka - pikantny dzem (ribezlovy), 0,5dl ovocneho sirupu (zahradna zmes), 0,2dl rumu. Poleva - 100g praskoveho cukru, 1-2 PL vriacej voy, cervene potravinarske farbivo (nalepsia je tekuta - 2 kvapky), 1 PL citronovej stavy.
Na velkom plechu upecieme bledu piskoty, ktoru po vychladnuti rozrezeme na 3 pasy. Jeden diel natrieme dzemom, prilozime druhy diel, ktory dobre pokvapkame puncom pripravenym zmiesanim sirupu a rumu. Povrch cesta potrieme znovu dzemom a prilozime treti diel. Mucnik na 2-3 hodiny zatazime a potrieme ruzovou polevou (cukor dobre vymiesame s horucou vodou, pridame citronovu stavu a potravinarsku farbu). Mucnik krajame na 2cm siroke rezy. Dobru chut

Zo skusenosti radim piect piskotu na papieri, aby sa spodna piskoty dala dobre dat dolu, lebo potom tazko vsakuje lekvar a rum do kolaca. A davat dolu spodnu "supku" nozom je dost neprakticke, lebo je z toho akurat vela omrviniek, ktore zabordelia cukrovu polevu

beruska2x
autor
24. bře 2009

eri dobrou papa 😉

beruska2x
autor
24. bře 2009

kolik je SK a EURo pomer?

patricia1971
24. bře 2009

berus diky, už kukám,no snád niečo vymyslím 🙂 ...ty to tak vieš super hladať 😉

mnam biskupský....som hladná ako svina 😠

patricia1971
24. bře 2009

1 EUR - 30,126 SKK

patricia1971
24. bře 2009

berus dik za recept,musím si ho okopírovať a skúsim piecť 🙂 ale čo som piekla na vianoce,tak skončilo všetko v koši 😀

eri dobrú nocku 🙂

beruska2x
autor
24. bře 2009

http://www.vyzivapredeti.sk/babio-caje-napoje.php

tady je maji taky ale u vas je to fakt drahe 😅

beruska2x
autor
24. bře 2009

fakt?? a co se nepovedlo?? mam super lehke recepty na vanoce, to se MUSI povest...

saska.t
24. bře 2009

ja chcem recept na ten biskupsky chlebik 🙂

patricia1971
24. bře 2009

berus u nás sú fakt drahé,to mám na 4 dni,nie že by so na Lili šetrila,ale ona ho vypije fakt dosť 😝

a tie koláče??? to išlo do koša jedno po druhom....napr.som robila grilážky,tak som zle pomixovala orechy,tak sa mi ten keks nadal prilepiť,tie orechy tam vadili 😀 ...potom medovníčky,no tie mi nikdy nemäkli,to som ja len jedla a ko kamen,tak šup do koša,esšte tam bol jeden,ale už si to nepamatám 😀

no ja navarím všetko,to je moje,ale pečenie,to nemusím,ale to mám po mame,ona je taká ístá

jeeej minule som sa naučila robiť suši,také dobré,ja to mám rada,švagriná to robieva,inde som to nejedla,tak ma to naučila a je to super....to bude prvé jedlo ktoré si urobím po diétke 😉 😉 😉

beruska2x
autor
24. bře 2009

Biskupsky chlebicek

4 vejce, 16 dkg cukru, 12dkg polohrube mouky

z bilku uslehame snih, a pridáme část cukru, postupne pridavame dalsi cukr a zloutky a mouku, pomalu zaslehavame a nakonec opatrne vmichame kandovane nebo susene ovoce na male kousky nebo orisky.
upeceme a potreme polevou coko 😉

saska.t
24. bře 2009

jej pati tak ked budes robit susi tak povedz ja pridem ochutnat ja som to este nejedla 😉

beruska2x
autor
24. bře 2009

pati a co ji dat normal caj a osladit tim mlecnym cukrem?? to by nechtela? zkus to za to nic nedas a vyjde to o dost lacineji 😉 kdyz tak to das detem starsim 😀

saska.t
24. bře 2009

beru - a do akej formy to davas a kolko sa to pece a na kolko stupnov? 😀

beruska2x
autor
24. bře 2009

ja mam primo formu na biskupak ale muzes to dat do jakekoliv co mas peu to na tech 170 , podle toho jak je vysoke testo - vrstva a pak pichnu spejli jestli se teso nelepi a je to 😀

patricia1971
24. bře 2009

sasi kludne,ked prídeš do BA, sa zastav 🙂, urobím...ja som to tiež inde nejedla,ale je to chutné,a už to viem aj urobiť,je to šup šup...ale určite by som si to nedávala v reštike...ja som masková 🙂

berus ty teda sypeš tie recepty 🙂 ....ja mám taký zošit,tak zajtra si to aj ja všetko odpíšem 😵

beruska2x
autor
24. bře 2009

testo 😕

beruska2x
autor
24. bře 2009

😀 😀 😀 😀 az budu mit cas ti naskenuju ty vanocni co se na 100% povedou a je to za par minut...

patricia1971
24. bře 2009

berus skúsim,lebo takto to dalej nejde ☹ a prečo sa nemôže dávať normálny cukor????ani trošku???? 😕

saska.t
24. bře 2009

pati - jj ja sa v maji ozvem tak sa priprav na jednu nenazranu, dufam ze to moje dieta po mne nebude 😅

beru dik vyskusam 😉

patricia1971
24. bře 2009

berus a na vianoce mi nenapečeš 🙂 ja zaplatím 🙂

saska.t
24. bře 2009

pati - normalny cukor detom nic nedava akurat z neho priberaju a kazia sa im zubky radsej skus hnedy trstinovy 😉

beruska2x
autor
24. bře 2009

muze ale je ne to cas, kazi se pak vic zuby, zbytecne si zvyknou na sladke, to po tomhle ne... 😉

patricia1971
24. bře 2009

sasi urobím ti toho dosť,neboj,až ti to pôjde ušami von 🙂 🙂 🙂 a mne tiež 🙂 a keď bude malá po tebe,to bude iná palička 😵

berus ty si iná kuchynská maniačka 😵 ale to je super 😵

beruska2x
autor
24. bře 2009

peti ds mi svoji mailovku?? neco ti poslu 😀

patricia1971
24. bře 2009

berus: patka1971@gmail.com

no skúsim ten mliečny cukor,si to asi objednám,čaje porcované mám 😵

beruska2x
autor
24. bře 2009

uz jste utekly???

3558
24. bře 2009

patricia hod do eteru ten recept na susi. by ma to zaujimalo.este som to nejedla, tak by som vyskusala. ani neivem co to je. 😔 😔

beruska2x
autor
24. bře 2009

ja teda na tohle nejsem ☹

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru