Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

patricia1971
29. bře 2009

baby,tak som aj ja stiahla nejaké foto zo svadby 😀 😀 😀 dúfam,že sa to bude dať otvoriť,lebo ja som na toto antitalent 😀
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

saska.t
29. bře 2009

pati - da sa to otvorit vsetko si dobre urobila 😉 ste rozkosny 😀 musim skonstatovat ze ta tvoja Paulinka je krasne dievcatko 😉

patricia1971
29. bře 2009

sasi ďakujem 🙂 áno, Pauli je krásna,ale strašne živá,drzá,zlá,taký chalan 😀 asi je celá po mne,ja som tiež bola také číslo 😀

a kde ste všetky???? na prechádzke s detičkami????? u nás v kuse leje,mna to berie na spanie, Lili v kuse mrnčí 😠 no otras deň 😠

snáď vás večer kuk,ale chystám sa skoro hajať 😀

beruska2x
autor
29. bře 2009

ahojte kocky 😉
vcera jsem sla spat ve 20:00 dobre ne? byla jsem pekne vafoukam, chodila jsem se Simou 2 hodiny venku aby byl na vzduchu a spal z toho pul hodky 😠
dneska jeste horsi po obede asi pul hodiny doma a konec, takze ted uz spi, byl uplne k.o. on teda v noci spi super, protivny neni, nalada super ale nespi no...

nyvic je takove podmracene pocasi akorat na to spani 😉 ted mu varim pohanku a kruti a cuketu.. zitra jedeme na vylet tak musime mit hotovo 😀

pati jinak z takovyhle provokaci ohledne jidla jsem hyn, jsem pak jak na jehlach aby mu fakt nekdo neco nestrcil, nespustim ho z oci, no celej den na prd 😝 ze si ty lidi nedaj pokoj... at si koupej psa a jemu cpou ty sunty 🙄

saska.t
29. bře 2009

Pati - ja som bola tiez take decko ako Pauli a som dodnes 😀

beru - ahoj 😉 no moje psy take sunty nezeru vobec maju svoju papku lebo ked budem do nich cpat od stolu tak ma na starobu zozere vet ako budeme riesit zlyhanie ladvin 😠
Notu je dnes krasne ale az okolo 16,00 zacalo byt, ale od stredy ma byt uz teplo a pekne takze sa dost tesim 😉
ja si neviem predstavit ako dam dnes malu spat je tu strasne svetlo a ja mam biele zaluzky cez co presvita svetlo a mala potrebuje dost velku tmu 😠
beru a maly uz spava vo svojej izbicke? 😀

beruska2x
autor
29. bře 2009

ahojky sasi ja nemaslela tebe 😉 ale ty lidi co rejpou s jdelm takhle - nase babaca ma sousedku, stara pani, zustala sama a ta ma psa tak na rok, vzdycky z nej vykrmi takovou kouli ze chcipne na infarkt, je to valec a malinkatou hlavou a nozickama 😅 ja vim ze je to desny ale fakt...

ja psovi davala taky jen gramule a obcas za odmenu tvaroh se zloutkem nebo jogurt to miloval.. ale vysvetli to ostatnim 😠

jojo sasi Sima spinka sam uz dlooouho, kdy ma manza nocni tak spim u nej at nejsme kazdej sam 😀 😀 😀 😀 a jinak se snazim u manzi, no nekdy kdyz ma odpoledni nebo jde na pivo a vim ze prijde dlouho a bude chrapat tak taky volim Simu 😉 😉 😉 😉

3558
29. bře 2009

caute. ja len na skok maly spi, tak mam cas. tato je v robote, tak sa musim venovat malemu. nemam kedy pisat. pojdem vecer varit karfiol,lebo ho budem zajtra vyprazat aj so sampionmi, tak nebudem mat na vas cas. 😔
chcem sa spytat: dalo by sa zavarat presnidavky do hipp poharikov?? ak mate niektora skusenost tak mi napiste prosim. a dalo by sa aj bez cukru? lebo to chcem pre drobca. nechce sa mi kazdy den varit a mixovat mu ovocie. a z cerstveho sa vyhadze. 😝

beruska2x
autor
29. bře 2009

no zavarit nevim to muzes zavarit do klasickych slenicek od Hipp, ja si je skovavam a pak do mnich delam domaci... ale jen na kratko, necham jen projit varem jablicka, dam horke do sklenicek a vicka se "chyti" pak jen primixuju banam nebo boruvky (s tema mi to maly moc nechtel, ze je to kysele tak mu koupim ten mlecny cukr...) caj s nim mu chutna takze v poho.. ale ja to tak za tyden zdelam, na dlouho to nemam... mam nekde recept na presnidavku, kouknu 😉

beruska2x
autor
29. bře 2009

Přesnídávka jablečná:
1) jablka umýt, okrájet, vykrojit jádřince
2) dát do kastrolu, uvařit ( v páře nebo podlité vodou na prst vysoko)
3) rozmixovat nebo rozšťouchat (mačkadlem na brambory)
4) naplnit do skleniček, zavíčkovat

Přesnídávka jablko s mrkví:
(na 1kg očištěných jablek dávám 1/2kg očištěné mrkve)
1) udělat jablečnou přesnídávku
2) mrkev umýt, okrájet, uvařit (v páře nebo podlité vodou na prst vysoko), rozmixovat nebo propasírovat (já ji umelu na masovém mlýnku s hustým sítkem)
3) smíchat jablka s mrkví
4) naplnit do skleniček, zavíčkovat

Přesnídávka jablko s příchutí:
(na 1kg očištěných jablek dávám 100g jiného ovoce - maliny, ryngle, švestky, broskve, prostě co zrovna vyroste)
1) udělat jablečnou přesnídávku
2) udělat podobným způsobem přesnídávku z jiného ovoce
3) smíchat
4) naplnit do skleniček, zavíčkovat

Zavařování přesnídávek:
(zavařuji do skleniček 370ml s víčky omnia nebo do skleniček se šroubovacími kovovými víčky (ty nové s umělými víčky se mi neosvědčily - nedrží)
1) do vyššího hrnce položím na dno hadřík (aby skleničky nestály na holém dně)
2) narovnám do něho skleničky tak, aby se vzájemně nedotýkaly
3) hrnec naplním vodou tak, aby sahala 1cm pod okraj víček
4) přivedu k varu, udržuji v mírném varu 20min
5) skleničky vyndám na prkénko, nechám vystydnout

Skladování přesnídávek:
1) nezavařenou uložím v lednici a spotřebuji do 24h
2) zavařenou skladuji ve spíži (máme tam okolo 15-ti stupňů celsia), vydrží i déle než rok, po otevření ji uložím do lednice a spotřebuji do 24h

Konzumace přesnídávek:
1) jíme je tak jak jsou
2) přidám do ní vařenou rýži, jáhly, pohanku, ovesné vločky, krupici
3) s bílým jogurtem, tvarohem
4) přidám do ní banán nebo jiné čerstvé nebo zmrazené ovoce
5) vmíchám do ní pár lžiček dětské instantní nemléčné kaše nebo dětské instantní rýžové krupice
6) nadrobím do ní sušenky pro děti

tak tady to mas 😀 😀 😀 😀

beruska2x
autor
29. bře 2009

okopirovala jsem to odtud z konika.. ten mlecny cukr tam bud muzes pridat nebo nesladit a pridat ho kdykoliv... tak y se pak da jako sladidlo pouzit napr. javorovy sirup ale to presne nevim odkdy, i kdyby od roku, porad je to podle me zdravejsi nez klasicky beleny rafinovany cukr... 😉

saska.t
29. bře 2009

cauky 😀
tak mala prave odpadla ani jej nevadilo ze je svetlo 😀
zuzi - urcite sa da aj bez cukru ale netusim ako nikdy som to nerobila a tie hipp pohariky urcite budu stacit 😉
beru a maly sa sam nebudi uz v noci ked je vo svojej izbe??

erika107
29. bře 2009

ahojcek babulky

aky ste mali vikend?

pati pekne fotecky tiez si boal velmi pekna nevesticka

beruska2x
autor
29. bře 2009

sasi usne sam po jidle a puse s medou na nose tak do 5 minut a vzbudi se tak okolo pul 5 - 5, dam mu mliko a nekdy usne jeste na hodku ale to uz ne tak tvrde a nekdy si ho vezmu na valendu v pokojiku a bud usne nebo si hrajeme a jde spat potom ...

beruska2x
autor
29. bře 2009

to svetlo Simovi taky neva kdyz je grogy tak padne 😀 😀 😀

ahojky eri o vikendu ani nemluv, manza mel byt s malym ale mela jsem navstevu z prace, opil se s nima a spal do obeda 😝 naprosto nepouzitelnej, no ja nadavala....
uz dobry ale pekne jsme se chytli 😠

3558
29. bře 2009

dik. 😵

erika107
29. bře 2009

berus: a nebojis sa maleho nechat sameho v izbycke? ja ho asi najskorej do troch rokov budem mat u nas v spalni 🙂 ... tak to poznam mne ked dosla kamoska zo ziliny tak tiez si cosik vypil lacino a potom bol odrichmany ale rano som bola mrcha som ho zobudila o siedmej a musel ist kupit pecivo 🙂 ... bola som ku nemu mrchava 🙂

beruska2x
autor
29. bře 2009

eri no prave ja sla v pul 1 spat a oni jeste posedeli, to mi neva, at si daji ale musi pak ungovat, ja musim prece taky 😝

to vis jak jsem se bala, prvni noci jsem furt chodila koukat jenze ono ho to rusi kdyz jsem s nim, je zvakly na klid a jak se prevaluju tak se mele, budim ho... nedej boze kdyz si potrebuju odkaslat nebo neco... ja ho mela v loznici v kosiku jen par tydnu, pak jsem s nim sla do pokojiku spat, bylo to pohodlnejsi, ze tam ma vse pri ruce...

saska.t
29. bře 2009

beru 😀 no aspon ze si rozumie s tvojimi kolegynami 😀
eri ahoj
tak ja som bola cely den v pyzame a len som sa poflakovala malu mal D a celkom taky prijemny den, akurat som teda uvarila, na to som sa zmohla 😀

beruska2x
autor
29. bře 2009

zuzi vypada to pekne snad ti to k necemu bude, ja se na to chystam ve velkem v lete, u nasich na zahrade je ovoce spousta, koupim merunky, braskve a nadelam 😉

beruska2x
autor
29. bře 2009

on tam delal taky sasi vis, my jsme se tam seznamili... 😉

erika107
29. bře 2009

no tak my zeny musime fungovat za kazdeho pocasia za kazdej bolesti ale chlapy su raz taky ze ked ich troska nieco pobolieva tak uz to nemozu robit :( ... co uz

a mas tam aj pestunku myslim tu elektricku 🙂

kisska
29. bře 2009

Ahojte babulky, zase ste toho popisali, budem vas citat asi postupne. My sme chorlavi, vlastne Adam je uz v poriadku, len musi dobrat atb. Akurat sme chori aj dospelaci - chrust ma asi anginu s horuckami a ja neviem co, lebo hrdlo ma boli, kaslem, soplem... ale teplotu nemam... Akurat som dostala este aj mrchu do toho, ale poctivu nefalsovanu... taku otrasnu krcovu bolavu, ze taku som mavala v puberte... esteze z usi mi nic nejde 😒

sasi kedy budes na Sk? Poprosila by som ta o ten ladycup. Nejak sa mi nepodarilo najst nic pod 24€ a stale ma to vracalo na tu istu stranku 😒

beruska2x
autor
29. bře 2009

jojo bez ni bych nebyla 😀 mam od Ety je hodne citliva, staci kdyz ten debilni pes nad nama hodne steka a uz mi to bere...

beruska2x
autor
29. bře 2009

ahojky kiss uz jsme si rikaly kde ses nam ztratila 😉
to je z toho blbyho pocasi, ja mam kazdy rano knedlik a jsem bez hlasu naz se rozmluvim 😝 jinak dobry i Sima tak snad nam to vydrzi i v tech destech ted...

at jste brzo zdravi 😉 je mi jich lito kdyz stunou 😢

erika107
29. bře 2009

no my mame tiez ale ju nepouzivam lebo je neaka divna znacku ale neviem 🙂 mala som to dvakrat pustene ale furt to len pistalo a pistalo tak som to vypla 🙂 xixi...

ahojcek kiss ono je to asi tym pocasim lebo aj na mna nieco leze ale chlap to neni 🙂 lebo je v robote 🙂 ... a tiez mam mrchy kvalitne 🙂

beruska2x
autor
29. bře 2009

oja uz teda v pohode MS ale tu prvni po porodu jsem mela vyvolavanou inekci a rvala 3 tydny!!! uz jasem myslela ze si to pujdu hodit, nechutny fakt 😅 🙄

beruska2x
autor
29. bře 2009

eri to ja ji pouzivam kazdy den, nejdriv jsem ji nechtela ale k nasim je dobra, oni maji v baraku mistnosti zvlast, nejsou propojene tak jsem tak klidnejsi a uz pak ani doma jsem si to bez ni nedokazala predstavit..

saska.t
29. bře 2009

kiss - ahoj, je mozne ze v maji a ked nie tak az v auguste,ale ak sa bude dat dam ti ho poslat k tebe domov alebo poslem po nasich ty tu urco budu v maji,
staci ti klasicky ladycup priesvitny alebo sa mam zamerat na nejaky farebny?(samoska tie su drahsie) 😉 alebo ti to odo mna poslem k tebe, ale myslim si ze ti to mozu z ciech rovno k tebe poslat ... 😀

erika107
29. bře 2009

no tak ja zase prvu som dostala samu od seba ale ostatne mi musi vyvolavat :( neviem co mam s organizmom a to mi povedali ze po porode sa mi to zlepsi :( na porazku cele :( ...

no ja zase bez monitoru dychu neviem zitu uz 🙂 som spokojnejsia ... a raz sa nam stalo ze sme zabudli kupit baterky tak to bolo celu noc nervov :(

beruska2x
autor
29. bře 2009

ja monitor mela taky ale asi v 5 mesicich jsme ho vratili majitelum, uz mi to prislo v poho...

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru