Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

kisska
2. únor 2010

Hmmm, takze som vas zase nestihla.
Ale sasi super, ze praca dobra-co vlastne robis? a este lepsie, ked aj babina je skvela. Som zvedava, ako to bude zvladat ta moja, ked tu bude cely den sama s Adamom... Dnes som uz chcela nahovorit maleho, aby sa nechal ulozit tatinovi, ale ani za svet...uz len 4 dni 😲 😅 A neboj, tiez sa budes rano cudovat, ci si tak tvrdo spala, alebo sa mala vazne nebudila 😀 😀

Babule aj ja potrebujem uprataaaaaat, ale uz nevladzem. Ledva dam maleho na nocnik 😒 a ked s hned postavi, skontroluje, ci tam nieco je a znovu si sada, ale vedla... tak sa znovu musim k nemu zohnut. A o dve sekundy znovu... aspon ze sa dnes prvy krat aj vykakal do nocnika 😉

pancake
3. únor 2010

no ahojte krasky. tak ja v starych kolajach konecne. 😵

navsteva bola super. maly bol cely bez seba, kopec ludi v chalupe..... ani som nevedela ze ho mam.
a hned mi doniesli aj ameliu tak som nemala kedy ani po nich vcera poupratovat. a zajtra mi ju donesu na cely den a aj v piatok. uz neplace, bola vcera ako babika. 😵 😵 😵 maly ju asi miluje, lebo ju bozkava kazdu minutu.len sa k nej ohne a da jej pusu na licko. a ked nedociahne, ta jej na ruku. je to milovnik.
uz ma aj prezyvku ; Evzen - lovec zien. 😀 😀 😀

no a my dnes cernohor a kasa. tak sa musim poponahlat aby som isla podla planu.haha

saska to mas super ze ti ma kto pomoct ked ho zavolas. ja tak nemam,preto nemozem ist do prace. 🙄
ale zase pomaham tej Karoline, ze jej strazim Ameliu. tak mam dusu na mieste.
dufam ze uz vas konecne opusti choroba a bude ok.

kiss uz len 5 dni a uvidis princeznu. oddychuj. lez a spi. 😵 😵 😵 😵

erika zozen si lastovicnik a prisaham ze bradavicky zmiznu. mala som aj ja a odkedy som ho pouzivala tak sa mi nikdy neobjavili uz 20 rokov. a moj p. ich mal tiez ked sme zacali spolu chodit, tak som mu to povedala a mi neveril. chodili sme kazdy den na rande za kostol a tam si ich natrel lastovicnikom a sme spolu 7rokov a je cisty. 😉 😉 😉 😉

pancake
3. únor 2010

a este potrebujem radu:
prislo mi ze mam dat syna zaockovat proti prasacej chripke. mam, alebo nemam????? co mam spravit??????

beruska2x
autor
3. únor 2010

ahojte holky...

ja jsem dneska na prasky, Simovi asi jdou ty zuby od rana jeci a jeci uz jsme mu ted pustila Nema abych mela klidek chvilinku 😅 jeste ani poradne nic nejedl.. ☹ nechce vubec nic 😒

zuzi no to ho urcite nedavej ockovat, k cemu??? ty slavna pandemie je poradne nafouknuta bublina, navic ta vakcina pry nic moc, nechteji se tim nechat ockovat ani doktori!!!! u nas chteli povinne naockovat vojaky, prezidenta atd a 90% lidi to odmitlo ze je to porusovani lidskych prav a nutit je nemuzou...

navic na tek male dite je to opravdu svinstvo... to bu musel byt vazne nemocny aby ho to ohrozilo, jinak je to jako normalni chripka...
nedala bych ani sebe ani maleho ani nahodou, nastesti nas se to netyka 😉

patricia1971
3. únor 2010

ahojte moje, tak ja som tiež na prášky, Lili uvrešťaná, Erik maturuje a nevie matiku,tak zháňam doučovanie a Paulína stále niečo zabúda, na jebne z nich asi 😠 😠 😠 😠

berus no vítaj v klube ☹

zuzi,ja by som ho tiež nedala zaočkovať

sasi no neboj, v robote bude super 🙂
dasi tetko mám na chrbte nad krížami 🙂
kiss, eri 🙂

prajem krásny deň, my ideme von,ale asi sem ani nekuk večer,nestíham...tak pa zajtra 😵

saska.t
3. únor 2010

Ahoj kocky

tam mala uz lepsie aj ked kasel a sople mame tak babi ostane este dalsi tyzden s nou aby bola 100% zdrava a potom si D vezme dovolenku a budu trenovat do skolky
ja mam uz svalovicu z prace ale uz je to lepsie a sople tiez pomaly ustupuju...
kiss robim v domove dochodcov ako opatrovatel teda zienka pre vsetko a da sa to len je to namahave ale musim peniazky treba
zuzi rozhodne neockuj je to neoverene a duplom pre take male telicko ja by som nedala
beru - aspon vies ked mame my jacandy s Pati
pati - neboj erik to zvladne to len teraz tak zle vyzera s maturou

erika107
3. únor 2010

Caute babulky

tak idem vam napisat ten ans pribeh od pondelka 🙂

v pondelok sme boli na tom koznom rano ...malemu vylupli 4 bradavicky s takou lyzickou poplakal si a dost ale uz je to v poho 🙂 ... potom sme isli na neurologiu a tam to zacalo... dostali sme sa k inej dr. ktora nam povedala ze sa mu skracuju slachy na nozickach... nakazala nam rehabilitovat 2 krat do tyzdna... ale to nebolo este vsetko povedala ze nas posle dalej docentovy Sykorovi ktory odsuhlasi ci je potrebne pichat do svalstva botulotoxin aleob nie... vpiatok tam ideme na konzultaciu ak nie tak nas posle na ortopediu koli specialnym ortopedickym topanockam... ale to by nebolo vsetko zaklincovala to vetou podla tychto diagnozi to vyzera na DMO co ma skoro jeblo lebo moj maly vobec ale vobec nevyzera ako deti s detskou mozgovou obrnou... zatial to nemame v diagnoze napisane ale obavam sa toho :( ... ja som sa jej spytala ako je to mozne ved on nezaostava mentalne len tie nozicky nas neposluchaju a ona nato ved DMO je viacej foriem... tak som totalne nanerva zo vsetkeho...
utorok boli sme sa objednat na tie rehabilitacie a dr. rehabilitacna nam povedala ze chodit by mal ale pravdepodobne bude spickovat... mame okrem cvicenia este aj nakazanu vyrivku ... tak apson chvilku relaxu budeme mat 🙂 budem sa snim mocit 🙂...len sa desim toho denneho cestovania na kramare ...potom sme boli poobede u obvodacky odniest vsetky spravy bola z nas nadsena ze co si este nevybereme ..ci toho uz nemame dost...

streda: dnes jasnacka domnievala som sa ze budem konecne oddychovat ale musela som sa srat n junacku podpisat este neake tlacivo koli rodicovskemu zvysenemu tak som nervovala akopes...

stvrtok: caka nas rono odber lebo potrebujem na piatok pre docenta vysetrenie krvne koli tomu botulotoxinu a poobede musim letet na tehelnu po vysledky lebo by mi ich doniesli sice v piatok na obvod okolo 10,00 ale to uz musim byt na kramaroch tak sa musim pone srat sama zajtra

piatok: o 10,00 mame konzultacku u docenta sykoru hrozne ale hrozne som zvedava ako dopadneme vraj ten botulotoxin len dvaja lekary pichaju ten nas a este niekto ...a vraj sa caka na injekcie mesiac ktore sa objednavaju na meno ...este som zvedava ci to budem musiet platit alebo hradi zdravotka...

tento tyzden je fakt narocny a dufam ze uz sa to neako ustali o com pochibujem keby uz prestalo snezit lebo terigat sa s kocikom v snehu je uplne uzasne :( ...

tak tolko od nas babulky ani nestiham reagovat na vase prispevky dosla som vam to rychlo popisat a idem oddychovat lebo som total unavena :( ...

pa posielam drobcekom pusinky

beruska2x
autor
3. únor 2010

ahojik eri 🙂
no mate to narocne ☹ ale neboj ja myslim ze hlavni je mentalni vyvoj a pokud ten ma Mati v poradku, jako ze ma, tak to ostatni se spravi, rozhybe se rozchodi, ze o par mesicu dyl nez ostatni?? a co... 😝 to nebude uz pak v zivote pro nej dulezite... hlavne ze je vesely, komunikativni a v pohode, akorat ty to mas zahul ale
to uz je maminkovstvi akorat je mi lito ze te L v tom nepodrzel, to je smutne 😔

ty ted budes s malym litat a cvicit a starat se a on pak prijde k hotovemu 😠

no holky neco pro zasmani .. ja mam dneska den debil 😝 Sima jecel az do vecera, nastesti spal malo odpo tak usnul v 18:00 jak spalek... sla jsem upect babovku at mame ke snidani, kdyz jsme nebyli pro pecivo a nemam doma prasek do peciva!!! tak jsem tam dala do perniku kyprak, to jsem zvedava co z toho bude 😝 😀 hokus pokus 😀
ted jsem setrela byt pac klucik muj mi po celym obyvaku rozmatlal rozkousany rajce!! 😀 😀 😀

fakt co ty mamy vydrzej 😉 to ani kun neutahne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

takze si jdu umyt v klidu hlavu a pustim si nejakej peknej film a kouknu sem za vama kdyz nekdo dorazite 😉

beruska2x
autor
3. únor 2010

a jeste mi mel dneska prijit balik, nic se nedelo tak jsem volala na postu jestli tam neco je a pry jo ale nezastihli me doma!!!! za cely den jsem nevytahla paty z bytu pekne ne????
asi se frajerum nechtelo z auta do snehu 😝 tak jsem je sprdla a pry jestli mi to MUZOU privyst zitra 😀

no a takhle to u nas funguje a pak se SASI div kolik stoji vlak kdyz prava nevi co dela leva 😝

saska.t
3. únor 2010

beru - no to poznam s tymi balikmi, neboli ste doma a dieta chore a ja cely den zavreta v baraku a on mi povie ze som nebola doma a pritom psi vzdy ked niekto dojde bafkaju 😀 no uplny debil 😀
ja som dnes tiez bola velmi aktivna, najprv praca, poobede upratovanie celeho baraku kedze vikend sme neupratovali a potom som este varila rizoto a morcacie/kruti na smotane so sampionmi a ulozit malu kedze D isiel na futbal a babi som nechala trosku si dachnut nech tu furt nieco nerobi, takze teraz si necitim cele telo 😅 a asi skoro odpadnem kedze v TV nic dokopy nedavaju

eri to je mi luto ale myslim si to co beru a tiez ze ta dost neopravnene vystrasili a vsetko zalezi na mathiho mentalnom rozvoji a ten vyzera uplne v poho
tie nozicky ma mrzia ale aj to sa casom podda a nikto v puberte nedojde na to ze mal taketo problemy 😉

beruska2x
autor
3. únor 2010

cusik sasi 😉 no ja jeste taky varim ale jen Simovi polivku... co bude jist R to netusim 😖

saska.t
3. únor 2010

ja uz som hotova a cumim do PC 😀

beruska2x
autor
3. únor 2010

😀 ja jsem vytahla takovou kucharku pro blby pac uz fakt nevim co varit 😖 uz aby bylo venku zeleny a poslu je se napast 😝

beruska2x
autor
3. únor 2010

dneska jsem zacala cvicit doma, na koberci v pokojiku a kdybys videla jak se mi Sima rehtal... jak kdyz kouka na exota nebo na Chaplina 😝 a to jeste nema rozum!!

beruska2x
autor
3. únor 2010

jdu na ten film tak zitra pa 😵

patricia1971
4. únor 2010

ahojte 🙂

eri to je strašné,ale neboj, ty sa mu venuješ a dosť cvičíte,tak to bude dobré,uvidíš 🙂 🙂 🙂 presne ako píšu baby, Mathy je šikovný a on to zvládne.....len prečo vám to povedali až teraz???? to mi nejde do hlavy,že doteraz to bolo ok a teraz ti povedia toto....noa ale hlavné je s ním moc cvičiť a uvidíš,ty z neho chlapa urobíš 😵

berus ja mám doma už týždeň steper,svokor mi požičal a zatial je len odložený,neviem sa rozhýbať,ale diétu držím,ale kilá mi moc dole nejdú,no nevadí 😵

ja mám akurát strašnú migrénu,ale dala som si zabijak liek,tak mi to ustupuje,len ma dosť napína na grckanie..na budúci týždeň musím ísť k tej neurologičke,nech ma pošle na vyšetrenia,veď ma dosť často tá hlava bolí a pri MS mám až migrény....ideme sa teraz prejsť,len tak do obchodu, nech nám čas ubehne.....tak pekný deň všetkým 😵

daskak
4. únor 2010

ahooooj dievcata???
co je nieco vo vduchu???
eri: neboj mati to urcite zvladne 😉 😉 presne ako pisu dievcata....
pati: moje chudatko migreny su svine.... ☹ ☹ a copovedala polovicka na tetovanie??
sasi, berus, zuzi: ahojte 😉
kiss: este ste s barborkou spolu??? 🙂 🙂
predstavte si ze sme kusok pod tatrami a je u nas asi len 4 cm snehu ☹ ☹ ☹ .. vobec nic...
pekny dnik vsetkym...

beruska2x
autor
4. únor 2010

ahojte vsichni...
ja mela dneska zlate dite, byli jsme totiz dopo u jedne kamradky, pak s nim blbnut tatinek nez sel do prace a odpo k druhe kamosce, ta ma rocniho klucika tak Sima predvadel co umi 😀 myslim ze ji nahnal trosku strach 😉

prisel mi dneska konecne ten kapsar za postel tak nam ho R pres vikend prilepi, at ma praci 😀 a zase mame pokojik vylepsenej... jen se desim co za "poklady" v tech kapsach za chvili bude 😀 😝

koupila jsem dneska kureci uzene stehna tak jsem je upekla a s bramborem budou vyyborne a je to hned 😉 jeste mozna spacham okurkovy salat...

co porad delate???

pancake
4. únor 2010

caute. tak ja som dnes mala 9 hodin Ameliu, no a som rada ze uz mam veget. tak vykladam nohy na stol. 😎
navarene mam cestoviny s bryndzou a slaninou aj na zajtra takze nevarim
no a prisiel mi papier zo socialky ze mi priznali ten rodicak 😎 😎 😎

eri... neboj maly je velmi sikovny a uvidis, ze casom sa budes iba smiat nad tym co nejaka dr. trepla😠 😠 za hovadinu.drzime malemu palceky 😵 😵 😵

a vdaka za rady, zaockovat ho nedam. 😉

koncim,lebo mi tu cez rameno kukaju dve oci a cakajuuuuu

kisska
4. únor 2010

Ahojte babulky, ospravedlnujem sa za absenciu.
Dnes sme boli na poslednej kontrole a uz sa tesim na sobotu. Len skoda, ze zajtra ide Chrust este do prace, dnes mal dovolenku a bol s nami doma. Milujem dni, ked je tato doma 😀. Zajtra vecer uz pride moja mamina, takze pripravy finisuju... Uz len ozehlit postielkove veci, nechcela som aby sa doteraz na to prasilo... oholit, zbalit zubnu kefku, papuce a mozem ist 😉

Zuzi uz mas papier? Ja este stale nic:o((((zajtra by som tam mala zavolat, lebo ak mi tento mesiac nepridu prasule, tak nebudem mat z coho ani zaplatit dokiho:o((( A to by mi mal prist aj vymer na matersku.
Inak tiez sa pridavam k nazoru, ze nedavaj maleho zaockovat, teda pokial ho nemas zaockovaneho aj proti normalnej chripke... Ale nedala by som ho ani tak. Mne dokonca aj moj gyndak hovoril, ze on neodporuca toto ockovanie ani tehulam. A minuly tyzden som niekde citala, ze v Madarsku deti dostali tuto chripku aj napriek ockovaniu - nejaki skolaci, takze stale radsej nie...

Dasi, ked to nakombinujeme - vase kopce a nasich 20cm snehu, tak by to mohlo celkom byt. U nas je nuda, ked sa so snehom nevies inak zabavit nez postavit snehuliaka 😒 A hodiny na parkovisku pred Tescom 😅 Najblizsie kopce mame az Tribec v Nitre...

Sasi no poviem ti, ze ta obdivujem za taku robotu. Aj ked predpokladam, ze domov dochodcov v DE je trosku o inom ako u nas. Ja by som to robit nemohla, stacila mi prax, ked som videla apatickych starkych, ktorych prisla rodina pozriet len ked mali dochodky ☹ Horsie boli uz len detske ustavy... Na to, ze som socialna sestra (skolou), tak jedine miesto, kde by som mohla pracovat, je asi vaznica 😉
Inak ty mas v CVcku celkom zaujimave citanie, ze?

Pati a neskusala si akupunkturu? Mne strasne dobre zabrala, ked mi migrena zacinala v tehu a nemohla som ziadne lieky. Dve sedenia a bol klud... teda pokial veris tymto veciam 😉

Berus mnaaaaam - boze ty mi vzdy take chute narobis, ze az. Ja zit s tebou v jednej domacnosti, tak mam 150kilov 😎

Eri ako ste dopadli u docenta Sykoru? Verim tomu, ze DMO by vam diagnostikovali uz davno. Ved to sa vysetruje ako prve, nie? Neboj, ved Mathi este baby poobhana, uvidis 😉

Naty, kam si zmizla?

beruska2x
autor
4. únor 2010

kiss klidne prijedte vsici a ja neco ukuchtim 😉

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19986

koukni tohle se mi ted libi, udelam je asi s makem a povidlama 😉 na posviceni misto koblih 😀

beruska2x
autor
4. únor 2010

taky bys koukala jak R je tlustej ted pres zimu 😀 uz se tesi na kolo - ne ze by min jedl ale vysportuje to 😀 pry by me neopustil uz kvuli tomu vareni 😝
no ale pak mu odlehcim, mam desnou chut na rizoto tak po nedeli ho hned udelam, s kurecim, hraskem a syr 😉

tak dobrou...

kisska
4. únor 2010

boooze, umrem z teba 😉 Mna este poriadne nepresla chut na sisky, nejak sa mi nepodarili (neboli take lahke nadychane) a nepodarilo sa mi ich ani prejest sa tak, aby mi bolo zle, takze taketo "fasiangove" dobroty mozem 😀 😀 😀 K tomu by som kludne zvladla aj zuzkine bryndzove halusky....
Jaaaj ked si predstavim, ze take teraz nebudem moct jest, tak mam chut sa prezrat do prasknutia 😉 😀 😀

beruska2x
autor
5. únor 2010

sisky jako s makem?? ty se u nas delaji z bramboroveho testa jen ta davam misto casti mouky hrubou krupici, jsou pak prave nadychanjsi a lip "sajou" 😉

beruska2x
autor
5. únor 2010

holky tak vsem pekny vikend, odpocinek a kiss 😉 at to jde hladce 😉

saska.t
5. únor 2010

ahoj kocky

tak my uz mame vikend 😀 chvalabohu

kiss - no je to tazke ale clovek si zvykne na vsetko, aj ked mas pravdu toto je ako sukromne sanatorium pre dochodcov takze to vyzera nadherne , aj ked bezvladnych vidi pravidelne no snazim sa to ignorovat inak by som sa zblaznila 😅 a ano CV-cko vyzera naozaj zaujimavo, aspon vidno aka som vsestranna 😀 😀 drzim palceky s malou a potom hned fotky aby sme sa mali na com vytesovat!!!! 😀

beru ty len vyvaras nechces aj ku mne ja totiz teraz nemam cas a ani chut 😅 a krasny vikend prajem 😉

zuzi pati dasi eri ahooojte!!!

pancake
5. únor 2010

no aj ja by som bola ako bomba keby som jedla vsetko na co mam chut. 😠 a to sa mi dnes snivalo ze som sa na seb pozerala na fotke spred desiatich rokov. no a minimalne 10kg som tam mala menej. tak som sa rozhodla ze idem na to. musim sa obmedzovat. lenze to neviem a hned ako som si to slubila som zjedla 3 chleby so sunkou. 😔 😔 ale tu slaninu co mam na dnes si nedam ani keby co bolo.

maly mi nechce spat, zato Amelia drichme uz hodku. 😉

no a dnes ideme povedat majitelovi domu ze koncime. 😝

hadam uz nemam nove nic. tak zatial pa.

kiss drime palceky aby vsetko dopadlo na 100%.

erika daj vediet ako si dnes dopadla u dr. 😉

patricia1971
5. únor 2010

ahojte 🙂

bers pekný víkend 🙂

sasi a baví ťa tá robota????

kiss držím palčeky 🙂

mne je ešte blbo,ten liek mi už ani nezaberá,ide ma jebúť od bolesti....a doma ešte jačandaa,takže nás veselo....aspon že Pauuli ide na víkend k jej otcovi,aspon trošku kludu 🙂

prajem pekný víkend všetkým 🙂 🙂 🙂

beruska2x
autor
5. únor 2010

ahoj sasi 😉 ted vikend ziskava no vy vyznam vid 😀

varim, .. 2 ty stehna snedl R jeste vecer kdyz prisel z prace, dneska k obedu jedno a uz si stezuje ze tu nema na vikend nic k jidlu... no konec 😝 uz me to sere, furt jen taham nakupy a funguju jak zavodni jidelna 🙄 a to jsem mu predevcirem delala v 22:00 jeste omeletu.. no konec

nechapu proc musi mit denne 2 tepla jidla, takze jsem mu dala na policku prachy at bud jde do hospody na jidlo nebo si nakoupi a uvari.. nasral se 😝 takze vikend budu mit klidnej 😀

pancake
5. únor 2010

berus to ja som lakoma ho poslat na fastfood lebo to co on minie na jednu porciu tam, mame doma skoro na dva dni. 😝 😝
ale dve teple jedla to nevyzaduje.
ranajky: chlieb alebo cerealie
desiata v praci /nieco mu den vopred nachystam/
obed polievka a hl.jedlo
a vecera bud nic alebo len co zostalo z obeda. ak je velmi hladny tak si natrie chlieb.

a hotovo. tiez som neni kucharka z povolania aby som stala pri hrncoch cele dni. 😝 😝

zatial to funguje 5 rokov tak dufam ze sa toho dalsich 50 budeme drzat tiez. 😎 😎

no a raz za tyzden spravim bublaninu a to si zobka aj 4 dni. 😀 😀 😀

saska ja ta tiez obdivujem, ja by som to nemohla robit. ale samozrejme zalezi akych mas ,,stamgastov,,
teda v ,,akom stave,, 😔 😔

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru