Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

beruska2x
autor
22. čer 2010

@pancake a co resis??? 😉

beruska2x
autor
22. čer 2010

@erika107 je super ze delate pokroky, Mati je sikulka....
a ty jsi tu ovecku uz jinak neserezavala? ten korpus... ja se bojim ze bych to mela desne sisate 😀

ja bych potrebovala pro Simu sirup na zklidneni 😅

beruska2x
autor
22. čer 2010

holky vyslala jsem R s mamou a dedou na vylet a to je klid 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉 normalne si to uzivam, snad prijedou pozde 😀

erika107
22. čer 2010

zuzi: ten sirup mi nosi znama z DE a vola sa multi sanostol sirup obsahuje vitaminy /A, D3 B1, B2, B6, C, E, a ine/ ja som to dala pozret mojej metabolickej lekarke teda maleho lekarke a ta povedala ze denne 5 ml z toho moze papat s tym ze D vitamin /vigantol/ mame vynechat. .. a mlady sa rozoziera 🙂

@beruska2x nemas tam co zrovnavat lebo to je bulata miska takze ja som to len prekrojila na 3 casti naplnila zmesou a potrela vonkajsok plnkou aby mi chytil MMF a bolo 🙂

saska.t
22. čer 2010

Ahoj kocky

tak dnes poobede ked sa mala zobudila, musela som s nou vypadnut za D do prace inak by som ju zabila taka je neznesitelna...
beru dakujem za recept spravim 1 tortu v mojom zivote 😅 a musim pozriet ten smotana fix mozno to dostanem kupit...
eri to je super ze maly tak pokrocil a o jeho inteligencii vobec nepochybujem 😉
ja som deprimovana, vsetky moje kolegyne su chore takze makam ako debil takze som sefke uz povedala ze mam toho plne zuby a nech si vyriesi problemi v praci, ze nemozem robit za vsetkych, ze mam len 2 ruky 😉

beruska2x
autor
22. čer 2010

@erika107 tak to je bezva ze i to tak i velikostne vyslo 😉

@saska.t prosim te to a resim kazdy den, Sima nemuze byt doma, to se otravuje, je nevybitej, zpruzenej, takze chodime denne 2x ven, kdyz je hnusne tak jsem naprovaz...
dneska usnul v 19:00 u flasky, odpo jsme byli v lese, pekne jsem ho prohnala nahoru a dolu po korenech at ma prekazkovou drahu 😉 navic u nas fuci jak blazen tak byl ko 😵

a to vecerrel polivku a se mnou jeste zeleninovy salat a pak jsme si dali susenku 😀

ja mam dneska den, dostala jsem MS a mam chute 😒 a jsem nejak bez nalady, radsi uz nic delat nebudu, jen varim hrach, budeme mit kasi 😉 s volskym okem a parkem 😝
a dedovi jsem odpo delala svestkovy knedliky... at si da....

saska.t
22. čer 2010

@beruska2x , ale elli ma dopo velke vyzitie aj psychicke aj fyzicke v skolke, tam musi robit vsetko co ostatni a vyhrata je tiez dostatocne, preto vzdy ked dojde odpadne ani nestihne tatovi povedat ahoj 😅
inak na tie narodky dostane velku trampolinu so sietami, miluje to, t 😅 ak nech si uzije akurat neviem kde na nu zohnat kedze stoji 150 eur 🙄
ja som dnes rychlo uvarila rizoto a mala spraskala celu misku, najprv vyberala hrasok ze "plec" a potom ho zasa chcela, skoro mi ho z huby vytiahla 😒 niekedy uz fakt nevladzem ☹

beruska2x
autor
22. čer 2010

@saska.t oni vydrzi vic nez si myslis, Sima dopo na cviceni taky byl ko, usnul doma bez jidla jen jsme dorazili, a odpo jede po spani uplne nanovo... jako by dopo nic nebylo....

proste on se musi celodenne zamestnavat aby nedelal rotyku 😉

rizoto jsme dneska dojedli 😉 Sima ho nechcel vubec, mel polivku a vcera krupicovou kasi, zitra bude hrach a pak neviiiiim 😅 a to vcera k veceri mel mit od mamy koprovku s bramborem a to taky nechtel 😝
nekdy z nej mam taky dost 😉

jj ty trampoliny jsou drahy, ale zase je to na dlouho, nam se nevejde do bytu - nastesti 😀 ale u nasich mu udelaji takove hraci prolejzacky a lanove blbinky na zahrade, tak aspon neco "chudackovi" 😀 😀 😀 😀

saska.t
22. čer 2010

@beruska2x no uz fakt padam na hubu z malej a teraz zasa buntosi, poslednu dobu sa stale budi a pritom pred tyzdnom spala celu noc cely tyzden.....
hej trampolina je draha, chcem jej ju kupit ale mali sme vydavky na auto takze uvidime, kazdopadne aj tak dostane vela veci aj od babiek aj dedkov od nas uz dostala od fisherprice skakaciu zebru tak na nej teraz janci D to nevydrzal a dal jej ju uz 😅
ja uz neviem ako ju mam zabavit, pri nicom nevydrzi viac ako 5 min. 😨

beruska2x
autor
22. čer 2010

@saska.t ja ale myslim ze to je v tomhle veku normalni 😅 proste musej mit vsechno hned a hned je to zase neba 😅 a i povahou to je.. nekdo je pecival co se nehne od mamy a nekdo je zivej... 😉

ja doufam ze dostane trosku rozum, my by stacilo kdyby me trosku poslechl i kdyz uz je to lepsi, kdyz jdeme a zavolam stuj auto, tak zastavi nebo prijde me chytnout za ruku...
ale jinak teda Sima strach nema z niceho az mi to prijde nebezpecny, do vseho jde po hlave, primo ale taky spadne a ani nebrekne, to ostatni rvou jak tur.... 😅
tak si vyber co je lepsi 😅 😉

saska.t
22. čer 2010

@beruska2x ma obdobie vzdoru jak hovado, nic sa jej nepaci len jaci a pleskne sa o zem, neviem ci mam kricat alebo ju rovno vyplieskat, ignorovat ju nepomoze lebo naschval jaci este hlasnejsie 😠
tiez strach nema, ale mohla by trosku mat, vsetko co jej poviem robi presne opacne len aby ma nasrala 🙄

pancake
22. čer 2010

@beruska2x malemu dnes urcila doktorka diagnozu ruzienku. a nesmiem byt v styku ked som tehu. je velke riziko poskodenia plodu.placem od rada. 😔 😔

saska.t
22. čer 2010

@pancake jezis zuzi, vy ste asi prekliati. drz sa a dufam a rob vsetko preto, aby sa nic zle nestalo ☹

beruska2x
autor
22. čer 2010

@pancake 😲 zuzi co to je????? a nemuze mamka maleho si vzit k sobe??? co mu je?

pancake
22. čer 2010

@saska.t ani si nevies predstavit aky mam strach. do frasa cely den citam linky a na niektorych pisu ze 90%-ne poskodenie plodu /downov syndrom,slepota,hluchota../ a na niektorom ze ked som uz ruzienku mala, ze uz ju druhy krat nedostanem. a kurnik az vo stvrtok idem s malym na krv, musim si to sama ist poslat postou do blavy a vysledky za mesiac. mna slak trafi. rano idem gyndosovi lebo som od zajtra v 12.tom tyzdni a uvidim co mi povie. ani spat nebudem 😔 😔

saska.t
22. čer 2010

@beruska2x to je nieco ako rubeola
@pancake ak si ju mala je velmi mala pravdepodobnost, ze by si to dostala,ale riziko samozrejme velmi velke, musis byt silna a verit ze sa nic nestane a hlavne sa nestresuj a ukludni sa, nemozes maleho dat strazit babkam?

beruska2x
autor
22. čer 2010

zarenky?? tak to mam dost 😅 ale zuzi nech si to poradne zkonzultovat nekym odbornym, neboj to bude dobry...

beruska2x
autor
22. čer 2010

@pancake a jak je malymu???

saska.t
22. čer 2010

@beruska2x ano nieco take... 😒

beruska2x
autor
22. čer 2010

@saska.t sasi papa

@pancake zuzi a nevezmou ti maleho do nemocky na infekcni? to me jen napadlo.. vim ze by to bylo pro nej zase desny, byl by tam sam, ale P a babci by tam mohli... no drzim palce ☹

pancake
22. čer 2010

nemam ho kam dat. babky pracuju a este k nim chodia aj dalsie vnucence. by ich nakazil. 😢

beru rubeola=ruzienka a po cesky je to zardenky ☹ ☹

beruska2x
autor
22. čer 2010

@pancake tak to by snad rodina pochopila ne? to neni standartni situace ☹ zkus to...

pancake
22. čer 2010

na to nam ho nezoberu do nemocky 😝

kazdy sa na mna vyserie ked to zrovna potrebujem. 😢 😢

beruska2x
autor
22. čer 2010

@pancake neves hlavu hned, treba by si babicka vzala dovcu, prece taky chteji abyste byli ok... podle me by ji i Dr napsala osetrovacku... kdyz je potreba separace, rano to obtelefonuj a zjisti a bude lip, uvidis...

pancake
22. čer 2010

no beru neviem neviem... 🙄

beruska2x
autor
22. čer 2010

@pancake nebud pesimista a telefonuj, prece to nenechas jen tak, prece to jde zaridit 😉 hlavu vzhuru, v tohle te urco rodina nenecha

pancake
22. čer 2010

asi pojdem k sesternici.idem jej zavolat

beruska2x
autor
22. čer 2010

😉
@pancake jdi.. a budes hned klidnejsi, hlavne si odpocin a hlavu vzhuru...

beruska2x
autor
23. čer 2010

@pancake dobre rano, tak jak jsi dopadla? Snad ses aspon trosku vyspala...
my jdeme pryc ale pak se ozvu...

pancake
23. čer 2010

ahojte. tak sa hlasim ze gynekolog povedal ze sa nemam coho bat, ze najvacsie riziko je pre zeny v druhom mesiaci. a ze ked ja som prekonala rubeolu a este potom som bola aj zaockovana tak riziko nie je ziadne.
ani sa nemusim stahovat. ze najviac rizikove to bolo ked bol samko infikovany tj. 5dni pred vypuknutim choroby cize 5dni predtym ako zacal teplotovat.
teraz ze uz to iba doznieva.
no ale pre istotu v pondelok idem na krv, poslu to do blavy a budu vediet ci mam vytvorene protilatky.

tak dufam ze bude vsetko ok. no a este povedal ze ked sa teda tak strachujem, tak mam ist k mame na 5 dni. tak neviem ci mam ist alebo nie. no som z toho blazon. termin mam 9.1.11 tak uz od teraz mozem oficialne povedat ze som tehotna. 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru