Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

beruska2x
autor
12. lis 2009

no ja upecu Simovi mrkvove cukrovi... me desi ze ve vsem jsou orechy a jak je neco na stole tak to je u nej des, to musi mit 😅 🙄

martinka24
12. lis 2009

holky , malej ma sileny kasel ze nemuze ani usnout, davam mu sirup na suchy kasel , pred dvema dny jsme byli u mudry, ale zitra jdem znovu, je to jeste horsi nez bylo...poradite mi neco na dnesni noc, aby se aspon vyspal?

saska.t
12. lis 2009

no my sme s D tlacili parky a mala stale chcela tak som ho namocila do stiplavej horcice a dala jej kusnut a mala si kusla a to si mala vidiet, odvtedy ked vidi parky tak urobi uz z dialky ee neee 😀

beruska2x
autor
12. lis 2009

martinak.. 15 kapek Fenistilu 😉

beruska2x
autor
12. lis 2009

sasi ty jo to je drasticky 😀 😅 no ja dala Simovi parkrat do ruky kousek eidamu tak to rozzuzlal, jinak na sunku parky a tak tu mame super vyrobce, je to mala mistni firmicka, delaji to domaci takze se nebojim mu neco dat ale on to neukouse, vsechno plive 😖

prece mu nebudu peprit cukrovi 😀 😀 😀 😀 😀

saska.t
12. lis 2009

martina - cibulovy caj do hodky sa mu ulavi alebo prekroj cibulu zabal do uterky a zaves k postielke hned mu to pomoze ulavit, smrdi to jak slak ale funguje to aj na zacpany nos 😉

beruska2x
autor
12. lis 2009

nebo eukalypt olej do misky s vodou na topeni.. tak 10 kapek 😉

saska.t
12. lis 2009

no drasticke to bolo ale zabralo to 😀 beru idem si umyt tie moje pluzgiere a spat nech sa vyspim aspon trosku z toho depkarenia
pekny vecer pa 😉

beruska2x
autor
12. lis 2009

papa 😉 hele pry je dobry si kapnout na polstar pak kapek esen. vune pro dobre spani, kterou mas rada a pak se vzbudis s dobrou naladou 😉

martinka24
12. lis 2009

Jaky cibulovy caj?normalne prelit cibuli vodou ?to jsem jeste neslysela?

beruska2x
autor
12. lis 2009

svar cibuli a trosku majoranky, sced a muzes osladit...

kisska
12. lis 2009

Ahojte, uz spite?

Martinka - a zajtra prelej nakrajanu cibulu medom a tu stavu, ktoru cibula pusti po 2-3 hodinach mu davaj po lyzickach 3x denne. Ulavi sa mu od kasla. Ak to bude prilis sladke, mozes k tomu vytlacit aj citron, ale deticky to vacsinou zvladaju aj bez toho.

kisska
12. lis 2009

dadikka - ak nastupis do prace este tento rok na dohodu, o RP neprides (na ten zvyseny aj tak nemas narok, kedze maly uz ma viac ako 2 roky). Ak chces nastupit od noveho roku, mozes pracovat len na Zmluvu o dielo, z ktorej je jasne, ze nejde o "zavislu cinnost".

kisska
12. lis 2009

berus daj recept na tie mrkvove cukrovinky, skusila by som ich pre maleho, aj ked nemam problemy s orechami... viac s tym cukrom a kakaom, ktory do cukroviniek davam 😉

Inak cibulak je klasicky zemiakovy salat s cibulou - uvarene zemiaky v supke, cibula, kysla uhorka a sladkokysly nalev 😉 Chystam sa nan cez vikend k fasirkam, zajtra urobim plnenu papriku, drahy si spravil straaaasnu chut v praci 😉

beruska2x
autor
12. lis 2009

kiss Mrkvove cukrovi - 2 a pul hrnku hladke mouky, 1 a ctvrt hrnku jemne nastrouhane mrkve, 1 maslo, 1 KL octa, 1KL mouc. cukru.. po upeceni se sypou vanilkovym cukrem ale nezkousela jsem tak nezarucuju 😉

kisska
12. lis 2009

super, dakujem... vazne tam ide iba trosicka cukru 😉

dadikka
12. lis 2009

Kisska dakujem za radu - si zlata. Potrebovala som ju dost surne-nastupujem uz v pondelok do prace a dufam ze to bude prijemna zmena 🙂) Ale nie zase nadlho, lebo planujeme aj dalsie baby 🙂)
Bru nocku a este raz dakujem

kisska
12. lis 2009

za malo a drzim palce, nech vam to vyjde tak, ako chcete 😉

saska.t
13. lis 2009

Ahojky kocky

ta mna hned po ranu vytocila moja matka, od leta vsetci vieme, ze vianoce su u nas a ona mi dnes oznami ze moja sestra zmenila plan a mozno nepridu no je to normalne, 5 mes. vopred sme dohodnuty ze vsetci u nas a ona mi oznami mesiac pred ze to tak asi nebude lebo moja sestra sa rozhodla inak, takeho nerva som chytila ze sme si navzajom drbli telefonom, dufam ze bude mat vycitky svedomia 😠 😠 😠 ze moja sestra opät nieco posrala...
prave sa mi posralo dieta tak idem prebalovat 😀

beruska2x
autor
13. lis 2009

dobre rano sasi 😉
tak at si potizistka zustane doma a rodice prijedou ne? prece neni mala aby nevedela co a jak ... 😝 😝 😝 😝

ja uz jsem z Simy na nervy, dela jen blbinky, nemuzu mu dat ani chleba do pusy, ma obdobi "ja sam" takze berdel bordel , chodi u toho no konec.. nenecha si to vysvetlit..

ja o vikendu domeju okna v obyvaku ten mi jeste chybi a pristi tyden zacnu s pecenim..vzdycky vecer udelam testo, dalsi vecer upecu + udelam testo na dalsi den...
tak nevim kocky jak vas budu stihat 😲 😔

patricia1971
13. lis 2009

ahojte 🙂
sasi presne ako píše berus,nech vaši prídu,keď ti to slúbili a sestra nech je doma.....a vy nechcete prísť n SK cez Vianoce????

berus no super,to ti nezávidím,u nás ešte toto obdobie nieje....a to už ideš piecť na Vianoce???? 😕 😕 😕 😕

beruska2x
autor
13. lis 2009

no upecu korpusy na kosicky, linecke, vinne, a vanilkove.. ja to davam do krabice na balkon a pak to jen naplnim a udelam nepecene rumove pralinky a takove mandlove kopecky s kremem...

taky musim upect ty na stromecek tak pomalu mi to pres tyden zabere.. vzdyt to je za chvilku vanoce 😉 jen ten uklid nevim jak udelam ale hlavne udrzim letos ☹

vladenkaa
13. lis 2009

ahoj.maminky.potřebuju od vás trošku pomoct.přihlásila jsem mou pětiletou marušku do soutěže kindercokolada a zháním pro ní hlasy máme jich málo.moc vás prosím maminky o pomoc.stačí napsat sms která stojí 3kč a to ve znění kinder hlas wq4r2s vše velkým.příde zpětná sms že byl hlas přijad.fotku marušky zašlu na email.moc vám za ní děkuji a přeji pěkný den

saska.t
13. lis 2009

pati na vianoce nemozme prist domov pretote to ma D najviac roboty a dovolenku mu nikto neda a dostane na vianoce max. 2 dni vilno co sa ani neoplati
segra neostane sama doma pretoze vlastne ona uvidi nasich asi po tristvrte roku takze to by matka neprezila ze ju neuvidi
beru presne ako si napisala potiazistka, vzdy vsetko doje... 😝 mam take nervy 😀

inak spageti u malej uspech nemali ako citi rajcinovy pretlak tak nechce asi to je moc kysle na nu a potom uz samozrejme ani mrkvovu polievku nechcela tak pojde spat asi hladna 😅 ale teraz tlaci samotne spageti 😀

pancake
13. lis 2009

no uz som tu.
neznasam ked takto baby pisu do tem. ako keby sme my deti nemali, ze? 😝

tak ja som sa rozhodla prvy krat upiect tvarohove a dzemove buchty, a v ramci lenivosti ze miesto vymiesam aj mixerom mi zhorel. 😔 😔 😔

a rano som bola v obchode, pretoze nemam prach na pranie a viete s cim som prisla? s mliekom pre maleho. 🙄

beruska2x
autor
13. lis 2009

ty jo sasi asi bych ji vypleskla, je pekny sobecek co? prece vasi chteji videt ji i vnucku a tebe, nabizis pekne reseni, ktere bude mit bez prace - jen dojet a nelibi se ji to?
nemuzu prijet misto ni ja? 😀 😀 😀 😀

me Sima spi, obed snedl pekne, jen osprchuju zidlicku 😀 my jsme meli kebab - R dosel protoze jsem rekla ze nevarim - nechce se mi a nevim co ale uvarila jsem coko pudink, udelam vecer buchtu, piskot cokoladovy, banany a pudinkovy krem, ma to rad... 😉

Simovi jsem si odlila misku pudinku ke svacine 😉 a je to.. pujdeme se pak pidivat na chvilku ven, aspon dojdu pro pecivo...

beruska2x
autor
13. lis 2009

pasek na prani zuzi? ja ted koupila Persil sensitive a asi dobrej, pekne vypere, to Batole uz bylo naprd, tak snad mu to na exem nebude vadit ☹ 😉

pancake
13. lis 2009

saska to mas sestru ako ja. presne ako by jej z oka vypadla. lenze moja je v rakusku vydata a ja som tu. chvala bohu. a este sme sa ani nenavstivili. este ani maleho nevidela. 😒
ale ona nechodi ani na sk, takze my sme sa videli naposledy pred 5timi rokmi.
ani si nechybame. kazda sme uplne ina.
zavolame si dva krat za rok a aj to iba ked mame narodky.
rozculim sa za 5 sekund, lebo mi lezie na nervy ked somnou telefonuje tak s cigarretou v papuli a fuci do toho telefonu ako lokomotiva. 🙄 🙄 🙄

beruska2x
autor
13. lis 2009

zuzi 😀 😀 😀 😀

pancake
13. lis 2009

berus ano mal to byt prasok na pranie.no budem musiet ist aj poobede do obchodu. 😝

kiss vidis my uz mame ,,cibulak,, zjedeny a na tu kyslu uhorku do toho som uplne zabudla. 🙄 ale chutil aj tak. 😀

no a neviete mi poradit co mam dat do tvarohu? cukor a zltko iba?????
nikdy som to nerobila lebo buchty nelubim, ale P. otravoval a otravoval az ma zlomil. ja si zo zvysneho cesta spravim pizzu.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru