Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

saska.t
20. únor 2010

ahojky kocky

tak ja som upratovala ako blazon az ma ruky bolia

zuzi ja to mam davno vybavene a moj otec ma na vsetko splnomocnenie takze to je vsetko ok ona je len leniva pozriet do mojho spisu kde sa to zdrzalo nic viac, pozna ma osobne a vie ze viem byt zla a vie ze ak to do pondelka neurobi podam na nu staznost ....
zuzi kym sa ja vratim domov /ak vobec niekedy/ uz davno ziadny rodicovsky poberat nebudem a ak ma vy nezradite nemaju sa to ako dozvediet 😉 takze je to len na vas kocky 😅 😀 a to mi to ani na moje konto nechodi takze nemaju kde patrat ani na jednej strane 😉

mne "obe deti " spia takze mam chvilu klud...

beru aj mala bola od 6,00 hore uz tyzden tak vstava a mna z toho ide slahnut 😝 neviem preco to opät zkratila z 8,00 na 6,00 a tak sa mi chcelo spaaat 😠

kisska
20. únor 2010

Ahojte babulky 😉
no ako vas citam, mohlie sme mat dnes rano o siestej zurku 😀 Aj my sme papali, ale nastastie si dala este povedat a pekne pockala na braska, ktory sa vytiahol z postele az o deviatej....

Babule chlapi mi odisli a zostal mi prazdny, tichy byt... no horor, normalne mi slzy tiekli, ked odchadzali (ale tak, aby nevideli)... Isli na Hornu Marikovu (Pov. Bystrica), ked prisli, tak hlasili, ze je tam 20 cm snehu, tak na sankovanie to staci... u nas je blata po kolena, po snehu skoro ani pamiatka 😒

pancake
20. únor 2010

tak to mas saska ok. ja to mam horsie. aj som robila aj poberala a idem domov, kde odomna chcu danove. 😔
kamoska mi tam robi a vie ako som na tom,lenze ona sa pomylila a podala mi ziadost o predlzenie./ako kazdy rok/
tak som jej rychlo volala nech mi to stiahne, a teraz neviem ci som neurobila chybu, lebo som mala nahlasit iba ze poberam rodicak.lebo to sa mi v buducnosti bude hodit napriklad ked budem chciet hypoteku.
alebo im to bude divne ze 5 rokov podavam danove, rok nie, a potom zase budem podavat.ze??? no som koza. len si neviem dat rady co mam robit. ☹ ☹ ☹

saska.t
20. únor 2010

ty podavas danove na SK? 😕

kisska
20. únor 2010

zuzi porad sa este s tou kamoskou - ja viem, ze som si podavala danove, len ked moj prijem presiahol nejaku sumu a naposledy v roku, ked som brala matersku (to mi vdaka vianocnym odmenam z firmy prekrocilo hranicu o 500sk), tento rok sa nechystam podavat danove, lebo rodicovsky sa do prijmov nezaratava. Dokonca by Chrust mohol na mna ziskat nejake vratene dane a tiez celkom zaujimavu sumu, takze si nechaj poradit, co a ako. Neviem, ci si dokonca nemozes aj dobrovolne platenie odvodov (DNP) odpocitat z danoveho... Bohuzial v tomto sa velmi nevyznam...
A zse pri najhorsom, mozes si podat danove priznanie s prijmom 0€... ved ked nemas, tak nemas... nevymyslis si, ze si zarobila 😎

Ozaj babule uz ste videli, ze Next posiela aj na SK...? len som kukala tie ceny a neviem podla akeho kurzu pocitali € vs. Ł 😒

pancake
20. únor 2010

saska samozrejme. kazdy rok.

pancake
20. únor 2010

kisska vdaka za radu. ale akosi s nou nekomunikujem. to sa jej len teraz zahmlilo tak mi to omylom predlzila. aj palinovi.
no a baby dnes mi povedal sofer co nam bude viest veci domov ze uz nikdy nepride, takze nemam ako odvliect rarohy domov. 😢 😢 a baby z mojho mesta maju u mna nakupene veci a ja som im slubila ze im to prinesiem.len teraz neviem ako. do prdele. ☹ ☹
ale co moje veci? chladnicka,mrazak, 15 krabic velkych od televizora,posielka,detska stolicka,tlaciarne...... no boha. 😔

pancake
20. únor 2010

kiss daj si narodna banka slovenska a tam kalkulacka. ja ked kupujem babam, tak podla toho kurzu idem.lebo neviem aky je kurz. tak to beriem takto. 🙂

pancake
20. únor 2010

kiss a kde to vidis ze vozia na sk??

kisska
20. únor 2010

uz mas aj slovensku vlajocku medzi ostatnymi na spodku... pisu, ze doprava je za 5 €, ale ukazuje mi aj iny katalog, nez ked som v UK...alebo sa v tom len neviem vyznat? 😒

beruska2x
autor
20. únor 2010

a k nam porad nic 🙄 to je pekne teda 😝

u nas dneska po dlouuuhe dobe svitilo slunicko tak jsme byli se Simou venku poradne 😵

akorat me teda dneska nastval, sebral mi bryle a ulomil mi nozicku 😝 takze vypadam jak stara babka s rozbityma brylema, takze ve stredu pomazu na ocni a k optikovi 😉
sice jsem se chystala uz dlouho si udelat nove ale ted se mi nechtelo kdyz on mi je tak drasa no.. aj eto rozhodnuto 😀

saska.t
20. únor 2010

zuzi my robime totiz danove v nemecku, na sk nemam dobod 😎
beru aspon budes mat krasne nove bryle, mala dokonca vzdy ked vidi babi na skype tak krici blyyyyle 😀

saska.t
20. únor 2010

to mal byt dovod 😀 😀 nie dobod 😒

beruska2x
autor
20. únor 2010

vid 😵 taky se tesim 😉

no jo deti to fascinuje.. 🙂

saska.t
20. únor 2010

no mala je do bryli uplne zalubena uz som jej vyradila jedny slnecne ktore moze manglovat, ma ich vzdy v aute aby sa v sedacke nenudila lebo poslednu dobu tam len jaci a najnovsia moda je, ze sa nechce kupat 😠 musis jej dat penu do kupela, inak tam nechce ist a jaci 😠 🙄

beruska2x
autor
20. únor 2010

😀 aspon usetris vodu 😉 to Sima zese rve kdyz mu nechci pustit sprchu, u nas by mohlo tyct Labe jen pro nas 😀

nic si z toho nedelej, my si zase chodime k sousedom pujcovat psa 😅 maji mopse, Sima ho miluje ale muzeme jen kdyz R neni doma, ale jinak u nich stoji za dverma a breci ze chce haf 😖

saska.t
20. únor 2010

no kukni na facebook mam tam video ako mala vysava 😀
jaj psov mame dvoch takze to pre na nie je vzacne 😀 a myslim ani u kiss

beruska2x
autor
20. únor 2010

😀 nojo, to mi je jasny ale Sima se rano vzbudi a bud vola tatu nebo psa 😀

az nabere trosku rozum tak si kupuju novy vysavac, tenhle bude naprosto zdevastovanej 😀

pancake
20. únor 2010

saska ale podla zakona mas podavat danove aj na sk. ja podavam aj tam aj tam... 😉

pancake
20. únor 2010

mimochodom tu v Uk si musis aj vodicak zmenit na ich. 😝

saska.t
21. únor 2010

zuzi, ak zijes v zemi EU a mas medzinarodny /EU/ vodicak, nemusis menit nic staci si precitat EU zakony a to sa tyka aj danoveho , si povinna podavat danove len v state v ktorom zijes, pretote ti nemozu danit veci 2x to by si musela zarabat a zit v 2 statoch naraz 😉 zakon prikazuje podavat danove v state v ktorom zijes 😉 alebo vykonavas pracovnu-zarobkovu cinnost, preto nemam dovod podavat danove na SK nic tam nevlastnim ani nevykonavam zarobkovu cinnost 😀

beruska2x
autor
21. únor 2010

zuzi prece neplatis 2x dane 😕

saska.t
21. únor 2010

tak ja sa picnem, mala vstavala o 6 a ani zaboha nechcela dalej spat a teraz mi odpadla, no to som zvedava co budeme robit do vecera 😝 no to bude krasny den 😠
neviem co sa zasa rozhodla tak skoro vstavat ale lezie mi to na nervy 🙄

beruska2x
autor
21. únor 2010

sasi ja mam taky nervy v pr.. neche spat poo, no nejedl temer nic, jeci u kazdy kraviny desdesdes 😝

saska.t
21. únor 2010

beru neuveris mala ma teplotu 38 asi ma jebne len je tepla a trosku cervena ale bez priznakov choroby 😝 je ujacana vobec neviem ci su to zuby alebo bude opät chora, no mna fakt jebne ja nemozem z roboty a D tiez uz nie ☹

beruska2x
autor
21. únor 2010

to ti nezavidim 😖 u nas odpo malinko lepsi, chodil tu s krajickem suchyho chleba jak socialni dite 😀 ale skoro celej ho snedl....
prujem uz nema, pije jak duha ale jidlo teda hruza... uz nevim co mu nabidnout, udelal jsem jim ke svace livanecky a asi 3x si kousnul 🙄

v puse nic napuchly nema, obcas tam strka prst ale nic extra tak taky nevim... navic jsme se nedostali ven, huste tu snezi 😢

saska.t
21. únor 2010

uz ma to fakt nebavi, stale mame len smolu 😠 mala jedla normalne, no uvidime co do rana bude som fakt znechutena 😝

beruska2x
autor
21. únor 2010

to jo 🙄

no Sima furt jen polehava.. ☹

saska.t
21. únor 2010

aj elli je taka nijaka chce sa mi niekomu jebnut aby sa mi od zurivosti ulavilo...

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru