Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

beruska2x
autor
29. lis 2009

papa pujdu taky 😉 mam toho dost 🙂
dobrou

beruska2x
autor
30. lis 2009

jeste spite???? 😀 😀 😀 😀

my jsme malinko poklidili - luxuju kazdy den 😝 a po obede , resp. po spani jdeme pryc tak zaskocim vecer 😉

kisska
30. lis 2009

Ahojte babulky,
sasi dik za recept, idem to hned uvarit. Nechcite vediet, ako vonia nasa domacnost - cesnakovo-cibulovo 😉 a este ked aj prdkance budu do toho.... 😝 ... teraz sa mi do toho piect asi neoplati, to budem asi az potom, ked budem mat vytepovanu aj sedacku a vsetko mi bude VONAT 😉 😉 😉
jaaaaaj zuzi neznasam ten pocit, ked som tak velmi nadsena z niecoho, co moze dopadnut skvele, ale este to vobec nie je iste 🙄 uz sa bojim sklamania, ale ten domcek znie super, aj cena vyzera byt ok. Vcera som pozerala tu relaciu s Vostinarom, ked hladaju byty pre ludi a videla som poschodovy domcek s celkovou rozlohou 90m2 - veeeeeeeelmi malinke, lebo hovorim, ked si vezmem schody+chodby, tak to by bolo LTT aj pre prizemny. Ja mam teraz 3i byt skoro 80m2 + balkon 60 + 2 pivnice dalsich cca 25m(chrust sniva, ze si tam raz spravi hernu 😎 )

kisska
30. lis 2009

jaaaaaaj babulky moje, Adam sa prave vycikal a aj vykakal do nocnika, taka som z neho nadsena, ze az 😉 Akurat vcera som sa rozculovala, lebo som v Dietati citala clanok o uceni na nocnik a z 3-strankoveho textu som sa dozvedela akurat to, ze vedome cikanie do nocnika dieta prevadzkuje az medzi 2-3 rokom (dovtedy je to nahoda a sikovnost maminy) a k lekarovi treba ist az vtedy, ked sa v noci pocikava v 5tich rokoch...

kisska
30. lis 2009

Inak som stale nadsena z mojej nedelnej aktivity... uz vazne, keby sa dali cez net nakupovat aj potraviny (aj u nas), tak uz ani nemusim vychadzat z domu. Dokonca som nasla aj obchod s matracmi aj s takym matracom co chcem pre maleho do novej postele. Tiez som ho objednala a pride mi az domov. Velmi dobre stranky (ked budete nahodou niekedy potrebovat) mojmatrac.sk a zdravotnematrace.sk, velmi podobna ponuka, slovenski vyrobcovia. Akurat ten prvy je lacnejsi, ale platite dopravu, ale oni robia znacku Materasso a tu ma maly v postielke aj teraz, tak som mu vybrala aj podobny velkacsky matrac (PUR pena s kokosovym vlaknom, zimna a letna strana potahu). Ked som vyberala matrac v predajni s nabytkom tak tam sa ma teta pokusala presvedcit, ze novinkou su teraz matrace so "zenskou" a "muzskou" stranou (hladala som letnu a zimnu) - a su vraj rozne tvrde... to tiez nechapem 1. ked mam radsej trvdsi matrac, tak mi je makka strana naprd a 2. ked uz chcem pre mojho chlapa inu tvrdost, tak to asi tazko vyuzijem na jednom matraci (vrstvenie: rost - chlap - matrac - zena???????) alebo ako to mysleli? ☹ 😀 😅

kisska
30. lis 2009

berus dobre ranko - uz to chvilu vyzeralo, ze si pisem sama 😉 Pozerala som tie dekoracie na zakusky a uz viem, co mam hladat, hlavne na tie suhajdy sa mozem vyblaznit aj umeleckejsie, nez len s lentilkami 😉 😀

kisska
30. lis 2009

a zase si pisem sama...

pancake
30. lis 2009

kiss uz som tu. maleho som ulozila o 20 minut neskor ako zvycajne a uz mi nechce spat. tak vykrikuje postieky.bola som na navsteve a zabudla som sa. 😔
nemam ani vyvesane pradlo a mam robit gulas, ale nemam leco. musim pockat kym p. z prace kupi. tak mam veget.
a vy co nove?

kiss domcek bude ok, len sa mi zda malo 400m stvorc. a je na dedine 7km od nasho mesta. 🙄 a ja mam podmienku v meste. a nema ani pivnicu ani garaz. 🙄 🙄 🙄

pancake
30. lis 2009

berus kiss saska kde ste??? zeny no dajte si prestavku na kavu.

inak som boa u tej kamosky a davame si vzdy kostovky ktora co navari. tak som jedla palacinky na slano plnene sunkou,porikom a syrom. mnam to je zradlo. dobrota. asi to niekedy vyskusam. ja som jej v sobotu davala bryndzaky a tiez odpadla ze aka dobrota. /ona je polka/
tak som zvedava co navadi na buduce. uz teraz som hladna. 😀 😀

pancake
30. lis 2009

tak si idem pri vas aspon vyvesat to pradlo ked ste take ohladuplne a nevyrusujete ma pri domacich pracach. 😀 😀 😀 😀 kde ste???? 😕 😕 😕 😕

pancake
30. lis 2009

hotovo. 😎
len este ten gulas.... 😠 😠

kisska
30. lis 2009

zuzi 400m je na robotu, kosenie travnika kazdu sobotu celkom dost 😉 zalezi od teba, ci chces aj mrkvu a paradajky 😉 A 7 km prejdes aj na bicykli, tolko mas urcite aj u vas, kd chces prejst z jedneho konca na druhy 😉 a ked sa ti budu pacit aj fotky, tak nie je o com... jednoducho sa ti to musi pacit 😉

pancake
30. lis 2009

kiss 400m je fakt malo. 2 metre pred domom a 4 za domom. podla mna je to bieda. ja vam potom poslem aj fotky ked mi posle ten chlap. slubil ze dnes alebo zajtra.
ja mam trosku obavy z tej dediny ale ked nebude ine riesenie tak pojdem aj do toho.
ja teraz tu byvam na dome. som tu 5 rokov a mame 400m, no ale to aj pes by na tej zahrade dostal klaustrofobiu. zda sa mi to velmi malo. zrovna vcera sme to s p. merali. 😠

kisska
30. lis 2009

mnaaaaaam a ja hladna jak vlcica - ale zase dobry den, maly s psicou su vyvenceni, dokonca tu aj slnko svieti, psici som konecne vycistila aj usi, maly je napapany a v postielke... Ked sa teraz natlacim aj ja, tak budem tiez zrela do postele 😉
Vcera maly spal cez den asi 45 minut 😖 , tak vecer hned po vecernicku zacali s tatom uspavaci ritual a pred pol deviatou uz bol v postielke a dokonca na 1x 😉 A dnes vzorne o pol deviatej supky dupky... Len musim vymysliet, co budem varit, lebo to budem musiet zbuchnut este dnes vecer, nech zajtra nemusim nervacit... Inak maly jedol od ranajok az kym sme nesli von v jednom kuse - na ranajky maslovy chleba s medom (cely krajec), pol hodku na to, bananovu vyzivu, a za dalsiu pol hodku si vyliezol na stol a pustil sa do jablka...hlados najvacsi... asi si budem musiet najst sponzora na jeho vyzivu, lebo inak musim zacat predavat veci co mam doma 😒 😎

kisska
30. lis 2009

no ked to mas takto rozvrhnute, tak je to vazne malo... ved ja mam obyvku dlhu 6 metrov... to sa ti ani pieskovisko, s preliezkou, grilom a nafukovacim bazenom nezmesti... mas pravdu...

pancake
30. lis 2009

aj mne sa zda ze maly by zjedol aj klince. rano pekne chlebik,a cele doobedie nic.potom ked sa zobudi o 13.00 tak papa az do 18.00 v kuse. je piate cez deviate. najskor musim nakrmit jeho, lebo potom by chcel to co mam ja. a aj tak mu vzdy dam zobnut z mojho. aj ked iba zemiacik alebo suchu ryzu. to len tak na kostovku.zistti ze mu to neberie, tak potom uz mu nevadi ze ja sa napchavam. on aj ked zbada plny tanier, tak uz bezi poslusne do svojej stolicky. tam sa usadi a caka 😀 😀 😀

pancake
30. lis 2009

veru nezmesti. to ma iba serie. ten pozemok okolo toho a neda sa ani pristavit garaz. to uz by som namiesto zahrady mala iba balkon 😠 😠

saska.t
30. lis 2009

cauky kocky

tak my sme sa vratili z predskolky.... malej sa celkom pacilo ani na mne nevysela, ale.....
pani vychovavatelka bola velmi mila a sympaticka ujo vychovavatel sa D nepacil, povedal ze mu je nesympaticky a nevie si predstavit ze bude malu prebalovat a drzat na rukach 😅 takze neviem ci mu nahodou nevadi to ze v zivote elly uz nebude jediny chlap, alebo ze mu na nom nieco vadi a ma zleho tusaka 😅
a za druhe, bolo to tam celkom stare vybavenie take osuntele, ale zase som sa naucila, ze krasa nie je vsetko a väcsinou je to len pretvarka 😎
inak kazdy den chodia von bud do lesa alebo na hospodarsky dvor... jedlo funguje tak, ze varia rodicia, jeden na kazdy den donesie pre vsetky deti papku, vsetko musi byt z bio a bezmäsite, aby s tym niekto nemal problem, vychadza to ze 1x za 2 tyz. uvarim pre 6-7 deticiek a takisto velke upratovanie 1x za 2 tyz. s detickami co mi pripada celkom mile, je to tam take rodinkarske ... ale ked si spomeniem na slovenske statne skolky tak je to asi rovnake... tak uvidime zajtra idem s malou na cele doobedie aby sme vedeli ako to tam funguje 😉

kisska
30. lis 2009

jeeej to vyzera super.
Inak sasi k tym chlapom... ked som sa rozhodovala akeho pediatra pre maleho, tak som si vyberala dokinu v dedine z jednej strany, alebo doktora v dedine z druhej strany... Priznam sa, ze som vtedy tiez dostala hysak, ze si neviem predstavit, ako sa bude chlap starat o moje dieta (aj ked chlapca). Dnes ma to uz preslo, jednoducho su chlapi, ktori k tomu maju vztah a ti ktori nemaju az taki silny, si to nevedia predstavit 😉
A osumtele veci - no neviem si predstavit ako dlho moze vydrzat nieco nove, ked sa s tym denne hra niekolko deti... keby ich to nebavilo a lezalo to v kute, tak to asi dlhsie vydrzi. Ak to tam bolo hlavne ciste a bezpecne, tak to znie fajn 😉 A co cena?
A mala sa tvarila ako?

kisska
30. lis 2009

zuzi tak adamovi nevadi ani sucha ryza a musi jest to, co mam ja, alebo tatino(alebo aj aj)...jedina cesta je jest spolocne a spratat to skor ako on 😉 alebo nenapadne...

pancake
30. lis 2009

no ved aj malemu chuti sucha ryza. a aj varene zemiaky. aj cestoviny mu chutia viac ciste ako so smotanou.
u ked mame rovnake jedlo, tak jeme vsetci naraz. ale ked navarim nezdrave, tak musim najskor nakrmit maleho /detskym jedlom/ a potom jeme s p. a hned samozrejme zacne pytat, tak mu davame len prilohu. a pochutnava si aj na tom.lebo je stastny ze moze to co aj mi. 😀

pancake
30. lis 2009

saska ta skolka vyzera v pohode. vyskusaj. 😉

no a maleho som dala spat o pol hodku neskor, tak mi spal iba hodinu. zobudil sa ako vzdy o jednej. 😖 😖 😖 este ze uz mam vyvesane pradlo, umyty riad a varim zaklad na ten gulas. 😎

kisska
30. lis 2009

no dieta sa hlasi... tak sa odhlasujem 😒

saska.t
30. lis 2009

tani cena je 164 euro, plati sa totiz za cely tyzden ci tam dieta je alebo nie, to uz je na mne kolko razy ju tam dam... takze musim co najskor najs 100% robotu aby sme to uplatili, lebo ked budem sediet doma narusi nam to rozpocet, kedze tu uz materska po roku nie je ... mala sa tvarila v pohode ani nebola zakriknuta hned isla k hrackam aj k detom ale stale ma sledovala ci som tam 😀 aby sme nahodou nezdrhli 😀
zajtra vam napisem dojmy z celeho doobedia....

saska.t
30. lis 2009

kocky, tak mala zacala ofrflavat uplne ovocie 😠 na olovrant zbuchala par cherry rajcin a kusok jablka a nic ine nechce, banan ma nakrajany a iba mne ho ponuka... asi jej ho dam na veceru s bielym jogurtom aspon nejak ho zuzitkujeme, vtedy ho zje bez problemov, jedine co zbucha za kazdych okolnosti je hrozno 😔

sebestka222
30. lis 2009

Ahoj ženy,snad nevadí,že jsem zde vstoupila,ale mám dotaz-máte někdo zkušenosti s umělou výživou???Co doporučujete a naopak co stojí tzv.za prd??Mám měsíční holčičku,zatím máme Nutrilon,ale myslím si,že nic moc??děkuji a zdraví vás Kateř

saska.t
30. lis 2009

sebestka kazdemu vyhovuje nieco ine, my papame hipp a boli sme vzdy spokojne takze je to o skusani co vam pasne 😉

pancake
30. lis 2009

sebestka hlavne ti chceme povedat ze davaj IBA mliecko minimalne do ukonceneho piateho mesiaca. potom zacni s prikrmami a ko mrkva, zemiacik a brokolica. ale postupne. to uz si pozri v teme Prve prikrmy 😉
tam ti Kisska a Saska rady poradia, ze baby. 🙂

kisska
30. lis 2009

sebestka presne tak, kazdemu dietatu chuti nieco ine. V lekarni ti poradia aj podla toho, ci vas trapi brusko, alebo reflux, pripadne alergie 😉 Mnoho deti "fici" na klasickom Sunare, niektore deticky to zapeka...

beruska2x
autor
30. lis 2009

jezis holky vy kecate 😀 😀 😀
ja jdu umejt nadobi, mam tam toho za 2 dny 😅 aty blby formicky 😝 a navic jsem R slibila neuvazene bramboraky 🙄
ale 100% prijdu 😉

Simovi jsem ted uvarila dusenou mrkev na maslicku s kotletou a udelam mu k tomu asi testovinu pac bramborovou mel dneska polivku.... 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru