Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

beruska2x
autor
22. led 2010

zuzi tak si to uzij 😉

dohodly jsme se s kamaradkou ze pujdeme za suchej chleba a namazeme se az tam 😀 😀 😀 😀

R se nekdy chova jako vul....mysli si ze mam svatou trpelivost a ze mi nikdy nemuze dojit 🙄

hoplky tak papa ja jdu zkontrolovat veci at zase neco nezapomeneme 😉

pancake
22. led 2010

pata no len len sa to da vydrzat ale dnes bude iba na 2 hodiny. mala stale place iba ked ju mam na rukach a prechadzam sa s nou vtedy nie. takze nemam kedy samkovi ani snurku zaviazat. fakt je to strasne ale oni nemaju na vyber a ja to uz 2 mesiace vydrzim aspon si privyrobim. no a o hodinu pride p. z prace tak sa bude starat o samka a ja o ameliu. ona je este moc malinka.ma 10 mesiacov a ledva sedi. a moj krpec zase jej berie vsetko z ruk. tak sa hasteria vkuse. 😠 😠

saska.t
22. led 2010

ahoj kocky

tak dnes to bolo opät o nieco lepsie, boli v sportovej hale a ucitelia im hodili asi 100 lopt roznych velkosti a moje dieta viac nepotrebovalo a na mamu si ani nespomenulo 😠 😀
na ,mna dolahla nejaka zimna unava, je mi celkovo dost nevolno, hrdlo ma stale boli a nemam energiu na nic a bordel tu je ako v pr.... 😅 pradlo na susici vysi uz tyzden a ja furt nic, moc mi zatial nesadla ta zmena rezimu, musim si zvyknut 😉
Myslim, ze vas tu uz cez vikend nezastihnem, tak vam prajem vsetkym krasny vikend a ja sa mooooc tesim, ze zajtra nikam nemusim a v nedelu tiez, len budem oddychovat 😀

kisska
22. led 2010

Ahojte babulky, ja tu mam odvera maminu, tak vas nestiham, lebo mam konecne cas na normalnu robotu. Sa mi dnes podarilo uprata kuchynu, ze aj mamina hovorila, ze aka je zrazu velka... no teraz to uz ani nie je vidiet, lebo som robila bravcove na hriboch, pre maleho sote s brokolicou a teraz som dosmazila sisky. Vcer ana plavani mi jedna mala urobila taku chut, ze som jej ju skoro zobrala z ruky 😎
Bola som vcera aj na kontrole a som tak celkom v strese, lebo mi dal doktor na vyber - mam indikacie ist rodit cisarom v 38tt, co je pre mna termin 8.2. (vtedy doktor sluzi v nemocnici) - vek, mozna preeklampsia, ruptura...ale zatial je len pravdepodobne riziko. Mozem ist skusit aj normalne, ze keby sa cokolvek skomplikovalo, tak dame potom sekciu, ale to je verzia, ktorej by som sa rada vyvarovat... alebo ak sa nic neskomplikuje, tak porodim normalne, ale z toho mam paniku a nemam ziadnu kondicku... Poradte... ved prirodzeny porod je predsa len o niecom inom, ako ked vam dieta v nemocke len daju do ruky... Ale zase ked ja som mala vyborny cisarsky, bez komplikacii, kojenie sa rozbehlo bezproblemovo...
No mam na rozmyslenie tyzden. Jaaaj inak mala ma 3100g a monitor sme mali super 😉

Berus ta postel je krasna. Nam dnes konecne priniesli vymenit Adamovu, ktoru sme objednavali koncom novembra a tesne pred vianocami nam ju sice doniesli, ale v inej farbe, tak teraz mame konecne definitivnu verziu. Akurat ze prisli zrovna vtedy, ked Adam spal, tak som ho musela prenasat k nam do postele, ale samozrejme uz nezaspal... nastastie je v dobrej nalade. Vlastne pri babine uz druhy den... Konecne dnes povedal traktor (takto) 😉

Sasi - ty si naordinuj dobru cokoladku, pohar niecoho mnam (ja som ficievala na Garrone Cherry), masaz od D a horucu sprchu (v inom obdobi by som ti povedala, ze vanu so svieckami 😉 )

Ozaj, cez vikend idem skusit Chilli Con Carne, tak drzte palce, nech nemusim objednavat pizu 😉
Krasny vikend...

patricia1971
23. led 2010

ahojte 🙂

sasi super,že malej sa tam začína páčiť 🙂 no choroba je sviňa,treba to trošku aj vyležať 😝

kiss no to je ťažké,ja som rodila 3x normálne,bez nejakých epidurálov,a prežila som....mám aj kamošky,čo prvé išli cisárskym a druhé už normálne,nemali žiadny problém....ide asi o to,či ti urobia cisársky len tak,keď nemáš bolesti,čo je podla mňa super, lebo keby ťa mali nechať trápiť sa v bolestiach a potom šup cisarák,tak neviem,neviem....no je to určite ťažké rozhodnutie,ale pokial si sa po cisaráku cítila dobre a zvládla si to,tak by som asi na tvojom mieste išla zas tak 🙂 🙂 🙂 ale všetko je len na tebe,lebo určite každá máme na to iný názor 😵 a mliečko sa ti spustí určite,to sa neboj,hlavne vela tekutín vtedy a budeš kojiť odušu 🙂 🙂 🙂

pekný deň všetkým prajem,u nás je zima ako na Sibíri,ani neviem,čo budeme robiť cez deň,hlavne chcem pretriediť Lili oblečko,lebo má plné skrine a polovica je jej už malá...a musím kuk do mechov s 80tkou oblečkom,čo mám od kamošky,určite sú tam super veci,mala všetko z AT,tak uvidím 🙂 🙂 🙂

saska.t
23. led 2010

Ahoj kocky

tak my sme mali nadranom "action" mala dostala o 2,30 mlieko a rano o 5,00 ho komplet vyvratila a vobec netusime preco, bola z toho zlaknuta, lebo za svoj zivot nikdy nevracala, takze nevedela co sa deje a D presne to iste,uplne sokovany co sa deje 😀
Najprv som si myslela ze ma asi crevnu chripku, pretoze mne v noci bolo tak podobne, ale vyzera, ze jej len zle sadlo, hned rano pytala jest a je hrava a v pohode 😉

kiss - ja by som sla na normalny porod s epiduralom - ked mas epi je to neuveritelny zazitok si rychlo fit, nic ta neboli, nehovorit o tych rizikach co si hovorila a tvoj vek 😀 Tie kocky co pri mne lezali po cisaraku vyzerali oproti mne naozaj zle a ja 2 hodky po porode uplne fit a to som rodila vyse 14 hod!!!, mohla som ist domov a kamoska teraz po prvom cisaraku rodila druhe normalne a povedala ze sa to neda porovnat s cisarom, ale je to len na tebe a druhe zevraj idu rychlejsie von....
pati ahoj aj tu je zima ako na sibiri 😀

patricia1971
23. led 2010

no a tretie dieťa to už len vyletí z vás 😀 😀 😀 😀ja som erika rodila vyše 12hod.,desné, Paulínku už len 8 hod. a Lili ani nie 1 hodku,to mi nestihli ani epidurál dať,čo,ledva ma priviazali na stol a už bola vonku 🙂 🙂 🙂
kiss,ako píše saska,aj tie moje kamošky,čo rodili druhé normálne,to porovnali a že to bolo lepšie....len aj ja som ti písala,že je to na tebe,ako si sa ty cítila po cisaráku,lebo fakt,aj čo ja som videla tie baby,tak len len ležali a trpeli a my po normálnom porode sme po 3 hodkách už pomaly behali 🙂 🙂 🙂

pancake
23. led 2010

kiss tak 3kila 10 je super vaha. tolko nemal ani moj maly pri narodeni. 😀 😀
ja som rodila epidural a citila som sa pri tom tak ako teraz ked ti pisem. ani neviem ze som rodila. az ked mi ho ukazali az potom som verila ze som rodila. ja som necitila uplne nic. s p. sme sa normalne rozpravali ako teraz si ja s vami pisem. a mlieko sa mi normalne zacalo tvorit. uplne v pohode.
ja na tvojom mieste by som isla tou cestou ktora je najmenej rizikova. 8.2. 😔 😔
myslim ze je 21.storocie a ak sa da nieco spravit bezbolestne tak preco sa trapit. seba a aj telo.
moj priklad: epi, nenastrihavali ma, ani som sa neroztrhla ani ma nezasivali, a o pol hodinu po porode som povedala ze mozem rodit zase. a ked sme po mesiaci robili tululi mutuli ani som nevedela ze tadial preslo 3 kilove dieta. 😀 😀
najdolezitejsie je mat zdrave dieta, takze neber ohlady na ,,prirodzeny porod je predsa len o niecom inom,,
ako si pisala.
porad sa este s manzelom a uvidis ze sa dobre rozhodnete. 😉 😉

toto je zase nevyhoda slov. doktorov ze vsetko moc komlikuju. v Uk rozmyslaju az ked to na teba pride.skor nie. 😒

pancake
23. led 2010

no a ja mam ameliu a place od pol osmej od rana. teraz zaspala od unavy a viem ze nezvladam dve deti. 🙄 🙄 ak sa zobudi a bude tiez tak plakat, volam jej mame nech si pre nu pride.lebo prosim pekne oni mi vcera zabudli povedat ze ju mam mat na 9 hodin. ona si ju vyzdvihne az vecer o pol piatej. 😠 😠
a ja seriem na cele prachy ked ju stale musim nosit na rukach, a mojemu malemu nemam kedy ani snurky zaviazat
a nie to este ho nakrmit. 😖 😖 😖 😖 on je uplny chudacik teraz ked na neho nemam cas. ale zase je to dobre, nech si zvyka ze na svete nie je sam. 😎

kisska
23. led 2010

No zuzi porozpravat sa s Chrustom je asi take, ze on by mi naordinoval aby som si dieta adoptovala, aby sa nemusel o mna bat 😉 😀
Zatial posledna verzia je asi ta, ze sekcia so spinalom - budem mat malu hned pri sebe a bez rizika. Najhorsie je to u mna asi s kondickou, lebo dnes sa uz bez pomoci ani nezdvihnem, ked si sadnem na zem... dlazku som dnes umyvala na kolenach, lebo k mopu som sa nevladala zohynat a ked som sa uz raz zrutila na zem, tak som sa zdvihla az ked som mala hotovo - 2m2 som umyvala 15 minut - poloha na styroch mi robila dobre 😉

Ja som cisarak zvladala uplne vyborne - sekcia o pol desiatej vecer, o pol jednej mi priniesli ukazat maleho, ked som zistila, ze je v poriadku, zaspala som ako drevo. Rano o siestej som uz maleho prikladala - prve kojenie bez najmensieho zavahania, podvecer uz som stala na nohach a dalsi den som uz chodila a mala maleho pri sebe cely den a dalsi den uz aj v noci... Cipok, ktory som dostala keby som mala bolesti som vracala pri odchode sestricke... 😉

Dnes sme mali u nas skolku, rano sa mi ohlasila byvala kolegyna s 1,5rocnym drobcom a pol hodku na to chrustov bratranec s vyse 2-rocnym diablikom. Trochu chaoss, bordel, panika, trochu kriku, trochu placu... nastastie bez krvi, ale celkom sa mi to pacilo. Decka boli zlate, trosku sa hasterili o hracky, ale dali si povedat, Adam bol vo svojom zivle - hulakal jak na lesy a besnel sa jka dive vajco... A viete co je najlepsie? Ze teraz uz spinka, spolocensky zivot je velmi narocny 😀

saska.t
23. led 2010

kiss - no myslim, ze to nadsenie z tolkych deti v dome ta cochvila prejde 😀 haha ked to budes mat na dennom poriadku 😀 😀
jasne, ty musis vediet, co je pre teba najprijatelnejsia varianta so zdravotneho aj tvojho hladiska, urcite sa rozhodnes spravne 😉
urcite ti budeme vsetky drzat palceky a tesit sa na dobre spravy a prve fotky Barborky 😀 😀

pancake
23. led 2010

tak moj skrecok prisiel na to, ze ked amelia place -ja si ju zoberiem na ruky.lebo ona nic ine neakceptuje aby prestala plakat.
no a maly- mudry ako radio ma teraz hodinu a pol cvicil pred spanim.plakal o 106 az sa dovracal. ako pravidelne. 🙄 🙄 🙄 🙄
tak az teraz zaspal.

kiss neboj rozhodnes sa spravne. a vidis. co clovek to iny nazor. ja si myslim ze vsetky tie porody by si zvladla lavou zadnou. 😉 😉 😉

saska.t
24. led 2010

Ahoj kocky
mam problem a potrebujem pocut vas nazor 😉

vcera som vam pisala, ze mala sa mi po nocnom mlieku pogrcala, ale cely den bola v poho, dnes v noci sa po mlieku zasa posrala a strasne plakala celu noc ako keby ju nieco bolelo ale teraz je opät v poho, lenze v noci mala teplotu 38 dala som jej ibalgin baby trosku sa to zlepsilo ale v zasade od polnoci nespala a ja neviem co si mam o tom mysliet ☹
najprv som si myslela ze zle mlieko kedze sa to odohrava vzdy po mlieku.... D povedal ze dostala odo mna anginu, lenze ona je cez den uplne normalna az do polnoci-nema teplotu, papa, akurat je trosku umrncana... tak som si ja myslela, ze ju boli brucho kedze jeden den vracanie druhy srajda, ale to by zasa nechcela jest a ona si hned rano pytala papat...
Tak zacinam uvazovat, ze su to zuby zadne stolicky, inak si to neviem vysvetlit co vy na to? ani neviem ci ju mam zajtra tahat do skolky, ale ak bude mat opät zlu noc asi ju vytiahnem k Dr. aby som sa uistila 😅

kisska
24. led 2010

Ahojte babulky,
sasi neviem, ale nechcela si skusit mieko jej nedat? Vyzera to naozaj tak, ze jej nerobi dobre... hlavne, ked je rano v pohode a cely den bez problemov... Nebudu to nervy?

Zuzi no radost s takou malou. Tohto sa bojim aj ja, ked maly zisti, ze mala zaplace a mama skace, ze to zacne zneuzivat. A ked si spomeniem na zaciatocne polhodinove kojenie a maly sa rozhodne, ze nieco chce... 😕

A dnes rano je jak odtrhnuty z retaze, odkedy rozdrapil oci, pusa sa mu nezastavila a hulaka jak indian na bizona... mat malu doma, tak sa veru pri nom nevyspinka...aj teraz sa vrtela jak krevetka... az sa Chrust smial, ze aka je smiesna... hlavne ze sa zabavaju... 😉

saska.t
24. led 2010

kiss ako na nervy to nevyzera, ale dnes je dost umrncana a ma 37,5 teplotu co nie je katastrofa.... no ked jej nedam mlieko tak do rana spat nebude, dnes skusim dat novu krabicu, ci nahodou nie je toto balenie pokazene a uvidim, .... ked sa to bude opakovat skocim rano k Dr ☹ ci jej nie je nieco ine... ale zacinam si mysliet ze su to zuby, lebo po jogurtoch a inych ml. vyrobkoch jej nic nie je 😒

saska.t
24. led 2010

tak mala uz nechce ani jest a ma sklenene oci, takze predsa sme asi chori ☹ teplotu ma sice len 37,00 no ale aj tak sme s D skonstatovali, ze nam nikdy nemoze nic vyjst na 1x a vzdy sa vsetko skomplikuje 😠 takze zajtra idem k Dr. skolku odlozime a D si bude musiet zobrat na dalsi tyzden dovolenku aby mohol s malou chodit do skolky a ja uz budem v praci 😖 Niekedy ma tento zivot fakt nebavi ☹ ☹

kisska
24. led 2010

hmmm, sasi to mi je luto... to uz ste ako u nas, ale neboj, bude to dobre. Ked nema teplotu, bude to len nieco prechodne na par dni. Drzim palce...

patricia1971
24. led 2010

ahojte,ja vás zajtra dočítam,len erik ma ne sekundu pustil 🙂 u nás jačanda o dušu,už mám nervy v riti,snáď zajtra bude lepšie,lebo ma picne.....pekný večer a pa zajtra 😵

saska.t
24. led 2010

tak vsetkymi zavermi sme dosli na to ze podla vsetkeho su to zuby 😠 mala nekasle nesopli teplota stupla na 38,2...
poobede zjedla polku biel. jogurtu s bananom, hned som nasadila aj smectu a hnacka to nebola, teraz vecer to uz opät srajda bola a aj nam stupla teplota tak som jej opät dala sirup a hned bola dobra nalada, ale dnes je najlepsia na svete, len na mne lezi... 😅 Teraz zjedla trosku chlebika... No podla vsetkych indicii mi vychadzaju zuby, bud dalsie ocaky alebo zadne stolicky 😝 (kurvy jedni zasrane 😅 )

kisska
24. led 2010

to je ten lepsi pripad...neboj sasi, viac nez 20 ich nebude... vlastne nemalo by byt... 😉

saska.t
24. led 2010

chvalabohu inak by ma uz naozaj jeblo 😠

beruska2x
autor
24. led 2010

Caute holky...
tak koukam prckove nic moc, no u nas je to desne stridave 😉 nekdy je desne roztomilej, umi takovejch grimas a fak t je s nim sranda a pak ho to chytne nebo neco chce a vzteka se ze bych mu zakroutila krckem 😀 😅

ja varim ty fazole a jeste zapekane spagety, zitra si nasi vyzvednou jidlo pro dedu... uz mame pryc postylku 😉

beruska2x
autor
24. led 2010

20 zubu????? zatim mame 8 to se mam na co tesit ☹

saska.t
24. led 2010

beru ahoj my mame len 11 a vyzera to tak ze nam idu dalsie 3 lebo ked som chytila kefku na zuby chytila normalne paniku a pritom ona miluje umyvat zuby-ma elektr. kefku 😀
No co uz zajtra do skolky nejdeme ak to bude dobre pojdeme v utorok ak nie palim k Dr.

pancake
24. led 2010

tak saska to mas tazke.... 😠 😠
nie je ti co zavidiet. moj maly mal toto presne 4 dni. a teraz mu uz iba zostali sople, ale mlieko odmieta stale. aj tebe mala zaspi v pohode aj bez mlieka. vyskusaj. 😉 proste mu ho tyzden nebudem davat a potom vyskusam. ved bude mat jogurty...kase... a dne som robila struckovu na kyslo... on ju miluje. vsetky privarky ma rad...
no uvidis. to je take obdobe,do toho choroba a zuby. ani ty by si nebola ina. ver mi 😉

mne dnes praskli nervy a zhukla som na maleho pri obede az sa p. zlakol a len pokrutil hlavou, lebo videl ze keby otvori usta tak mu hadam aj vrazim.
prcek nechcel jest tu polievku ale bol hladny ako pes. ze on chce iba sam papat. no ale to poznate. cela obyvacka na sracky.... tak som zhukla. no a maly ako keby nic este sa mi smial do tvare. tak som tisko sklopila oci a zatala zuby. 😠 😠 😠 😠

no a dnes sme boli u kamosky aspon som si zarelaxovala. vypila som pohar cerveneho a zjedla kolacik /ako keby som ho dve hodiny predtym nerobila doma/ a je mi fain.p. ide zajtra do prace tak slapem do postele.
packo zajtra holky krasne. 😉

pata ja na teba nikdy nemam stastie. akosi sa obchadzame. 😠 😠 😠 😠 😔

no a pislala mi kolegyna co sa vratila uz v septembri z UK ze doma bieda chudoba, ze keby sa dalo tak sa vrati zase naspat. a teraz mam paniku ze ci ist domov alebo nie. sa bojim ze ani na chlieb nebude.

kiss kolko platite net mesacne???

kisska
24. led 2010

Ahoj zuzi, s tym hukanim je to u nas rovnake. Az na to, ze ked zahucim, tak sa maly rozplace krokodilymi slzami, krici jajajajajaaaaj a ja ho musim este aj utisovat...
Za net mame cca 22€

Ja som dnes robila chilli con carne a asi som to trosku prehnala s chilli 😉 mala bola po nom jak besna, vlnila sa asi hodinu v kuse. Ale ja take mozem cely cas, co som tehu 😀 Akurat pre maleho som odoberala pred poslednou prisadou, ale nechutilo mu to ani tak... najradsej by vyberal len fazule.

patricia1971
25. led 2010

ahojte 🙂

zuzi na obed sem dobehnem,tak snáď budeme mať na seba šťastie...ináč to varuješ tu malú každý deň????ja som tiež nad tým rozmýšlala,ale tiež by som to asi nezvládla mať tu cez deň také dve jačandy 😝 😝 😝 a ja by som na tvojom mieste na SK nešla...prečo sa vlastne musíte vrátiť?????

baby a to fak tolko zubov????? 😕 😕 😕 😕 my máme 16 a to som si myslela,že už je koniec 😝 😝 😝

no ideme sa obliecť a ideme do obchodu,nech sa trošku prevetráme a potom idem upratovať,ako vždy,po víkende...pa na obed som tu 😵 😵 😵

patricia1971
25. led 2010

nikto???? som vás rýchlo pričítala, krpatá spí,tak chvíla klude,dalšie decká prídu za hodinku 🙂 🙂 🙂

beruska2x
autor
25. led 2010

ahoj pati 😉 ja jen tupe cvim, Sima dneska tak rval pri oblikani ze mi duni hlava, pak zase nechtel domu ale v -6 venku cely dopo byt nemuzeme... a to jdeme zitra k zubari to bude narez 🙂

naty.motylek
25. led 2010

ahoj holky jsem tu nová vemete mě mezi sebe

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru