Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

patricia1971
17. čer 2009

ahojte všetky 🙂

kisska ďakujem, chcem skúsiť šošovicu,lebo cukinu máva snáď každý den v jedle 😵 ale urobím to ako ty a určite to ten zemiak zahustí...a šup tam jogurt,tam dávam všade 😵

daskak
17. čer 2009

dobre ranko vsetkym 🙂 🙂
ako ste spali?? my OK boli sme hore len raz 😀 😀 😀 .....
aj my ideme dnes varit sosovicku 😉 ... to zas budu strely 😝 😝 ...

pekny den a poobede nakuknem

patricia1971
17. čer 2009

ahoj dasi 🙂 aj ty varíš tak šošovičku ako kisska????ja dnes skúsim prvý krát dať Hippku,som dostala od kamošky asi 10 flaštičiek,tak skúsim,čo mi malá na to povie,chcem skúsiť,aby som v lete vedela,ked pôjdeme na kupko,či mi to tam bude jesť 🙂
a my sme tiež spali super,tie len 1xmrnčala,no super 🙂 sa nám polepšujú 🙂

daskak
17. čer 2009

pati: boze aby im to vydrzalo.... no ja sosovicku robim ako kiss len nie s jogurtom ale davam smotanu na varenie.... alebo druha varianta je uvarim sosovicku, krupky, zamiacky a mrkvicku spolu a dam za 1/4 lyzicky zeleninkoveho bio bujonu. Je bez soli a dodava uzasnu chut jedlu. Kedze ja uz malemu nemixujem papkanie toto velmi lubi..... 😀 😀

patricia1971
17. čer 2009

no idem dnes do Kauflandu,tak tam pozriem tú červenú šošovicu a zajtra jej to uvarím,nech má zmenu,lebo stále je na obed to isté...mäso,zeleninu a prílohu...ale našťastie jej to chutí 😵 diky dasi 😵

daskak
17. čer 2009

pati ty nerozmyslala si ze skusis dat malej plnotucne mlieko?

patricia1971
17. čer 2009

juuj daši rozmýšľala a kisska tu niekde dávno hodila článok o mlieku,tak radšej nie ☹

dididi30
17. čer 2009

ahojte
veru pati, plnotucne mliecko neskor, teda ja by som nedavala 😒 som citala o mlieku kadecooooo a maly je taky nesokojny po nom, je tazko stravitelne...davam len do varenia 😉
a mlieko sa da nahradit jogruty, syry 😉

daska, tak sosovica? my sme mali vcera fazulovy privarok 😀 dnes spagetky s maskom 😝 🙂

patricia1971
17. čer 2009

ahoj gali 🙂
no ved ja som sa o tom mliečku už radila, kisska poslala super článok,tak bolo o tom všetko písané...ja používam jogurt aj do obedíka...a syry papá tiež 🙂a fazuľový prívarok si robila z obyč.fazule????? 🙂

dididi30
17. čer 2009

ano z obycajnej, ale to pre nas, maly mal spenatik 🙂 trocha davam na take pozor, lebo on ked potrebuje prdnut , tak konieeeeec 😀

kisska
17. čer 2009

jeeeej babule, vy ale mate vonavu temu 😉
ja som vcera dala malemu fazulovu polievku, ale varila som ju podla odporucani vegeterianov - na noc namocena (aj to som jej 2-3x vymenila vodu) a ked som ju varila, tak som tiez 3x vymenila vodu a az potom som pridavala zeleninu, krupy a bujon.
Dasi kde kupujes Bio bujony? Ja teraz davam tie Natur od Vitany, je tam len morska sol, bylinky a olivovy olej, ale asi nie su Bio...

Adam mi vcera vypil cele Acidko (plnotucne pomarancove - som si ho nachystala ja a tatinko, ze ci moze vyskusat, ci ho bude pit - cez slamku ho stiahol komplet cele 😅 ) a dnes to bolo vidiet aj v plienke... taka nakladacka hned zrana. Ale super, lebo vacsinou dava najprv len bobky a zvysok ide neskor... teraz pochybujem, ze mu vobec nieco zostalo 😉

patricia1971
17. čer 2009

ahojte,tak tú červenú šošovicu som nezohnala,môžem dať aj normálnu?????? 😕 😕 😕

kiss no ja som acidko ešte malej ani nedávala,ale tiež skúsim a uvidím 😵

dididi30
17. čer 2009

ahojte 😉
kiss aka vonava tema 😀 😀 😀 😀
no tak ta fazula moze byt fajn 😉
a ozaj ked pises o tom pomarancovom acidku, od kedy sa mozu citrusy? ci este radsej nie? a co cokolada? a take alergenne veci? 😉

pati, jasne moze, tak ju uvar ako pise kisska a nebude taka vonava potom 😀 😀

patricia1971
17. čer 2009

gali tak ju večer namočím a budem zajtra variť 🙂 🙂 🙂
no ja som pri tých prvý dvoch deťoch nebola až takto opatrná,nemal mi kto radiť,mala som len knihu a dokinu a bolo,ale po roku sme im dávali pomaličky všetko,no nemyslím klobásy atd.,ale také zdravé veci...a čokoládu nevviem,to si ja nepamatám 😢

kisska
17. čer 2009

didi citrusy by sa nemali pred rokom, ale to tiez podla mna zalezi od toho, ako zvlada celkovo nove potraviny a ovocie. Cokoladu som zatial davala len raz, a castejsie sa ani nechystam ani nie kvoli alergiam, ale kvoli zlozvyku... cokolada neda dietatu nic dobre... a ked maly zisti, aka je to dobrota, budem sa musiet delit 😉

pati mozes uz aj normalnu... lupana sa moze uz od 10. mesiaca. Dnes mi vypil polovicku obycajneho plnotucneho acidka 😉 Myslim, ze to je skvela alternativa mliecneho vyrobku, co poviete? 😉

patricia1971
17. čer 2009

o zajtra bežím kupovať acidko 🙂 🙂 🙂 mne odmieta jogurty ☹ tak mám nervy,zaato moja mamina robila dnes lokše,tak zjedla jednú celú namiesto jogurtu 😒ale tie lokše sú len zemiak a minimum múka,ale aspon niečo zjedla.....a dnes bola na skúčku na obed hippka,no ale des,zjedla len polovicu,asi jej to nechutilo,lebo vždy jej len varím 😝takže mäsové hippky u nás nebudú 😝ide ku mne akurát svokra,tak večer vás kuk 😵

beruska2x
autor
17. čer 2009

ahojte kocky 😉
pati nic si z toho nedelej, Sima z masovozeleninove sklenicky natahoval na bliti 😅 taky nemam sanci mu to vnutit nani na celodennim vylete 😀
a to ti malal Lili nechce jist vubec?

Sima dnes poprve jedl toustovy chlebik s maslickem a myslim ze docela chutnalo 😉 az jsem koukala jak to mizelo.. zitra zkusim znovu 🙂
u nas teda ale mlicko bude asi dlouho 😵 ma ho moc rad, jeste ho ma 3x denne a v tom roce mu zacnu davat normalni snidane at si zvyka...

kisska
17. čer 2009

berus Adam mi zatial nutrilon odbojkotoval a iny som zatial neskusala. Nechce sa mi velmi kupovat velke balenie, ked neviem, ci to bude pit a z ineho zatial vzorky nemam... ale ranny ritual zatial funguje, tak aspon nieco 😉

erika107
17. čer 2009

caute babulky idem vas precitat :o)) prave som dosla s kauflandu konecne medzi ludmi :o))

beruska2x
autor
17. čer 2009

fakt?? no Sima je na nem od 6 tydnu tak je zvyklej 😅 ja to kupuju uz na kartony od jedny holky z velkoskladu, pac je to o 50,§ na krabici levnejsi 😉 a pri nasi spotrebe 😝

daskak
17. čer 2009

ahojte babenky
kiss: no ja som si ho dala doniest zo svajciarska, mangel tam ma segru tak mi ho doniesla... ale uz sa mi mina, v lete mi donesu novy. Je super davam ho takmer do vsetkeho... podla mna zvyraznuje chut jedla... aj moji rodicia skonstatovali ze akosi viem lepsie varit.. 😀 😝 .. ale som sa nepriznala ze to je bujonom...ak chces poviem ze nech donesu viac a poslem ti ho alebo ti ho v augute donesiem..

pati: z tej hippky si nic nerob... no proste maminka varinajlepsie 😀 😀 😀
berus: aj my lubime chlebik.. na ranajky s masielkom s syrom a pohar mliecka.. ako velky 😀 😀
gali: 😉
eri: 😉

beruska2x
autor
17. čer 2009

dasi a neni to z Nahrinu??

eri to je vec vic kdyz fronta v krame ti prijde jako nej parba 😀

daskak
17. čer 2009

berus: myslis ten bujon?

beruska2x
autor
17. čer 2009

jojo oni maji hafo veci.. 😉

erika107
17. čer 2009

ani si neviete predstavit aka som bola rada ze som na hodku vypadla z domu uz mi zacina z toho kompletne sibat :( a to som len 3 den doma :( aj maly je taky nespokojny lebo bol zvyknuty 2 krat aj viac chodit von a teraz prd sme len doma :( ... ja mu teraz ani nevarim lebo je to zbytocne nechce pomaly nic jest ked do neho natlacim malu hippku tak som mrte spokojna :(

dasi: a to su ake zvlastne bujoniky?

kisska
17. čer 2009

dasi, ked ti nebude chybat, tak budes zlata, ked ho v auguste nezabudnes 😉 ale ked ho nie je dostat aj u nas, tak mi akurat narobis chute 😉 😕

erika107
17. čer 2009

dasi a mozes napisat nazov toho bujonu v septembri dojdu známy z nemecka tak im poviem aby skocili do svajciarska maju to kusok :O))

daskak
17. čer 2009

babenky to je taky vo velkej kilovej krabici a si ho naberam kolko potrebujem lyzickou

beruska2x
autor
17. čer 2009

http://www.just.cz/produkty/speciality_nahrin_b/

maji soli, koreni, bujony, je to prirodni a pra dobre ale taky asi drahe 😅 my meli asi 2 veci... ale zase bujon treba pro maleho vydrzi..

kisska
17. čer 2009

eri neuveris, ale aj ja uz mavam obcas take stavy... a to ani nemame kiahne... len na ulici je mrtvo, alebo klebetnice 😒

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru