Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

beruska2x
autor
20. kvě 2010

sasi to ti nezavidim ale zase penizky se hodi a snad bude brzo zdrava ne 😲

to jsem rada ze nejsem sama 😉 Sima posledni dny sezere na co prijde 😀 hlavne s R ty pomazanky ze zdravy vyzivy 😅 asi je budu muset delat taky 😉

no ja si udelam neco nezdravyho az pujde R do prace at ho nestresuju a schovam si to asi v komore 😀

saska.t
20. kvě 2010

beru tu nedostanes viac penazi , ale dostanes viac volna kedze robim len na polovicny uväzok ale aj to je fajn budem 4 dni doma....
sima asi rastie tak musi byt aj pazravec 😉
oki idem do hajan , uz ani na klavesnicu nevidim, tak pekny vecer pa 😉

beruska2x
autor
20. kvě 2010

jdu taky k TV k R pa 😉

pancake
20. kvě 2010

ahojte. diky za rady o jogurtoch.

kiss tak to pekne adamko rozprava. nas samko az tak nie. 😝

baby mame virus hnackujeme tak sa citim uplne nahovno. boze nech to uz prejde. 😢 😢

daskak
21. kvě 2010

ahojte 😉 😉 😉

som myslela,ze dnes sa mi bude dat chvilku tu pobudnut, ale dadko mazas 39 teplotu ☹ ☹ ☹ ,,,,
takze vam vsetkym prajem krasny vikend asned sa mi podari dorazit vpondelok,,, papapa
boctek pre vsetky deturence 😉

beruska2x
autor
21. kvě 2010

dasi at se brzo uzdravi chudacek 😒

ja preju vsem hezky vikend 😉

beruska2x
autor
23. kvě 2010

Cauky kocky, teda vy na to prdite 😀

u nas se malinko zlepsilo pocasi, vikend tedy ok, v SO jsme byli s pradedou kupovat na trhu slepice - meli tam i kachnatka, videli jsme kone, kravicky, takze Sima spokojenej, koupila jsem mu balonek a babi neco dobreho 😉 takze byl v blahu 😀

jen R je protivnej jak hladovej chlap 😅 stve ho co vsechno nesmi, no dneska jsem udelala dusenou mrkev s masem a brambory tak snad to pujde, dokonce jsem nasla buchtu co muze tak uz ji nam upecenou....

koukejte se ozvat, ja pujdu dneska brzo spat, jsem nejak unavena, tak zitra pa 😉

pancake
23. kvě 2010

kuk krasky ako ste vikendovali? my sme boli krmit koniky tak maly prestastny. 🙂 potom sme boli na zmrzlinu a na preliezky tak odpadol ako kabelka. len zakrical z postielky mami love you a uz chrapal. 😀 😀

inak nic nove stale vsetko po starom.

daska rychlo sa uzdravte 😵

beru dieta je dieta. musis to s nim vydrzat. aj mne by sa zisla. 😠 😠

daskak
24. kvě 2010

ahojte babenky 😉
my uz sme bez teploty, len so soplikmi, takze lepsie,,,,,
no vikendovali sme doma, takze vsetko po starom,,,,,, 😉

zuzi: a maly sa nebal konikov??? lebo dadko nie ale patko saich bal strasne ked bol malinky,,,,
berus: no hladny chlapje 100 krat horsi ako male dieta, takze ti neostava nic ine len vydrzat,,,,

ostatne dievcata ahoooojteee 🙂 🙂

pancake
25. kvě 2010

ahojte. no vodicak hotovy tak som stastna ako blcha. po trinastich rokoch som sa pustila do toho znova a za 7 tyzdnov SUP uz ho mam. tak super. 😵 ani som to necakala. 😖

daska maly sa neboji nicoho. iba ja ked vezmem varechu do ruky.je to zivel 😖

idem kuk telku a buvat. ahojte zatial.

beruska2x
autor
25. kvě 2010

Cusik holky,

u nas docela vse v poho 😉 R si dokonce 2 dny uz chvalil obed 😀 😀 😀 😀 😀 a kamosky mi dneska rekla ze jsem hubenejsi v obliceji 😀

no jinak Sima je moc sikovnej, pekne si cisti zuby vcelku uz sam, uklizi odpadky do kose, a za vsechno dekuje 😉 😉

jen z venku chodi furt jak cune, mokrej, spinavej, ze je vsechno nacucany mu nevysvetlim 😅 dneska jsme byli na cviceni
ale nejake organizovani pro nej moc neni, spis blbne s detma ale krepceni na pisnicky nic moc zatim, ale utahal se pekne 😀

beruska2x
autor
25. kvě 2010

zuzi blahopreju 😵

dasi no slava, hlavne ze je lip 😉 a mas pravdu hlad je na R bic 😅 ale zacina se s tim smirovat a ja uz mam v merku vic jidel co se daji jist a dietka nam neublizi 🙂

saska.t
25. kvě 2010

Ahoj kocky tak ja stale len pracujem a este som opät nachcipana tak sa trapim 😝
u nas nic nove len praca a domacnost a mala ale vcera som mala po 1,5 mes. romantiku, sama zo seba nechapem ale bolo to fajn 😀
mala mizacala rozpravat po nemecky a slovencinu zacala vynechavat tak som zvedava co z toho este vznikne 😅 no snad to casom vsetko pochopi 😉

beruska2x
autor
25. kvě 2010

sasi caukyyyyyyyyyyyyyyy 😉 juj romantiku bych si nechala taky libit ale R je jeste nakazlivej a ja mam dostat zitra MS tak to bude nalada 😝 😉

pancake
26. kvě 2010

ahojte. nas maly sa dnes prvy krat vycikal do serblika tak doma oslavujeme a tlieskame mu.

inak beru aj nas je taky neposedny ale radsej nech je betar ako by mal sediet na stolicke cely den a pozerat telku,nie????

beruska2x
autor
26. kvě 2010

cauky zuzi to urcite jo 😵 jen ted v tomhle pocasi se bojim aby to neodstonal a navic uz nemam ty veci ani kde susit, je vlhko, uz susim vyprany pradlo od nedele ☹

beruska2x
autor
26. kvě 2010

ted se tu byl predvest bracha, koupil si novy kolo 🙂 a uz zase nema holku, ja si ty jmena uz ani nebudu zapamatovavat, budu kazdy dalsi rikat Ingrid at v tom nemam hokej 😝

jinak zitra snad prijede kamoska na navstevu a na vikend pujdeme se Simou na kozi farmu, maji tam kozy 😀 ovce, pava, a hafo zviratek jinejch tak at ho zabavim, v nedeli jsme chteli jit na pohadkovou stezku kolem prehrady ale je to taaak nacuvany vsechno ze uvidim.... kdyz bude prset v sobotu tak na to prdim, ...

aspon ze muzeme chodit do MC a tak kdyz je osklivo, 😖az mi skonci MS tak pujdeme zase do bazenu...

bracha bude mit narozky tak jsem vcera delala moji prvni MMF potahovku na dort tak jsem zvedava jak se to povede 😉

eri taky rikala ze se bude venovat peceni tak jakpak ji to asi jde 😕

erika107
26. kvě 2010

ahojcek zlaticka

tak mi sme tu mali minuly tyzden navstevu z nemecka tak som chodila na net len kuknut ci som nieco nepredala :o)...ked dosli som robila prvu potahovanu tortu s MMF juuuuj troska som nervacila lebo sa mi to trhalo resp. sa mi to prilepilo o stol pokazde ale uz viem kde bola chyba mala som to podsypavat solamilom alebo gustinom,,, inac chystam sa robit malemu na narodky ale nemozem stale vypekat lebo som neskutocne pribrala az sa hambim za svoje telo :( ...

a co nove u nas? minuly tyzden sme boli na odberoch pichali ho 3krat behom hodiny ale nastastie Laktatovy test je v poriadku a zatial sa vylucuje mitochondrialne ochorenie :o)) co som moc rada ...cakame na termin MRI a taktiez termin do dunajskej luznej :( ... to je horzne v tom zdravotnictve :( ... dala som nove fotky na picasaweb potom mozete kuk :o)) ...

idem sa vas snazit docitat aby som boal v obraze co noveho u vas 🙂 ...

Inac babulky uz mate premyslene co budete kupovat drobcom k 2 rockom? ja sa neviem rozhodnut chcela by som mu tak vela toho kupit len financie nepostacuju 🙂

erika107
26. kvě 2010

zopar novych fotiek a moja prva MMF potahovana torta

beruska2x
autor
26. kvě 2010

eri cauky 😉 to jsi moc sikovna, hod foto dortiku 😵 ja se chystam na prvni za 14 dni 🙂 ...

no hlavne ze Mati je ok, chudacek taky musi mit tech doktoru pokrk ne 😒

ja chci Simovi koupit Duplo k narozkam...

beruska2x
autor
26. kvě 2010

juj diiiik fotky naaadherne 😉

erika107
26. kvě 2010

berus: a aku budes robit plnku? a ako by mala vyzerat?...

no ja mu chcem kupit stolik a stolicky do izby len problem ze neviem najst s normalneho dreva bez obrazkov jedine v ikea a tie sa mi moc nepacia vyzeraju byt labilne) , potom navlecky mc quena alebo ako sa to pise to cervene auto 🙂 lebo natom momentalne dost ficime :o)) a nalepky na stenu tiez toho auta 🙂 ... potom take udelavatko na ktorom cvicime v b-fite s detickami :o) sa mu to paci :O)

https://www.youtube.com/watch?v=6sfaTWQboKg

je toho vela 🙂 xixi ale co mu z toho kupim je este vo hviezdach lebo nas caka aj pobytovka rehab. cez leto tak do toho pojde dost peniazkov :( ... uvidime :o) ...

beruska2x
autor
26. kvě 2010

eri budu delat ten mramorovy korpus, napln z bile cokolady a smetany a bananu a navrch MMF, budu delat jen kulatou, brachovi k narozkam, chci to zkusit 😉

jinak kamaradka ma ten bily nabytecek z Ikea a je moc pekny a pevny, uplne v pohode na nem sedim i ja 😉

erika107
26. kvě 2010

a tak to som este nerobila ten mramorovy korpus mas recept?

ja chcem zasadne prirodne drevo lebo vsetok nabytok je bud prirodne drevo alebo javor

beruska2x
autor
26. kvě 2010

to vis ze mam 😉

MRAMOROVÝ KORPUS

už tu delší dobu není, tak ho sem dávám, protože je nejlepší, krásně kyprý, mechový a výborně drží:
4 vejce, 210g cukru, 1 vanilkový cukr, 150ml oleje, 100ml vroucí vody, 250g hladké mouky, 1 prášek do pečiva, 2 lžíce kakaa. Je to recept do formy 23 cm, takže na větší přizpůsobíme množství. Ušleháme žloutky s půlkou cukru dohusta, přidáme vodu, olej, poté mouku s práškem do pečiva. Během šlehání žloutků si ušleháme bílky s druhou půlkou cukru v míse, do které pak přidáme žloutkovou hmotu s moukou atd. a opatrně, ale důkladně zamícháme (je lepší dávat těsto do bílků než naopak, jde to líp promíchat). Třetinu těsta oddělit do jiné misky a obarvit kakaem, dávat lžící střídavě dvě světlé - jedna tmavá doprostřed vymazané a vysypané formy. Dělala jsem takto i srdce, jde to se všemi tvary🙂
Nešlehat celá vejce, protože pak není dort tak nadýchaný!
Pečeme 40 minut na 180 stupňů, ve větší formě přizpůsobíme délku pečení. Z pěti vajec jsem pekla hodinu na 170 a byl akorát.

beruska2x
autor
26. kvě 2010

je to z MMB

saska.t
26. kvě 2010

ahoj kocky
tak mala mi dnes uplne odmieta jest a vobec neviem preco...
som sama doma D isiel na nejake posedenie z prace tak aspon sa dobre naje 😀 ja stale rovnako len praca a domacnost no snad sa to coskoro skonci lebo uz mam toho plne kecky

my chceme malej kupit trampolinu aj s bocnymi sietami no a stoji 150 euro tak si to musim premysliet a este taku zebru na ktorej moze hopsat

beruska2x
autor
26. kvě 2010

sasi cauky hele Sima ma ted taky extremy, jeden den mam pocit ze do vseho jen klovne a druhej ze sezere i me 😀 a dneska prisel pred obedem bracha a dal mu lizatko 😝 tak jsem poslala R at mu ho sebere 😀 - nekdy je fajn ze je doma 😉

saska.t
26. kvě 2010

jaj beru lizatko mala tiez len 1x ale odvtedy ho miluje 😀

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru