Deflagyn, máte zkušenost?

klllarinka01
4. kvě 2017

Mate nekdo zkusenosti z Deflagynem? Zajimalo by me jestli to funguje. Gynekolog s tim zadne zkusenosti bohuzel nema..

elaine
17. kvě 2017

Také nemám, tak se připojuji k diskuzi. Něco málo jsem vygooglila, ale je to nový produkt, tak toho moc není.
http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/deflagyn-2... (pak dva komentáře).

venes
22. kvě 2017

Ahoj 🙂 já užívám deflagyn třetí měsíc, pokud budete mít nějaké otázky, jaké to je během užívání, tak mohu podat echo 🙂 Brzy budu mít i po léčbě, ale doktor mi doporučil objednat se na kontrolu až na začátku července, takže výsledky s vámi ještě sdílet nebudu moct..:(

catgump
24. kvě 2017

Ahoj venes 🙂 Prosím právě jsem si ho také na doporučení doktorky koupila. jen nevím jak přesně užívat. Jestli můžu hned nebo počkat až dostanu menstruaci a pak po ní? A taky mám menstruaci delší (7dní) takže to neodpovídá doporučenému vynechání 3-5 dní. Budu moc vděčná za Tvou pomoc. A ještě se zeptám jestli jsi měla nějaké obtíže při jeho užívání?
Děkuju 🙂

venes
24. kvě 2017

@catgump Ahoj, myslím, že můžeš začít užívat hned a nevadí, když pak skončíš v polovině cyklu. 🙂 Mám také delší menstruaci (6 dní) a začala jsem opět užívat až po skončení menstruace. 🙂 Během užívání jsem neměla potíže, ale právě naopak, postupně mě přestávalo nepříjemně píchat v oblasti čípku. 🙂 Občas je nepříjemné, když gel vytéká (výtok je zabarvený do růžova a má poměrně chemický zápach). Aplikace není tak strašná, zavádím doporučenou dávku na noc. 🙂

catgump
24. kvě 2017

@venes moooc děkuju 🙂

klllarinka01
autor
25. kvě 2017

@venes Je to je super, aspoň budu mít nějaké informace. Protože doktor říkal, že je to jedna z možností, jak se zřejmě vyléčit. Bohužel jak je to nový produkt, moc informací mi k tomu neřekl, ani pořádně nevěděl jestli to funguje. Jen říkal, že se to používá 3 měsíce a stojí to cca 1500,- Kč měsíčně. Čert vem peníze, hlavně aby to zabralo, to by bylo super. Tak až skončíš léčbu a uvidíš jak dopadne vyšetření, když tak napiš. Pokud to bude ok asi nebudu váhat a půjdu do toho 😉

venes
25. kvě 2017

@catgump Rádo se stalo 🙂

venes
25. kvě 2017

@klllarinka01 To chápu, taky jsem váhala vzhledem k ceně a pouze krátké době studií účinků, ale já už byla utrápená a vystrašená, takže jsem se rozhodla do toho jít a věřím, že výsledky budou v pořádku 🙂 Ozvu se!

klllarinka01
autor
25. kvě 2017

@venes Přesně to znám, vystrašení, zoufalství a věčný otazník co se s tím dá jako dělat. A tohle mi taky připadalo jako bezva nápad - mazat tři měsíce a je klid! Pevně věřím, že výsledky budou v pořádku! 🙂 Držím palce! A budu čekat na odezvu, kladnou odezvu 🙂)

klllarinka01
autor
25. kvě 2017

@venes A ještě poslední otázka: objednávala jsi to z internetu nebo se to dá sehnat i v lékárně? 😉

venes
25. kvě 2017

@klllarinka01 Kupovala jsem přímo u doktora a měla jsem to se slevou asi 500 Kč, protože chodím do centra pro léčbu rakoviny děložního čípku a můj doktor se účastní výzkumu, takže jsem vlastně součást výzkumu 🙂) Na internetu to myslím ale vycházelo cenově obdobně.

aaajuska86
6. čer 2017

Zdravím všechny, zda-li můžu, ráda bych se přidala do diskuze.
I já mám doporučen deflagyn a nějak moc nepobírám tu 3denní pauzu a menstruaci. Můžete mi poradit? Př. 1.7. začnu aplikovat, 15.7. dostanu menstruaci na 4 dny, pokračuji hned 18.7. - dojedu těch 28 aplikátorů a pak zase dělám pauzu? Nebo od 18.7. si napočítat 28 aplikací? -tzn. rozbalit druhé balení?
Děkuju moc 🙂.

venes
8. čer 2017

@aaajuska86 Ahoj, nene, pauzu děláš podle mě pouze během menstruace, a pak pokračuješ v tom, co máš načaté 🙂 takže před načetím dalšího balení není pauza nutná 🙂

aaajuska86
20. čer 2017

Ještě jeden dotaz, je tady někdo, komu deflagyn způsoboval nějaké potíže? Mám 14 dávek za sebou a poslední dobou mě bolí podbřišek a břicho - jako bych měla dostat menstruaci, kterou však mít ještě nemám.
Děkuji moc.

venes
20. čer 2017

@aaajuska86 Ahoj, já žádné takovéto potíže neměla :( Nemůže to být bolest např. při ovulaci?

aaajuska86
20. čer 2017

@venes teoreticky to být může, ale nikdy jsem to neměla ☹.

catgump
21. čer 2017

@aaajuska86 Ahoj, já hlásím, že také zatím užívání bez potíží.

venes
21. čer 2017

@aaajuska86 Já mám teď taky pocit, že jsem k bolestem při ovulaci daleko vnímavější, proto to uvádím jako možnost.

feiglik
3. črc 2017

děvčata, už jste některá dokončila léčbu a pomohlo vám to?

venes
6. črc 2017

@feiglik Já jsem ji už dokončila. 13. jdu na kontrolu. Zatím nevím, zda to pomohlo či ne 🙂 Dám vědět!

feiglik
6. črc 2017

@venes dobre. Dekuji

lauranika
24. črc 2017

Ahojte, dievcata. Tiez uzivam Deflagyn, cca tyzden. Chcem sa Vas opytat, ci tiez mate podobny problem.. hned ako si zavediem odporucanu davku, zacne mi to vytekat, gel sa mi neudrzi vnutri.. a tak neviem, ci si aplikator nedokazem dat dnu dostatocne hlboko, resp., ci mam malo nadvihnutu panvu.. mam strach, ze gel potom neucinkuje, ked mi takmer cely vytecie von.. prosim poradte, mate podobny problem? Dakujem!

aaajuska86
24. črc 2017

@lauranika zavádím večer a hned potom jdu do postele, ale musím si vzít aspoň slipovku, protože část taky vyteče... Ale hlouběji mi to taky nejde a myslím, že po zavedení zůstávám dost dlouho ležet, než vstanu....

lauranika
25. črc 2017

@aaajuska86 dakujem za odpoved, ja tiez dost dlho lezim, niekedy aj zdvihnem nohy, aby to lepsie stieklo, ale mne to vyteka uz pocas toho ako lezim, tebe asi az ked vstanes, ze?.. potom mam pocit, ze ten gel sa na krcok vobec nedostal :( tiez pouzivam vlozku

aaajuska86
25. črc 2017

@lauranika aha, tak to je divné. Ano, přesně jak píšeš, mně vytéká gel poté, co vstanu. Nešlo by, že bys třeba zašla ke svému gynekologovi a vysvětlila mu, co máš za problém a třeba zkusila jednu dávku aplikovat před ním/s ním? Přece jen je to přípravek dost drahý a dáváme si ho, aby pomohl a ne, aby vytekl. Myslím, že by měl poradit.
Držím palce...🙂

lauranika
25. črc 2017

@aaajuska86 dakujem velmi pekne za radu, ved prave, ze je to dost drahe a chcem, aby mi to pomohlo a nie vytieklo.. zatial sa mi nepodarilo si ten aplikator zaviest dnu cely.. osobne si myslim, ze asi toto je problem, ze ho tam dostane tak z tristvrtiny a neni dostatocne hlboko.. len raz sa mi to podarilo, ze mi nevytiekol.. a mozno mam aj nizky vankus pod panvou, neviem.. chcela som vediet, ci to je normalne, ale ako vidim, asi nie.. :(

venes
9. srp 2017

@lauranika Ahoj, já zaváděla vždy už vleže před spaním a měla jsem podloženou pánev. Po zavedení jsem takhle chvíli ležela a pak jsem si lehla normálně a spala, ale hned ráno po tom, co jsem vstala, ze mě gel také vytékal. Pokud gelu nevytéká hodně, nemyslím si, že je to velký problém 🙂 Přeci jen si tam zavádíš docela velké množství...

venes
9. srp 2017

Holky, tak já už mám bohužel výsledky od gynekologa. Jsou stále stejné a k tomu mi zůstali papilomaviry. Drží se mě jako klíšťata. Doktor říkal, že většinou papilomaviry jako takové odbouráte vlastní imunitou. Mě se to bohužel nedaří a nezlepšil se mi ani nález na čípku. Tento týden jdu na Vinohrady na kontrolu a podstoupím konizaci děložního čípku. Držte mi palce! Já vám držím taky, aby vám léčba zabrala. Tfuj, tfuj! 🙂

klllarinka01
autor
10. srp 2017

@venes ahoj. Dekuji z info ohledne pouzivani deflagynu. Jak je videt asi zase tak super to nebude. Nebo jak u koho. Asi bude chtit posilit imunitu aby se to samo odbouralo. Drzim palce at vse dobre dopadne. 🙂 At uz se to vyleci a nikdy neopakuje 🙂

lauranika
10. srp 2017

@venes ahoj, dakujem za radu, uz aj ja to tak robim, ze si zavadzam gel rovno pred spanim, takze zostavam lezat a pouzivam aj vyssi vankus a gel nevyteka, asi som prisla na to ako sa to robi 🙂 mrzi ma, ze vysledky ti nedopadli dobre, ale urcite dalsim a dlhsim uzivanim to bude lepsie, treba verit a mysliet pozitivne! Drzim prsty, nech konizacia dopadne v poriadku a este raz dakujem 🙂 drzte sa, baby!!!