Dejte pozor na štěnice!

gabrianka
1. srp 2009

s touto haveti jsem se setkala poprve v zivote!moje svagrova se dvema detma se cely zivot taha po podnajmech kdy se ji pred zhruba dvemi lety objevily doma stenice.zavolala deratizatory.svagr,ktery s ni uz dnes neni(ani se mu nedivim)mi vcera rekl,ze je ma doma od te doby porad a o uz ma podnajem zase novy asi rok.samozrejme deratizace uz ji nic nerika a zije s nimi nadale s tema detma..tezko rict co si o teto osobe myslim po tomto co jsem se dovedela (je to spina,silne slovo ale je to tak a to ve vsem).nejhorsi na tom je ze jsou to asi tri tydny co jsem si vsimla na sve dcerce cervenych podivnych flicku co ma na ruce,noze,zadecku....zpocatku jsem si myslela ze je to nejaka alergie zpusobena novym jidlem ktere jeste nemela neboli pracim praskem...hodne duvodu jsem si hledala.byla jsem u lekarky ta mi predepsala tekuty pudr a ze mam pouzivat kapky zirtec na alergii...pred dvemi dny kdyz jsem malou krmila v noci mlickem jsem chytla tri brouky...zapamatovala jsem si jak vypadaly,rano jsem vlezla na net a malem jsem zesilela!STENICE!napsala jsem to svagrovi a ten mi na to napsal ze ona je tam ma porad a ze deratizaci se ani neobtezuje volat(uz spolu neziji,jen byl za detma na navsteve).hrozna zenska ani se ji neda rikat matka!zavolala jsem deratizatory stalo nas to tisicovku jeste jsme museli vyhodit peknou postel na ktere spala dcerka a koupit novou...tolik financi,deti dostipane,v byte divny pocit,vsude ciham at nic zas nenajdu...timto s tou osobou koncim a za muj prah ani necuchne no co rikate na to jak tak nekdo muze zit?kdyby tak vedely ty ostatni holky(jeji kamaradky)a vsichni ze ma doma porad stenice a ze si je kdokoli kdykoli muze odnest s sebou...jen se modlim aby se mi to uz neobjevilo!chudacci moje holcicky.jedna dostipana vic druha min,ja taky ale manzel nejmene.DEJTE SI POZOR NA TOTO SVINSTVO DAM ODKAZ TAM SI MUZETE VSE PRECIST... ☹

gabrianka
autor
2. srp 2009

holky me jako ty stenice docela dostaly.mam dve male deti a dostipane jsou az mi jich je lito...mousunek pokud tohle nerada ctes muzes chodit na jine diskuze 😒 ja tady na verejnosti nevytahuju nic co by nebyla pravda a pomluvy jsou nepravdy...co se tyce te zaloby nad by se dnes max.vsichni zasmali.dnes se uz neresi takove stupidni veci.o svagrove tady verejne psat nic nebudu ale napisu to jeudi do soukrome zpravy...bohuzel to ze svagrova zanedbava hygienu a jeji deti jsou chudacci to by potvrdil temer kazdy z meho okoli ale to uz je pravda,jine tema..timto mym prispevkem jsem chtela upozornit hlavne na to,aby si maminky dali na tuto havet pozor a taky jsem cetla ze se to hodne rozmnozilo...taky jsem dala odkaz na tu stranku stenic aby si to maminky procetli a pripadne stipance u deti posoudily....ja ani dnes v noci nemohu spat porad se skrabu mam uz asi V HLAVE psychicky blok.porad rosvicuju lampicku a sleduju jestli po nich neco nelozi proste je to humus!!jeudi napisu ti...mikulko ja vim ze neprenesi nemoce jeste ze tak..ale i tak je neprijemne vedet ze to mam doma.udat na hygienu nevim co kdyby ji sebrali deti?tohle si asi nelajznu.jeudi moje mala tez ted nastupuje do skolky v zari a je moc nachylna ne nemoce to budem furt nemocni ☹

mousunek
2. srp 2009

gabrianka - to by ses asi divila kvuli jakym blbostem se lidi dnes soudi 😀 a dik za radu az budu chtit jina na jine tema pujdu.
co treba roztoci vysavate casto matrace z posteli kde se roztoci drzeji atd

mousunek
2. srp 2009

gabrianka - si nazoru ze zanedbava deti po strance hygieny, tak dnes uz neni takovy problem na hygienu nebo socialku treba zavolat at to proveri. meli by ti do tri tydnu maximalne poslat vyjadreni

gabrianka
autor
2. srp 2009

mousunek jo protoze namaji co na praci..ja bych na to rozhodne cas ani chut nemela at si o me kazdy mysli co chce...jaci roztoci?ted jsem to moc nepochopila my roztoce nemame a vysavam vzdy vse i tu postel...

shaula
2. srp 2009

Gabrianka, nemyl se, roztoči žijí naprosto všude, stopro je má doma každý z nás 😉

mousunek
2. srp 2009

souhlasim se shaulou

gabrianka - roztoce nejsou videt a to kdyz neco nevidis neznamena ze to neni a jsou jine a jine potvurky ktere nejsou videt, pokud bys mela treba pejska tak muzes vysavat treba kazdou hodinu i tak je doma mit budes.
Pokud jsi na me nastvana, tak se nezlob ja v zadnem pripade nejdu proti Tobe jen by se spis melo poukazovat na tyto skudce nez na lidi co je doma "chovaji" 😉

gabrianka
autor
2. srp 2009

je pravda ze o roztocich toho moc nevim...nikdy(aspon nevedomky)jsem se s nimi nesetkala.kdyz vysavam vysavam vse.ja se s tebou nehadam ja o tom fakt nevim 😒 psa nemame a ani bych ho nechtela.podle me pes do bytu kde je male miminecko nepatri a ani po nem netouzim do budoucna...ani bych na nej nemela cas.mousunek nastvana nejsem zatim nemam duvod.ale asi si tu mou diskuzi pochopila jinak-pochopila si to tak ze si tu resim ucty se svagrovou ale opak je pravdou..jde mi opravdu jen o tu havet a chtela jsem na to upozornit.mouje svagrova na tyto stranky vubec nechodi to je na ni az moc inteligentni ona zna jen icq a seznamovaci servery 😒

mousunek
2. srp 2009

gabrianka - ok v pohode, no ono to tak ze zacatku pochopilo vice lidi, ale ok beru to.

něco málo k roztočům alespon pro predstavu: Roztoči jsou drobní členovci podobní klíšťatům, pouhým okem neviditelní. Jsou dlouzí asi třetinu milimetru.
Roztoči se živí lidskými lupy a kožním odpadem.
Je jich proto nejvíce v lůžku (matracích, polštářích, prošívaných dekách), kde mají vhodnou teplotu, vlhkost a dostatek obživy.
Výživu si ještě doplňují mikroskopickými plísněmi, které se v tomto prostředí také vyskytují.Látka, která alergii vyvolává, je obsažena ve výměšcích roztočů.
Jimi jsou znečištěny nejjemnější částečky prachu, které pak vdechujeme a touto cestou se alergizujeme.

Jeden gram prachu získaného z matrace a lůžka může obsahovat 2000 až 15 000 roztočů.

mousunek
2. srp 2009

a ver tomu ze i kdyz mam velice kvalitni vysavac od vorwerku, tak prisla takova ta co nabizi novejsi a vzdycky vysavaji kousek koberce a kousek postele chvili pored tim nez prisla jsem vyluxovala cely byt vcetne posteli a kresel kdyz mi pak jeste ona ukazala co vysala jeste pak prislo mi ze spat na piskovisti by bylo snad lepsi a to vysavam postele jednou tydne a koberce kazdy druhy den

dvojka
2. srp 2009

holky,vy se za chvíli dostanete až k rybaření 😀

mousunek
2. srp 2009

dvojka - "treba takova stika ze taky skudce" 😀

ale kdyz skudci tak vsichni, ty co jsou videt a clovek o nich vi, tak je-li pri smyslech snazi se s tim neco delat, ale co ty o kterych lidi nevedi a jeste nejsou videt a ublizuji mnohem vic

soanpe
2. srp 2009

gabrianka
tak to si mě pobavila s těma roztočema 😀 😀 😀
konkrétně tímto tvrzením: " my roztoce nemame a vysavam vzdy vse i tu postel..."

roztoče navyluxuješ, ani kdyby ses po... 😅

jeudi
2. srp 2009

tak kazdy nemusi znat vsechno..jj roztoce jsou mrchy jsou z toho alergie..

gabrianka
autor
2. srp 2009

soanpe kazdy nema o roztocich tolik informovanosti jako ty 🙂 takze proste zijem s roztocema hm zajimaveeeee.... 😖

jeudi
2. srp 2009

gabri kazdy zije z roztocema..no vidis ty nevis co jsou to roztoci a ja zas nevedela ze UM obsahuje KM kazdy jsme nak blby 😉 😀

berenika39
2. srp 2009

soan, neboj, dávám bacha, kdyby něco, jsem učitelka....

soanpe
2. srp 2009

holky
já netvrdím, že každý musí znát všechno, ale tohle mi přišlo fak ftipný 😅 😀 😉
roztoči se živý odumřelými kožními buňkami atd, takže postel je pro ně rájem 😒

gabrianka
autor
2. srp 2009

ftipny?a ja bych zas rekla vtipny..no vidis nikdo nejsme dokonaly........

berenika39
2. srp 2009

gabri - to byla ze strany soanpe ironie, možná až sarkasmus, víš? ona to napsala schválně, jakože slovo vtipný s f na začátku je legrace 😀 😀 😀

soanpe
2. srp 2009

gabry sory, le překlep se někdy povede i profíkům
koukni, kde na klávesnici je F a V 😉

ale to je fuk. třeba jsem pobavila jiný 😀 😀 😀 😎

gabrianka
autor
2. srp 2009

berenika ja nevim ale asi sis nasla obet-me abyses do me mohla navazet.a jak to vidis ty??

soanpe
2. srp 2009

já se zas tak vážně neberu 😎
kdo mě zná, ví jaká jsem 😉

gabri, přestaň se cítit jako oběť a bude ti líp 😉 😎

soanpe
2. srp 2009

jdu jinam, tady to vypadá na pěstní souboj 😅

prchááááám

gabrianka
autor
2. srp 2009

sonpe zacinam levou predni a ty? 😎 kasli na roztoce no tak mam roztoce asi me tahle havet v zivote nenapadla tak jsem o ni ani nejak zvlast nepremyslela ani jsem o ni nebadala 😖

mousunek
2. srp 2009

gabrianka - a pritom je nebezpecnejsi nez stenice 😉

gabrianka
autor
2. srp 2009

mousunek ale pred ni bych se obranila ale pred stenicema nee 😀 ☹

emamamamu
2. srp 2009

fuj fuj fuj fuj fuj
ja zila se stenicema nejakou dobu..,...a tohle bych neprala nikdy nikomu, jednu dobu jsem se odhodlavala jit kvuli nim k psychiatrovi...ale uz je to v pohode... 🤐

mousunek
2. srp 2009

gabrianka - jen bojuj bojuj 🙂 nic jineho nam nezbyva nez bojovat a branit nase drobecky.... Nadruhou stranu jsi to mela´svym zpusobem dobre o cem nevis to te nemusi trapit

soanpe
2. srp 2009

mous
taky pravda 😉

gabrianka
autor
2. srp 2009

emamamamu a zlikvidovalo se to po prvnim vystrikani?me to strikali v patek a jeste dnes v noci me kouslo cosi..jsem z toho na nervy nechci jit ani spat.stejne zas nebudu ☹