Dělá se ultrazvuk přes břicho i normálně na koze?

dendulin111
2. kvě 2016

Ahoj holky 🙂 6.6. Jdu k mudr na druhou kontrolu.Ted jsem v 7tt a rikal ze toho 6teho mi vezme krev,musim donest moc a bude mi delat NT screening.No a ted ten dotaz.Manzel by chtel jit moc se mnou ale ja se na to nejak zapomela zeptat 😀 Pak by me zajimalo jestli se dela utz pres bricho i normalne na koze?Muj mudr tam prave nikde nema lehatko jen tu kozu a nevim jaky mi bude delat ten utz jestli i vnitrni a jestli tam teda brat toho manzela...Myslela jsem ze vnejsi utz se dela jen v leze na lehatku.Jezis to je dotaz 😀 😀 ale fakt mi to vrta hlavou 😕

andreaandrejka
2. kvě 2016

Manžel samozřejmě může jít s tebou. Pokud máš pochyby,proč nezavoláš své dr. a nezeptáš se?
. UTZ se dělá bud na koze spodem, nebo přes břicho v leže na lehátku.
Ty by jsi se před partnerem styděla, kdyby ti ho dělal na koze? 😀

eviicka
2. kvě 2016

@andreaandrejka každý doktor to má jinak, u mě jsou jakékoliv UTZ vždycky na lehátku - ale moje doktorka to lehátko má...

te_reza
2. kvě 2016

vnitřní utz se dělá do určitého týdne, myslím že tak do 14, nejsem si jistá, pak by se měl dělat jen vnější

dendulin111
autor
2. kvě 2016

Nene spatne jsi to pochopila😁spodem mi utz dela normalne porad ale zajime me to,jestli ted na tom screeningu se dela utz spodem nebo pres bricho a jestli se normalne delava utz pres bricho na koze?On tam zadne lehatko nema a tak prave tohle me zajima.Jinak urcite tam budu volat jestli muze manza se mnou ale to tesne nez tam pujdu.Jsou otazky co cloveka napadnou az je venku a nema se koho zeptat☺

andelka
2. kvě 2016

Tak u nás se na NT chodí do porodnice, běžný gyndr ho nedělá. A to v 12-14tt a už je to na lehátku přes bříško. Tatínci většinou chodí taky.
Běžné prohlídky i utz u nás jsou na koze,od toho screeningu už i gyndr dělal utz přes břicho.
Jo,na koze bych se před mužem cítila blbe, na běžné prohlídky jsem ho nebrala.

dendulin111
autor
2. kvě 2016

@eviicka no prave to mi porad nejde do hlavy jestli tam pak pozdeji budu lozit s pupkem na kozu na utz pres bricho...

dendulin111
autor
2. kvě 2016

@andelka dekuji za odpoved.Prave mi sestricka rikala ze ten screening mi bude delat primo muj dr.Manzela bych na normalni prohlidku nebrala ale ten utz by chtel videt i ja jsem pro ale na te koze by mi bylo asi taky divne pred nim nejde o stud ale je ti takove jine😀

zuzurox
2. kvě 2016

Jsem už 20t, minule mi dr. kontroloval čípek a pak dělal utz přes břicho na koze, ale něco mu šlo špatně vidět tak udělal i vnitřní utz, v ordinaci lehátko taky nemá, ale je možné, že ho má treba v jiné místnosti, nevím. Jinak na 1.screeningu dělal jen přes břicho a přítel byl se mnou. Kdybych chtěla mohl být se mnou i dřív na vnitřní utz, doktor s tím problém neměl, ale domluvili jsme se s přítelem, že bude na 1.a 2.sreeningu.

andelka
2. kvě 2016

@dendulin111 NT se dělá přes břicho, a pokud tvůj dr nemá lehátko tak to bude na koze. Jo,lezla jsem na ni i před porodem. U nás lehátko je,ale dělají se na něm cardiotokografy na konci tehu.

dendulin111
autor
2. kvě 2016

@andelka dekuji to jsem potrebovala slyset😊

helenkadol
2. kvě 2016

Screening se dělá přes břicho, ale jen pokud je dobrá viditelnost, kdyby nebyla, tak udělá spodem.
Jinak utz přes břicho mi na koze Dr. taky dělal, takže to nebude nic neobvyklého 🙂 Také nemá lehátko (má, ale na jiný účely 🙂)

dadalu
2. kvě 2016

Můj doktor ma taky jen kozu,ale screening dělal pres břicho a pod nohy mi dal na opreni židličku..takze jsem "vystavena" manzelivi nebyla 😀

dendulin111
autor
2. kvě 2016

😀tak dekuju vsem za odpovedi, ujasnila jsem si co jsem potrebovala vedet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru