Dělali jste v bytě nové jádro místo umakartového?

uztotakbude
25. črc 2014

Holky já vím, že to sem nepatří, že je to spíš otázka na Modrou střechu. Ale tady už vás znám, proto radši napíšu sem a snad se admini nebudou moc zlobit. Je tu některá, která dělala v bytě nové jádro, místo starého umakartového? Dělali jste si to sami? Nebo třeba částečně sami? Jak moc to bylo složité? Zvládne to i chlap nezedník? Můj chlap se toho bojí, on vůbec se bojí takových věcí, které nikdy nedělal. Tak mne jen zajímá, máme se bát a raději si vzít firmu? Nebo se to dá zvládnout? A jak postupovat?

blahova_andrea
25. črc 2014

@uztotakbude no já bych si nevzala firmu asi skoro na nic. asi jen na nalití základové desky na barák nebo tak. jinak fakt na nic. ale já mám doma šikulu ze zlatýma rukama, no 😅 odkud jste?

jancip
25. črc 2014

@uztotakbude To záleží vyloženě na chlapovi. Můj muž nezedník postavil v podstatě celý barák sám, ale je spoustu chlapů, co si na to netroufnou. Jsou zase šikovnější na něco jiného. Pokud se Tvůj chlap toho bojí, netlač ho do toho. Zbytečně se pak můžete hádat, když se něco nebude dařit.

uztotakbude
autor
25. črc 2014

@blahova_andrea Z Blanenska.

nadja73
25. črc 2014

@uztotakbude kdyz jsem bydlela sama, tak jsem si na to najala firmu. ono se rekne, jen vyzdit, ale musis udelat nove elektro rozvody, vodu,......aby to nejak vyapadlo (kachlicky, dlazba,...), tak bych na to znovu vzala firmu.

zuzkazuzu88
25. črc 2014

@uztotakbude ahojky,my jsme si dělali částečně sami,ale už jsme měli se zedničením nějaké zkušenosti. Vodu a elektřinu jsme si pro jistotu nechali dělat.Pokud se na to necítíte,vemte si raději firmu.Jistota je jistota 😉

blahova_andrea
25. črc 2014

no to není daleko...že bych se zeptala toho svého, jestli by vám teda neporadil a nepomohl, ale to by musel chtít hlavně ten tvůj. musel by chtít nejen šetřit, ale hlavně taky pro svou budoucnost vybudovat něco vlastníma rukama 😉 nedávno byl ten můj na druhou stranu od brna, někdo tam bude opravovat barák a bude to, jak jsem ti psala u KZ...něco jim poradí, oni udělají, on pak dojede, udělá, co nezvládnout atd atd...záleží, jak to u vás vypadá i časově. pochopila jsem, že byt zatím koupený nemáte, ale uvažujete teda o nějakém, kde by to bylo potřeba. jinak si nemyslím, že by to jádro muselo trvat tři týdny. to mi přijde dlouho. to leda lempl firma a nebo když to dělá chlap po jedné cihle po večerech, když dojde z práce. ale jsem laik, můj ví víc.

barborka09
25. črc 2014

@uztotakbude no tak jestli se toho bojí a nikdy to nedělal, tak ať se do toho raději sám nepouští. Sežeňte si nějakého zedníka který vám to postaví. Když jsme předělávali jádro my, tak jsme měli zedníka, který vše zvládl perfektně. Představa že to děláme sami, tak to nemáme do dneška.

uztotakbude
autor
25. črc 2014

@nadja73 No já myslím spíš jen to zdění. Kachličky sami určitě dělat nebudeme, vodu a elektro taky ne. Spíš jen tu hrubou stavbu, tedy vybourat a postavit zdi okolo.

uztotakbude
autor
25. črc 2014

@blahova_andrea Prosím zeptej se ho zatím tak nějak jak si myslí, že je to časově náročné. No byt zatím koupený nemáme, právě kvůli tomu jádru jsme se zasekli :(

uztotakbude
autor
25. črc 2014

A nebály byste se na to vzít zedníka, který to udělá bez papírů jako fušku? Co když pak zjistíme, že to neudělal dobře a něco se po.ere?

blahova_andrea
25. črc 2014

@uztotakbude no a jak je to vlastně veliké ta místnost? a časově náročné tedy od bourání až po naleštěné kachličky a funkční koupelnu nebo jen čistě ta hrubá stavba?

blahova_andrea
25. črc 2014

@uztotakbude no to právě záleží na tom, koho si na to vezmeš. určo bych brala jedině na doporučení jiných spokojených zákazníků 😉 to je totiž ta nejlepší reklama a ještě zdarma 😀

uztotakbude
autor
25. črc 2014

@blahova_andrea No bude se to dělat komplet, i s kachličkama, vodou, elektrikou, novou sanitou. Takže časový rozsah těch prací mne zajímá tak obecně. A je to klasické bytovkové zděné jádro. co já vím, může mít tak 4*2,5 metru??? Odhaduju.

blahova_andrea
25. črc 2014

@uztotakbude ok, já se zeptám kolik času to tak obvykle zabere. ale ono je teda i rozdíl v tom, jestli prostě někdo nastoupí a fakt bude makat a nebo jestli to bude dělat po práci jako něco na víc. a musí se počítat i s prostoji. musí to vyschnout, vytvrdnout, občas si lidé nemohou delší dobu vybrat třeba tu sanitu nebo se čeká na dodání, někdo koupí blbé kachličky, které praskají a špatně se s nimi pracuje...problémy jsou fakt různé a pak se to natahuje. ale po mém muži teda vždycky zůstala nádherná práce. jsem na něj moc pyšná. všichni byli spokojení, ke každému bych se pak hned stěhovala a hlavně to hned putovalo dál a dál. jako hodinový manžel by se stopro uživil 😀

blahova_andrea
25. črc 2014

takhle dělali kluci koupelnu přítelovým rodičům, taky ji dělal mé kolegyni z práce a teď tchánovcům mé sestry udělal luxusní kuchyni...

jancip
25. črc 2014

@uztotakbude Ideální je poptat se ve svém okolí a dát na doporučení. A ještě lepší je, když je to nějaká parta chlapů, co Ti to udělá komplet. Třeba náš elektrikář s cca dvěma nebo třemi kamarády se vyloženě zaměřují na bytová jádra v Brně. Jeden dělá elektřinu, jeden zednickou, jeden dělá odpady a jeden je obkladač. Dělají v podstatě na doporučení, a když jsem se ho ptala, tak říkal, že mají práce docela dost. Výhoda je, že se mezi sebou domluví a sladí to jak časově tak i jinak.

blahova_andrea
25. črc 2014

@jancip tak to je super, když se dokáží domluvit a rozplánovat si to, aby se to neprotahovalo. to bývá dost často problém i u profi firem. prostě na to dlabou, šéfové jsou špatní manageři...

no a nebo někoho, kdo to umí udělat všechno. jen teda na tu elektriku potřebuješ někoho, kdo může dávat razítka, aby to bylo ofiko správně. natáhnout dráty umí spousta chlapů, ale někdo to musí zkontrolovat a podepsat se pod to 😉 udělat revizi. holky, já bych tam něco opravovala. můj umí všechno a brácha má to razítko 😀 jen teda nemá co bourat a stavět 😅

marecekavendulka
25. črc 2014

já bych se nebála poptat melouchářů,pokud si netroufnete sami..firmy si učtujou pálky..

kronecka007
25. črc 2014

Zrovna jsme ho asi před měsícem dokončili. Měli jsme zedníka, ale manžel tam byl s ním a ještě že tak. Věřím, že manžel by to zvládnul i sám, ale asi by to trvalo déle. Takhle to dělal zedník, ale upřímně několik věcí jsme mu museli říkat, aby opravil a něco jsme si dodělávali ještě sami. Firmu bych si nevzala ani náhodou, protože bych se bála, že budu mít z bytu kulničku a ještě ne podle mých představ. Kuchyni nám montoval pán z Tábora z Jamallu a velká spokojenost. Jsou to nervy, takže se obrňte, ale výsledek je fajn 🙂 Já osobně jsem ale ráda, že to máme za sebou. Jinak jádro jako takové jsme si bourali sami - 2 chlapi a za den hotové včetně vymlácených dlaždic na podlaze. Myslela jsem, že to bude ten největší bordel, ale bohužel 🙂 Kdybys měla nějaké otázky, tak klidně písni zprávu, mám opravdu čerstvé zážitky 🙂

blahova_andrea
25. črc 2014

@uztotakbude tak mám muže doma a prý obvykle to bytové jádro trvá cca 10dní 😉 samotné vymlácení toho jádra se vším všudy prý 3-4 hodiny

ludva
26. črc 2014

@blahova_andrea Škoda, že je tvůj muž tak daleko. Taktéž se chystáme na koupelnu a kuchyň. Už teď jsem z toho šedivá. Se nediv, že mu to jde tak od ruky, když má k ruce takového pomocníčka 😀

blahova_andrea
27. črc 2014

@ludva no s pomocníkem jde všechno hned rychleji, však to známe všechny z domu, že? 😉 😀

japona
27. črc 2014

@uztotakbude Radim někoho najmout, idealne někoho, na koho mate doporuceni. Firma nebo parta (zednik, elektrikar, instalater, obkladac) bude efektivnejsi. Vybourat, odvezt bordel a vyzdit to manzel urcite zvladne, ale zabere mu to x krat vic casu než někomu, kdo to bezne dela, ma na to vybaveni, dodavku na odvoz materialu a vi, co koupit. Do elektra a instalateriny se asi poustet nebude, pokud o tom nic nevi. Nez by to nastudoval, koupil spravny material a vercajk, tak na to vydela, ne? Obklady to samy. Casovy odhad: 1den vybourani jadra, zbytek cca tyden, pokud budete mit vybrane a objednane zarizovaci predmety, baterie, obklady, dlažby atd. Jo a doporucuji platit az po provedeni praci🙂