Dělám si řidičák a vůůbec nezvládám

lipipipi
28. srp 2012

Ahojte všichni. Konečně jsem se rozhoupala a dělám si řidičák. Bydlíme na malé vesnici kde nic není a vše je daleko, třeba nákup problé, manžel do večera v práce a busem s taškami v ruce a v druhé ruce udržet malýho je prostě hrůza. Takže to byla celkem nutnost. Včera jsem měla šestou jízdu. Od samého začátku se hrozně bojím a do auta jdu jak k popravě. Ale od začátku mi to celkem šlo, hlavně rozjezdy instruktor vychvaloval. Včera jsme jeli do učebny, za mnou tři žáci a já za volantem. Velká nervozita a katastrofa, instruktor mi už neradil a já sekala jednu chybu za druhou. Jízda z učebny byla přímo pekelná, pak už jsem vůbec nevěděla co mám dělat. Když se učím tak vše vim, všechny křižovatky dokážu logicky vysvětlit, značky, prostě všechno, ale praktikovat to pak na samotné křižovatce je problém. V tu chvíli nevím co mám dělat dřív jestli řadit, koukat kolem sebe...Koncem září mám závěrečky a před sebou ještě 8 jízd a já si myslim, že za tu dobu to nedám. Instruktor mi říká, že většinou to stačí a kdyby ne uděláme hodiny na víc a bude to v pohodě, ale já z toho mám strašný nervy. Normálně bych se na to i vykašlala, ale když si vzpomenu, že si dojedu kam chci, udělám velikej nákup, nebudu muset táhnou malýho s horečkou několik km busem a pak ještě km pěšky, hodně věcí vyřídím, tak už se nechci vracet tam kde jsem byla - do ježdění autobusem. Tak si říkám, že se prostě musim víc snažit a nebýt ve stresu, ale sakra jak? Připadám si jako úplný nemehlo a bojim se to i někomu říct, protože neznám nikoho kdo by měl takovej problém. A to znám holku, která dvakrát propadla a nezvládla udělat ani tříletej učňák a řidičák má a v pohodě jezdí. A jestli to dám já, bude to doslova zázrak. ☹

pajiskazemlyna
28. srp 2012

@lipipipi
ahojky, já si zatím řidičák nedělám, ale taky to čeká - cca v půlce září ..
Už teď jsem z toho na nervy, protože budu s břichem s někým cizím jezdit v autě a učit se něco, na co jsem napostý antitalent 😅 Přítel je naštěstí tak hodný, že vždycky když je čas, vezme mě někam mimo obec a lidi a učí mě se alespoň rozjet, blikat, umět rozsvítit světla a tak dále, abych si hned na začátku nemusela připadat jako úplný blbec 😅 😅
Vlastně i když do autoškoly ještě nechodím, přesně vím, jak se cítíte ...
Ale stojí to za to a jednou se tomu, jak se nervujeme udeme určitě smát 😵
A je to přesně jak říkáte, prostě dojet si sama na nákup, k lékaři ... kdyby cokoliv .. je to potřeba a určitě se to bude hodit, posílám trošku síly, držte se, určitě to dokážete, jen si věřit !! 😵 😵

lipipipi
autor
28. srp 2012

@pajiskazemlyna moc moc děkuju za podporu! Já už jsem tak vynervovaná, že už to snad víc nejde a jak to víc nejde tak se tak nějak začínám uklidňovat a říkám si, že to prostě dám přeci kdybych to nedala na poprvé tak mám ještě několik pokusů a i když se ty pokusy platí, jednou to snad udělám. To že s Vámi přítel takhle jezdí je velká výhoda, manžel semnou také jezdil a bylo to pro mne velké plus, uměla jsem nastartovat, trochu brzdit..takže první jízda pro mě nebyla tak strašná. A je fakt, že to za to prostě stojí to vydržet a snažit se, protože dojed si kam chci, kdy potřebuju a na nikoho se nespoléhat je prostě k nezaplacení. Já už počítám s tím, že si před závěrečkama budu muset ještě připlatit dvě hodiny navíc, ale on celý kurz mě vyšel jen na 6400kč takže i kdyby mě to stálo třeba tři tisíce navíc tak to pořád jde. Instruktor je naštěstí trpělivý, nikdy nezvýši hlas, vše několikrát vysvětlí, nakreslí na papír...takže ještě, že tak. Být to nějaký nervák tak zrovna včera by mě snad vyhodil 😕

pajiskazemlyna
28. srp 2012

@lipipipi
Tak to je fajn, že máte tak hodného instruktora, doufám, že na takového nějakého narazím i u nás 😕
Já jsem v tomhle ohledu taky hrozný nervák, momentálně si vůbec neumím představit, že někdy budu jezdit mezi lidmi, značkami, přechody, křižovatkami a tak dále 😀 booože, jestli já to zvládnu 😀
Každopádně ta cena za váš kurz je opravdu pěkná u nás se platí 8200Kč + samozřejmě potvrzení od lékaře a třeba jízdy navíc ... no těch 10 tisíc to asi nakonec vyjde 😠
Ale tak co, řidičák je v téhle době skoro nezbytná věc ... když se něco děje, nedá se spolehnout na někoho jiného a už vůbec ne na autobusy ...
Takže už kvůli tomuhle se musíme překonat a zvládnout to ..

lipipipi
autor
28. srp 2012

@pajiskazemlyna no já myslím, že mě to také vyjde na nějakých 10tis. protože jízdy navíc budou asi nutné i když před sebou mám ještě 8 jízd takže třeba to bude stačit, no uvidím. Zítra mám další jízdy tak jsem zvědava jak to půjde. Budu se snažit nebýt nervózní a dělat vše správně 😅

sarkar
28. srp 2012

Ahoj. Já mám řídičák už asi 8 let. Stále neumím parkovat kolmo (tzn. jako máš čáry u obchoďáku), mezi dvě auta prostě nezajedu. Možná bych to i zvládla, ale nesměl by tam nikdo být a koukat na mě. Takže někdy parkuju i dost daleko od místa, než potřebuju. Ale neva, nejsem líná si to dojít. Jinak řídím jen tam, kde to znám, takže znám už všechny křižovatky a vím kde si co můžu dovolit. Samozřejmě ze začátku jsem měla pár nehod, když jsem vlítla do zatáčky moc rychle a skončila nad příkopem. Zrovna minulou sobotu jsem nacouvala do auta za mnou (ale nic se nestalo, takže jsem hrdinsky ujela 😀 ). Myslím, že to zvládneš. Možná by taky chtělo abys měla vlastní auto - my jsme nedávno koupili BMW a ze začátku jsem se s ním bála jezdit, ne ani tak že by bylo drahý (protože nebylo), ale že ho manžel zbožňuje a když jsem s ním škrtla kolama o obrubník tak se mohl poto 😀 Teď většinou jezdím sama anebo když vezu manžela když požil a je to v pohodě. Už si na moje řízení zvykl 🙂

lipipipi
autor
28. srp 2012

@sarkar Ahoj. No parkování...to jako nevim, až na podruhý jsem se naučila rozjíždět do kopce a parkování je tisíckrát horší takže to bude mít instruktor složitý a stejně nevim nevim, už se vidim jak nechávám auto před barákem a manžel až přijede z práce tak ho uklidí 😀 My máme teď zamluvený jednou auto jestli si to teda prodávající nerozmyslí takže svoje budu mít. Není drahý takže kdybych ho někde ťukla tak mě to nebude tak mrzet. Mě je 26let a říkám si, že kdybych do toho šla dřív, když byla možnost na škole tak bych to asi spíš dala. Přeci jen jsem byla hodně mezi lidma, tolik jsem neprožívala různý stresový situace a prostě jsem byla mladší..Pořád jsem čekala oddalovala, ale tak snad to dám. Ještě, že mám podporu manžela. No a jak to tak vidim, ze začátku sama stejně nevyjedu, určitě párkrát pojedu s manželem a pak postupně se odvážím sama. Jsem sama na sebe zvědavá 😕

sarkar
28. srp 2012

@lipipipi Mě je taky 26 🙂 Jeden čas jsem jezdila hodně, pak zase vůbec, teď zase začínám, ale jen na úseku asi 30 km (pohybujeme se mezi 3 menšími městy).
Až budeš muset tak to zvládneš, uvidíš. Hlavně bacha na lidi, já už srazila holčičku ☹ Ale fakt jsem v tom byla na 99,9% nevinně, mohla za to její babička co jí neuhlídala. A navíc jsem to čekala, takže jsem jela snad 20, akorát mi vlítla před auto na kole a než auto zabrzdilo tak jí maličko ťuklo, ale fakt jen trochu. Řvala jak tur, ale spíš z úleku. Zato já byla na prášky ☹ Takže na to bacha, předvídat, koukat za každý auto jestli tam nejde dítě, bacha na přechodech, chodci jsou někdy fakt idioti a nejezdit rychle na mokrý nebo zasněžený vozovce. Manžel ti určitě poradí co a jak.

fista
28. srp 2012

lipipipi Ahoj, já jsem dělala řidičák ve 33 letech můj thdy manžel mi tvrdil, že je to zbytečné, že mě všude odveze ale já se nedala chtěla jsem být samostatná a nezávislá. První jízdy po autoškole byl pro mě horor než jsem dojela byla jsem spocená a klepaly se mi ruce ale vytrvala jsem a dnes už jezdím suveréně každý den do práce. Jak jsem byla ráda, že mám řidičák když manžel od nás odešel za jinou 😉 dokonce jsem s dětma odřídila dovolenou do Chorvatska, takže já radím vytrvat nedát se a hlavně jezdit jezdit jezdit i když máš strach 😀

lipipipi
autor
28. srp 2012

@sarkar Děkuju za rady. S těch chodců a cyklistů mám taky strach když to vidim, no raději když nějakého uvidím pojedu pomaleji abych stihla včas reagovat, to bude jistější.
To muselo bejt fakt hrozný jak pro tu holčičku tak pro Tebe. Ono je to těžký, kolikrát když s manželem jedeme tak jde třeba máma s dítětem a dítě na metry vzdálený od ní a vedle silnice kde jezdí jak s odpuštěním magoři a kdyby to dítě vlítlo na silnici tak máma už nezmůže nic, já tohle nechápu, já když s malym jdu na ulici tak jedině za ruku. A dohadovat se pak, že tam to dítě vběhlo, že máma ho nehlídala jak měla...na nic.

sarkar
28. srp 2012

@lipipipi Jo, mámy si tohle neuvědomujou. Viz ten případ jak nedávno pán na parkovišti nacouval do toho malýho chlapečka. při couvání za sebe prostě nevidíš, někdy přehlídneš i dospělýho natož malýho prcka.
No hrozný to bylo, nedovedu si představit, že bych jela klasicky 50, co se tam jezdí. To je na placku...Já je viděla, na levý straně, vedle nich u chodníku řada aut, holčička na kole (mohlo jí být tak 4-5), najednou zmizela za autem a vyjela mi přímo před kola. Nevím, co jí napadlo, nevypadalo to, že by chtěly přecházet silnici (ani tam nebyl nikde přechod). Teď tohle sleduju i za manžela, když někde jede, pořád ho upozorňuju že někdo někde jde. Nemám to ráda, nejhorší jsou lidi schovaný za autama u přechodů.

tali1
29. srp 2012

@sarkar jj, to jsem také nedávno slyšela. ☹

lipipipi
autor
29. srp 2012

Jo s tim chlapečkem to je fakt hrozný, takový věci by se stávat neměli a je fakt, že člověk takovýho prcka za autem vidět nemůže a takový neštěstí pak ☹
Jinak dnešní jízda asi o 100% lepší než ta poslední. Přes město pohoda, pár chybiček jsem teda udělala, ale to nebylo nic vážnýho, jednou jsem si pozdě zpomalila před přejezdem nebo zase brzo..Jinak to jako šlo až jsem se sama divila. Instruktor říkal, že jízda je pěkná plynulá a teď budeme trénovat vše okolo. Ale parkování,to nemůži nikdy dát! Absolutně se nechytám 😢 jako za jeho asistence samozřejmě nakonec zaparkuju, ale sama ani boha. To jestli bude chtít instruktor abych zacouvala mezi auta tak jedu hned z fleku a jestli to náhodou dám tak pak bude stejně jezdit předkem nebo to nechávat někde mimo, raději si kousek dojdu, protože to fakt ne, takže mám s manželem zase co trénovat. Ale jinak si myslim, že celkově dobrý, mám před sebou ještě sedm jízd tak snad to bude stačit a když ne připlatím si hodiny navíc určitě nechci ke zkouškám když bych sama věděla, že to ještě není ono. Zkoušky mám 25.9 a instruktor říkal, že když budu chtít tak o víkendech před zkouškami můžeme jezdit jak chcem, sice mě to bude stát víc, ale to je mi úplně jedno, hlavně že to budu pořádně umět. Jinak už jsme projížděli trasu odkud budeme s instruktorem vyjíždět a to je pohoda, na odelhlý silnici. Takže tak. Tak jsem o něco klidnější..

lipipipi
autor
12. zář 2012

Tak po dvou týdnech zdravým všechny kdo si dělají nebo mají v plánu dělat řidičák. Hlásím, že jsem se úspěšně naučila parkovat, už nejsem tak vynervovaná i když před jízdami mám vždy strach a takovej blbej pocit, ale je to lepší a lepší. Už vše tak nějak zvládám...No poprala jsem se s tím jak jsem mohla. Mám před sebou ještě nebo spíše jen 4 jízdy a 25.9. mě čekají závěrečky z kterých mám velkej strach a tak nějak předem cítím, že to prostě nedám. Stačí, že za mnou sedí někdo koho vezu z kurzu a jsem vynervovaná jak blázen a dělám chyby, který bych jindy neudělala. No takže s tím, že bych to dala napoprvé vůůbec nepočítám, myslím, že až tak napotřetí 😀 No do konce října to snad budu mít 😀
Tak pro všechny, který to taky čeká a chystají se na řidičák nebo závěrečky pak písnu jak zkoušky probíhaly a jak to dopadlo 😉

lipipipi
autor
25. zář 2012

Tak všechny zdravím. Dneska jsem dělala závěrečky a ještě teď nemůžu uvěřit, že jsem to dala, mám řidičák 😀 Písemný za 50 bodů, ústní v pohodě a jízdy cca 30 minut a taky vpohodě. Dneska jsem od tří ráno nespala a ještě se učila. Promítala jsem si všechny křižovatky a říkala si co na nich mám dělat..no byla jsem přesvědčená, že to prostě nemůžu dát, že v tom stresu udělám chybu. Než mě manžel odvezl na zkoušky, bylo mi špatně od žaludku a když se pak jízda chýlila ke konci a já věděla, že jsem neudělala hrubou chybu bylo mi krásně, no potom mi komisař řekl ať zatočím k Obi a ať si vyberu nějaké místo a couváním zaparkuji, a taky, ukázkově jsem si najela a pak už to šlo samo. No byla jsem štěstím bez sebe, suprovej pocit. Hned jsem si zažádala o řidičák a v polovině října si pro něj jdu. Moc se těšim a nakonec jsem ráda, že jsem do toho šla. Naučila jsem se všechno včetně obávaného parkování. Takže všem kdo se chystají na řidičák držím palce 😉

veonika00
26. únor 2013

Ahoj,zdravim .Zitra mam zaverečku už po sedmí ,sem v jiné autoškolé už,učila sem se Autoškolé Burjan,holký ani nahodou nejdete tam,nedoplatite se.Prosté nechtel mý dat,ne přal my.Zitra jedu budou dva komisařa a instruktor,vedeli ste nekde tohlé,ja ne.Takže zitra jdu jako na popravu.Držte my prstíky.Ahoj 🙂 😉

eldam3
27. únor 2016

Hlavne bud v klidu ja autoskolu take delala a dala jsem ji na po 1 ale mela jsem uzasny lidi kolem sebe takze jsem byla spokojena, ale chce to klid

nikyska01
10. čer 2016

@sarkar no tak takovouhle bych chtěla potkat na silnici ... "měla jsme již nekolik nehod" , hrdinsky jsme ujela, když sem tukla auto, srazila jsme holčičku ..

sarkar
10. čer 2016

@nikyska01 milá zlatá, jestli myslíš, že lidi v autech co tě denně míjejí neměli nikdy nehodu, tak slez z růžovýho obláčku 🙂 Poptej se i zkušených řidičů, kolik nehod měli - a co pozoruju, tak chlapi mívají daleko vážnější nehody než sklouznout do škarpy. A o té holčičce jsem psala, jak to bylo a svědomí mám čistý jak lilie, naopak, kdybych byla chlap, tak je ta holčička na placku.
Tak si jdi vysírat laskavě někam jinam.

@lipipipi když už jsem byla opět vtažená do týhle diskuze, tak se zeptám, jak to jde? A dodatečně gratulace k řidičáku 😉 Koukám, že už jsou to skoro 4 roky, jak ses s autem zkamarádila?