Dělená strava. Máte zkušenost?

belanna.st
4. čer 2008

Ahojte holky, máte některá zkušenosti s dělenou stravou, ne jen od Kořínkové, tá mě moc nenadchla ale spíše od Ursuly Sumové nebo doktora Haye. Hledala jsem toto téma,ale nenašla jsem ho. A kdyžtak nějaké receptíky pro českou domácnost a české suroviny. předem díky

bachcha
5. čer 2008

Ahoj, více toho najdeš na toto téma na www.dama.cz v diskuzích o dietě.

belanna.st
autor
5. čer 2008

ahoj díky za reakci,ale tam jsem koukala a tam právě skoro všechny jedou na tu kořínkovou

zanett
6. čer 2008

Belanna, ja jedu jidelnicek podle Gillian McKeith (tady v Anglii zacala s poradem You are what you eat coz, jak jsem pochopila se stalo predlohou pro jeho ceskou verzi). Neni to primo dieta, jde o to, ze urcite potraviny by se nemely konzumovat dohromady v jednom jidle, protoze pri jejich traveni je zapotrebi rozdilnych latek, coz cely proces prodluzuje a metabolismus se pak zpomali atd atd...asi to znas. Mam od ni knizku, podle ktere jedu (teda, ted uz moc ne, pac to umim nazpamet 😀 ). Zda se mi docela prisna napr. v tom, co by se vuuubec nemelo jist (klasika: preslazene, tucne, presolene potraviny atd), protoze ty ja si rada obcas dam...Ale jinak jsem se dozvedela hodne uzitecneho a hlavne proto, ze jsem vegetarianka, tak jsem v jeji knizce nasla spousta prima rad., takze ja muzu doporucit (ta knizka se jmenuje stejne jako ten jeji porad: You are what you eat, pak jeste napsala spoustu kucharek, ty teda nemam, protoze me kucharky nebavi 😅 ) - nevim ovsem, zda vysla v cestine...

bezaz
6. čer 2008

belanna mne delene podla korinkovej vyhovovala viac ako hay, aj ked je trochu prisnejsia.. schudla som 20kg 😉

llucinka
6. čer 2008

Mě také vyhovuje Kořín ková, zhubla jsem s ní 27 kg a nyní jedu znova a mám dole 3 kg. 😉

nensy
6. čer 2008

tak to je dobrý.já bych taky potřebovala a za jak dlouho jsi to schodila llucinka 😀

llucinka
6. čer 2008

nensy: něco kolem 9-10 měsíců, už si to nepamatuju přesně 🙂 Takže doufám, že do konce roku budu aspoň na - 25 kilech 🙂

nensy
6. čer 2008

je a llucinka nešel by napsat co mužeš a ne a k čemu a do kolika mužeš jíst ja bych ji taky brala tu dietu. 😀 😀 třeba do ip

llucinka
6. čer 2008

nensy: Ideální je koupit si za pár kaček tu knížku Dieta, Já vím a dozvíš se všechno 😉 Ono je toho dost, a,měla jsem někde tabulku, ale musela bych pohledat.

nensy
6. čer 2008

tak kdyžtak pohledej jestli ji najdeš a já se po ní někde podívám .dík 😀

aponchie
6. čer 2008

nensy jestli ti nevadi treba jist parek bez peciva priklad...tak do toho jdi ja na to nemam 😀 nicmene tchan to drzi ,ale jako celozivotni styl..neni to na par mesicu a konec to hned naberes musis to tak jist porad 😝

llucinka
6. čer 2008

nensy: v tom má api pravdu, není to dieta, ale opravdu systém stravování, kterému se musíš věnovat celý život. Ostatně ani žádná dieta, po které někdo zhubl, nefungovala tak, že když se vrátila k původnímu jídelníčku, že se ti kila nevrátila zpět. 😉

aponchie
6. čer 2008

jj presne tak a ja na to nemam kurna ja zkousela i toto a ja proste sem clovek co si neumi predstavit dat neco bez prilohy no mam to blby ja vim..mati kdysi zkousela Atkinsona a to je brutus pro me ona treba snedla celou kacenu za den a jen nejakou zeleninu k tomu a nic vic

llucinka
6. čer 2008

api: kačeny mi nechutnaj 😀

llucinka
6. čer 2008

jinak je to o tom, že se všechno musí dobře kombinovat a hlavně se nesmí rafinovaný cukr, burské oříšky, pečivo z bílé mouky a alkohol.

aponchie
6. čer 2008

jeee pecivo z bile mouky mi chutna stejne jak celozrne to by se dalo prezit..orisky noooo mam rada a chipsy muzu? 😀 moje matka je uchylna na kaceny ja to taky nemam rada ani husy a podobne potvory

nensy
6. čer 2008

no to mi apíí nevadí.bez toho pečiva.no mnam kachnu bych teda taky zbodla celou sama.no to mě teda chutnaj a když jsou dobře vypečený.jo tak celozrný pečivo mám ráda to mi teda nevadí. 😀

aponchie
6. čer 2008

ale chlast nensy chlast bude v nasem pripade zasadni prekazka pac ja bez vina nedam ranu 😀

nensy
6. čer 2008

no tak to já snad zvládnu to já bez toho vydržím.a při tý dělený jíš taky do pěti jo.a to si to jídlo musíš taky vážit třeba 10dkg těstovin a zeleninu nebo to je jedno a libovolné množství 😀

aponchie
6. čer 2008

no ja nechlastam,ale nevydrzim v horke letni noci nekde na terase si nedat strik anebo jeden drink vodky z dzusem .. 😀 vazeni.. 😝 na to nemam cas ani nervy asi vymluva ,ale to nezvladam

nensy
6. čer 2008

tak ale střik je taky dietní když to teda nebudeš chlastat na litry 😝

aponchie
6. čer 2008

prosim te kdy ja sem chlastala litry 😀 ja si rikam u te delene stravy kdyz se divam na tchana ,ze on to semtam porusi pac jak se hodi,ale ji tak celej zivot s prestavkama me bylo od nej receno,ze prej porusit to nejak muzes na par hodin ci jak ,ale uz si nepamatuju

nensy
6. čer 2008

no tak za těch pár hodin se naleješ a mužeš začít znova haha tak to je dobrý ne 😝 😀 😀 😀

zanett
6. čer 2008

belanno, jj, aponchie a spol. maji pravdu - jak se na to jednou das, tak to musis prijmout jako svuj zivotni styl (tzn. neni to jen docasne), ale treba mne to jde dobre 😉 Je fakt, ze mi dalo na zacatku praci kombinovat (nebo spis najit) ty potraviny, ktere se k sobe hodi a velmi zasadne to zmeni tvuj styl stravovani (specialne ceska kuchyne neni fandou oddelene stravy 😀 ), ale pokud to myslis vazne, tak se na to da lehce zvyknout a ja nemam pocit, ze bych o neco prichazela (jakoze nemuzu jist ty zavedene kombinace jidel), asi to bude hodne tim, ze jsem vegetarianka, takze mi odpada problem se zarazovanim masnych vyrobku, ale treba i ovoce a zelenina je problem (nemely by se kombinovat) a spousta jinych, ale jak rikam, neni to drama, ze by sis na to nemohla zvyknout..Ale je fakt, ze ja jsem vzdycky byla stihla a nepotrebuju nic shodit, takze jsem to nebrala tak, ze mi to pomuze zhubnout, ale tak, ze pro sebe neco delam a citim se lip 😉

llucinka
7. čer 2008

zanett: Tak já sice musím zhubnout, tak to potřebuji, ale jinak je to fajn i co se týče zažívání a vyprazdňování, nikdy to nebylo tak pravidelné 😀 😀 😀

Je to o pocitu, že je člověku dobře, netíží ho žaludek a tak. 😉 Tabulku jsem našla, kdo ji chce, napiště mi do IP mail a já to odešlu. Papa Luci.

nensy
7. čer 2008

no tak to já jsem taky vždycky byla štíhlá .po prvním jsem měla 58 kg.a je to dva roky spět tak jsem přibrala a ještě k tomu těhu a ted to nejde vubec dolu. 😀

aponchie
7. čer 2008

ja jsem byla vzdycky na 58kg a az sem si zlamala hnatu na 4krat a lezela s vysokou sadrou asi pul roku a pak plynule presla do tehotenstvi tak sem nabrala na neuveritelnych 75kg pak v den porodu 92kg takovej tank no a pak sem mela loni 58opet ale dnes po roce sem zase na 64 a sem znechucena ,ale jak rikam hned jak bude hlidani tak budu cvicit uz jsem alespon najela na dietnejsi stravu

nensy
7. čer 2008

jo na ty jablka v županu 😀 😀 😀

aponchie
7. čer 2008

ale houby jabka v zupanu se valeji jeste nekde na dne mrazaku mrchy jedny dobre 😀

nensy
7. čer 2008

tak já myslela že už pečeš.to by ybla dietka 😀