Delší cesty autem ve třetím trimestru, jak zvládáte?

karlajasmine
22. srp 2015

Mám jet teď o víkendu ve 31tt 3,5 hodiny autem (400km) navštívit příbuzné.. jedeme tam na víkend. Jsem z toho trochu nervozní, protože už mě z delších cest autem dost pobolívají záda, a nejsem si úplně jistá jak to budu zvládat.
Dále mám jet ve 34tt kamarádce na svatbu.. z toho jsem také nervozní, protože je to 2,5 hodin cesty... ani si nejsem jistá, jak moc si svatbu v tomto týdnu užiju...

Minulý víkend jsme sice byli na horách, samotný pobyt byl v pohodě, ale cestu autem 2h už jsem moc nedávala.. na cestě tam jsem trpěla hodně a na cestě zpátky už natolik, že jsme zastavili a šli v půlce cesty na prohlídku hradu, abych se prošla.

Jak to máte vy.. cestujete ještě ve 3.trimestru? Jely byste na tyto akce, nebo byste je vynechaly?

nininka23
22. srp 2015

Ano cestujeme - mám rodiče cca 4,5 hodiny cesty. Vracela jsem se od nich těď v pondělí a s malou jsem si střihla cestu od nich den před porodem.

martaveg
22. srp 2015

Ja ve 3.trimestru mela problem i s 15minutovou cestou do obchodu (tavy na omdleni behem par minut), v 9.mesici jsem nutne cesty do poradny uz davala jedine vleze na boku na sklopene sedacce :-/ posledni delsi cestu (3,5hodiny) jsem dala ve 25tt a vzpamatovala jsem se z toho dva dny (silena unava, bolest zad, rozhozeny zaludek).. na ruzne akce jsem chodila az do zacatku 9.mesice, ale nic kde by se muselo dlouho cestovat nebo postavat, na takovych jsem ucast odmitala a vsichni to chapali..
pokud se na to necitis tak radsi neriskuj

elu
22. srp 2015

nejen že cestuji autem, ale i řídím a to je tuplem na prd...ale lepší než sedět doma, když nejsou závažné problémy, ted me ceka dve a pul hodky autem jako řidič,ale nechci dcerce zkazit víkend

alisek
22. srp 2015

první zkušenost v 28tt cesta cca točka za den 2x 300km, druhý den poradna a pak ležení v nem 4 týdny a syn se narodil ve 32tt ale těžko říct jak k tomu napomohla ta cesta ale nebylo to nic moc přijemného (spolujezdec). a u druhého těhotenství jsem od 32tt do 37tt sotva dávala 20km, bylo to hrozný (řidič), dál jsem se už nedostala

anushe
22. srp 2015

Pokusila bych se to asi taky odpiskat. Ve druhem trim jsme sice jezdili obytnakem po Evrope,ale rezim byl jasny
kazdou hodinu zastavit,projit,pak chvilku natahnout,zkontrolovat pohyby a jet dal.pod sebou jsem mela vzduchove polstare na pilates kvuli otresum,ale i tak byly nejhorsi ty vibrace motoru. Ve tretim trim.odmitam jezdit dal jak 100 km denne. Uz tak musim takn3x tydne vyjet do mesta a cesta za nejblizsi kulturou je asi 30.min (ridic) +popojizdeni po meste + cesta zpet,vse s 5ti letym synem,takze vecne neco(vystupovat,nastupovat).bricho uz mi ted pomalu pravidelne tvrdne,takze nechci zadny vetsi akce.je to tvoje dite,tvoje tehotenstvi,na pripadny zly jazyky bych se neohlizela.neni cas na hrdinstvi.tim spis v tech horcich co maji snad zas prijit...

chezzie
22. srp 2015

u prvniho tehu jsem po 30tt cesty pres 50km proste nedavala.. u druheho to bylo lepsi a cestovala jsem nekdy do 38tt ale ne jako ridic pouze jako spolujezdec... hodne jsem si sklopila sedacku, rikala jsem tomu luzkova uprava a byla skoro v pololehu, protoze se mi spatne sedelo a mimco me v klasicke sedu hodne mackalo a nebylo to prijemne ani me ani jemu..
k tem akcim... zalezi jak se citis, me byla kamaradka na svatbe,14 dni po svatbe rodila, meli to k nam cca 90km a rikala ze si svatbu uzila a ze byla rada ze jela... ale je to tvoje telo.. pokud mas pocit ze to nezvladnes, nema cenu to lamat pres koleno a myslim, ze nevesta to pochopi

cica002
22. srp 2015

Pokud se necitis a uz ted mas obavy,tak se z akce omluv.Kazdy rozumny clovek to pochopi. Zdravi Tebe a miminka by melo byt na prvnim miste.

mer
22. srp 2015

Tak u prvního jsem jezdila jako řidič do 39 týdne 50km trasy k dr. v pohodě, tedka jsem 38 tt a už to nějak nezvládám mimčo tlačí mnohem víc, a v sedě je to nepohodlné. Jedině vyjet dřív a dělat hodně přestávek....

somalicats
22. srp 2015

@karlajasmine Jezdila jsem jako řidič u obou těhotenství až do konce, i dlouhé trasy (400 km), ale mně to nevadilo. Pokud Ti dlouhé jízdy nedělají dobře, tak bych na Tvém místě nejela.

lenam
22. srp 2015

@karlajasmine To máš strašně individuální. Záleží, jak to cítíš. Já měla všechna těhotenství v pohodě. Druhé těhotenství jsme žili v Anglii a chtěli si to hodně užít. Takže jsme celkem hodně cestovali autem nebo vlakem. U 3. dítěte jsem ještě ve 32. tt letěla do Anglie s manželem. Musela jsem od nás na letiště, to trvalo necelé 3 hodiny a pak ještě být 2 hodiny v letadle. Záda mne v letadle trochu tlačila, ale dalo se to zvládnout. Pokud někam potřebujete nebo chcete jet, tak třeba vyjeďte dříve a udělejte si pauzu, abyses prošla. Pokud se na to necítíš, tak necestuj.

blecha94
22. srp 2015

Já osobně jsem autem lítala až do porodu, jako řidič a ještě na konci 8. měsíce jsem jela na výlet z Prahy do Blanska a zpět (cca 500 km). Ale mně byla v autě fajn, nic mě nebolelo, sedět mi nevadilo, akorát jsem co chvíli stavila na čůrání. 😀

Pokud ti ale jízda v autě vadí, i kratší, tak bych to prostě odpískala. Nemá cenu se nervovat a být v nepohodlí, když to není nutné...

barinkas
22. srp 2015

dle mého to je individuální, já byla ke konci 8 měsíce autem v Chorvatsku, takže v autě asi 10 hodin... u mě v pohodě, v autě se mi sedělo dobře. I záleží určitě na typu auta, jaké máte sedačky atd. 🙂

zo_ja
22. srp 2015

Opravdu záleží, jak Ti je. Já jsem z toho druhýho tábora: Mně se dělá poměrně blbě, záleží, kde je placenta, a protože řídit jsem občas potřebovala, tak taky velmi záleží na sedačce, sklopení sedáku a úhlu, který svírá s opěrátkem. Takže v jednom autě jo a v druhým ne. Problém je, že polohování sedáku mívá obv. jen řidič. U jednoho těh. se mi za volant vůbec nechtělo, jinak řídím ráda, a tělo vědělo, jednou jsem jela, muž řídil, a tak rychlej pokles tlaku s málem omdlením jsem ještě nezažila. Za volantem by to byl průšvih, ani úlevová poloha okamžitě dolehu a na bok nepomohla. Chci tím říct, že ta intuice, pocit, může být velice správně.
Já v autě dám tak max hodinu, pak je mi fakt blbě. Blbě se mi sedí, blbě všechno. Oč jsem vyšší, o to je to ještě horší. Pokud seš menšího vzrůstu a máš možnost si hodně naplohovat sedadlo, tak to nemusí být strašný.
Já třeba vydržm, ale je mi pak blbě další dva dny, tak záleží, jestli máš pak možnost odpočívat a jak to snášíš.
CO se účasti a užití si na akcích týče, záleží, jaký je zázemí, jestli v případě potřeby by sis mohla někde lehnout, záleží, jak snášíš celý den ve svislé poloze - stání, sezení, jak se Ti jí, jak Ti je potom. Záleží, jak moc kde chceš být. Normální lidi pochopí, když se omluvíš, že Ti to nedělá úplně dobře a je to daleko, a ostatní nestojí za to, aby Ti bylo špatně. U návštěvy příbuzných taky záleží na tom, jestli Tě tam nechají odpočinout, máš tam klid, můžeš se vyspat, lehnout po obědě a nikdo po Tobě toho moc nechce, nebo jestli se čeká, že s ostatním časně vstáváš, celej den kmitáš nebo se účastníš nějakýho programu, po obědě se šlofík netoleruje nebo na něj nejsou podmínky (prostor, klid) a ještě někteří mívají kecy, že těhotná je lemra, nic nevydrží, simuluje, je divná, pže si to buď nepamatujou, nebo jim prostě špatně nebylo. A taky celkově, jak Ti tam je psychicky, když dobře, je to jiný, než když k veškerýmu fyzickýmu diskomfortu je ještě hustá atmosféra atp.
Takže já, když nemusím, tak nejedu nikam, ale mně se dělá dávno dřív blbě i v luxusním vlaku vleže a v normálním slušným už v I. i II. trim po 10 min - stát nee, a to sezení, ten úhel sedačka - opěrátko je pro mě tragickej. Ale tak to mám já. Kamarádka jezdí štreky, lítá letadlem a okolo TP snad ještě pojede na čundrvandr s batohem. Obodbně jako mnohý holky tady. Může to být tak či onak. Takže doporuuju zařídit se podle sebe. Trochu se přemáhat můžeš, když to za to stojí, a pokud je to moc náročný, dala bych přednost pohodě miminka. Fakt záleží, jak to snášíš, jak Ti je.
Šťastnou a spokojenou volbu!
(Já osobně bych návštěvu příbuzných oželela - je to daleko, na otočku, pojedete tam pak jistě zase s mrňousem, ev. můžou přijet oni. Kamarádka se vdává jednou za život, je to zábava, která se neopakuje... a je to blíž. Pokud to není zahulená uchlastaná párty, kde je každej v lihu od odpoledne (záměrně přeháním), ale příjemná společenská akce, kde nemáš nějakou zvláštní roli, pro kterou by ses nemohla na chvíli vzdálit ap., tak to bych se spíš přemohla.)

pouzarovaj
23. srp 2015

Jeste pred 14 dny jsem dlouhe cesty (3hod) zvladala,tento vikend uz mam problem i se 40ti min.v aute🙂

evulina77
23. srp 2015

@karlajasmine pokud se necítíš, nejezdi, Každý by to měl pochopit. Já u třetího těhu necestovala auten vůbec ráda a od sedmého měsíce jenom "okolo baráku" max 20 km. Malá se v břiše mlela, nesnášela zatáčky. Po porodu to s ní v autě docela šlo, protože obecně více spala, ale teď v létě začala šíleně zvracet a prostě auto nesnáší a myslím, že jí bylo i v tom břiše 😀 . I na svatbu kamarádky bych se omluvila, je to podle mě šílená cesta. Pokub by to bylo v místě, tak jo, ale to cestování je moc. Nevíš, jak ti bude a nebudeš mít možnost kdykoliv odejít...

evaamy
23. srp 2015

Ahoj, já ve třetím trimestru nikam nejezdila. Taky jsem se bála jak to budu zvládat a nechtělo se mi. Naštěstí to celá rodina pochopila. Vycházelo mi to totiž i na vánoce. Rodiče prijeli za námi, babičky pockaly a za nima jsme přijeli až po šestinedělí. Navíc dr mě to nedoporucovala, měla jsem zkraceny čípek a strasila mě předčasným porodem a já jinde než v mnou vybrané porodnici rodit nechtěla. Závěr zni, jestli se bojíš cestovat, tak necestuj, každý normální člověk to pochopí.

ayenkas
23. srp 2015

Ja pred dvema tydny,tedy ve 32.tt jela na 3 dny z Karvine do Tabora,takze tam I zpet 4hodiny v aute.Jela jsem sama s dvouletou dcerou,takze celou dobu za volantem.A ted ve 34.tydnu jsem jela zase na jizni moravu,cca dve a pul hodiny,opet jsem obe cesty tam I zpet ridila.Nijak mi to nevadi,potom jsem si doma odlpocinula.Kdyz nejsou zadne problemy,tak nevidim duvod,proc necestovat.Ty tehotne,co furt jen skuhraji,jak je uz vse boli a nic nemuzou,moc nechapu...

thesun
23. srp 2015

zatím v pohodě, jsem 31tt a jezdím jak potřebuji, když se malá moc chruje tak se protáhnu a svištim dál 🙂 s první dcerkou jsem se vezla do porodnice asi ve 44tt 😀 ale já jezdím ráda a denně tak mi to asi nepřijde 🙂 prostě ráda řídím a přesouvám se 🙂

karlajasmine
autor
23. srp 2015

Diky vsem za odpovedi! Vidim, ze je to fakt hodne individualni..
Ono problem u tech pribuznych je ten, ze uz jsme je nevideli strasne dlouho a dlouho zase neuvidime, a ze i kdybych tam nejela, tak tam manzel musi jet sam, protoze tam ma nejake zarizovani.. a ja nejsem nadsena z toho, ze by jel takovou dalku sam, protoze mu obcas v unave trosku vypadne koncentrace a kdyz sedim vedle nej, tak spolu mluvime a mam pocit, ze ridi lip..
Ale resili jsme to spolu a nejspis to udelame tak, ze po ceste tam i zpatky udelame co nejvic pauz, v sobotu nikam ridit nebudeme a s pribuznyma se pujdeme nekam projit, a v nedeli pojedeme hned rano zpatky.. tak snad to zvladnu..
A na zaklade toho, jak to budu zvladat, se pak rozhodnu ohledne te svatby.
Cipek zkraceny nemam a zatim zadne jine problemy nemam, tak kdyz si vezmu polstar pod zada, nebudu ridit a budeme delat hodne prestavek tak to snad dam..
Jinak taky nepatrim k tehotnym, ktery by si stezovaly nebo se omezovaly, ale faktem je ze ty cesty autem jsou jedina vec, ktera mi vadi no.. JInak kdyz mi zadna cinnost nevadi tak neni duvod si stezovat... Tak snad tam predcasne neporodim a s tou svatbou pak uvidime..

karlajasmine
autor
9. zář 2015

Tak update.. prvni cestu autem jsem zvladla, sice kompletne podlozena polstarama a se zaklonenou sedackou, a s delsimi pauzami, ale dalo se to..Tak se ted priklanim k tomu, ze zvladnu i tu druhou za tyden.. ale rozhodnu se zrejme tak 2 dny predem v zavislosti na tom, jak se budu citit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru