Deskové hry. Máte tip?

simlenka
10. čer 2008

Ahojky, chci si koupit nějakou deskovou hru - zatím se rozhoduji mezi Osadníky z Katanu a Carcassone...

máte nějaký tip na další deskovku, či můžete mi říct, která z uvedených je lepší?

simlenka
autor
11. čer 2008

mně nejvíc lákají ti Osadníci, ale problém je, že přítel moc na hry není a Terezka je malá... navíc nejdou prý hrát ve dvou ☹ pak jezdím často k mamce a tam se hry hrajou hodně, já, mamka, její přítel a malej bráška, ale ten je takovej ještě hloupoučkej 😅

takže asi nakonec koupím oboje, carcassone na doma a ukecám Pavlika a Osadníky k mamce a tam budeme pařit pořádně... mám poslední mateřskou, tak si chci udělat radost, příští měsíc už bude rodičák a pak už bych se asi na osadníky nezmohla ☹

taky mě podle popisu zaujali Vikingové, přijde mi, že je to takový namíchání carcassonu a osadníků... nemáte s nimi někdo zkušenost?

ene
11. čer 2008

Osadnici jdou hrat ve dvou. Je to na dyl, ale jde, hrajeme bezne. Nebo je karetni hra pro dva Osadnici, tu jsem ale nezkousela. Pokud se bude chtit zapojovat braska, tak doporucuju Carcassonne, je to jednoduchy, navic u tech uplnych prtat se to da hrat jako puzzle - jenom na stridacku stavite cesty a mesta, pripadne si muze skladat sam.

rebeka
11. čer 2008

ene: to poznam, to sme par krat hrali a je to super!

simlenka
autor
16. čer 2008

tak jsem nakonec koupila obojí, protože v Tescu měli výprodej - Osadníky za 750,- a Carcassonne za 400,- a musím říct, že nadšená jsem z obojího. Bráška se docela chytal i na osadníkách. V krabici byly tipy na další hry - přítel je myslivec, tak mě zaujalo Halali, nemáte někdo zkušenost?

bramburka
10. lis 2008

Obnovuju téma - odpoved trochu zpozdena Halali, vypada dovne, ale je to super hra, hodne strategická, velmi oblibena.

Mame Osdaniky, ty nas bavi hlavne v karetní verzi pro 2, i Carcassone, i Activity, San Juan, Citadelu, ale ted chi pro manžela neco noveho a nevim co, vychvalovali jste tu Bang, to neznam, asi na to teda juknu. Co dál?

andrea898
22. lis 2016

Ano mám tip, hrajeme to s dcerou dost často YPSILONIE Cesta do vyjmenované země, je to fajnová hra a v poměru s ostatními není moc drahá

andrea898
22. lis 2016

A pak ještě samozřejmě activity a 7 divů světa, to jsou taky velice krásne hry 🙂

vitezove
13. pro 2016

za mě letos novinka Jak to tenkrát bylo? Líbí se mi, že tj pro každou generaci. https://goo.gl/QiO7pL

spisilka
4. led 2017

Záleží pro koho? Pro dospělé? Pro děti? Známí nás nedávno seznamovali s DIXIT, je to fajn, ale pro dospělé. U dětí vede člověče a jožin. Ale u nás spíš karty - denně mastíme UNO 🙂

marshalx
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
deret007
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
konpetra13
18. říj 2021
Uživatel konpetra13 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od konpetra13.

kooukni se ještě sem https://shop.brainfaq.cz/ mají tam hoodně super her🙂

ejmate
18. říj 2021

@simlenka za mě jsou dobré obě, ale víc jsme hráli osadníky. Ještě je fakt super hra Bang! a Krycí jména.

ekou
18. říj 2021

@simlenka u nás vede Carcassone :D. Taky často hrajeme sushi go

jane46
18. říj 2021

Muj chlap miluje Karak a Agricolu.
Deti ty Slepice z Pepca, Priserky ze skrine, Loupezniky, Zelvi zavody a Karak s tatou
Ja nejradsi mastim karty nebo Activity (ale nesmim byt v tymu s manzelem 😅), Dobble. Sbiram Pexeso a to se mnou nechce hrat nikdo 😆
Osadniky mame v rodine a jsou super, lepsi nez Carcassone.
Uprimne nemam rada vzdelavaci hry jako Cesko, Desitka ci Scrabble, ale to asi tim, ze se vzdycky najde nekdo, kdo to bere moc vazne a honi si ego (svagrova se i hlasila, kdyz clovek nevedel "ja vim, ja vim" ci protacela panenky - na pest 😡)

mirikia
20. únor 2022

Hodně nás poslední dobou baví Azul https://www.deskovkarna.cz/azul-mindok/

Teda ta první verze. Zkoušeli jsme i tu druhou verzi Letohrádek, ale ten nás tolik nenadchnul. Ale klasický Azul je super!

swan42
20. únor 2022

Doba kamenna 👍

r3b3ka3
1. bře 2022
Uživatel r3b3ka3 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od r3b3ka3.

Já docela dost her mám z brainfaq.cz z eshopu 🙂 Je tam velikánský výběr.. Ted nás nejvíc baví výbušná koťátka🙂