Deskové hry. Máte tip?

simlenka
10. čer 2008

Ahojky, chci si koupit nějakou deskovou hru - zatím se rozhoduji mezi Osadníky z Katanu a Carcassone...

máte nějaký tip na další deskovku, či můžete mi říct, která z uvedených je lepší?

katwind
10. čer 2008

sim, mně carcasone nenadchl, ale vím, že je hodně populární... Můj favorit jsou jednoznačně Activity😉

haluskacz
10. čer 2008

z techto dvou jednoznacne preferuji Osadniky. To je nejlepsi hra, jakou jsem kdy hrala, zadna jina me tak nenadchla.

nobody
10. čer 2008

Caylus

binki
10. čer 2008

backgammon 😀

aponchie
10. čer 2008

jeee ja hrala za mlada dostihy to byla sranda jak sem se vztekala ,ktereho kone chci ,ale byla sranda,papirove prasule to byla parada statisice litaji vzduchem 😀

bublina7
10. čer 2008

Mě baví člobrdo a žížalky s dětma. 😀 😀

nobody
10. čer 2008

Apii, dostihy jsem taky dával ... Napoli, Narcius 😀 😀 😀 😀

a pak Nobody, nevztekej se ..taky dobrá hra

aponchie
10. čer 2008

jj ja chtela ty nejdrazsi kone 😀

nobody
10. čer 2008

já zas kobylky

aponchie
10. čer 2008

😝

nobody
10. čer 2008

přesně, taaak dlouhý jazyk měly 😀

aponchie
10. čer 2008

a ti konici mely co? 😀

nobody
10. čer 2008

čistý podkovy, co jinýho

joo.. bych jim hopnul ponožky

na nohy

nobody
10. čer 2008

simleni .. mrkni sem http://www.svet-her.cz/

rebeka
10. čer 2008

Ahoj simlenka.

pri tychto hrach velmi zalezi na tom, pre koho ich kupujes. A kolko hracov by malo hrat. Mne sa pacia obe.

Ale moj manzel napriklad nema rad Osadnikov, lebo v nich dost zalezi na tom, s kym hras a ako lahko ho vies oblbnut aby s tebou obchodoval v tvoj prospech. A tiez, ak ti zrovna nepadaju kocky, tak ta moze slak trafit.

Carcassone: tam zalezi na tom, aky si strateg a aj zo zlych stvorcov mozes vela vytazit. Mam tu hru rada preto, lebo do konca nie je jasne, kto vlastne vyhral.

Ak by si chcela este nieco doporucit:
Velmi oblubeny je Bang: Kartova hra, vela srandy, ak to ludia vedia hrat s nadhladom.

Trans Amerika / Europa: velmi vdacna, logicka a celkom ju zvladaju aj male decka. Ak ju hras dlho, su k nej rozne finty ako hru spestrit.

Citadela: tiez dobra hra, ale musis v nej "ublizovat" protihracom. Ak to vsak su hraci ochotny zniest, je to super hra.

este ma napadaju Pilire Zeme: moc dobra strategicka hra. "neublizujes" spoluhracom. Zalezi len na tvojej sikovnosti a taktike.

Nedoporucujem Metro.. to je zalozene skoro vylucne na vzajomnom ublizovani si spoluhracov.

Co ti mozem poradit, je dobre najprv si tie hry vyskusat zahrat a az potom kupovat. Existuju rozne herne, v cajovniach sa casto vyskytuju tieto hry, alebo na festivaloch. Ak chces este blizsie poradit, ozvi sa mi postou 😉

sylviiik
10. čer 2008

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, tak jste mě opět dostali... Napoli, Narcius, ... Já jsem vždycky kupovala ty předposlední, tmavě zelené 😀 Nedávno je Luba nainstaloval na pc a hráli jsme jak o život 😀

aponchie
10. čer 2008

tmave zelene ale i fialove ne?ja uz si to moc nepametam,ale zahrala bych si a pak me desne bavi clovece nezlob se to je masakr to se zlobim porad 😀

kristi
10. čer 2008

tmave zelena byla Gira, Shagga, Dahoman

aponchie
10. čer 2008

kuwa ty ses nejaka znala 😀 ze ty to hrajes potajnu doted?? 😀

kristi
10. čer 2008

jo, mam ho u tchyne...... 🙂 🙂 mam tu hru rada, ovsem milionkrat radsi mam scrablle a karty

aponchie
10. čer 2008

tak to ja jsem zaostala ja to uz nehraju vubec pac matka mi to nechce dat a ji se na to prasi na stene prej kdyby nahodou nekdy a ze to kupovala ona asi to koupim 😝 a karty moc neumim prave tak akorat zachod a valku 😀

achalteke
10. čer 2008

já hlasuju pro Carcassone a Osadníky - tyhle dvě hry miluju 😉

sylviiik
10. čer 2008

Jo, Kristi 😀 Přesně tyhle 😀 A pak se mi vybavuje Melák, Gavora, lady Anne 😀

skuli
11. čer 2008

Tak my Dostihy hrajem často.Jen mě štve,že to tak dlouho trvá 😝 Taky karty hraju se starší holkou pořád a s tou malou pexeso a člověče.U pexesa mě často porazí.Děti mají lepší paměť než dospělí.

ene
11. čer 2008

Mame vetsinu rozsireni ke Carcassonne, ale nakonec jsme nejvic podlehly Osadnikum. Tam jsme koupili taky rozsireni, jeste jsme zdaleka nezkousely vsechny, ale ujali se u nas rybari a pak vychytavek z toho. Jinak na parby s prateli stale vitezi Bang s rozsirenim. Me osobne nejvic v posledni dobe nadchlo matfyzacke clovece nezlob se, ale nikdo ho se mnou nechce hrat 😀

aponchie
11. čer 2008

me bavi hrat hru :chytani rybek v becce s vodou 😀 magneticke 😀

haluskacz
11. čer 2008

Bang je super, to je fakt. Ale kdyz jsem to hrala poprvy, tak jsem teda nevedela, ktera bije 😀 A samozrejme Scrabble, to je klasika.

matfyzacke clovece nezlob se? co to je?

haluskacz
11. čer 2008

jo a Reversi je taky neprekonatelna hra....

ene
11. čer 2008

Normalni clobrdo, ale nemas jenom jednu barvu vybrz od kazde jednu 😀 Nasazuje se normalne na sestku, hejbes figurkou, vyhazujes protihrace, ale figl je v tom, ze muzes hybat vsema figurkama takovych barev, ktere mas nasazene. Pokud ti protihrac prihraje figurku primo pred domecek a tobe padne dobre cislo, v klidu si s ni zajedes do domecku a souper musi hrat s tvoji barvou, pripadne s dalsima dvema figurkama stejne barvy, co maji nasazene protihraci. Takovy trochu gulas, ale super 😀

haluskacz
11. čer 2008

hehe to je mazec 😀